Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:06 Muž Lukša [18] – Petr2
A chci se teda zeptat ono je to špatně když mám NO3 tak nízké?A proto je tam ta sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:01 Muž Lukša [18]
A ta fotka celkového akva je už stará proto na ni rostlinky vypadají tak dobře byly totiž nové.Teď vypadají sice skoro stejně ale je na nich to co je na těch fotkách níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:58 Muž Lukša [18] – Petr2
A když jsem hnojil hnojivem které obsahovalo všechny prvky P i N tak to s tou sinici bylo ještě horší a odskákaly to i nekteré rostliny skrz tu sinici.Teď už to s ní není tak hrozné ale je tam pořad proto chci znát příčinu výskytu sinice abych se ji mohl navždy zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:55 Muž Lukša [18] – Petr2
Jinak vstupní hodnotu vody NO3 neznám ale už jsem ji chtěl také změřit zitra to zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:53 Muž Lukša [18] – Petr2
Fotka k příspěvku To akvárko co řeším na těchto stránkách ještě nemám.A nevím kde jste přišel na to že chci NO3 ztrojnásobit.Psal jsem že ho nechci zvyšovat že mám strach skrz krevety.Měl jsem Crystalky Red v tom mojím 120 litrovém akva.Tam bylo NO3 vyšší než 10 mg/l a z 12 Crystalek Red mi zbyly 2.Takže proto mám strach to NO3 zvyšovat.Jo kdyby se mi podařilo udržet NO3 na cca 8mg/l budu jen rád.
Jinak akva vypadá tahle+teď nové dno Fujizuna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:31 Petr2
Lukša napsal: Asi moc neznáte druh krevetky Crystal Red že?Raději si přečtětě toto:
www.akvakrevetky.wz.cz/… (úpně dole)
A NO3 jsem změřil testem které ukazuje méně než 10 mg/l.Zkuste si raději také přečíst celé toto téma kde jsem uvedl že: No3-do 10mg/l odhaduji tak 3mg/l jen odhaduji.


Ty krevetky znám. A upřímně řečeno, těch 20 odpovídá tomu, co jsem napsal. Ona je to možná u spousty "akvaristů" běžná hodnota, ale pak se tady také pořád řeší řasy a sinice. Jestliže máte v akva svých 3 NO3, tak ani ztrojnásobení není pro krevety na škodu. Alespoň podle textu, na který se odkazujete. Opravdu chcete NO3 ztrojnásobit? I kdyby ano, nepomůže Vám to. Ono to totiž nemá co dělat s NO3, ale s poměrem NO3 vůči ostatním živinám a celkovými podmínkami v akva. Podle toho, co píšete, i když odhad "Ukazuje to méně, než 10, takže asi 3" nechápu, začal bych hnojit kompletním spektrem živin v těch správných poměrech a udržoval NO3 na deseti. Tedy raději na 5-10.
Prohlížel jsem si Vaše akva. Jsou hezká. Trochu je mi divné, že máte takovéto výsledky a zároveň se ptáte na takovéto věci.

EDIT: Ještě dotaz - kolik NO3 má vstupní voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Lukša napsal: Ale na skle a na hladině se mi ještě dělá toková slizká zeleno průhledná vata takový nános

Presne to same se dela i mě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:06 Muž Lukša [18] – Petr2
Asi moc neznáte druh krevetky Crystal Red že?Raději si přečtětě toto:
www.akvakrevetky.wz.cz/… (úpně dole)
A NO3 jsem změřil testem které ukazuje méně než 10 mg/l.Zkuste si raději také přečíst celé toto téma kde jsem uvedl že: No3-do 10mg/l odhaduji tak 3mg/l jen odhaduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 18:33 Petr2
Lukša napsal: Asi by pomohlo zvýši NO3 že?Ale musím brát ohled na krevetky Crystal Red.Takže nemám moc odvahu ho tam přidávat a zvyšovat ho.Je nějaká jiná metoda jak na sinici?

Krevetkám je to ukradené. Takovou hodnotu NO3, aby jim to vadilo, snad v normálním akva mít nemůžete.

