Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 07:05 Muž Motas [38] – Co do stinne casti?
Hledam nejakou nizsi rostlinu, ktera nevyzaduje velke mnostvi svetla, umisteni totiz bude pod stromem (viz. Prezentace). Mate nekdo napady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.12.2020 15:29 Žena tramtra [3202] Re: Billislav
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám takovou skleněnou misku na kuchyňské lince, trocha vody, je vysoká tak 10 cm, v místnosti je max 21°C přes den, voda ani tolik mít nebude. Roste v tom Liliovníček brazilský (pořád kvete), nějaká Kryptokoryna (asi affinis), Anubias barteri 'petite', Sagittaria subulata, Bolbitis heudelotii 'compact', Microsorum pteropus 'narrow' i 'trident' a nějaký mech (asi srpatka). V jiné nádobě na parapetu v téže místnosti roste Najas guadalupensis a Fissidens fontanus.

Všechny rostou pomalu a jsou menší než kdyby rostly v teplejším akváriu, bez hnojení, jen na tu misku svítí světlo z akvárka, co je vedle.

Jen chci říct, že můžeš zkusit ledacos nenáročného, když se vyvaruješ vyloženě tropickým rostlinám. S mechy a vodními kapradinami určitě chybu neuděláš.

Tohle moje šedesátilitrové akvárium už nějakou dobu funguje při 20-21°C (mám nějaký problém s topítkem asi)
rybicky.net/nadrze/27106-fousky-a-svetylka

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 14:19 Billislav – Ake rastliny do miniakvaria bez ohrievaca
Dobry den,rad by som sa poradil,do planovaneho miniakvaria,15-20L ake by ste mi doporucili rastliny,dva druhy,do pozadia a do popredia,ak by toto akvarium bolo bez ohrievaca,cize teploty bezne 17-22 stupnov,osvetlenie v kryte,LED (dost tmava miestnost),ktore by najviac tolerovali chyby zaciatocnika,bez potreby specialnych substratov? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2020 17:43 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Silvie
Silvie,předělej to co nejdřív,než zakořeněj kytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 21:54 Žena Silvie [18] Re: Jája
Aha! Tak to sem nevedela.
No... Pak to kdyztak nejak predelam. Ted uz nemam odvahu na to sahat, jenom furt koukam dovnitr jestli se něco nedeje :))
Uvidim co a jak poroste

Kdyztak pujde echinac dozadu a misto nej dam sipatku

Jsem zvedava co ta bacopa vzadu. Zasadila jsem ji po jednom, coz jak jsem potom zjistila neni ideální. A zatim ji jenom zcernalo par listů hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2020 10:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Silvie
Obula ses do toho slušně, akorát malá připomínka - Lépe se do AQ kouká, když je vždy jeden druh rostliny zasazený na jednom místě. Ten echináč z popředí bych dala spíš dozadu, není to žádný mrňous.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2020 18:04 Muž Daben [120] - CichlidyRe: chameleon
Nelámej si s tím hlavu,něco ti poroste něco ne,musíš vše v začátcích vyzkoušet a vychytat.Níže ti poslal Anthrax výběr rostlin,tak máš z čeho vybírat...ten tvůj výběr rostlin,je v pohodě si myslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 17:40 Muž chameleon [63] Re: Daben
Dobre ďakujem palec planujem si ako tak rozloženie akvária a plánujem to nejak takto zatiaľ:

pozadie - Limnophila sesiliflora, Rotala rotundifolia a Ludwigia repens (neskôr možno aj viac po stranách, to ešte uvidím hmm )

stred - najmä Echinodorus quadricostatus/magdalensis ku koreňu a viac ku stranám

popredie - Lobelia cardinalis mini

dekorácie - Taxiphyllum barbieri (Java moss)

V popredí to plánujem mať trochu menej zarastené, rastliny budú orientované najmä po stranách a v pozadí, do toho nejaký koreň na stranu a poprípade nejaký kameň z miestnej rieky? hmm

