Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:03 Žena Kate127 [74] – Jaké rostliny při světle 2x24W?
Milí akvaristi,
poradíte mi prosím, jaké rostliny zvolit do mého akva? Mám 72l, na výšku 40cm a světlo 2x24W.
Mám možnost vyměnit rybičky za Echinodorus uruguayensis 'Horemanii..., že má ráda spíše slabší až střední světlo. Plus už nyní má prý kolem 35cm, což je skoro můj "strop".
Myslíte, že to más smysl? Nerada bych vyměnila vlastní odchov za rostlinu, která mi za měsíc chcípne a nebo ji vyhodím, protože mi to bude na nic.
Co byste doporučili vy? Často bojuji s řasou ale, svítím asi tak 8-10 hodin denně. Je to příliš?
Budu moc ráda za rady a tipy.
P.S. nehnojím a v dohledné době se k tomu nechystám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:54 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: Mara
a proč si nezaložíš prezentaci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:32 Muž Yirka [9118] Re: Mara
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:02 Mara
Fotka k příspěvku Nakoupila jsem rostlinky,nechala ustát a v úterý dokoupila rybky,toto je výsledek.Pozadí ještě nemám a tapetu jsem nechtěla,taky mám málo štěrku,ale to se postupně doplní.Rybí osádka je 10x Neonka červená,4x Otík a 2x Ancitrus.Akváium je 60x30x30.Omlouvám se za kvalitu,je to focené mobilem.
Všem ještě jednou díky za pomoc při výběru rostlinek.
ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 19:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: volhpe1
Ludwigia repens - jsou to lodyhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 18:36 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Kvetoucí rostliny
Fotka k příspěvku Mám tuhle rostlinku a myslím že kvete můžete mi napsat co je to za druh?? Dík a jestli je to opravdu květ X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 08:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tacudek
Použil bych Riccardia chamaedrifolia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 23:30 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Tacudek
Ona také není ideální na stálé použití takto přivázaná.

Co třeba Monoselenium nebo Lomariopsis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 23:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tacudek
vem nůžky a ostříhej ji, poroste dál. Nebo ji nahraď mechem, ale ten taky budeš muset stříhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 23:11 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Riccia
Fotka k příspěvku Dotaz čím by se dala nahradit Riccia je přivázána silonem na kousek břidlice ale cca po těch 2 měsících už je přerostlá a odpadává chtěl bych tam něco podobného ale trvanlivějšího :)akva rybicky.net/nadrze/18696
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 17:27 Muž Bin [144] - AmerikaRe: optimas
affiniska je burina tú musí mať aj nejaký suseda ;-) a stačí jedno pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 17:22 Muž Robo [45]
Právě zvažuji, že bych tu valisnerku hodil dozadu místo té jedné Hygrophily Difformis a je pravda že to mám moc zelené, že bych tam měl mít něco červeného, ale zatím jsem nic pěkného nenašel. A když jsem našel v nějakém zdejším akva tak zas nebylo napsáno co to je za rostlinku. A ten Echinodorus jsem tam dal prozatím jen tak bylo mi to líto vyhodit, protože v košíčku byly 4 rostlinky tak jsem 3 zasadil a jednu jsem vyhodil. Tak počkáme co z toho vyleze a pak se podle toho zařidíme. Ta Cryptocoryna Wendti je pěkná i Affinis je pěkný ,ale nemají ho v Aqua Daho. Kde je nejlepší výběr rostlinek mimo Rataje a Aqua Daho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 09:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: optimas
Tu valisnerii vpravo, přesaď dozadu. A místo ní dej něco nižšího vzrůstu, třeba nějakou kryptokorynu (wendti, walisi, parva, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2013 08:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: optimas
Počítej, že bleheráči budou obrovský a budeš je muset dát ven. A dozadu zkus obyčejnou H. polyspermu. Dozadu se většinou ale dávaj rostlinky co rostou do výšky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 22:10 Muž marek21 [16]
Neviem no planujem nieco take