Jinak mohu se zeptat na metodiku měření toho NO3? Způsob, jak naměřit 3 mg/l mne velmi zajímá. Sám se s tím celkem peru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:42 Muž Lukša [18]
Ale na skle a na hladině se mi ještě dělá toková slizká zeleno průhledná vata takový nános
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:41 R Muž Mrakoplash [1776]
žabí vlas ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:40 Muž Lukša [18]
Ale na té Myriophyllum aquaticum bych to odhadoval na zelenou řasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:39 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:39 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku 1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Ukažte mi "čitelnou" fotku té sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 16:53 Muž Lukša [18] – Sid
Asi by pomohlo zvýši NO3 že?Ale musím brát ohled na krevetky Crystal Red.Takže nemám moc odvahu ho tam přidávat a zvyšovat ho.Je nějaká jiná metoda jak na sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 16:50 Muž Lukša [18] – Sid
:) To jsem rád že jsme se domluvili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 15:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Ty hodnoty jste samozřejmě uvedl již dříve, ale já se vás ptal, čím jste je naměřil! :-)
To je pro mne docela důležité vědět. ;-)
Tak teď jsem spokojen - měřil jste testy Azotanem a Akvinem a naměřil jste cca 3mg NO3/l a pH cca 6,8-7,0. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:30 Muž Lukša [18] – Sid
Jinak jsem to už uváděl níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:29 Muž Lukša [18] – Sid
:) Stejnak tu vaši otázku nechápu.Myslíte kolik jsem těmito testy naměřil?No3-do 10mg/l odhaduji tak 3mg/l a PH 6,8-7,0
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Já vím, jak se jmenují kapkové testy od fy Rataj, jen jsem chtěl zdůraznit, že to, co je potřeba ve vašem případě "testnout", jsou NO3 a pH! :-)
A v této souvislosti mě zajímá, čím testujete, abych si udělal představu, jak (alespoň přibližně) se můžete blížit realitě. ;-)
Jinými slovy - trápí vás sinice, snažím se najít souvislosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:12 Muž Lukša [18] – Sid
Čím?No od Rataje test ty kapkové Akvin,Azotan,Azotin.Jinak u toho permanentního CO2 tesu byla i taková tabulka když se voda zbarví od modra je ho tam málo když do zelena je to v normě a když dožluta tak je tam nadbytek.Jinak vím že tam můsím dělat toleranci ale jsem spokojen protože to potřebuji změřit jen tak tak okolo abych věděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Ptal jsem se, čím zjišťujete obsah NO3 a hodnotu pH. :-) Kapkové testy jsou více nebo méně nepřesné, takže vycházet z nich chce velkou dávku "tolerance"... :)
S čím jste srovnával ten permanentní test CO2, že jste si jistý, že "ukazuje dobře"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 12:53 Muž Lukša [18] – Sid
NO2,NO3,PH měřím testy od Rataje.CO2 měřím stálým testem ale teď si nevzpomenu jak se ta firma jmenuje ale není vůbec známá ale ukazuje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 09:07 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Je to určitě sinice, měl jsem to taky tak, jediné řešení - hodně rostlin, změřit parametry vody zda jsou v normálu a zas až tolik do toho nezasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Čím měříte NO3 a pH?
