Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 13:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
...Jelikož jsem měl málo NO3, než by odpovídalo fosforu, tak jsem to zkusil... a použil hodněnásobnou dávku Biofloru...
Že by nás pan Rataj tahal za fusekli, když tvrdí, že Bioflor žádný dusík neobsahuje?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 12:39 langosh – Sláma
Ćlánek o použití slámy v Anglii www.exit109.com/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:41 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Mickey
Já jsem jednou se sinicí bojoval velmi dlouho (po převržení kvasnicovače toho část natekla do akvária) a nemohl se ji vůbec nijak zbavit. Zkoušel jsem různé postupy a nic nezabíralo (slámu jsem teda nezkoušel).

Nakonec jsem na akvarista.cz narazil na informaci, že někdo použil postup přehnojení. Jelikož jsem měl málo no3, než by odpovídalo fosforu, tak jsem to zkusil - (opět) odstranil sinice co se dalo, vyměnil polovinu vody a použil hodněnásobnou dávku biofloru do akvária, než je normálně zdrávo... a sinice po čase zmizela :) Je to ale dost individuální a podle mě to nejde použí obecně vždycky. S hnojivem, hlavně ve vyšších dávkách, se toho dá docela dost "pohnojit" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Mickey
Jsou snáze dostupnější prostředky proti sinicím, než je ječná sláma. :)
www.ikvido.com/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:42 Muž Mickey [6]
Neměl by někdo ječnou slámu?já doma najdu tak jen seno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2009 18:06 Muž metal [96] - Cichlidy – re.slama
pouzil to moj znami videl som to na vlastne oci riasa sa rozpadla na male kusky potom ju odkalovacom odsal z dna .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 17:29 Usine – Re: FranzFritz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 16:27 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Vyzkoušel tuto slámovou metodu někdo v praxi na vlastním akvarku? Rád se poučím z chyb druhých smich nerad bych tuto nezaručenou metodu aplikoval doma a například otrávil rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:20 slama – Re: metal
Vyzkoušel si to sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kristian
Metodu použití ječné slámy v boji proti řasám "objevili" v Británii. Na Kribu, (ale i jiných stránkách - zkuste gúgl), se dočtete, jak se (údajně) svazek slámy osvědčil proti řasám v jezírku ap. ...
Taky Rataj se někde na svých stránkách zmiňuje a testování této metody v akváriu. (Snad si to vybavuji dobře, pokud to není na stránkách pana Rataje - omlouvám se!)
Každopádně "výsledky" takového počínání vnímám rozpačité... :-O
Vemte to selským rozumem: myslíte, že kdyby tato metoda fungovala tak, jak naznačuje Metal, že by se neaplikovala hromadně po celém světě a neuváděla se jako jakási "tutovka", když funguje do 11 dní?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:32 Muž metal [96] - Cichlidy – re.kristian
posobi na hnedu ,zelenu riasu a na sinicu.vysledok je do 11.dni a neskodi rybam.riasa vam sice zmizne ale po vybrati slami z akvaria sa zacne znovu tvorit.musite po zniceni riasi upravit akvarium visim svetlom okyslicovanim vody jej vymenou aby sa viac riasa netvorila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:58 Muž kristian [80] – Re: metal
Zajimalo proti jakym druhum ras jsi slamenou metodu uz pouzil? A s jakyma vysledkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:51 Muž Mickey [6] – Re: metal
Takže bych to moch risknout a dát slámu k L sumcůn.Jsou to inporty,tak asi docela citlivý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2009 10:46 Žena Kalupinka [32]
Sinici jsem taky měla. Zatemnění vůbec nepomáhá, není to klasická řasa. K filtraci jsem zapla ještě bublifuk, sinice nesnáší prudké pohyby vody. Po tři dny jsem z 30 litrového akva odčerpávala 10 litrů i se sinicí a dodala novou vodu. No a samozřejmě okružáci. Zbavila jsem se jí úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2009 09:55 Muž metal [96] - Cichlidy – slama
tato metoda zo slamou je skutocne osvedcena a pouziva sa x rokou len u nas je malo znama.pri rosklade slamenej celuozy sa tvoria alkaloidy ktore zamedzuju rozvoju nizsich rastlinnych foriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:31 Muž metal [96] - Cichlidy
je to normalka pisu to na akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:29 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: metal
S tou slámou to myslíš vážně? coze Nikde jsem nic podobného neviděl, a ani nečetl. Připadá mi to jako rada báby kořenářky smich Už tuhle radu někdo zkoušel aplikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:24 Muž metal [96] - Cichlidy
najlepsi liek proti sinici a riasam je slama a jacmenna je najlepsia.slamu dame d silonky zviazeme ju a sup snou do akvarka.do 12 dni je po riasach.je to zarucene a neskodi to rastlinam ani rybam.pozor seno neni dobre skoro sa rosklada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 11:05 Muž Mickey [6]
Mám v akva taky něco podobného,nemám v akva dno ale jen kytky v květináčích.Ze začátku bylo vše v poho,Měl jsem tam hodně kytek pak když jsem pořídil L sumce z importu tak jsem tam nechal jen pár echinodorů,cabomby caroliany a egerie..Za chvíly se mi oobjevilo něco podobné.

