Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:10 Muž kofejn [963] Re: Kamilstrom
Ne prachová, ale flekovitá řasa GSA, teď ji mám v akvárku tone .
Na fosfáty mám test od Sery seracz.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:02 Muž kortezhugo [983] Re: sonetka
A cim merate ten fosfor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:42 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: hooopy
Nadbytek Fosforu urcite nebude pricinou sinic,ale jeho nedostatek vede k rustu ras,napr. GDA. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 18:00 Žena sonetka [136] - Živorodky
Nám rostla sinice i bez fosforu, pokud ho denně nedávkujeme, do dvou dnů je na nule a u starého akva fosfor nebyl a sinice ano ....
Musí tam být ještě jiný spouštěč:
pmdd.mrp-cz.com/…
nyní dávkujeme fosfor, aby hladina byla na 1,5mg/l a dusík se pohybuje okolo 25mg/l a sinice nikde ....
Prostě každé akva je jedinečné a pokud člověk neudělá aspoň základní měření, ničeho se nedobere ... hmm Jediné co po dávkách fosforu trpí jsou řasy tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:35 R Muž romant [27987] Re: hooopy
hooopy napsal: pri sinici okamzite vysadit fosfor...To je pěkně napsáno, ale jak k tomu příjde ten, kdo do akva žádný fosfor nedodává? Inu ten by se měl podívat na to čím vlastně krmí, protože celá řada krmiv je velmi dobrým zdrojem fosforu. :-) To není žádná kritika, ale jenom takový lehký rozvedení myšlenky, když už hledáme tu možnou příčinu a nejen v tomto aktuálním případě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:29 Muž hooopy [0] - Rostliny
pri sinici okamzite vysadit fosfor, prejst na mohutne davky NO3, a zvysit prekyslicenie vody. pH nech je stabilne, a CO2 tiez.
mechanicke odstranenie sinice z napadnutych miest znie super, ale ked su napadnute rastlinky, listy rastlin? ich odstranovanim davame sancu sinici. takze ..ak odstranime napadnute rastliny, treba ich doplnit novymi, zdravymi.
tolko moje skusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:00 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
Okružáky potvrzuji, taktéž je prokazatelně vídávám sinici konzumovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 16:58 Muž Ciffik [761] - Rostliny
ještě bych doplnil svůj příspěvek, vždy mi byli při boji se sinicí nápomocni okružáci a kterékoliv (toho času absolutně nekrmené) živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 16:48 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bulawaio
Jenom pripomenu,co uz tady bylo receno nekolikrat,je to o podminkach v nadrzi a rovnovaze,ja sam mam zivin dost(napr. PO4 3ppm,NO3 40 ppm),pohyb vody dobry(2 Eheim 2075 + custom rostrik.rampy + dalsi 2 cerpadla),Ph 6.3 den,6.8 noc, pravidelna tydenni udrzba s vymenou 50% vody a staci mi pridat na osvetleni(v tomhle pripade treti zarivka,ktera se rosvecuje jen jako "poledni" na nekolik hodin)z 1.5 hod na 3 hodiny svitu a sinice se zacne tvorit,sice jen nepatrne,ale zacne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 15:20 Muž bulawaio [92] Re: sonetka
Jo jo, proto by chtělo nejlépe použít rostřikovací rampy. Nicméně bych řekl, že mojim problémem už právě proudící voda, která by roznášela živiny, není problémeme číslo 1.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 12:26 Žena sonetka [136] - Živorodky
Tak, hlavní je rovnoměrný pohyb vody v CELÉM akvariu, protože si kytky neumí sami dojít do ledničky pro jídlo. Dobré proudění vody zajistí rovnoměrnou distribuci živin a odvod odpadních látek a akva bude prosperovat ve všech patrech ....
Není účelem vytvořit z akva vířivku, ale dobře se pohybující masu vody, kde se budou jemně pohupovat jak kytky na samém vršku akva, tak i kobercovky na substrátu ...
Pak lze teprve řežit další část spokojených kytek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 11:26 Muž souky [592] - RostlinyRe: bulawaio
zkus změřit to NO3, pokud bude cca pod 10mg/l tak má smysl řešit přihnojování dusíkem. Přijde mi, že tě trápí hlavně na dně, proto si myslim, že bys měl věnovat pozornost spíš dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:54 Muž bulawaio [92] Re: romant
To kolísání je určitě pravda. Nicméně nemáme přípojku na obecní vodovod.takže řešit jedině pomocí revezky. Ta je v plánu tak za půl roku. až budu dělat nové větší akva v novém bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:52 Muž bulawaio [92] Re: Ciffik
díky. já vim,že klíčem by měly být zdravé a prosperujícíc rostliny a pravidelná udržbu.Jen potřebuju trochunajet na systém,aby akvarium pracovalo tak jak mělo. dost mi to souvidí s tím, že m i plevelné rostliny nerostou. D8vám to právš ted v současnosti do spoljitosti s dostatkem živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:47 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: bulawaio
držím palce sinice je prevít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 09:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romant
no ono se toho celkově o sinicích už napsalo...se sinicí jsem bojoval už několikrát a pokaždé byla výtoková hadice filtru posledním místem odporu sinice - takže s tím proudem nevím no...

