Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:25 rekin – Re: Sid
zkusím vaše opatření a i ta od ostatních ,která jsem ještě nevyzkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
Vápencovou schránku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: sollik
no rozsivky se spatne odstranuji (maji vapencovou schranku)... zkus to akva trosku protrhat..... ale tohle je tema o sinici....

oprava kremicitou schranka.... cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
to hovezi srdce nejni zrovna nej volba (stravitelnost, pomer zivin apod.).... spis bych zkusi nejake kvalitni krmivo... NRD ci Hikari... a uplne nej by byl gel, ale ten zatim jen tak nesezenes...

ten "odstranovac" fosforu mi dela starost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 20:13 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: rekin
Buď rád, že máš "jen" zelenou sinici. Té jsem se zabvil poměrně snadno - narval jsem akvárko stonkovkami od kamaráda, na dno pořídil pancéřníčky a na rostliny SAE. Zelená zmizela, ale nahradila ji hnědá (rozsivky???). Dneska jsem ukončil pětidenní zatemnění a efekt žádný. I během zatemnění rostly rostliny dál, jen se protáhly, rozsivky se zastavily. Dnes jsem opět odkalil, vyměnil 1/2 vody a zase pár listů očistil i když na některých už to moc nejde. Takže jedem dál a uvidíme co se bude dít. Dávkování Biofloru jsem prozatím pozastavil, pokud se rozsivky opět rozjedou zkusím jednorázově přehnojit, byly s tím zaznamenány úspěchy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 20:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: rekin
Z věty: "Akvárium osázeno převážně stonkovými rostlinami" nevyčtu skoro nic. :-O Nevadí...
Jako první z "nových" opatření bych zvýšil průtok filtrem na maximum a upravil výtok vody tak, aby byl zajištěno intenzivní proudění vody pokud možno v celém akva.
Pokud je akva hustě zarostlé, uvažoval bych o přidání samostaného čerpadla (např. Atman AT 20x) bez filtrační hmoty s cílem zajistit výše napsané.
(Nad ostatními opatřeními, která se tu objevují, je na místě také popřemýšlet... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:07 Muž kortezhugo [983] – Re: rekin
no tak potom ostava uz len krmivo...
tak krm menej a zmen alebo pouzivaj menej tieto krmiva
skus trebars nahradit h.srdcom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:00 rekin – Re: Moucha
je to takový pytlík do filtru název už nevím ,mám ho tam asi měsíc,ale nepomáhá při dalším čištění filtru ho vyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:58 rekin – Re: kortezhugo
vůbec nic do akvária neleju kromě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rekin
co ten odstranovac fosforu??? co to jako je.... nejakej sorbent, nebo keramika
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:57 rekin – Re: Moucha
krmení je od tetry,sery a dajany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:55 Muž kortezhugo [983] – Re: rekin
a nepouzivas nieco na upravu vody? -na to tiez bacha casto obsahuju P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:53 rekin – Re: Sid
aq má osázeno převážně stonkovými rostlinami,ale to jsem už psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:52 rekin – Re: luk
400l velké aqvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:51 rekin – Re: Sid
ted mám momentálně zatemněno,reflektory nemám,filtruju vnějším tetra tex1200 náplně spodní koš válečky + kujičky,potom molitan hrubší,3koš molitan jemnější + odstranovač fosfátů,4 koš jemný molitan + vata,Průtok nastavený na 400l/h,ukončen rozstřikovací rampou,kerá lehce hýbe s hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: martmart
Hlavně to nezakřikněte! :-)
Záruku vám nikdo nedá, ale zkusit se to, o čem jsme si psali, může.
Uvidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:42 Muž martmart [106] – Re: Sid
tak sem zvedavej, jestli mam tu mrchu za tri tydny zpatky tak me trkne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: rekin
Můžete ukázat na fotce, jak a čím máte akva osázeno? (6x30W může být za jistých okolností příliš mnoho světla.) Máte nad zářivkami reflektory?
Čím filtrujete, jak intenzivní je průtok vody a jakým způsobem vracíte vodu z filtru do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:31 luk – Re: rekin
ahoj jak mas velke akva a rozmery???dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rekin
patral bych po tom fosforu... jaky krmivo pouzivas?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:30 rekin – Re: rekin
jinak nehnojím ničím,kytek mám dost ještě rozdávám jen je musím propláchnou pod sprchou ,abych je zbavil sinice pokud na nich zrovna je.U kamarádů rostou v pohodě,jiné řasy nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:26 rekin – Re: Moucha
1 a 4 bod zkusím to jsem ještě nezkusil,zbytek odzkoušeno bez úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 19:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rekin
1) odebirat/odsavat pisek se sinici, dat do pixlicky a vydesinfikovat savem, pak proplachnout a muzes ho vratit do akva....
2) odsavat co nejvice sinice kazdy den - vzduchovaci hadicka se spojkou na konci (jako uzkej nastavec na vysavac) tim se da sinice odsat i z listu, bez jejich poskozeni