Bude to asi hlavně tim že mám akva 200l a vodu jen 1/2 akva a 19ryb L260,L270 skoro dospělé kusy.
je zajímavý že šnekům se daří a prosperují.Při poslední ůdržbě sem našel spoustu vajíček..

Budu pořizovat silnější filtraci,hlavně kvůly simulaci proudu tak jsem zvědvej zda to pomůže..
do teď používám vnitřní filtr Pick-Up 2010 a budu měnit za Eheim Classic 2217 tak uvidim?

Nápadá mě ještě přidat do akva pár neritin,ampulárii a krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:47 Muž Yirka [9126] – Re: borko
Myslím, že za ten rok a půl je to buď zcela zasinicované nebo už vyřešené. ;-) (OT)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:39 Muž borko [0]
Pridaj o hodne viac rastlín toho sa neboj ked sa to zabehne niehtoré môžeš aj vyhodiť, len ich tam riadne natlač. Hnoj co2 nehnoj ničím iným. Nefiltruj príliž!Resp. neprevzdušnuj! veľa kyslíku vo vode môže podporiť riasu . Pravidelná údržba 1x týždenne 15-20% vody vymenit + čistenie filtra. Osvetlenie ideálne bez modrého spektra alebo s prevahou červeného a žltého spektra, svietiť 10 hodín denne. Snaž sa dodržať wattáž osvetlenia 0,4 až 0,5 wattu na liter čistého objemu akvária. Rastliny vysaď hlavne rýchlorastúce a nahusto neboj sa toho, neskôr si to upravíš aby to bolo pohľadné. Držím palce a hodne zdaru! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2009 20:10 Muž borko [0]
Ja by som každopádne doporučil preštudovť si hlavne komentare od pána ktorý si hovorí Sid! Tým sa dozviete veľa skutočností pre ktoré sinice a riasy prosperujú a čo ich môže podporiť! Keď si to dobre naštudujete, budete môcť analyzovať svoje akvárko. Je to dosť dôležité, pretože nestačí vedieť ako riasy a sinice odstrániť, ale treba vedieť prečo vznikajú a tomuto sa v budúcnosti vyvarovať. Pretože ako už niekde spomenul Sid napr siníc je niečo okolo 2000 druhov. a v akváriu sa sice nevyskytujú všetky ale určite by ste skušali nejakú dobrú radu márne, keď vôbec nemusí u vás fungovať. Hlavne je dobré veľa čítať a analyzovať svoje akva a skúsiť nást príčinu a nabudúce sa vyvarovať chybe ktorú sme urobili! Neexistuje jednoznačný 100%-ný recept. Ešte jedna dobrá rada nečakajte že sa toho zbavíte za dva dni:) može to trvať oveľa dlhšie len sa netreba vzdať a najskôr ROZANALYZOVAŤ! ČÍTAŤ! SKÚŠAŤ! Držím palce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 12:42 Martin
Ahoj, sežerou Ampularky i řasu - Jelení paroh?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:38 Muž Puškin [0] – Re: matrix069
Díky za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:31 Muž Lukša [18] – Sid
Určitě bych měl zájem o rad s námícháním i aplikováním.A mám teda objednat :
Plantex CSM+B,MgSO4,KH2PO4,KNO3 a ten draslík bude stačit v tom KNO3 nebo ještě objednat K2SO4 čistý?A kolik toho všeho objednat?A nevíte jak dlouho se to dá skladovat v sypkém stavu?Abych to pak nevyhodil že už je to prošlé.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:55 Muž matrix069 [79] – Re: Puškin
Fotka k příspěvku Mne to behom 3 dní úplne likvidovali Ampulárie. Pochutili si a viac sa mi to už neobjavilo. Mal som ten sliz na všetkom na dne(celé dno som mal nasadený Hemianthus Callitrichoides),už som myslel že je po ňom a Kúpil som tri Ampulárie a krásne ten sliz vyžrali a rastliny nechali na pokoji. Odporúčam.
Na fotke to nevyzerá ako sliz,ale bol a poriadny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
...Draslík bývá často limitujcí, hlavne pokud používate vodu z vodovodního řádu. Při úpravě vody se odstraňuje.
To jste objevil kde?! coze