co se týče poměru N:P netuším jaké s tím mají ostatní zkušenosti, já jsem si s tím hrál o 106 a řekl bych, že čím víc jsem si s tím hrál, tím víc to nahrávalo sinici (kolísání hladin těchto prvků)

zatemňování jsem nikdy neaplikoval - podle mě krok zpět - pozastaví sinici, ale i rostliny a co si budem povídat sinice se z toho oklepe rychleji...

antibiotika - bych použil tak akorát na angínu...

Obrněn trpělivostí jsem denně dle potřeby mechanicky odstraňoval povlaky sinic a měnil část vody. Zároveň jsem se snažil udělat maximum pro rostliny. Ostatně pokaždé, když se mi podařilo řádně nastartovat rostliny šla sinice do kytek...
Škoda, že i v dnešní době tolik lidí podceňuje tu akva zeleň. Přitom schopná a dostatečná vegetace v akva = min. problémů

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:44 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Studniční voda, to už nám lecos napovídá, neb tyto vody jsou někdy velmi nestabilní a v průběhu roku se u nich mění jak Ph, tak množství NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:41 Muž bulawaio [92] Re: romant
pohyb vody mam vyřešen. Jedu na dva fitry, tamže dobrý proud mam dozajista. Otázka Ph je u mě bohužel horší. Voda studniční, tvrdá, zásaditá kolem 7,8. Ph snížít asi jen reverzkou nebo přidáváním Co2,ož jsou pro mě zatím pracnější a složitější metoda. Proto bych to chtěl zkusit pomocí hnojení a dostatečného zásobení rostlin. Snažim se mít s akva zatím co nejméně práce. Není tedmoc času a můžu s mu věnovat pouze o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:32 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Zamyslel bych se taktéž nad cirkulací vody a Ph. Obecně platí, že svižný pohyb vody a Ph spíš kyselejší je nepřítelem sinic, ovšem je to jako obvykle složitější, ale krom toho poměru N:P bych to viděl k zamyšlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:26 Muž bulawaio [92]
Prvotně asi zkusím přidat poue dusík, jestli nebude kladná změna, tak za 2 týdny zkusím asi i fosfor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:25 Muž bulawaio [92] Re: souky, Miso, Azonic
díky za komenty. Mam právě podezření na ten nepoměr, protože jinak moje akvárium žádné řasy nezná. Jen sinice se nemůžu zbavit. čSPíše se bojim přeci jen, aby nebylo nedostatek fosforu. Měřiljsem ho osm dní od poslední výměny vody a měl jsem dle testu 0,2 g/litr.což je dost málo. Nepřekrmuji a mam dost slabě zarybněno. Proto si i myslím, že mam také nedostatek dusíku. Nicméně už je obecně vyvráceno dle různých teorií, že fosfor sám o sobě není spouštěčem sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:18 Muž souky [592] - RostlinyRe: bulawaio
fosforu bývá ve vodě docela dost, proto se přidává dusík. Musíš počítat s tím, že dusík zabraňuje okysličování krve, takže se musí u toho přemejšlet, takže si o tom něco přečti ať ti je jasný co a proč přidáváš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:10 Muž Miso [470] Re: bulawaio
pokial je N v nepomere k P urcite to stoji za pokus, avsak samotne zvysenie N pomoct nemusi. Ja som mal NO3:PO4 20:1,5 , 20:0,4 aj 25:0 mg/l a so sinicou to nehlo.
Fosfor sa moze vsak tvorit v dne a vo vode ho moc nenamerias, takze ak nepomoze upravenie pomeru N:P tak treba skusit poriadne odkalit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 08:56 Muž azonic [63] - RostlinyRe: bulawaio
S fosforem bych moc neblbnul jednou jsem to přehnal a hned se mi rozjela sinice tone pokud máš NO3 skoro neměřitelné tak ho zvedni sinici tím určitě život znepříjemníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 08:52 Muž bulawaio [92] – Poměr dusíku a fosforu
Mohl by mi někdo popsat praktické zkušenosti, jestli někomu pomohlo přídatvat dusík nebo fosfor do akvária, za účelem odstraňení sinice. Opravdu je dobré přidat více N do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 18:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: už někdo zkoušel, jestli ta sinice prostě neodejde sama ?
Nikdy som síce nemal inváziu sinice, ale občas sa mi trochu objaví v dne pri prednom skle. Zo začiatku som si robil starosti ohľadom prekrmovania a ordinoval hladovky a pod. No posledný rok som sa dal v novom akvárku na hnojenie PMDD a všimol som si, že sinica súvisí s pridávaním dusičnanov a fosforečnanov (KNO3 a KH2PO4).

