Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 11:42 R Muž romant [27987] Re: majdis
Ano je to sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 11:29 Muž majdis [0]
Fotka k příspěvku Zrdavím ahoj . Mám dotaz , je to sinica ? Nebo neco jinýho. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 06:20 R Muž romant [27987] Re: romanorgon
Možná jsi neudělal nic až zase tak špatně, jako jsi to udělal stále stejně. Osobně bych doporučil se zaregistrovat, zřídit prezenatci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých údajů o daným akváriu a může se to řešit komplexně, aby se našla příčina a neřešil se jenom následek. :-)
Edit: Aha, ty registrovaný jsi a prezentaci máš taky. Potom zaktualizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 23:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romanorgon
Chce to uv lampu nebo zatemnit a koupit testy na NO3 a fosfor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 23:07 romanorgon
Uz nevim co dal. Po boji se sinicemi jsem se rozhodl pro restart akvaria. Rybky jsem dal ke znamemu a rostliny uz utok od sinic nedali. Vypustil jsem akvo. Substrat jsem dukladně propral. Filtr vycistil. Vse bylo mesic na suchu. Kdyz mi prisli rostliny tak jsem akvarium zalozil znovu. A po tydnu se mi znovu zacali objevovat sinice. Co jsem udelal spatne? Je možné že sinice tohle přežiji? Diky za rady...uz fakt nevim co dal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 23:18 Muž Mislow [304] Re: lemarc
Ahoj, precti si toto forum pozpatku podrobneji, bylo tu napsano snad uz vse, co se da delat. :-)
PS. A take by bylo dobre si udelat prezentaci, da se pak vysledovat, kde by mohl byt problem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:48 laKatos Re: lemarc
mrkni se na fosfor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:45 lemarc – sinice
Mam sinice v akvarku.Vysal jsem to vymenil vodu a sinice se stále obevuji.Co mam delat.Dekuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2016 20:55 Muž Horác [3942] Re: helenaopavska
V tomhle vláknu je takových rad (co dělat se sinicí), že další snad už ani nemá smysl přidávat :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:21 helenaopavska Re: Horác
Děkuji, mám tam i rostliny, když vypnu světlo, mám strach že uhynou :( prosím o radu co teď a zda nechat zaply filtr. Dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 20:18 Muž Horác [3942] Re: helenaopavska
mohou - a jsou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:15 helenaopavska – Sinice
Fotka k příspěvku Dobrý den, na kaminkach se mi cosi rozrostlo přímo pod světelným zdrojem. Mohou to být sinice? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 08:33 Muž konrad [45] Re: romant
Patentky som vyhodil, ryby z nich dostali neon tetra desease.
Skúsim trošku čierneho komára alebo dafnie. Po4 to asi až tak nedvihne ale asi lepšie ako nič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2016 07:26 R Muž romant [27987] Re: konrad
Ono já ti nedokážu operovat číslama, to není moje, já jsem sedlák a řídím se tím, co vidím a podle toho reaguju, psal jsem o těch dusičnanech, to jsi udělal, tak teď to chce lehce se polepšit s fosforem a doladit ten poměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 07:20 Muž konrad [45] Re: romant
Krmim denne 1x male množstvo vločiek, každých pár dní pauza. Myslíš že je nízke po4?
Obávam sa že po jeho pridaní by nastúpili riasy keďže rastliny pokryté sinicou nerastú (aspoň posledné 3 týždne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 07:10 R Muž romant [27987] Re: konrad
Jestli nekrmíš, tak bych začal s mraženejma patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 06:55 Muž konrad [45] Re: larix
Mach je hnedý pretože 'vyschol'-zdohol :)
Inak aj odstraňovanie následkov mi pomôže, keďže príčina je neidentifikovateľná (svetlo žiadne, slabé aj silné. Pravidelná a aj ešte pravidelnejšia údržba. No3 malo stredne aj veľa. Blue exit ano aj bez) nič z toho ju nijak ani neoslabilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 23:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Já jsem se s ní taky natrápil skoušel jsem i antibiotika, nakonec to vyřešila UV lampa Dvakrát do měsíce ji přes noc zapnu a je klid. Trochu jsem přidal PO4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2016 23:53 Muž larix [1420] Re: konrad
Sú to sinice.
Na predchádzajúcom obrázku sú slabšie viditeľné a na machu v ľavej časti obrázku sú pravdepodobne naozaj rozsievky, takže preto asi to vaaclavove konštatovanie.
Ak máš chuť skúšať biologický boj (odstraňovanie následku), môžeš otestovať týchto fešákov: rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky Viacero akvaristov referuje, že im so sinicami pomohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 23:15 Muž konrad [45] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rozsivky? Kde presne? Na foto som chcel ukázať zlepené listy limnophily.
Ďalšie foto je zozberaná ?sinica? v kelímku a foto z iného miesta.