3) zatemneni az kdyz sinice bude ustupovat a zatemnil bych na 5dni
4) poridil bych si piskorky..... rejou ve dne, sinice nesnasi pohyb... takze bych treba i zvysil proudeni v akva
5) pri odkalovani se snazit odsat sinici v substratu

limitni faktory pro sinici jsou fosfor a dusik (hlavne fosfor), dale bych zkontroloval spinaci hodiny jestli nesvitis nonstop
vysazet co nejvic rychlerosoucich rostlin - me pomohli i e. tennelus a e.quadricostatus (odnozujici)

pouzivas nejake hnojivo? mozna bych zkusil zmenit krmivo - treba od Hikari
pozor sinice obsahuji neurotoxiny, takze se priprav na uhyn sneku, i kdyz tusim ze jsem slysel o nejakym sneku, ktery se zivi primo sinici!!!! (bohuzel mam blbou pamet na jmena)

klub.akva.sk/… - č.1 - prehled ruznych zpusobu boje proti sinici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:08 rekin – Re: romant
zkusím krmit obden,ale já vážně nekrmím moc.S tou plovoucí rostlinou - vyzkoušel jsem pisticii,ale za 14 dnů jí bylo plné akva a kořeny až do půlky nádrže,tak jsem se jí snažil redukovat,ale potom jsem co 4 den vyhazoval,na sinici výsledek nulový,ale tím jak stínila se mě začly kytky vytahovat na hladinu,tak jsem to po měsíci vzdal .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:59 R Muž romant [27987] – Re: rekin
Budu se držet té své teorie s nadměrným krmením. Po tom zatemnění a odkalení, bych zkusil pokračovat v tom rozloženým a sníženým přísunu potravy. Snažím se na to jí po selsku a nenapadá mě nic jinýho. Ještě mě napadá jestli nevyzkoušet nějakou plovoucí rostlinu, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides . Je to dobrej žrou dusičnanů a haldinu zastíní, čímž se změní podmínky a té potvoře by se to nemuselo líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:49 rekin – Re: romant
ano je pryč,potom aq odkalím vyčistím a 3 týdny je klid potom nepatrné náznaky na štěrku,pak se to přesune na rostliny a jede to znova a to se tu potvoru snažím narušovat hned od začátku,ale jede takovou intenzitou,že nemám šanci to zvládnout.Potom už je to zoufalý boj a končí to zhruba po 2,5 měsících opětovným zateměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:43 R Muž romant [27987] – Re: rekin
A jak to vypadá po tom období temna? Je pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:40 rekin – Re: rekin
doba svícení je od 10h do 22h z toho od 14h-16h svítí pouze 2 zářivky,jinak svítí všech 6 zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:38 rekin – Re: romant
je tam 6 30w zářivek osram lumilux 830 a 840,krmím 1 krát denně a když mám zatemněno nekrmím vůbec a to je 4 dny,vyzkoušel jsem vážně všechno,ale nic nepomáhá.Ted mám opět zatemněno,takže nekrmím už 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:34 R Muž romant [27987] – Re: rekin
Naprosto v pohodě. palec Zkusil bych to s tím krmením udělat, jak jsem napsal. Začal bych dvoudenním půstem a potom velmi malou, klidně jenom jednu dávku krmení denně. ;-)
Kolik je tam světla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:28 rekin – Re: romant
je tam 8 čichavců,10 neonek 6 pancéřníčků 10 teter krvavých a 8 parmiček duhových
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:25 R Muž romant [27987] – Re: rekin
A celkem je tam kolik rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:21 rekin – Re: romant
čichavci,tetry,parmičky,pancéřníčci(ti šmejdí po dně)neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 18:13 R Muž romant [27987] – Re: rekin
Změnil bych ten způsob krmení na menší a častější dávky (třeba 2x denně), tak aby na dno nic nepadalo. oni i když šmejdí po dně, tak nikdy všechno nesežerou a i když se odkaluje, tak se to může hromadit. A nesnědený krmení může být zajímavým zdrojem živin právě pro tu sinici a nejen pro ni. Jednou týdně nekrmit vůbec je taky velmi osvědčený způsob prevence, nejen proti řasám. ;-)
EDIT: Jaký je složení té rybí osádky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:07 rekin – Re: romant
to je tak zhruba suchým a granulemi většinu toho sežerou než to dopadne na dno a potom jeětě šmajdí po dně tak to tipuju na 5 min než je vyluxováno.Jinak ve vodě není nic do 1 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:48 R Muž romant [27987] – Re: rekin
