Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 17:41 Muž volvik [21] Re: romant
Jeste se zeptam zacal jsem pridavat KNO3 1ml na 31l vody denne a po jake dobe by mi mohla sinice odejit


Dekuji za odpoved ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 17:15 R Muž romant [27987] Re: volvik
Tam kde jsi kupoval PMDD si objednej jenom KNO3 a nebo se zastav v drogérii, nebo třeba řeznickejch potřebách a chtěj to samý, prodává se to pod názvem Sanytr, mrkni na nějakou kalkulačku hnojiva a drž dusičnany na 10 mg/l.
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 17:11 Muž volvik [21] Re: romant
Po mereni jsem zjistil ze mam dusicnany 2mg/l
Tak je mam asu zacit pridavat ze??? A jeste se zeptam jak je mam pridat???

Diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:50 R Muž romant [27987] Re: volvik
Sinice je docela dost o dusíku a světle, takže bych si ověřil ten dusík a jak bude nízko, méně než 5 mg/l řešil bych to. Nedělat skoky, typu, teď hnojím, teď přestanu a za několik dní zase začnu. To PMDD v základu dusičnanů obsahuje jenom velmi málo. Netvrdím, že to co jsem napsal je stopro ta správná cesta, ale já s tímto vždy začnu, když se se sinicí potkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:42 Muž volvik [21]
Potreboval bych radu jak bojovat se sinici v nove zalozenem akvariu se mi zacla tvorit sinice (bily vlajici povlak) na difuzoru CO2 a mam takovou jakoby mastnou hladinu.
Ubral jsem svetlo, pridal jsem vzduchovani, vymenil jsem 1/3 vody a prestal hnojit PMDD.
Hnojil jsem jen 3dny a najednou se dnes divam a videl jsem sinici tak me male omylo :-(

Da se s tim nejak bojovat.

Dekuji moc za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:09 nowy101
no právě :-(
zítra koupím piskořky, odsaju co jen tý sinice půjde, odpojím světlo, přidám vzduchování a zakreju nějakou dekou...

ještě se zeptám, co s tím profitem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:05 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nowy101
Tak to už je docela rozjeté. Určitě zastiň nádrž na ty 4 dny(aspoň). Tím vyřešíš následky. Příčinu můžeš řešit potom, jak už ti tu radí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:31 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Myslel jsem mereni N-P,ORP(redox)mam v kontrolerech,ale je treba prikoupit sondy $40-80+. Nicmene k mereni ORP se kdysi vyjadril T.Barr,ze merit ho ma vyznam jenom v sedimentu(nerikam,ze to musi byt pravda,ale byla k tomu i nejaka studie). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:18 nowy101
fotky v nádrži, složka sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:31 nowy101 Re: romant
profito přidávám 7 týdnů a stejnou dobu jsem najel na 9h svícení, sinice se začala objevovat před asi 4 týdny.
krmím jednou denně večer(sera vipagram-granulky), na dno dopadne minimum a to dojedou pancéřníčci.
Až dojedu večer domů, tak hodím fotku.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
Navíc Redfield ratio hovoří jen o tendencích... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:14 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Ukázala se poté co jsi začal přidávat, tedy za nějaký čas používání. Píšeš, že moc nekrmíš a čím tedy krmíš, když krmíš a co je to "moc nekrmím", jak jsou ty dávky velký a kolikrát denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:12 nowy101 Re: romant
pistie ze začátku začala žloutnout a odcházet, potom co jsem začal přidávat profito, tak zas jede pěkně (zelená, velký kořeny)
na filtru přidám výkon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:07 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Tak vířivky bych se nebál, ta hlava má výkon 300 l/h, což bude po zašpinění cca znamenat, že akvo otočí za hoďku tak jednou a to je tak, tak. Rozumný kompromis je někde na 2-3 násobku akvária za hodinu, tedy u nádrží kterým říkáme tzv. společenské, ovšem i tak jak to máš to nemusí být na škodu, originalita každé nádrže zde bude hrát svojí roli. Ještě k tomu dusíku. Ta pistie co tam máš prosperuje dobře? Tvoří nový rostliny? Má pškně zelený listy a nebo je to do žluta a nic moc, spíš přežívání? Moje otázky směřují k sedláckýmu odhadu toho dusíku, právě podle toho jak vypadá pistie(lze aplikovat na plovoučky obecně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
no to ORP se měří celkem snadno a levně, vetšinou je to v kombinaci s pH kontrolerem sehnatelné za nějaký 2 tisíce. No ale ovlivnit to lze tím co sujem napsal nebo ozonem, případně UV-C, ale bez obalu nad hladinou, jde zase o vytváření ozonu a kontaktu s vodou, klasická průtočná lampa to neovlivní, testoval sjem to a maximálně tak jsem ověřil jak staršně rychle to degraduje mikroprvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:48 nowy101 Re: romant
tak zatím ho mám na půl výkonu a protéká voda pěkně molitan 10x10x24 starej cca 4 měsíce, moc zanesenej není. zkusím ho dát na plno, ale zas abych tam neměl vířivku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Tak tak,Redfiel Ratio je v podstate nemozne udrzet,uz jen jak to presne zmerit,je to onicem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:21 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Tak krom toho studia a doporučovaného měření té či oné veličiny bych se mrknul na praktickou stránku a tou je filtr, tedy jeho výkon(ten sám o sobě není žádná hitparáda, výkonově) a jakmile bude voda pomalu vytékat, určitě provést očistu promačkáním biomolitanu v akva vodě, čímž se vylepší cirkulace vody(některý druhy sinic to nemají moc rády) a zároveň se obnoví kvalita nitrifikačních bakterií a v nádrži nebude zůstávat již nespotřebovaný elent. Jako další věc bych se v úvaze při porovnávání rovnice světlo x živiny zamyslel nad reflektory, který onen světelný výkon můžou zajímavě vylepšovat. Ještě může svojí roli sehrát taktéž v jaké výšce je to osvětlení umístěno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.06.2014 16:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MarekP
no na poměr P:N 1:16 bych nespoléhal. Zkus si k tomu přidat ještě ORP, sinice na něj reaguje velmi negativně pokud ho zvedneš (prvky Ca, Mg a K hlavně). Takto jsme po skoro roční válce sinici odrovnal do 14 dní bez změny režimu a že jsem se nasnažil s tím poměrem P:N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:01 nowy101 Re: Miso
svítím od 12:00 do 21:00 tj. 9hod 43W
viz. profil nádrže Amazonka ala Myšák
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:41 Muž Miso [470] Re: nowy101
s Profitom to suvis mat nebude, v prvom rade by som skusil zatemnenie (odsat sinice, dokladne zatemnit na 4dni + pridat vzduchovanie, potom velka vymena vody) ak by sa sinice vratila prikupil by som hnojivo s pobsahom N a zacal pridavat do akva. Ak ani to nepomoze bude treba hladat pricinu dalej. Inako ako dlho svietis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nowy101
Tak to nemusí být jen krevetkami. mohly tam být dobré podmínky. "Vyrovnané" hnojení, CO2, světlo. :-)

