Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:54 Muž ZDRI [1415] Re: Cataria
Rostliny v tomto akvárku určitě nebudou mít problém s nedostatkem živin - živorodky+ancistrus produkují spoustu odpadu. Pokud je to Tvé první akvárko, nedoporučuji použít žádný výživný/zásobní substrát. To světlo je na Tvé akvárko zbytečně silné, stejné jsme měl na nádrž 70x50x50 cm a i zde jsme ho musel tlumit stmívačem. Bohatě by stačilo podobné slabší, cca 20 W (Chihiros, Sinkor). Než budeš objednávat/kupovat drahé kytky, projdi si téma rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku , pravidelně se zde nabízí spousta krásných zdravých kytek, dle mých zkušeností mnohem lepších, než emerzy od velkoprodejců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 10:28 Anďaska Re: Cataria
Třeba Ludwigia repens, hygrophila polysperma, rostlinky rodu cryptocoryne, jávský mech atd. Ale prohlédni si zdejší Atlas a vyber si, které se ti líbí a pak se ptej. Máš u nich i popsané jak jsou náročné nebo nenáročné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:22 Žena Cataria [13]
Ahoj, potřebovala bych od Vás radu, jaké byste mi doporučili rostlinky do mého budoucího akvárka. Akvárko o rozměrech 60x30x35, osvětlení toto:
www.rataj-spk.cz/…
Akvárko je zatím plánované jen pro hejno pavích oček a pár ancistrusků. Rostlinky nemusí růst nějak rapidně rychle, spíš aby nebyly moc náročné na hnojivo a aby to tím pádem zvládl i takový začátečník, jako jsem já. :) Přípaně kdyste mi mohli doporučit i nějaký ten mech, byla bych vděčná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 21:11 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Maya
Tak je dobré, když nějaké světlo dopadá na rostliny rostoucí u dna. Pokud zakryješ celou hladinu plovoučkama, tak si to AQ prakticky zatměníš a dole Ti nic neporoste. Takže doporučuju přiměřeně... ;-)
Co se týká více druhů, tak (minimálně v menší nádrži) po čase stejně jedna začne dominovat a zbytek vytlačí...alespoň moje zkušenost, kdy Salvinia vyhrála konkurenční boj ze tří druhů...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 20:19 Žena Maya [30] Re: Anthrax
asi kosiccich ne :) doufam teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:55 R Muž Anthrax [4765] Re: Maya
Po dvou kusech nebo po dvou košíčcích? To je celkem rozdíl. Ale 7 druhů, to je rozumné. Hlavně aby to bylo nenáročné a něco z toho umělo rychle růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:48 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Tak uz tam bude 7druhu kytek vsechny po 2ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:47 R Muž Anthrax [4765] Re: Maya
Může jich být víc druhů (a nemusí to vůbec být pistie, ta se akorát dobře schání). Na druhou stranu nemáš moc velké akvárium, takže by nebylo dobré to s množstvím druhů nějak prepalit.
Nejlepší by bylo aby část hladiny byla volná, betta se chodí nadechovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 19:22 Žena Maya [30]
A plovoucich rostlin muze byt i vice druhu? A ma tam byt asi nejake misto -ne cela hladina zaplnena? Nebo muze?:) diks
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2019 18:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Marti
Počítal bych jednu menší nebo středně velkou rostlinu na 1 až 2 litry vody. Takže klidně i 54.
36 není zlé, ale 54 je lepší :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2019 16:12 R Muž romant [27987] Re: Marti
Taky vzorečky moc nemusím, ale ono je dobré se něčeho přidržet a když nic, tak proč to nevzít podle nějakýho vzorce. Já třeba mám velmi v oblibě pravidlo osázení dna, tedy že po založení nádrže by mělo být 80% plochy dna osázeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marti
Tak když koupíš stonkovky tak je tam nejméně pět rostlin a 5 košíčků zas není moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2019 14:32 R Muž afc1886 [14682] Re: Marti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:41 Marti Re: vaclav
vychází mi 36 rostlin je to možné?
vaclav napsal: Počet rostlin = délka (v cm) x šířka (v cm) / 50 Můžeš jich mít ale víc a začni z těmi nenáročnými časem je můžeš vyměnit. Vzduchovací motorek nepotřebuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:38 Marti Re: vaclav
super dík za radu palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marti
Počet rostlin = délka (v cm) x šířka (v cm) / 50 Můžeš jich mít ale víc a začni z těmi nenáročnými časem je můžeš vyměnit. Vzduchovací motorek nepotřebuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:31 Marti – rostliny
Dobrý Den
Chci se zeptat kolik rostlin mám mít v 54 litrovém akváriu. a jestli potřebuji vzduchovací motorek když mám filtr AQAEL ASAP 300. Dekuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 20:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
Já bych zkusil něco jiného třeba Eleocharis. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 14:43 Muž Celsiq [50] Re: Anthrax
moje chyba stydim
Phoenix moss to měl být :) + spiky moss z druhého akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 14:37 R Muž ctibum [6909] Re: Celsiq
Najas mám v low-tech "61" a roste jako z vody...
Na pěstování ze semen tu je vlákno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2019 13:33 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Celsiq
Keď to vyrastie zo semienok nie je to mach ;-)
Druhú by som dal najas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 13:14 Muž Celsiq [50] – low tech krevetárko
Zdravím,
Poprosím Vás o Váš názor. Plánuji do krevetárka převážně mech moss (pěstuji ze semínek + použiji z druhého akva). Chtěl bych s ním pokrýt skoro celé dno. Nemohu se ovšem rozhodnout pro druhou rostlinu. Rád bych použil z druhého akvária, z rychle rostoucích se mi nabízí egerie a najas. Čemu si myslíte, že se bude více dařit v low tech krevetárku (jen světlo). Oboje se mi vzhledem k velikosti a rychlosti expanze nevejde. Bude zde i pár řasokoulí.
Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:26 Andaska Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:25 Muž dimmur [283] Re: Andaska
jiz nekolik dni to vybiram.....me se libi Ozelot Green, ale nevim, zda nebude moc veliky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:24 Angus68 Re: dimmur
Tenhle vážně víc nevyroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:23 Andaska Re: Angus68
Tak ale může aspoň mrknout co se mu bude líbit a na to se pak konkrétně zeptat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:19 Muž dimmur [283] Re: Andaska
myslel sem, ze spis nekdo poradi dle sve zkusenosti....ne vzdy co je psano je tak skutecne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:17 Angus68 Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:15 Andaska Re: dimmur
Mrkni sem, zadej si do vyhledáváni Echinodorus a vybírej, co se Ti líbí. Máš tam i napsáno jaké výšky dorůstají, jaké vyžadují podmínky atd. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:00 Muž dimmur [283] – jaky echinodorus
Ahoj, chtel bych nejaky echinodorus do me nadrze a chtel bych ho jako dominantni rostlinu, ale aby byl vhodny do me nadrze /hlavne co se velikosti tyka/. Dekuji vsem za pomoc pri vyberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 08:00 Angus68 Re: Vojtaa
Co to nechat jen tak, bez písku a jen Růžkatec? To by bylo málo údržbový AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 07:58 Angus68 Re: Cyklohentán
Vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 07:35 Vojtaa – 25l
Díky moc za reakce :-)