Akvárium bude bez CO2, bez vyhrievania, iba svetlo a filter. Mal by som niečo v tejto kombinácií rastlín zmeniť a poprípade čo? Ďakujem za rady vopred :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 17:18 Muž Daben [120] - CichlidyRe: chameleon
Jedu bez CO2 a v pohodě,vůbec bych se toho nebál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 16:18 Muž chameleon [63] – Lobelia cardinalis mini
Chcem sa spýtať je táto rastlina: Lobelia cardinalis mini vhodná na začiatok? Niekde píšu že áno, niekde zase že nie, máte nejaké skúsenosti? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 18:46 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Silvie
Volba rostlin si myslím že je v pohodě,ale až se rozjede ten Major,tak ti zabere 3/4 akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 17:51 Žena Silvie [18] – Nova sadba :)
Fotka k příspěvku Tak dnes se sazelo
Na bocich je limnophila sessiliflora a egeria densa
Vzadu bacopa amplexicaulis a echinodorus major a vepredu cryptocoryna undulata a echinodorus rubin
Dohromady osm kosicku
Pod kořeny kapsle s hnojivem, do vody startovací bakterie a vsechno se zapnulo

Je to rozumná kombinace kytek? Nebo mam nejake ted věnovat zvysenou pozornost?

Snad je zítra nenajdu vsechny plavat na hladině
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:58 Muž chameleon [63] Re: Anthrax
Zatiaľ som si vybral tieto rastlinky, a jeden mach:

Limnophila sesiliflora, Java moss, Lobelia cardinalis mini, Rotala rotundifolia a Echinodorus quadricostatus/magdalensis.

Všetky sú označené ako nenáročné, pár z nich ako rýchlo rastúcich a všetky by sa mali dobre množiť. Ak je v tom nejaký problém pokojne ma opravte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 16:45 R Muž Anthrax [4785] Re: chameleon
S těmi rostlinkami bych si hlavu nedělal a šel do těch málo náročných. Něco se chytne něco ne. Náročnější bych zkoušel, až se akvárko zajede. Navíc nevím jaké budeš mít světlo.

Tady jsou některé nenáročné rostliny spíš do zadní části akva:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
Pak nějaké plovoucí a vzplývající. Ale musíš je držet na uzdě aby moc nestínily zbytku rostlin.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
A do popředí nějaké kryptokoryny.
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii

Za mě je lepší si vybrat několik druhů, než to druhově přeplácat. Moc velké to nemáš, tak třeba 6 - 7 druhů je podle mě akorát. Ale zato bych od každého zvoleného druhu druhu bral alespoň dva košíčky.

K invitro se ti budou muset vyjádřit ostatní. Já je nikdy nebral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 13:42 Muž chameleon [63] – Nové akvárium
Plánujem založiť svoje prvé akvárium, čo to už mám naštudované no mám pár dotazov ohľadom rastliniek. Pri nákupe rastlín do nového akvária je lepšia varianta invitro v kelímku aj keď je drahšia, alebo košíčková rastlinka? Čítal som že do nových akva je vhodnejšia invitro, a tiež že obsahuje viac korienkov. Koľko takýchto kelímkov/košíčkov budem potrebovať, a tiež koľko substrátu keď akvárium má rozmery 48x28cm? Je potrebné kúpiť viac korienkov alebo sa dajú rastlinky aj rozmožiť z jedného kelímku? Plánované rastlinky sú zatiaľ Java moss na koreň, Rotala rotundifolia, Egerie densa a Eleocharis parvulus / minima na redší koberec. Akvárium bude low-tech bez CO2, substrát plánujem buď čisto unisoil alebo pod to zásobný substrát Staré dno, budem rád za každú radu aj ohľadom tohto, či sa mi v tom rastlinky pekne uchytia, ako rastú v unisoile poprípade aj vo výživnom substráte a podobne. Poprípade odporučte ďalšie nenáročné rastlinky pre začiatočníkov. Ďakujem za odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 20:11 Honzulak Re: vlka
Původně to akvárium bylo plánováno s kořenem, jeden dokonce mám, ale pak vzešla idea plně zarostlého akvária a ten kořen musel ven (byl dost objemnej). Aktuálně spíš hledám nějakou rostlinu. Asi nakonec zvolím kolovku okrouhlolistou. Chci to mít zarostlý už jen kvůli bettě, kterou tam plánuji (na počest mé první rybky, kterou byla právě betta a žila bohužel v tom klasickym zveráckym plastovym hnusu - holt chyby, které mrzí..)
EDIT- Navíc mam teď panickou hrůzu z toho do toho vůbec sahat. První pokus o založení mě stál pěkné nervy, aby nic nevyplavalo, tak čekám, než se to trošku chytne stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 19:37 Muž vlka [3453] Re: Honzulak
Co tak tam ,,postavit,, a nechat zarůst hezký kořen ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 15:45 Muž Honzulak [0] Re: afc1886
Na tu jsem už házel očko :-) Zárust mi nevadí, alespoň to vše skryje to nevzhledné topítko a na stříhání a údržby se dost těším (začátečnická fáze :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 15:11 R Muž afc1886 [14685] Re: Honzulak
Zkus se podívat třeba na kolovku okrouhlolistou rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia
Jenom tě upozorňuji, že ta malokvětka drobnokvětá dokáže v pohodě vyrůst 40 cm na výšku a zakryje ti ten zadní roh. já měl akvárium bez CO2 a stříhat mě to pořád nebavilo. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 12:19 Muž Honzulak [0] – Vhodný výběr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu jakou rostlinu zvolit do zadní pravé části.
Rosliny již zasasené jsou následující - Alternanthera reineckii mini (vlevo dole), Staurogyne repens (vlevo dole), Ludwigia repens Rubin (nahoře v pravo), Pogostemon helferi (vpravo dole), Micranthemum micranthemoides (vpravo uprostřed), Limnophila sessiliflora (vlevo nahoře). Mám CO2, filtr EX600 plus, litráž 55. Do vody zatím nehnojím, akvárko bylo založeno včera a mám výživný substrát od Invitalu (japonský).