Anubias barteri nana
Anubias cofeifolia
Vallisneria nana
Egeria najas
Echinodorus Rubin
Ludwigia peruensis
Hemianthis micranthemoides
Cladophora aegagrophila
Microsorium pteropus
Cryptocoryne balansae
Echinodorus subalatus
Cryptocoryne undulata b.l.
Blyxa japonica
Alternanthera Splendida
Pogostemon erectus
Rotala walichii
Rotala rotundifolia green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:31 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: optimas
Fotka k příspěvku Viděl bych to oprxdu na ten kořen,a za něj schovat stonkovky ;-) ,ony totiž skoro všechny stonkovky ti budou házet kořeny z pater :-) ,aspoň u mě to tak je smich ,mám je za kořenem,nebo sem před ně zasadil něco menšího vzrůstu. Ty echy.sou samozřejmě krásné kytky,ale jak se ti rozrostou tak je budeš valit ven z aqua,jeden možná,ale tři je na tvou nádrž vodně,dle mého soudu :-) ,ledaže uvažuješ o těch echináčích jako o dominantě tvého aqua,ale bacha rostou jak do délky tak i do šíře ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: optimas
Akvárium máš pěkné ale všechny rostliny jsou zelené, tak bych zkusil něco červeného.
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_aromatica
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_mercedes
Jsou samozřejmě i další možnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: optimas
Javsky mech jsem dostal za 10Kc kousek na burze, a ani jsem ho neshanel. Nevim zda to bylo az takove stesti, nebo normalka, ale ja zase az takove stesti nemivam :-D .

Z nejbeznejsich rostlin muzes dat na koren nejake Anubiasy a Microsorum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:17 Muž Robo [45] Re: Designer
Taky jsem o tom uvažoval postavit ho, ale nevím čím ho osadit. No napadá mě Jávský mech, ale je problém ho sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: optimas
Hezky kousek korene, ktery jde i do vysky a osadit rostlinami, ktere se na nej prichyti. Alespon to bych zkusil ja.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:47 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Potřebuji poradit jaké rostlinky si dát do zadní části. měl jsem tam Sessifloru, ale ta se natahovala a bylo to nevzhledné. Měl jsem tam Camombu crollianu, ale ta zase nebyla tak košatá jak by měla být. Byla tam i Heteranthera zosterifolia té se zase nedařilo a černaly ji listy a plazila se po zemi. Teď tam mám Hygrophilu Difformis a ta se rozrůstá tak že je to až škaredé než pěkné a když se ostříhá vypadá to hrozně. Teď mám ještě uprostřed 3 nové rostlinky Echinodorus Bleherae tak snad ta bude vypadat celkem obstojně. měl jsem i Ludwigia repens a tam začla pouštět kořeny odprostředka rostlinky a vypadalo to příšerně. Tak se chci zeptat co by jste doporučili do toho mého akva a ještě aby to moc nerostlo do výšky. No ono na fotce to nevypadá zle, ale lepší je názor někoho jiného co změnit. Dík za případné rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 09:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: marek21
mrkni se po tomhle vlákně a jistě si odpovíš, ale mohli by tám být valisnerie, kryptokorýny, ale taky je možnost že by jsi udělal "blackwater" jistě by se to líbilo rybam, ale nevím jestli zrovna tobě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:55 Muž marek21 [16]
zdravim

ake rastliny by ste odporucili do akva 375L ...
planujem tam dat len vela neoniek a zopar discusov...

dno bude
jbl manado + jbl aquabasis plus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 14:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ciffik
Ciffik napsal: set 60*30*30 s jednou 15w zářivkou?

Ceratophyllum demersum
Ceratopteris
Anubiasy
Microsoria
Ludwigia repens
Egeria densa
Hygrophily

některé Cryptošky/Echinodory

přímo pod zářivkou mi rostla i Alternanthera, Rotala rotundifilia, Micranthemum micranthemoides ... dá se s tím pohrát, momentálně mám v 54l 2x15 w a je to moc - nějak se mi nedaří to ukočírovat


Já mám 20x20w a kočíruju to okřehkem, ideální volba .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2013 13:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mara
Nejdriv si zkus promyslet ty Neonky, ja bych je do tak velkeho akvaria nedaval, neni to ono. Ovsem je to muj nazor, zit v tom pri dobre udrzbe mohou, jen akvaristika by nemela byt o tom, co jeste co snese.

Doporucil bych:
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
v takto velkem akvariu udela hezkou dominantu, pripevnit na koren. Neroste prilis rychle, ale kdyz si ho poridis na zacatku, za par mesicu vypada skvele a muze Ti vyresit co dat do jedne poloviny toho akvaria (zalezi, kolik si ho nechas), pricemz nejspis poroste i kdyby se dalsim rostlinam moc nechtelo.