Oboje mám namiešané extra a s dávkou stále pracujem a keď som nedávno vylúčil pridávanie KNO3, sinica sa objavila znova. Vzhľadom na to, že obsah fosforu nemeriam, presnejšie info o pomere N:P nemám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:40 Vája
Jojo, běhá mi mráz po zádech, když si na to vzpomenu. Hnojil jsem, nehnojil jsem, posílal vzorky k rozboru, zvyšoval, snižoval pH.... Pak jsem na cca týden zatemnil, odtemnil a - vrátila se. Propadl jsem beznaději a smiřoval se s tím, že to celé předělám s vědomím, že pokud použiji stejnou dekoraci, ani to nemusí pomoci. A tak jsem zhasl / nezatemnil, jen zhasl /, pln rezignace vypnul i CO2. Bylo to tak asi 14 dní, a když jsem se odhodlával k předělání, rozsvítil jsem - sinice nikde a už se nevrátila. Hm, babo raď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:28 Žena shedlo [0] Re: Beastie
Kdysi jsem ji měla v 250 litrovém akvárku, tehdy jsem nezatemňovala, jen čistila, moc nekrmila a odstraňovala ji. Po nějaké době úplně zmizela. Je třeba to zkoušet různými cestami, jediná prává není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:20 Žena Beastie [320]
už někdo zkoušel, jestli ta sinice prostě neodejde sama ?:) nemám chuť s tím něco dělat, vždycky to odsaju i s kusem písku a za týden jsou mírné povlaky znovu...a to se rostlinám daří, ryby se množí jako divé a žádná změna údržby nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 23:25 Žena shedlo [0] – sinice
Mám dotaz, pžed časem jsem zatemnila na pět dní akvárium kvůli sinici, zřejmě jsem měla v akváriu příliš fosforu, moje hnojivum ho obsahuje, takže přejdu na jiné, které ho neobsahuje. Sinice zmizela, postupně jsem začala svítit, teď jsem asi po týdnu našla nové malé ložisko, odsála jsem hned, zatím jinde není.
Dotaz, zapla jsem raději znovu vzduchování, zvýšila proudění vody na hladině, když sinice nemá ráda provzdušněnou vodu, tentorkát nezatemňuji a vypla C02. Je to tak ok nebo mám C02 nechat? Hygrophila difformis mi totiž hnědne, tak přemýšlím, jak nastartovat kytky. díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:18 Muž xxviktor [4]
Vyměnil jsem vodu a nasypal KNO3 do podle testu cca 10-20mg/l. Uvidíme, jestli to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:13 Muž xxviktor [4]
No, test vypadá, že funguje. Když jsem zkusil referenční vzorek vody od rataje, tak krásně zčervenal. Piskořek je kdovíkolik, ale na místě, kde krmím, je se kamínky jen hýbou:) No krmení zkusím trošku zmírnit. Nasypu trochu KNO3 a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2013 21:29 Vája
54 litrů akvárium, 20 000 piskořek a nulové NO3? Tady něco nehraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: xxviktor
pokud tam máš 20000 piskořek, zřejmě překrmuješ. Zkus se zaměřit i na toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
xxviktor napsal: ... Zvrátila to až měchýřovka.Jen jestli to nebude s tím NO3 mít tak trochu souvislost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:32 Muž xxviktor [4]
No mám tu koupený NO3 z nějaké akvaburzy. Vyzkouším a uvidíme, co to udělá. Pokud to pomůže, tak dobrý, ale co tam dávat za generátor... okružáky nechci. Jsou k ničemu. V tom druhým akvárku právě jsou a sinice tam rostly i s nimi. Zvrátila to až měchýřovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 17:27 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xxviktor
Fotka k příspěvku Se sinicemi má spojitost tvoje nulové NO3. Kup si v drogérii sanytr. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:19 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: xxviktor
piskořky jsou fajn ale na sinici jsou kabrňáci okružáci. Odstraňuj sinici hadičkou, vzduchuj až se hýbe voda a nasypej do akvárka hrst okružáků. Pokud by to do měsíce sinici nezlikvidovalo či alespoň silně nezredukovalo (a to bych se moc divil), použij zaručený recept -deku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:08 Muž xxviktor [4]
Ahoj, v 54l se mi začaly dělat sinice. NO3 je neměřitelné (i podle rozboru vodárny ve vodě skoro není), stejně tak NO2. Svítím 12hodin s hodinovou přestávkou (ikdyž svítím fulltime, tak to prd pomáhá). Akvárko obývají 2 bojovnice, 2 otíci, 5 pand, samička krunýřovce a 20000 piskořek :) Rostliny nevypadají, že by nějak stávkovaly. Valisneria mi prorůstá celým akváriem. Přemýšlím, jestli se sinicema může mít spojitost výměna filtru (nový má menší a jemnější molitan) nebo nedávná protrhávka rostlin. Ve vedlejším akvárku (30l) s jednou bojovnicí pomohlo proti sinicím nasazení měchýřovky. Tady se mi ale zdá živočichů dost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
jinak se nelekni pokud kryptosky schodej najednou listy (uplny rozpad na kasi behem par desitek minut!) pokud prezijou koreny vyrazi novy listy... tak zajet aspon do Braniku, maj dobry zkusenosti s likvidaci sinic u zakazniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beastie
Jinak občas, zvláště u nově zařízených akvárek, mě právě přidání ryb pomohlo.
Kytky se rozhodně neměly vyndávat. Zase bych je tam zasadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ivoš
Spoustě lidem ani zatemnění nepomohlo.. hmm To už je mnohem účinnější pár dnů po sobě si hodinu hrát a veškerou sinice odsát a dopřát akváriu trochu proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:40 Žena Beastie [320] Re: Moucha
to je ale daleko ( datum) + dělávám dlouho a posledních pár týdnů středa nebyla nikdy dobrá, to se dřív stavím ve zveráku :) A kytky nikomu dávat nechci, moje kytky, mám je ráda :))) chci si je zachránit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
pokud by jsi prisla na tuto akci rybicky.net/akce/1015
tak by jsi si urco odnesla sneku i rad co hrdlo raci a ty kytby by si taky nekdo vzal, je to vzdycky skvelej vecer mezi stejne prastenejma lidickama (prasteny akvaristikou)