Děkuji moc za případné rady a zdali něco neměnit. Celkově si myslím, že se mi to povedlo, ale vyveďte mě klidně z omylu (snad se to případně podaří opravit, protože si myslím, že by mi půlka akvárka vyplavala...) :-)

EDIT: rybí osádka by měla být následující - otíci a případně betta (pokud to alespoň trochu zaroste). Polévku neplánuji.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 18:28 Muž Roger [1873] Re: spajk17
Hnědovky, rostou mi i ve tmě a to mnohem lépe než na světle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 17:32 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: spajk17
Zdravím,
osobně mám vedle anubiasu dobrou zkušenost i se šípatkou šídlatou a kryptokorynami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2020 21:31 R Muž Anthrax [4785] Re: spajk17
Snad nejméně náročný na světlo je anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 20:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: spajk17
Pokud to postavíš na okno k jihu, jihovýchodu nebo k jihozápadu, tak většina nenáročných i středně náročných to v pohodě dá. Ale hrozí zelená voda a i další řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 19:23 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chtěl bych si založit jen takovou malou 9 litrovou nádrž na prebytk šneku a časem krevetek. Chtěl bych se zeptat na nějaké rostliny kterým stačí pouze denni svetlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 15:05 Žena Klárča [20] Re: vaclav
Ano díky. Dno se taky chystám řešit...v jiné části fora :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klárča
Asi bych vyměnil i dno než opravdu začneš. Od těch rostlin bych vzal od každého aspoň po dvou košíčcích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:52 Žena Klárča [20]
Zdravím...rada bych si nechala poradit: do nedávno založeného akvária 60 l (měla jsem málo rostlin a začínám bojovat s rasou) potřebuji dokoupit vhodné rostliny pro začátečníky.
Momentálně tam je: echinodorus Daniel, cryptocoryna tropica a alternathera rubra (půjde pryč, až posléze jsem se docela ze není vhodná a hyne).
Dle článku bych chtěla prikoupit: Ceratophyllum demesrum, ceratopteris silicosa, egeria densa, hygrophila polysperma a ludwigia repens.
Muže být? Nebo mate tip ještě na nějaké jiné...
Taky nevím kolik a jak moc se v akváriu rozrostou. Bude stačit po z každé po 1 košicku?
A poslední dotaz jaké mate zkušenosti z nákupem přes e-shop. Z kterého raději objednat? agua-daho, invial či Rataj?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 09:46 Angus68 Re: SandynkaM
Jak píše Václav ano Ještě možnost použít podobnou rostlinku. Měl sem ji na palustěně a rostla velmi ochotně :-)
rybicky.net/atlasrostlin/cardamine_lyrata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 08:12 Žena SandynkaM [23] Re: vaclav
To zní logicky, díky, vyzkouším X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 00:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SandynkaM
Musíš počkat až vytvoří hladinové listy ty když vyndáš už by uschnout neměly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 00:16 Žena SandynkaM [23] Re: vaclav
To je on.. Ale když jsem ho zkoušela trochu s mřížkou zkamaradit, oschnul.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 13:57 FilipAdam Re: SandynkaM
Fotka k příspěvku Hygrophila corymbosa 'Siamensis'
(bez mřížky tedy)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 11:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SandynkaM
Tak pupečník bude růst ven jen mu musíš trochu pomoct. Také záleží jaký, já měl rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_leucocephala a ten roste dost expanzivně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 09:54 Žena SandynkaM [23] – Popínavé rostliny, co rostou ven z Aq
Ahoj, nějaký typ na rostlinu, co by mohla růst ven z AQ ( po mřížce nahoru)
Viděla jsem pupecnik, ten mám, roste, ale ven se mu nechce... :-O
Nic náročného, nemám co2

Diiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 21:30 Žena tramtra [3202] Re: .verca.
I Cryptocoryne parva je krasná. Šly by i jiné druhy: C. Nevillii, C. lutea 'Hobbit'. Záleží, jak velké ty kameny máš. Nebo Marsilea hirsuta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 21:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: .verca.
Bucky jsou menší a hlavně pomalu rostoucí nenáročné kytky. ;-) Je jich spousta variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 21:14 .verca. Re: Anthrax
Jde mi o to, aby moc nezakrývaly kameny, které tam chci mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 21:02 R Muž afc1886 [14685] Re: .verca.
Třeba rybicky.net/atlasrostlin/hemianthus_micranthemoides ,ale počítej s tím, že budeš pořád stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 21:00 R Muž Anthrax [4785] Re: .verca.
5 cm je hodně málo. Napadá mě jen rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis a i ti pravděpodobně vyroste víc než 5 cm. A pak kobercové rostliny. Ale ty už jsou trochu náročnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 20:49 .verca.
Dobrý večer.
Jaké nenáročné rostliny by jste vybrali do 25l? (Aby vyrostly max 5cm)
Mám v plánu dát do akva 2 a k nim cca 5 mechů. Stačilo by to krevetkám?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 22:13 Muž Roger [1873] Re: tramtra
Polyspermu jsem před pár měsíci vytrhal celý les :) na tu Hygrophylu mrknu, to by mohlo být good, té se u mě taky daří, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 21:53 Žena tramtra [3202] Re: Roger
Rotala ti tam roste docela pěkně, tak zkus nějakou jinou rotalí variantu. A nebo Hygrophila costata by mohla být dobrá. S corymbosou jsem neměla moc dobré zkušenosti, ale tahle žebrovaná/guinejská je docela odolná. Nebo klasika polysperma, ale ta už je jemnější. A Hnědovka by byla taky moc pěkná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 21:28 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Ludwigie mi v bazénu nikdy nešli, ale třeba by už mohli, díky za tip, mám ji ve vedlejším akva, tak až bude tak ji střihnu, teď jsem ji stříhal a zasazoval :-) problém je ten, že parmičky jdou po řase a jak se objeví na kytce tak ji zobou bohužel dost vehementně, nedej bože když mají den hladovku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2020 20:42 R Muž afc1886 [14685] Re: Roger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 20:28 Muž Roger [1873] – Jakou
Ahoj, tak nějak válčím v akva Malý bazén čím zakrýt filtr. Donedávna se dařilo sessiliflora, pak přišly parmičky a jak mile se na ní objevila trochu řasa tak v dobré víře sežrat řasu i ustavičně sessilifloru ničí, tak hledám alternativu která je nenáročná, roste, a není tak jemná. Pravda, parmičky dokázaly zničit i Shinnersia rivularis, ale přišel jsem na to že okružáci si nakladli vajíčka ze spod listů a ty chutnají parmičkám, tam to brali i s s částí listů, tuto kytku jsem dal do jiného akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2020 12:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lucias
Alelopatie u vodních akvarijních rostlin je dost neprobádaná věc a podle mě se projeví kdyby jeden druh dominantně převládl na velkých prostorách ale jedna rostlina v akváriu na druhou nebude mít vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2020 09:19 lucias Re: Passenger77
Také díky za odpověď! Jediná možnost jak to zjistit, je to zkusit. Jinak to nezjistím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2020 09:30 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: lucias
lucias napsala: ...Četla jsem, že se nesnesou s Vallisnerií a Echinodory pokud se přiblíží kořeny... to je zde mnohokrát probíraná nepotvrzená spekulace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 08:44 lucias Re: Robin151
Dobrý den. Děkuji za odpověď! Cryptocoriny tam mám. Líbí se mi. Tu Sagitariu chci zkusit do popředí ale bojím se že mi naruší růst Cryptocorin. Četla jsem, že se nesnesou s Vallisnerií a Echinodory pokud se přiblíží kořeny. Kombinace se Sagitarií subulátou by se mi líbila.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=101