A čím krmíš, že se v tom ryby rejpou 5minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:43 rekin – Re: romant
samozřejmě při tom beru i vše co je na dně do dna nezarývám,bojuju s ní už půl roku a pořád je to +- stejné.Zrnitost štěrku mám 2-3mm a ryby všechnu potravu zbaští do 5 min.S akvaristikou netzačínám,ale tohle mě připadá jako boj s větrným mlýnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:35 bobik
mam ten samy problem. Rostlin mam plne akva, rostou nadherne, nic nezanedbavam, a stejne se mi po cca 2 mesicich stale vraci sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:10 R Muž romant [27987] – Re: rekin
Ona se té sinici většinou daří tam kde je dostatek bordýlku na dně, ve dně, rybí výkaly, nějaký ten hnijící list rostliny, atd. To dno bych odkaloval lehce při každý výměně vody. Netřeba do dna moc rýt, ale vrchní vrstvu se zkontrolovat vyplatí. Takto bych postupoval měsíc a potom se ten interval odkalování klidně může prodloužit na 14 dní. Ta mrcha by na to mohla zareagovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:05 rekin – Re: rekin
odsávám ze dna tu sinici ,takže musím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:04 rekin – Re: romant
1 krát týdně 100 l vody to už jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:47 R Muž romant [27987] – Re: rekin
Co odkalování? Jak často? S výměnou vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:42 rekin – Re: romant
tady ten článek jsem četl,ale nevím co mám dělat,rostlin mám dost a rostou velmi dobře kromě echinodoru tenellu,jsou to samé stonkovky (limnophila,rotala,heteranthera,ludwigie,)měním vodu každý týden 100l mám 400l aq ryb moc nemám dodržuju pravidlo 1cm rybí délky na 1l vody,krmím 1 krát denně suché a granule,filtr mám vnější a rozstřikovací rampu nastavenou tak ,že lehce víří hladinu.Opravdu nevím co mám dělat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:32 R Muž romant [27987] – Re: rekin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:28 rekin – Re: Sid
mám úplně ten samý problém ,rostliny rostou jiná řasa se nevyskytuje (co2 používám NO3 20-30mg/l)ut3ph6,2ct5 to jsou další"nepřesné" hodnoty vody,zatemnuju taky co 2 měsíce a přesto se sinice znova vrací.Máte pro mne řešení jsem zoufalý....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 12:21 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: JJaanca
Hmm, tak to uže je humus, bordel, anarchie. Pokud by na tohle platil obdobný postup jako u té "hladinové", tak by jí nejvíc měl vadit pohyb vody. Čili bych dno pořádně prorochňal odsávacím zvonem aspoň 2x v týdnu a s tím spojil i výměnu 10-20% vody. Zároveň bych zintenzivnil vzduchování (přidat nějaké vzduchovací kameny navíc). Zároveň bych ubral na osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:42 Žena JJaanca [67] – Re: Ivoš
Mě roste všude, i u dna. Mám dva druhy. Jeden takový ten slizský povlak - ten je všude a pak takovou tu modrozelenou a te se dělá dole na skle mezi sklem a pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:47 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: achyles73
No tak pak je to jednoduché -kytky ostříhat či vyměnit za kratší anebo pod takové slepé místo na dno šoupnout vzduchování ať se to na hladině pěkně mele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:19 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Ivoš
Přesně tak, mi to dělá úplně to samé, roste jen na hladině na rohatci a valisnerii, tam kde se nehýbe voda a praží světlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:13 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: LangMaster
U mě se sinici dařilo mezi stvoly růžkatce, které hustě ležely na či těsně pod hladinou tedy v místech, kam nejvíc pražilo světlo, teplo a nehýbala se voda. Růžkatec jsem vyházel a mám pokoj. Pokud se mi sinice sem tam ještě objeví, tak na plovoucích Ceratopterisech a z těch sinici odstraním pod sprchou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2451