Jste z Olomouce, tak to k sobě nemáme daleko... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 07:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lucik
Experimenty se světlem to být zapříčiněno může. Popis je hezky podrobný, ovšem bez fotky si netroufám věštit, jestli je to opět sinice. Jak na změnu svatla reagovaly rostliny? Jakém stavu jsou a kolik jich tam je? Opravdu to chce fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:28 Muž jajaapaja [174] – Re: Lucik
Já si myslím že si stím filtr poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:30 Lucik
Akvárium je založené víc než rok a s řasami byl vždy problém, ale spíše s ruduchou, kterou se mi ale časem podařilo dostat pod kontrolu častou výměnou vody a hloubkovým čištěním dna. Pak byl problém s vláknitou řasou, kterou jsem zvádla ubráním doby svícení, v nedávné době jsem měla problém s přisedlou zelenou řasou, která mi úplně zničila starý anubias ze kterého jsem řasu odstraňovala kartáčkem, ale dělala se tam znovu a znovu, na místech, kam na něj nesvítilo tolik světlo řasa nebyla, tudíž jsem ještě více omezila svícení. To je asi tak měsíc zpátky, některé kytky to ale nesly těžce, proto jsem zase začla svítit víc a do 14 dní se mi objevila právě sinice, nevím, jestli na její vzik mělo vliv to experimentování se světlem, ale nejspíš ano, jinou příčinu nevidím. Jinak sklo jsem samozřejmě čistila, ale hlavně zadní, kde byl sinice veliký nános, odškrabávala jsem jí v takových velikých "cuckách", které šly snadno odsát, nikde jinde žádná jiná řasa nebyla (tedy taková podobné té, co se mi teď vznáší ve vodě). Když se mi ale na prstech sinice rozložila, vytvářela spíš takové tečky a ne ty štětinky, jaké tam jsou teď. Proto mě to mate, zda jde stále o sinici, či zas jinou řasu... Ale děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:19 Muž Lukša [18] – jajaapaja
Děkuji.Já ji pořád odsávam a akva neustále od sinice čistím.Ale poradí mi někdo jak té sinici předcházet a zbavit se ji napořád????Nebo co jí způsobuje proč se tam vlastně dělá?Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:06 Muž jajaapaja [174] – Re: Lukša
Akvárko je hezký, ale sinici nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:03 Muž Lukša [18] – Eff
Tak fotku nemám.Ale když to popíši tak to vypadá: na hladině se dělá taková až bílo-zelená vata,na skle sliz(průhledný) magnetickou škrabkou jde lehce setřít,na rostlinkách světle hnědý nános na celé části rostlinek jak u dna tak i na horní části kde je nejvíce(ale když do toho drbnu špejlí tak lehce odpadne a zvíří se to)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:06 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Lucik
Ano su to zbytky sinice, ktore mozu hocikedy znova zautocit. Musis nechat AQ aby si stym samo poradilo. Nasadit vela rychlorastucich rastlin, necistit filter. Musi sa vytvorit rovnovaha.
Ako dlho mas zalozene AQ? Ak ho mas zalozene uz dlksiu dobu tak musis patrat po pricine. V tedy by sa sinica uz nemala vytvorit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:03 Muž jajaapaja [174] – Re: Lucik
Jestli jsi škrabala i sklo mužou to být zbytky řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:54 Lucik – Může to být sinice?
Včera jsem se statečně poprala se sinicí ve svém 60 l akváriu, po 3 dnech zastínění jsem jí jednouduše odsála. Vyměnila jsem současně asi třetinu vody, možná o malinko víc a dala jsem bublat kvasnice. Dneska když jsem se vrátila domů vypadala voda krásně čistá a rostlinky v pořádku, při bližším pohledu jsem ale zjistila, že mi ve vodě plave opravdu veliké množství krátkých (asi tak 2-4 mm) zelených vlákének. Něco podobného se mi dělalo před delší dobou na skle a i na některých rostlinách. Nikdy se mi ale nestalo, že by tyto řasy plavaly volně ve vodě, proto se chci zeptat, zda nemůže jít také o sinice, i když se mi to nezdá. Foto není možné, je to fakt malilinkatý. Zatím se to nezachytává ani na skle. Předem děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Nebyla by fotká té sinice v místě jejího výskytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:24 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Takhle vypadá akvárko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 18:16 Muž Lukša [18]