To by byla drahá zábava, no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:57 nowy101 Re: Aforte
to já taky :-) co sem měl aq-krevetkárnu, tak tam nebyl ani náznak řasy :-)
ale sem do velkýho mi to přijde jako pěkně drahý krmení pro skaláry :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nowy101
Já mám dobrou zkušenost s krevetkami. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:52 nowy101
Dík moc za rychlou reakci :-)
Přidávám denně 1.5 ml profita, mám přestat nebo pokračovat?
zkusím na týden zatemnit a přidám hrst piskořek, třeba to požerou :-)
Hodnoty bohužel nemám čím měřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
I to může vyřešit příčinu. Mně se jednu dobu objevila. Zastínil jsem. Poté jsem odtemnil a sinice zmizela. Podmínky zůstaly stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:54 Žena Turbínka [2558] Re: nowy101
Nedávno jsem také řešila sinici. Začala jsem přidávat hnojivo (hlavně kvůli dusíkatým složkám), lehce se to zlepšilo, ale potom sinice stále stagnovala i za stálého manuálního čištění, do pár dnů tam byla zas. Vyřešilo se to "samo" až když jsem vyndala kořeny, které tam původně byly a po sinici už není ani památka. A chce to také omezit krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 12:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: nowy101
Sinice se vyskytuje kvůli nesprávnému poměru dusíku a fosforu. Doporučuji co nejvíce sinice fyzicky odstranit, na několik dní zatemnit akvárium a častěji měnit vodu. Tímto ale řešíš následek a ne příčinu. Aby se ti sinice nevyskytovala později je potřeba najít příčinu, kterou může být např. nevhodné krmení.


Více můžeš najít zde - rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Edit: Tak vidím, že ostatní jsou čím dál rychlejší. :)
Jak doporučuje Roman, změř NO3. Možností, jak zabránit dalšímu výskytu sinice, může být přidávání KNO3 do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:52 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Zkontroloval bych hodnotu NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nowy101
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Já bych to spíše viděl na přebytek fosforečnanů oproti dusičnanům.