Ako som zneistený teraz ale diff.dig zelený sliz manuálne odstrániteĺný od podkladu by mala byť sinica. Imho na rozsívkach by si pochutnali rasožrúti. Tohto sa nikto nechce ani dotknúť. Ani piskorky sa cez to nevedia prehrabať

Inak foto 3 je čo sa stane s tým slizom po 24hodinách mimo akva. Pekná farba :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2016 22:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Žádnou sinici nevidím to co tam máš jsou rozsivky (hnědá řasa) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 22:17 Muž konrad [45] – Sinica eterna
Fotka k příspěvku Tak po 12 dňoch kúry mám NO3 >50ppm, PO4 <0.1ppm
Sinica samozrejme nijak nereaguje. Okrem pogostemonov už obalila aj hygrophilu, lymnophilu, ricciu aj mach.
Rastliny zviazané touto pavučinou samozrejme nerastú dokonca až hynú(riccia). Dokonca ani tie, ktoré vyzerajú byť nezasiahnuté.
Uvažujem nad tým H2O2 ale keďže sa rozrástla do celej výšky vodného stĺpca asi nebude žiadaný efekt.
Druhá možnosť je zatemnenie. Na 7 dní nijak nezareagovala tak možno dať na 10-14 dní. To ale asi rastliny už nerozdýchajú
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:15 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Záleží, koľko sa peroxidu dá. Ako vravím, on aj tak padne dole - síce je bezfarebný, ale je to vidieť takým "tetelením". Chce to trochu cvik a odhad. Silne ohrozené sú akurát kobercovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 10:39 Muž konrad [45] Re: zervan
Najviac sinice je na rastlinách. Neublíži im to nejak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 09:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Mne sa osvedčil obyčajný čistý 3% peroxid vodíka z lekárne (taký namiešaný v lekárni, nie konzervované v "originál" fľaškách s prísadami). Vypnem filtráciu, striekačkou aplikujem na postihnuté miesta (dávam podľa potreby trošku - no nie viac ako 0,25 ml/l celkovo), nechám tak pol hodinky, kým opäť zapnem filtráciu. Sinica do druhého dňa chcípne (obvykle zmizne cez noc, neviem kde skončí). Peroxid má vyššiu hustotu, tak "padá" ku dnu, teda treba na to myslieť pri aplikácii, ideálny je na sinicu na substráte. Zároveň predstavuje riziko pre koberčeky napr. Hemianthus. Dno bude bublinkovať, bublinky sú kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 19:02 R Muž romant [27987] Re: konrad
Teď bych to nechal jak to máš, já vždycky tou koňskou dávkou NO3 začínám, netvrdím, že to zabere, ale mám s tím vysoce pozitivní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 18:56 Muž konrad [45] Re: romant
Tak zvýšil som teda no3 na 30ppm a odstránil papierový tlmič z jednej rampy. Zajtra odstránim aj druhý a ak doporučíte zvýšim no3 ešte viac

Kým sú tam nejaké ryby tak to nevzdávam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 18:17 R Muž romant [27987] Re: konrad
Světlo na normál a přidat na NO3 a to až brutálně, několikanásobnou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 18:12 Muž konrad [45] – Sinica eterna
Fotka k příspěvku Zoznámte sa s mojou večnou sinicou. Nereagovala na mechanické odstraňovanie, pravidelné výmeny vody a odkaľovanie, 3 týždne blue exitu, stiahnutie svetla tak na 30%(rastliny už nerastú) ani zvýšenie NO3 na ~10ppm (PO4 je 0.1ppm). Aj napriek všetkým týmto opatreniam si rastie na ďalších a ďalšich miestach.