v nouzi se muzes stavit u me v taborsky ul. a nejaky sneky ti vystouram
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:24 Žena Beastie [320]
děkuji za rady, já tu sinici nějak nechci moc řešit, holt to přeměřím, budu dál pokračovat s výměnou, šneky mám stejně v plánu přidat, jen co se dostanu k tomu je někde koupit ( na inzeráty nikdo nereagoval). Jen pozastavim plánované pridání další osádky až se to nějak stabilizuje. Zajímá mě spíš co teď s těma kytičkama co jsem vynadala, levné nebyly a vyhazovat je nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 15:22 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Moucha
Necháme to na Beastii, kterou cestou se vydá a komu bude zasílat děkovné dopisy... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 14:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ivoš
netusim jestli je mozne mit sneky a Pestřenece proužkovaný spolu v akva... navic co u tebe obstaraji mrenky, sneci a rostliny, v tanganice to musi obstarat filtrace a udrzba, uz chapes?

parametry vody jsou jen jedna z indicii... pomerne rychle zjistitelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 14:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Moucha
Ach jo - bude si hrát s ampulema jak na dvoře Rudolfa II s velmi nejistou vyhlídkou na úspěch, kdežto zatemnění pomůže se 100% účinností a přidání šneků jako prevence stačí. Opravdu si myslíš, že je třeba dělat z každého akvaristy biochemika??? ;-)
Mám 2 akvária vedle sebe - v obou jsem měl sinici, dekou jsem jí zlikvdoval. Po několika měsících se mi vrátila ale pouze do jednoho - tam, kde mám mřenky neboli tam nepřežije jediný šnek. To druhé mám narvané okružáky až po krycí sklo. (Před epidemií sinice jsem neměl šneky - krom piskořek- ani v jednom). Ani v jednom případě jsem si nehrál s dusíkem a fosforem a to druhé akva mám bez sinice navzdory velmi vysoké pravděpodobnosti jejího zavlečení z vedlejšího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 14:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
ja mel sinici + dravy plostenky a tahle kombinace byla smrtelna pro vsecky sneky krome piskorek..... ale u akvarek s minimem rostlin jsou rasy a sinice asi dosti bezny problem, zkusil bych prohledat fora venujicich se tanganice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 14:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beastie
Na sinici jsou velmi dobří okružáci a levatky. Při založení akvária je bývá sinice často jednou z prvních řas, která se může objevit. Ale často to je jen dočasná situace. Pokud přetrvává, je v akváriu něco špatně.
Často se také objevuje na dobře osvětlených místech v nádržích, kde voda stojí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1351