Pomůže zastínění nádrže třeba na 4 dny. Rostlinám to moc neuškodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:46 nowy101
Ahoj,
potřeboval bych poradit proč se mi dělá sinice a jak jí zlikvidovat (podle fotek co jsou tady by to odpovídalo na sinici) - lehko odstranitelný zelený povlak.
Často se píše, že je to způsobený přemírou světla, ale na 128 litrů 43W mi přijde spíš málo...
Mám tím olezlou celou sagittarii subulatu, boční sklo (seškrabávám při čištění), a kořeny od pistie.
Za každou radu i připomínku budu rád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:32 Muž Baterka39 [3] Re: rolandmynar
Ahoj, mám stejný problém a tak nevím jestli Ti to nezabilo ryby, děkuji za odpověď, Petr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:55 R Muž romant [27987] Re: Gordon
Zajistit vydatný přísun kyslíku pro živočichy v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:53 Muž Gordon [22]
Tak nezbylo nic jiného, než včera opět zakrýt akvárko.
Jak postupovat dál? Už si to nepamatuju. Až to odkryju (podívám se v neděli, přeci jen toho bylo málo), tak asi vyměnit vodu.....ještě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 18:42 Muž Gordon [22]
Zdravím. Po přestavbě akvárka (změna světla - víc svítí, přidání CO2 a rostlin) se opět začíná lehce rozjíždět sinice. Už kdysi jsem ji tu měl a pomohlo několika denní zatemnění. Myslíte, že to mám opakovat? Nebo je nějaká jiná metoda? Zkrátil jsem dobu osvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 14:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bulawaio
jj, krmení dělá hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 14:23 Muž bulawaio [92]
aha, takže jasný, to ratio znám. Trochu mě k tomu ta úvaha vedla - spojil jsem to s nedostatkem dusíku, tak jsem zahnojim mírnější dávkou hnojiva. Nicméně mam tekuté hnojivo míchané na ten ideální poměr - takže to tam musím nalít i s fosforem, takže vlastně ten problém tím nevyřeším. Tak to vidím na nákup PMDD a namíchání čistě dusíku a přilití. Jinou nádrž, ze který bych vzal dusičnany bohužel nemám. Ten přebytek fosforu bude způsoben překrmovaní nádrže, kvůli potěru - především liqiminem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 12:08 R Muž romant [27987] Re: Sid
Potvrzuji a podepisuji. X-) Tento postup volím vždy jako první a velmi často, tedy skoro vždy, je to postup poslední a vítězný. Pro úplnost dodávám, že to prvotní doplnění NO3 bývá dosti brutální, tedy s ohledem na citlivost osádky v postižených nádržích. V průběhu času, v řádů týdnů tu koncentraci postupně snižuji na přijatelné hodnoty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 11:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: bulawaio
Jak píše Mrakoplash.
Když mě naposled navštívily sinice v prodejní nádrži s rostlinami, udělal jsem jim "radost" - vypustil jsem polovinu vody a nahradil ji vodou z přerybněného, v té době značně zanedbaného akvária.
Vysoká koncentrace NO3 byla IMO hlavním (i když ne jediným) opatřením, po kterém se sinice během pár dnů klidily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 10:41 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bulawaio
Redfield ratio je o poměru fosforu a dusíku.... zjednodušeně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 09:47 Muž bulawaio [92] Re: Sid
Nerozumím? souvislost s teorií nulové růstu rostlin bez jediného prvku, že by? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 13:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: bulawaio
Redfield ratio není dobré podceňovat. :-)
(A už vůbec ne přeceňovat! :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 13:11 Muž bulawaio [92]
také přidám zkušenost. Sinice je u mě jak doma. Teď tři měsíce jsem po ní neměl ani památku, ale znovu naběhla bez toho abych jakkoliv hýbal světlem. Na druhou stranu jsem vypozoroval, že se mi prakticky přestal rozmnožovat okřehek - jakožto velký odběratel dusíku. Takže nějakou souvislost také pozoruji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 08:19 Muž Mispulin [67] Re: masek
Mam naprosto shodnou zkusenost jak Mislow. Se sinici jsem bojoval dloho, porad menil vodu a porad nic (v Olomouci je voda prakticky prosta dusicnanu). Az jsem se nastval a vydatne pridal NO3 (momentalne jsem na cca 40mg/l) a po zatemneni se sinice uz neobjevila. Ted dokonce zkousim trochu pridavat Fosfor, protoze ho ros9tliny vycerpaly a mam ho cca 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 00:04 Muž Mislow [304] Re: masek
Ahoj, ja se sinice zbavil pred nednedavnem. Po precteni ruznych clanku jsem se ridil cestou napraveni pomeru mezi dusikem a fosforem. Ten by teoreticky mel byt idealne 16:1. Cim vic se snizuje obsah dusicnanu ve vode a zvysuje koncentrace fosforu, vytvari se tak dobre podminky pro sinici. Poridil jsem si presne testy na dusicnany a fosfor. Zjistil, ze koncentrace dusicnanu v mem akvariu se blizi nule. Jde o huste zarostle akvarko a rostlinky proste temer vsechen spotrebuji, podle testu byla koncentrace nekde mezi 0 - 5 mg/l, blize k nule. Fosfor byl asi 2 mg/l. Prikrytim akvarka na 3 dny jsem se sice sinice zbavil, ale neodstranil jsem pricinu jejiho vzniku. Zacal jsem prihnojovat KNO3, ktery neobsahuje fosfor a dostal jsem koncentraci na asi 15 mg/l dusicnanu. To stacilo k tomu aby se dalsi vyskyt sinice zamezil. Kazdopadne, pouzivani hnojiv bezcilne nedoporucuji, kdyz uz pouzit hnojivo, tak nejprve si premerit dusicnany, nektere rybky jsou na tyto veci docela citlive. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 17:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: masek
Taky mám sinici ve dvou nádržích. Měl jsem ve třech a z jednoho najednou zmizela. Nic jsem neměnil a najednou byla pryč. Ale v té době začali růst odnožené kytky a zlepšila se asi spotřeba látek ve vodě. Evidentně je potřeba upravit tu rovnováhu. Buď přidat kytky, míň krmit a nebo začít něčím hnojit. Občas, ač se to nezdá, hnojení dokáže řasy taky zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 17:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: masek
Nejdřív je potřeba víc informací o nádrži, jak psal michalt, aby se přišlo na příčinu výskytu sinic. Já jsem měl před 3 roky v akváriu taky sinici. Měl jsem to opravdu v hrozném stavu, musel jsem tenkrát vyhodit úplně všechny kytky a akvárium pořádně vyčistit. Vypadalo to takhle:

rybicky.net/k/forum/367646.jpg
rybicky.net/k/forum/367647.jpg
rybicky.net/k/forum/367648.jpg

Nemohl jsem se toho nijak zbavit, až jsem nakonec zjistil příčinu. Sinice jsem měl v akváriu kvůli nevhodnému krmivu, byl to nějaký sak mix, přesně si to už nepamatuju. Alespoň k tomuhle jsem tu tenkrát na fóru dospěli, někdo mi psal, že má několik akvárií, v jednom má taky sinice a je to zrovna to jediné, do kterého přidává taky to stejný krmivo. Koupil jsem si tenkrát Protalon-707, který zastavil růst sinic. Pak jsem všechny sinice mechanicky z akvária odstranil, bohužel to odnesly všechny kytky, a pořádně akvárium vyčistil. Od té doby, co jsem tím krmením přestal krmit, se mi už sinice neobjevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 16:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: masek
Jak jsi na tom s fosforem? Je ve vodě nějaký? Jsou ty místa, kde se vyskytuje, nějak lokalizovaná (třeba víc tam, kde je dostatek světla nebo spíš tam, kde je stín nebo kolem ústí filtru nebo tak)? A kdys naposled čistil filtr? Daří se těm rostlinám nebo spíš jen přežívají? Jak jsou velké?

Hodila by se fotka nádrže a nejlíp rovnou prezentace, ve které vyplníš co nejvíc údajů, aby se vědělo, jak na tom akvárium je, pak se dá líp odhadnout, co s tím. Třeba mně pomohlo zlepšit proudění v nádrži a doplnit rostliny, aby jich byl opravdu hojný počet, ale není to univerzální návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:23 masek – sinice rasy
Dobrý den, potřebuji radu, už nevím co s tím. Nějakou dobu bojuji se sinicí( zelený žabinec co jde dobře dolů) a přes všechny snahy pořád se drží a nemohu se jí zbavit. Jediné co pomáhá, je na 3 dny zatemnit, poté zmizí,ale za chvilku je zpět. Poraď tě mi.
data: akvárium 110l, světlo 3x18w 840,865,865, filtr vnější tetratec EX600 s orig. náplněmi bez uhlí, rostliny:Vallisneria gigantea 5x a pár dalších které neznám názvem.
Ryby: 1 čichavec modrý, 1 Pancéřníček kropenatý, 8 krevetek ,2 Parmička krásnoploutvá
hodnoty vody: NO3 cca.25-80, NO2 cca.0 ,GH-cca. 7, KH mezi 3-10, PH 6,8-7,6 , chlor 0.
teplota vody 22-25C. CO2 dodávám. Výměna vody co dva dny vše ještě zhoršuje.

Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:11 Žena petulinakk [2016]
Možná hloupý dotaz, ale... může mít mimo jiné na sinici vliv i barevné spektrum ("teplota") světla?


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1051