Keď zdochne aj posledná ryba asi skúsim metódu jak na priehrade - vypustiť a vysušiť :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: konrad
Hmm, nejsem věštec a tudíš se nebudu pouštět to jakýchkoliv prognóz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:12 Muž konrad [45] Re: romant
V pondelok vezmem z práce nitro a vyskúšam. Za akú dobu potom očakávať zmenu?

V druhom akva som mal tiež so sinicou problém ale tá bola konzistenčne iná, po 5 dňoch temna kompletne zmizla a po stabilizovaní hnojenia sa vpodstate nejak nevracia ale tam je co2 a celkovo high tech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:06 R Muž romant [27987] Re: konrad
NO3 zvyš na 10-15mg/l. To pro zčátek a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:05 Muž konrad [45] Re: romant
Naposledy som meral cca 3 týždne dozadu(testy mam v práci) a no3 aj po4 boli vpodstate na nule resp. niečo nad nulou. No3 cca do 2mg a po4 ani po 10 min. nejavilo sfarbenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 20:52 R Muž romant [27987] Re: konrad
Máš přehled, alespoň rámcově, jaku hodnotu NO3 máš v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 20:37 Muž konrad [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc s 'kalamitou'. 112l akva, vpredu popri celej stene asi 5cm, po kryptokorynach parva, pogostemonoch a prosperanciach sa cca 6 týždňov dozadu vytvorila sinica. Rastliny zabalila ako povučina a ani z nich ani zo štrku ju nešlo odsať. Štrk je zlepený ňou tak že sa tam nedá ani odkaľovať. Keďže nič nepomáhalo(časté vymeny vody, stlmenie svetla...) som pristúpil na zatemnenie.

Po 7 dňoch tmy zmizli všetky riasy, polovica druhov rastlín stratila väčšinu listov, druhá polovica narástla asi o 15cm(To je ako možné?!!!). Bohužiaľ sinica nevyzerá byť nejak oslabená. Štrk je zlepený ňou tak, že ani piskorky sa nevedia cezeň vyhrabať.

Je ešte niečo iné čo môžem urobiť?

Foto: prvé dve je pred, ostatné po odkrytí
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2016 09:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: aviater
To byla asi jen náhoda, protože z barvou světla to nemá co společného. Taky svítím 830 a sinici jsem také měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 09:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: achyles73
jseš si jistej, že testem to není? NO3 totiž spolehlivě změří jen drahé testy sera nebo jbl. Rataj ani Dajana ti NO3 nezměří i když se tak tváří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 09:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: achyles73
Kolik máš KNO3, jestli jen 6g tak to asi nic nenaměříš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 08:55 aviater Re: konrad
svítit teplými zdroji, měl jsem stejný problém. Odkalit (sinici odstranit) a změnit zdroj světla. 3000 k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2016 08:54 Muž Horác [3942] Re: achyles73
(Nitrifikační) bakterie ve filtru dusičnany nespotřebovávají, ale naopak vyrábějí (oxidace amonných iontů a dusitanů). Dusičnany dokáží odbourat (až na dusík) denitrifikační bakterie, ale k tomu jsou zapotřebí anaerobní zóny (tj. bez přístupu kyslíku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 08:30 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Měl bych dotaz, můžou bakterie ve filtru spotřebovat všechno no3 ? Rostliny mi zlikvidovala sinice, takže tam uz skoro žadne nemam a i když denne přidavam 6 ml kno3 proste nic nenaměřim. Jo a testem to rozhodně není. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:38 Muž Mislow [304] Re: konrad
O tom je tu pulka fora. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:27 Muž konrad [45] Re: Mislow
jj bunky sinic