Mohl by tam rust i nejaky Echinodorus, ale samozrejme to chce nejaky mensi, treba:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
do noveho akvaria nezapomenout pod nej jilovou hnojivovou kulicku (do dna) a nedavat do vylozene tmaveho mista. Udela Ti radost pozorovat, jak vyrustaji nove listy a nenech se znechutit odejitim listi puvodniho, nejspis totiz poridis na sousi pestovanou rostlinu, ktera musi prelistit.

Kouskem Javskeho mechu na koren se chyba taky neudela, ten muze byt v tmavsim miste:
rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri

Dalsim kandidatem nekam do tmavsiho rohu je treba rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana , opet nejlepe pripevnit na kus korene. Roste hodne pomalu, ale nepotrebuje prilis svetla, navic v tmavsim miste nebude mit sklon obrust rasou.

rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens Ti muze v zacatku udelat dobrou sluzbu, roste rychle, je to celkem nenarocna rostlina, ale v takto malem akvariu to chce udrzovat, jinak zacne "lezt" tesne pod hladinou (a vyroste i nad ni) a pod ni nastane tma. Stipat co doroste k hladine a zase sazet.

Lesikem rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata taky chybu neudelas, je to nenarocna rostlina, rychle se umi rozrustat.

No a jinak to klidne zasyp jakymkoli plevelem, co Ti kdo da, at je tam rostlin uz od zacatku dost, ten zacatek je pak snazsi. To co jsem psal bych si poridil ja (a vlastne +/- jsem mel v 54l), ale je jiste i mnoho dalsich vhodnych rostlin. Moje kombinace jsou vetsinou o tom, at neco hodne rychle roste a mam tam i neco, kde muzu mit radost z kazdeho noveho listecku (coz jsou ty Echinodory, mozna pro zacatek do nevyhnojeneho dna ne uplne snadne k pestovani, ale zkusit se to da).

U nove zalozeneho akvaria pocitej s tim, ze se klidne necemu nebude darit. Ono se to muze casem otocit, ze to poroste presne opacne. Kazde akvarium je original, nekomu roste neco, nekomu neco jineho, takze casem uvidis, cemu se dari u Tebe. Je jednodussi nechat rust cemu se bez vetsi pece dari, nez resit co je pro co spatne a snazit se neco co nejde pestovat za kazdou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:48 Mara Re: Designer
10 kousků Neonka červená (nebo tetra červená),6 menších panceřníčků a 1 ancintrus.Svítit 15w zářivkou v krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mara
To zalezi i na tom, co v tom budes chovat (ne kazda rostlina vydrzi kazdou vodu, a nektere ryby nektere rostliny zerou az sezerou), a jak do toho budes svitit. No a v neposledni rade jak chces aby to vypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Mara
set 60*30*30 s jednou 15w zářivkou?

Ceratophyllum demersum
Ceratopteris
Anubiasy
Microsoria
Ludwigia repens
Egeria densa
Hygrophily

některé Cryptošky/Echinodory

přímo pod zářivkou mi rostla i Alternanthera, Rotala rotundifilia, Micranthemum micranthemoides ... dá se s tím pohrát, momentálně mám v 54l 2x15 w a je to moc - nějak se mi nedaří to ukočírovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:10 Mara – Dotaz-výběr rostlin do 54l AQ
Dobrý den,jsem úplný začátečník,chtěla bych vás zkušenější poprosit o radu ve výběru rostlinek do 54l AQ.Které a kolik by jste mi doporučili?Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2013 09:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
V sobotu jsem na akvaburze na Rajske zahrade v Praze koupil
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla

Ten pan rikal, ze tam chodi prodavat stabilne. Mel slusny vyber rostlin a za kosicky s touhle rostlinou chtel 35Kc. Jsou nadherne nizoucke, to co jsem koupil ma tak do 5cm. Jen u techto rostlin hodne zalezi na podminkach (nejspis nejvic na svetle), jestli zustanou nizke a nebo se tahnou nahoru.