...Chci objednat Tenso coctail, K2SO4, KNO3, KH2PO4...
Doporučil bych vám místo T.C. raději Plantex CSM+B - má vyváženější složení a hlavně - nižší obsah mědi. A přestože olomoucká vodovodní voda hořčík obsahuje, není od věci mít po ruce o MgSO4.
Co se týče aplikace živin, musíte vycházet z faktu, že makro a mikroprvky jsou součástí vztahu osvětlení-CO2-teplota-živiny... Tyto součásti musí být vyvážené, schopnost vyvážit je odlišuje úspěšné pěstitele kytek od těch druhých...
Abyste se pokud možno vyhnul nebezpečí přehnojení některou živinou a přitom měl jistotu, že kytkám poskytnete všechny potřebné prvky, mohl byste zkusit tzv. "proplachovací metodu" - v průběhu týdne hnojit, v jeho závěru vyměnit cca 50% vody = "propláchnout" akva.
Kolik čeho přidávat vyžaduje kalkulaci vycházející nejen z obsahu NO3, ale i Mg ve vstupní vodě, a především kalkulaci "optimálního" poměru jednotlivých živin.
Pro začátek byste ale mohl zkusit to, co vám doporučil Petr2 - KNO3 + KH2PO4 + výměna vody.
N a P přidávejte tak, aby hmotnostní poměr těchto živin byl cca 10:1.
(Vycházím z myšlenky, že máte-li /pravděpodobně!/ v akva sinice, nebude od věci zkusit trochu zvýšit "optimální" poměr těchto živin ve prospěch dusíku... :-))
Kdybyste měl problém s rozhodováním, jak namíchat a posléze aplikovat tyto dva roztoky, dejte vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:08 Muž Puškin [0]
Prosím pomozte :-( potřebuju s tím něco udělat co nejrychlejc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:26 Muž Lukša [18]
Jinak vstupní hodnoty vody : fosfor-neměřitelný a dusík-hodně pod 10mg/l (dělal jsme testy).O draslíku jsem na internetu našel toto: K2SO4: Draslík bývá často limitujcí, hlavne pokud používate vodu z vodovodního řádu. Při úpravě vody se odstraňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:16 Muž Lukša [18] – Sid
Mám v plánu si objednat pmdd ale namíchám si ho sám.Chci objednat Tenso coctail,K2SO4 čistý, KNO3,KH2PO4.A podle toho co mi bude ve vodě chybět buď fosfor nebo dusík tak budu postupně přidávat(budu zjišťovat testy).Jinak Tenso coctail,K2SO4 čistý bud přidávat tak obden.Myslíte že je to dobře sestaveno nebo by jste mi doporučil něco jiného?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 21:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr2
To KNO3 bych také viděl jako možnost, proto jsem se nabídl, že bych Lukšovi nějaký přenechal... :-) Možná bych ale pro začátek, (na "chvíli"), zkusil jen tu pravidelnou častou výměnu části vody. Hlavně proto, že i když tu bylo na téma "Lukšovo akva" popsáno několik stran, nedokážu si informace o něm utřídit... :-O Výměnu vody proto považuji za nejmenší "riziko". :)
Jinak máte samozřejmě pravdu, že s draslíkem a fosforem to nebude žádná sláva, ale o fosfor bych až tak moc strach neměl - v akváriích, o která se starám, fosfor přidávám jen výjimečně, a na fungování kytek v nich to nemá zjevný negativní dopad - evidentně jim stačí přísun fosforu ze vstupní vody a krmiva.
Ale jak jsem napsal - jsem ochoten Lukšovi s KNO3 vypomoci. (S KH2PO4 taky, kdyby projevil zájem. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:13 Muž Puškin [0]
Puškin napsal: Po pár dnech od založení se mi v něm vytvořila mlha (nálevníci). Do 10 dnů od založení mlha zmizela, ale stále není vidět na druhou stranu akvária.
Přesněji 2 dny od založení nálevníci. Ti zřejmě zmizeli za 3 dny a ihned se objevilo to, co je na fotkách, což trvá už 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 19:51 Petr2
Sid napsal: To už jsem tu někde psal. :-)