Karloss - môže byť, to by bolo najjednoduchšie na vyriešenie. Od dnes som zdvojnásobil prídel no3. Vďaka Romantovi, o no3 som vo vzťahu so sinicami nič nečítal, takže niečo také by ma samého nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2016 19:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: konrad
stejně to nakonec bude nízkým NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:50 Muž Mislow [304] Re: konrad
Njn, bunky. Pokud se jedna o bunky rostlin, tak jaky to ma vliv na sinici? :-) Jenak ta se netvori pouze na rostlinach a i kdyz, tak se pres steny rostlin nedostane, aby tento zdroj fosforu vyuzila. :-) PS: Pokud myslis bunky sinic, tak i tyto rezervy nevydrzi vecne ... Mozna proto to chvili trva, nez ustoupi, pokud se nepouzije razantni metoda, jako tma ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:17 Muž konrad [45] Re: Mislow
Ohľadom toho fosforu som bral z časopisu akvarium č.1
"Bunky obsahujú
veľa polyfosfátových zrniek (volutínové zrnká), ktoré sú
pravdepodobne zasa fosfátovou rezervou. Dusíkaté a
fosfátové rezervy umožňujú siniciam masový rozvoj aj vo
vodách, kde sa nitráty a fosfáty už odčerpali vegetáciou rias
alebo iných rastlín."
+ veľmi silné svetlo

Momentálne som vo fáze stabilizovania hnojenia a stlmenia svetla. Ak v piatok budu sinice masívnejšie prítomné tak zatemním. (musí to byť víkend nech nemusím pacientom vysvetlovať čo sa tam deje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 16:28 R Muž romant [27987] Re: konrad
Jenom k těm zakrývacím radám. Nezapomeň na vzduchování a to zatemnění opravdu na fest, to pro případ, že se pro tento způsob rozhodneš. Den předem vyměnit vodu, už nekrmit, stejně tak jako v době temna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 15:33 Muž Mislow [304] Re: konrad
Tak pochybuji, ze by jsi mel fosfor uplne na nule a taky ze by to bylo pricinou tvorby sinice. Nicmene sinice dokaze byt potvora a jak se jednou rozmuze, tak se ji nechce pryc, i kdyz si das pomery zivin do poradku, tak to jeste neznamena, ze zmizi. Zkusil jsi zatemeni akvarka? Klidne se muze stat, ze ji tim odrovnas a pak uz se neobjevi. Rostlinky by to mely na nejaky 3 dny vydrzet a ryby taky. Tedy pokud tam nemas nejakou kombinaci na hrane, treba skalary & neonky, tam bych se zakryvani akvarka na par dnu bez krmeni i bal. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 15:11 Muž konrad [45] Re: Mislow
Jo sorry za mystifikáciu. Fosfor je 0,5mg/l

Ale ani 2,5 mi nepríde až tak veľa, keďže podľa Estim. Indexu by sa malo týždenne pridať 3mg/l

Mne sinice nabehli práve z nedostatku fosforu, kedy mi vypadlo hnojenie na týždeň. NO3 sa udržiavalo na cca 5mg/l ale fosfor bol dlhodobo na nule a už to šlo... A až do toho masívneho nahnojenia rastliny spotrebovali dennú dávku hnojiva za 4 hodiny. Takže momentálne sa radšej snažím mať všetkého viac ako menej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:38 Muž Mislow [304] Re: konrad
Ahoj, sinice je potvora a nekdy to chvili trva, nez zmizi nadobro, pak se uz ale treba vubec neobjevi. :-D Pokud testy nelzou, tak fosforu je moc. Vysadil bych na chvili hnojiva obsahujici fosfor, treba jen pouzivat KNO3 po nejakou dobu. Nezanedbavat odkalovani a svetlo dat treba jen na 6 hodin denne. Jednorazove to muzes nakopnout prikrytim akva na par dnu, dobre odkalit a pokracovat ve zminenym rezimu. Kazdopadne hodne stesti. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=851