Ještě bych chtěl poradit s výběrem kytek do práce, kde máme maličké akvárko 25l hrubý objem, čistý cca 20l, které budu taky předělávat. Nevím jestli tam můžu hodit podobné rychlerostoucí kytky co beru pro sebe, bojím se, aby mi to tam všechno nezarostlo a nešlo by nic vidět. Které kytky do tak malého akvárka? Bude tam cca 10 malých rybek. :-)
Díky a odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 20:34 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Angus68
Fotka k příspěvku Eleocharis vyzerá top ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:30 Angus68 Re: Cyklohentán
S 'cubou' je moc sra..í ;-) A Eleocharis vypadá líp ;-)
Sím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:22 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Vojtaa
Cuba má vyššie nároky na živiny CO2 i svetlo a treba ju strihať, niekedy dokonca vymeniť celé dno ak prerastie. Eleocharis je lepšia podľa mňa. Ale daj na rady ostatných, najprv zistí či ti všetko ide ako má a potom skúšaj koberčeky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2019 20:19 Andaska Re: Vojtaa
Proč si to stěžuješ? Fakt si tam dej zatím jen ty nenáročné rostlinky. Ty náročnější můžeš zkusit později, až bude akva zaběhlé a bude se dařit těm nenáročným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 20:12 Vojtaa Re: Cyklohentán
Díky za reakci :-)