Omouvám se že vytahuji tak staré fórum ale nechci zbytečně zakládat nové na stejné téma.Tak se chci zeptat jak teda bojovat se sinici.Nebo teda spíš jakým příčinám předcházet jejímu výskytu(prostě co vede k tomu že se sinice vyskytne).Protože většinou někdo mi na tuto otázku odpoví že je lepší předcházení výskytu než s ní bojovat.Ale už neporadí jak předcházet.Akvárko 38 litrů osvětlení 15W+8W zářivka (barvy-denní bílá) protože dno odkaluji každý týden + výměna vody 1/3.NO2 je neměřitelná NO3 také skoro neměřitelná méně než 10mg/l a PH 6,8-7,0.Tam kde voda proudí z filtru tak se vyskytuje také.Takže bych neřekl že jí vadí proud.Rostlin je také dost.Teď už žádné ryby jen krevetky Crystal Red a 4 Neritiny Zebry.Tak prosím o radu jak už se jí mám zbavit natrvalo.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 20:49 praclovicek – Re: Dzira
Tak po 4 dnech tmy sinice zmizela, odkalil jsem zbytek co byl na dně a uvidíme jak to bude vypadat dál, jinak betták i ancík dobu temna přežily snad bez úhony :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 11:53 Muž Dzira [38] - Rostliny
sinice nemají rády větší proudění vody. Zatemnění mi nepomohlo. Po čase se zase objevily. Takže sem přidal ještě jedno čerpadlo, aby hnalo vodu podél dna a vývod z druhého fitru nad ním,aby se hýbal celý sloupec vody. Za jeden/dva dny byla většina sinice pryč a kam se proud nedostal a sinice byla, tak to sežrali šneci, ryby a i tak celkově zmizela, protože v akva pro ní nebyly už dobrý podmínky. Ale každý den sem měnil část vody. Týden sem to pro jistotu ještě nechál běžet na poloviční výkon. Rybám to neuškodilo a daniím se to moc líbilo :) To zatemnění pomáhá k ústupu sinice, ale mně nepomohlo k jejímu úplnému odstranění. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 11:08 Muž Eff [417] - Rostliny
Ninco napsal: proste to po zabehnuti akva zmizelo :/
Ano pokud je akvárium založeno a udržováno správně a přesto se po založení objeví řasy/sinice, většinou po čase zmízí samy, jsou to jen takové porodní bolesti související s nestabilizovaným stavem nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 10:44 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Lukša .... koukam, že se ti problem se sinici stale nedari vyresit :( Ja se toho zbavil. Mel jsem presne to same co mas ty, ale proste to po zabehnuti akva zmizelo :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 08:24 Muž Chem [837] – Re: praclovicek
Ano, rybky v zatemněném akváriu po dobu 3-4dny vydrží. Záleží na tom, kolik jich tam máš. Rostliny nebudou tvořit kyslík a změní se ekosystém akvária. Při větším počtu rybek by to mohlo dělat problém. Samotná nepřítomnost světla by však rybám vadit neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 07:40 praclovicek – Re: prisavnik
Ahoj, a co rybicky když ho zatemníš na 3-4 dny, mužou zůstat v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 18:39 Muž prisavnik [51] - Rostliny
to je dobre ;-)
tak ho necisti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 18:33 Muž Lukša [18]
Nee ja filtr mám mám na něm i biomolitan jen ten vývod z něj mám udělán jinak(z plastové trubky ve které jsou malé dirky a celá ta trubka je asi 2cm nad hladinou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:11 Muž prisavnik [51] - Rostliny
najlepsie je zatemnit cele AQ.Zatemni ho asi na 3 dni a potom vsetko poodkaluj.Potom to este na asi dva dni znova zatemni aby hu to dorazilo.Ampulariu som aj ja skusal,ale sinice sa ani nedotkla ;-)
To bude problem ked nemas filter,na vytvorenie rovnovahy v AQ treba filter,dokym nebudes mat filter asi sa jej tazko zbavis,ale za pokus to stoji X-) drzim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:18 Žena safira [4] – Re: Lukša
Zkuste nasadit ampulárii, ta mi se sinicí velmi pomohla. Samozřejmě jsem ručně odstraňovala co šlo, aby mi to nedusilo rostlinky. Jakmile se kytky vzpamatovaly a začaly zase růst, tak to měla sinice spočítaný. (Jen poznámka: rychlejc se to napíše, než udělá - bojovala jsem s tou mrchou celý měsíc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:31 Muž Lukša [18]
Všem moc děkuji za pomoc.A teď se teda pustit do boje se sinicí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:48 Muž prisavnik [51] - Rostliny
to je sinica.Aj moje AQ prekonalo sinicu a bola to katastrofa :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=3301