Myslíte ty průměrné hodnoty? To je N. Ale když už má ty testy, tak co fosfor? Já ho mám ve vodovodní zanedbatelně. Nejsem si jist, zda bych doporučil hnojení výměnou vody. Pokud bude hnojit jen takto, tak možná NO3 bude ok, ale co třeba draslík?

Osobně bych doporučil KNO3 plus fosfor, a jednou týdně část vody (před tím a po tom přiměřeně den dva nehnojit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 19:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr2
To už jsem tu někde psal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 19:13 Petr2
Lukša napsal: Tak jsem dnes prováděl testy akvarijní vody NO3,NO2 a aji ten fosor všechny testy mi vyšly neměřitelné.PH 6,8

A voda vstupní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 18:51 Muž Puškin [0] – Sinice?
Fotka k příspěvku Sinice?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 18:49 Muž Puškin [0] – Sinice?
Fotka k příspěvku Bílá tma
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 18:48 Muž Puškin [0] – Sinice?
Fotka k příspěvku Mám 120 litrové AQ. Po pár dnech od založení se mi v něm vytvořila mlha (nálevníci). Do 10 dnů od založení mlha zmizela, ale stále není vidět na druhou stranu akvária. Rostliny začínají odumírat (Alternathea už není červená, ale zelená a skrz listy začíná být vidět) a na dně a kolem rostlin se dělají takové bílé nebo nazelenalé chomáčky, které jsou na omak slizké, ale nezapáchají. Osvětlení 2x18 W standard, hodnoty vody neznám, nehnojím. Chci se jen ujistit, že se jedná o sinici. Návody, jak se jí "zbavit" jsem si přečetl. Přikládám pár fotek, omluvte kvalitu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 17:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Tak zkuste alespoň častěji měnit část vody, (třeba denně :-)), ať do akviška nějaké NO3 dodáte. A kdybyste náhodou došel k závěru, že byste testnul KNO3, mohl bych vás případně "založit" - nějaký KNO3 navíc bych snad našel... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 16:03 Muž Lukša [18]
Tak jsem dnes prováděl testy akvarijní vody NO3,NO2 a aji ten fosor všechny testy mi vyšly neměřitelné.PH 6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 14:25 Petr2 – Re: Eff
Jeden zajímavý odkaz co vše sinice a řasy pro přežití dokáží :-)