Může se ještě někdo vyjádřit ke kobercům rybicky.net/atlasrostlin/hemianthus_callitrichoides_cuba vs. rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_acicularis ??
Máte s některou rostlinkou lepší zkušenosti, když vezmete v úvahu moji nádrž, osvětlení a absenci CO2? (vodní sloupec ke dnu cca 25cm).

Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:47 Andaska Re: Vojtaa
Microsorium windelow je menší ;-) . Do popředí můžeš dát třeba cryptocorynu parvu, ta je nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Vojtaa
Keď chceš koberček odporúčam eleocharis. Nie je náročná na CO2, ale chce trochu viac svetla. Netreba ju ani strihať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 18:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vojtaa
Repens je nenáročná rostlina ale nebude vypadat až tak barevně. angustifolia může být dost problematická rostlina a na koberec na který by se dalo koukat bez CO2 bych nezkoušel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 18:29 R Muž Anthrax [4765] Re: Vojtaa
Klasická ludwigia repans není náročná na osvětlení ani hnojení a natož CO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:23 Vojtaa Re: vaclav
Ano Ludwigia repens nebo Ludwigia repens super red se mi líbí víc, ale vyhodil jsem ji, protože je dle popisu náročná na světlo, Co2 a hnojení, jinak bych ji taky bral. A můžeš prosím napsat důvod, proč by si původní Hygrophila angustifolia chtěl nahradit? A ještě, proč by si mi doporučil vynechat koberec? Je to kvůli náročnosti údržby, nebo velké nároky na světlo a Co2? (údržbu bych snad zvládl) :-)
Vím, že si u toho koberce protiřečím tím, že jsem si vybral náročnou rostlinu a výše u Ludwigia repens super red píši, že právě to je důvod, proč jsem si ji nevybral, ale kobereček jsem chtěl prostě zkusit :-D

Btw: těmi otázkami nechci být rýpavý, ale chci znát problematiku :-)

Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 17:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vojtaa
Hemianthus callitrichoides, Hygrophila angustifolia bych vynechal a použil bych Hygrophila polysperma nebo Ludwigia repens. Kobereček bych vynechal nebo použil něco nenáročného jako Helanthium bolivianum 'Isthmicus' :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 17:36 Muž Robin151 [11] Re: Vojtaa
Není to microsorium trochu velká rostlina do středu akvária? Možná do pozadí. Nevím jestli na tvé akva není hodně velká, pokud myslíš to 54l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 17:30 Vojtaa – výběr rostlin
Tak už jsem si do košíku naházel nějaké rostlinky. Poprosil bych jestli se na to můžete mrknout a jestli tam nevidíte nějakou špatnou kombinaci. Snažil jsem se vybírat nízkonárokové + rychlorostoucí rostliny. :-)

Dno bude černý křemičitý písek 2-4mm + 0,5-1,2mm.... (pod rostlinky chci dát kuličky Bivoj)

Zadní část:
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Střed/boky/přední část:
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…-
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Přední čsát:
www.rataj-spk.cz/…

Děkuji za reakce a rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 10:00 Muž Planorbella [643] Re: Danča Animals
Anebo klasiku egeria densa rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa seženeš ji skoro všude a poroste ti i když nebudeš svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 06:17 R Muž afc1886 [14682] Re: Danča Animals
Aspoň ty šneky opatruj a hoď jim tam třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 01:38 Muž Smetany [1226] Re: Danča Animals
Zkus tohle "Helanthium tenellum" velikostně se tam hodí a mohlo by se mu dařit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=301