Nejde o nijak narocne rostliny, mohly by ti udelat radost, ovsem Asie to neni :) . Kdyz se na tu burzu stavis, urcite si neco vyberes, nektere ceny mel konkretne tenhle pan spise symbolicke, bezne i 10 nebo 15Kc za rostlinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 06:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalt
glossostigma elatinoides, marsilea hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 00:09 Muž michalt [737] - Miniakvária – Nízká rostlina do přední části
Ahoj. Rád bych si do akvária nasadil nějakou další rostlinku. Chtěl bych něco k přednímu sklu a spíš do rohu. Něco docela nízké a hezké. Poradíte, prosím?

Nádrž má 25 litrů, je založena asi tři měsíce, nepoužívám CO2 a zatím ani nehnojím do vodního sloupce, používám jen jílové kuličky do dna, když je potřeba. Mám piskořky a okružáky. Světlo mám zářivkové 2x9 W, teplotu udržuji kolem 26 stupňů a voda je mírně tvrdá.

Nemusí to růst rychle, rychlých rostlinek mám dost. Docela mě zaujala glossostigma, ale možná bych preferoval něco asijského původu. Klidně to může být i nějaký malý keřík, na koberečky si nijak nepotrpím. Děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: keydoc
V měkké vodě s dostatkem světla roste glossostigma i bez CO2 a hnojení dobře a nevytahuje se, pěkně se plazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:53 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Annabell
Tak to se názory rozcházíme... pro mě je snadný tenellus a na glossu nemám náladu (tahala se nahoru apod...). Ano, tenellus roste a odnožuje divoce, ale vždy mi šel lépe jak glossa. Dále i glossa by měla mít (či u mě měla) vyšší nároky (např. CO2). ;)

Nicméně zkusit se má (skoro) vše. ;)

Edit: třeba HC cubu jsem udržoval méně jak glossu (ale i HC je náročnější jak tenellus), a dále pak třeba dobré a nikterak náročné je micranthemum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 19:25 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj,chtěla bych znat vás názor.Planuji vyměnit rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus za něco lepšího snáz udrzijiciho.Napadla me glosostigma.Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 08:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
co zkusit Eleocharis acicularis? Mě v jednom akvárku jde i bez co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 06:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Cladophoru nechci. Potřebuju něco co krásně poroste. Sagittarii mám. Spíše bych potřeboval něco podobného liliovníčku, glosse apod. :) Echin. tenellus jsem měl v minulém akva a nešel mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:18 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Aforte
Pak třeba i
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus
Ale stejně jako sagittarii to těžko uhlídáš - obojí bohatě odnožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:43 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Aforte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
zkus se podívat do atlasu na pupečník :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jaké rostliny do popředí v akva 60x30x30? Bude to trošku v kopci, takže nevadí, že bude i větší. Něco méně náročného nepotřebující CO2. Mám akva osvětlené 30W, ale tohle místo je trošku za kopcem a vepředu nádrže, tzn. bude pod jednou 15W zářivkou. Možná něco půjde i z druhé. Marsilku, glossu, micranthemum mám. Máte nějaký jiný nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 09:29 Muž Toník [396] Re: Burik
Já ji nechávám dorůst do cca 25cm - je to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 15:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
a klasická reinecki zase velká:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 13:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Toník
ta je moc pěkná,ale nízká,já potřebuju něco vyššího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 09:51 Muž Toník [396] Re: Burik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 20:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
neznám, ale je to taková spleť:-). Koukal jsem na na nádrže, kde je osazena a nedostala mě. Tady v tý nádrži je vpravo dole
showcase.aquatic-gardeners.org/…
a nevím, jestli by šla u tebe do pozadí.
Mě se líbí rotalky, buď coloraty nebo walichi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 20:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: KarlosS
ještě mě napadla Hygrophila sp. "Araguaia"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 19:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
jo, ale ona se pak větví a vypouští vzdušný kořeny a nevypadá to dobře. A zasazovat furt ustřižené kousky a ty spodky vyhazovat je šílená práce. Ty alternathey nedoporučuji, mám od splendidy přes rosefoliu až po reinecki a jsou to velký stromy, do 54l určitě ne.
Buď drobnější ludwigii (arcuatu) nebo rotalu walichi. Ještě mě napadá obyčejnej stolístek, já ho mám na hladině úplně červenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lucie.aqua
No stejně jsem u akva každej den,tak občasné zašmiknutí mi vadit nebude.Člověk se odreaguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:54 Žena lucie.aqua [511] Re: Burik
Ta je sice krásná, ale otázka je, jak dlouho tě bude bavit ji pořád zastříhávat, určitě u tebe poroste jak divá! ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1251