aktualne.centrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2009 14:22 Muž Eff [417] - Rostliny
Jistěže můžu, ikdyž už jste to vlastně udělal přede mnou.
Viz:
Petr2 napsal: Ach jo, tak znovu kolem dokola - Řasy či sinice jsou v každém akva, avšak pouze v případě, že dojde k nějaké nevyváženosti, tak začnou bujet. Teprve podle toho, k jaké nevyváženosti dojde, propuknou buď sinice či řasy. Chcete li mít akva v pořádku, je potřeba dodržet optimální množství a poměr živin a světla a je potřeba udržovat akva v maximální čistotě. Nic víc, nic míň. Neexistuje jiné řešení, tma či léky řeší následky, ne příčiny.
Měl jsem na mysli všechny další příčiny které vedou k rozhození rovnováhy. Neadekvátní osvětlení, nepoměr nebo přebytek jiných prvků než jen N a P, nedostatek volného CO2 atd. atd. A sinice je jen jedním z možných následků. Pak už stačí k těm ostatním příčinám nefunkčnosti rostlin přidat dostatek fosforu, dost světla a nějaký zaprděný koutek v akváriu, kde se voda nehne a máme tu ložisko sinice. No a když je naopak povícero dusičnanů, máme tu zelenou řasu. Nebo poméně světla a křemík v rozpustné formě a máme tu rozsivky. Nebo se nám nakoncentruje železo a další mikroprvky a vohulíme proudění vody a přivítáme naši oblíbenou ruduchu. Nabídka je pestrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 14:12 Petr2
Eff napsal:Jenže on ten další problém tam zpravidla bývá...

Můžete napsat, jaké další problémy to bývají nejčastěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:59 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eff
Ještě dovysvětlím, že původně tento pojem Redfield ratio vyplynul z hydrobiologyckých pravidel, původně jde o kompetici mezi různými druhy řas, v akváriu lze toto aplikovat jak na kompetici mezi řasami (sinice vs. zelená žasa při různých poměrech N a P) tak hlavně na kompetici sinice vs. vyšší rostliny při řešení problému se sinicemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:57 Muž Lukša [18] – Sid
Ne já právě mám dusičnanů ve vodě málo.To byl akorát jeden článek na internetu kde se ptal na to NO3 a jestli ho tam nemá moc skrz to pmdd+KNO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
Přesně tak! Jde "jen" o tendence! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Akorát teď řeším problém s vysokým obsahem dusičnanů - mám obavy zda to není právě z používaného hnojiva a to sice z té složky KNO3.
Z vodovodní vody to nebude... (Už se tu 2x objevilo, že olomoucká vodovodní voda má poměrně málo dusičnanů.)
Něco vám vyprodukují rybky a další živočichové, něco se "vyrobí" rozkladem organické hmoty a něco dodáte vy ve formě KNO3.
Pak je tu místo pro zodpovězení vašeko dotazu, zda KNO3 nebo něco jiného. Nevím, kolik máte v akva dusičnanů a jsem líný to hledat, ale píšete něco v tom smyslu, že dost...
Pak nehnojte KNO3 a budete-li přesvědčený, že vaše akva potřebuje draslík, použijte K2SO4.
Ale ještě předtím se hluboce zamyslete nad tím, co vám doporučuje Filipsi v předchozím příspěvku... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2009 13:49 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Ona ta teorie red field ratia bývá pravidelně špatně chápána. A to tak, že si dotyčný myslí, že tento poměr sinici zahubí. Houbeles. Tento poměr je pouze vhodným pro vyšší rostliny, které se při jeho vyrovnání přestanou šklebit a pokud v nádrži není další problém, vytěsní sinice samy. Jenže on ten další problém tam zpravidla bývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:44 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
Ano, spousta dotazu svoji logikou prekvapi. Po pridani dusicnanu draselneho zpravidla hladina dusicnanu stoupne.
Presto i na takove rad odpovim s mirnym rypnutim, Kdovi, treba je tazatel ve veku "prehozenych cislic".
Je ale jedna dulezita vec, nikdo by do akva nemel nic lit a upravovat jen proto, ze to nekde cetl nebo mu to nekdo na foru poradil. Nejdriv by si sam mel na zaklade tech rad ujasnit, co a proc dela, precist chytre clanky a zkusit pochopit souvislosti. Az kdyz ma pocit, ze uz "vsemu" rozumi, muze se pomalounku pustit do uprav a pridavani, dat radam zapravdu, nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2009 13:38 Muž Lukša [18] – Petr2
????To je nějaká odpověď?????Moc ji nechápu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=3201