Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 11:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: adas
Počet ryb a rostlinek na litr je v souvislosti s kyslíkem Není to spíš v souvislosti s odpadními látkami? Ryby si to nikdy nevydýchají, ale většinu kyslíku je spotřebováno při rozkladu organických látek. ;-) (opravdu by mě zajímalo jak se vlastně přišlo na 1cm ryby/1l vody.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 10:35 Vlado – Isamikovi
Rád.Na mý e.adrese si povíme předání.(lor.psary na volným)(celou adresu uvádět nebudu,kvuli spamu)
Pálení byla spíš taková metafora.ale i když červená knihovna a životní skušenosti celebrit.......!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2008 10:08 Muž isamik [180] – Re: Vlado
Ja si je moc rad vemu :-). Knihy se nepali!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 09:52 adas
Počet ryb a rostlinek na litr je v souvislosti s kyslíkem.Ostatní těžko někdo může spočítat,když každý má trochu jiný biotop a podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 09:42 Vlado – Vlado Rowdymu
Ve starší literatuře je taky návod jak telegrafovat pomoci klíčovací páčky.Taky to funguje,tak na co mobil že jo :-) :-) :-).Mimochodem někomu tyhle knížky daruji,je mi je líto spálit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:09 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: johan
To není a nebude můj styl. :-)
Rád se týden co týden trápím otázkou, z které strany začít a kam s kytkami...? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sidonius
Možná na to koukáte moc složitě. Nemusíte mít přece všechno pod "kontrolou" aby to rostlo. Zkuste si vzít nějaké nepoužívané akva, třeba 20l nebo sklenici od okurek a nasypte tam písek, zalijte vodou z rybníka, dejte pár kytek a šoupněte za okno.. Třeba budete překvapen ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2008 21:57 Štěpán
rowdy napsal: Když se podívám do starších knížek (333x jak a proč, Akvaristika od Franka apod.) tak se v souvislosti s počtem ryb uvádí počítat 3 litry na rybu do čtyř cm u větších 8l ....., to je uvedeno bez použití jakékoliv podpůrné techniky jako je vzduchování a filtrační zařízení.... stačí prolistovat starší knihy.
V téhle oblasti by si člověk ze starých knih rozhodně neměl brát příklad. Už jsem tady někde jednou psal, že co se člověk dočte ve starých knihách musí porovnávat s novými poznatky, i akvaristika se přece jen vyvíjí.

Zarybněnost ze starých knih se dnes nedoporučuje ani pro "high tech" akvária, natož pro akvária s minimem techniky.

(vím že odpovídám na starší příspěvek)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 19:15 Usine – Re: Kadlosek
Tak to se nedivím že mu nerostou rostliny. Slabé osvětlení a doba svícení jen 8 hodin je hodně málo. Chce to vyměnit osvětlení. Čím delší trubice tím více světla. Minimum je 3 x 58 w a doba svícení
12 - 13 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:58 Muž Blade163 [0] - Rostliny – Kadlosek
podla mna by mal predlzit dobu svietenia minimalne na 11hod a viac najlepsie je svietit 12hodin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:44 Kadlosek
tak ma 4 zarivky po 35W a sviti 8H dene a akva je do vysky asi 55cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:24 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Kadlosek
ty info co si tu poskytnul sou hodně slabé a nejde pomoci, každý zde bude uvádět pouze odhady včetně toho mého přízpěvku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 21:56 Kadlosek
ne on je ma uz docela dloho...jenomze se furt tak nejak trochu drzely ale ted proste zacaly listy odpadavat a rozpadat se....ale drzi se jeste anubias a nejaky echinodorus...tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 21:13 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Kadlosek
ahoj, pohybuju se tak nějak ve stejnym akvišku, a podle mejch zkušeností to asi nemusí ani bejt osvětlením. taky sem svítil 4 x 120cm zářivka, jenže ALE mám nad nima reflektory, což ty neuvádíš, myslim že ten počet je tak nějak minimum pro takové akva, i já sem po čase přidal eště dvě trubice, ale rostliny rostli krásně i předtim.. taky záleží na hloubce, se zvětšující hloubkou se několikanásobně zvětšuje požadavek na výkon osvětlení. problém bude asi v něčem jinym, bud v hodnotách vody, nebo podminkách běhu akva. pokud by se jednalo o slabé osvětlení, rosltiny by se spíš natahovaly k hladině.. taky může bejt chyba v tom že se mu nezdá že rostliny nerostou a tak jiám každou chvilku mění podmínky bud v osvětlení, nebo hnojení, nebo je přesazuje abuhví co eště čim zkrátka nedá rostlinám čas aby se přizpusobyly prostředí a mohli začít růst..(nejedná se o pár dnů, ale klidne o dva měsíce než začne roslina plně prosperovat)

jo a.. nejedná se náhodou o nově koupené rostliny v posledních pár týdnech?? jestli ano, je to běžný jev a jedná se o přechod z emerzní na submerzní formu - to jest, rostlina byla vypěstována poze ve vlhkém prostředí a ted mění listy přizpusobené na rust pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:42 Muž isamik [180] – Re: Kadlosek
Ja myslel vseobecne prochazeni nadrzi, ktere maji velky objem a tve pozadavky (rostlinne x malawi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:08 Kadlosek
ma tam 4 zarivky...ale nevim kolik maj watu...ale zjistim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:59 Muž isamik [180] – Re: Kadlosek
Zkus se inspirovat u mistnich "velkonadrzi"...

Tahle je opravdu krasna rybicky.net/nadrze/200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:50 DoctorT
Takové akva by mělo mít min. 3O0W ( nejlépe však 350W ) osvětlení ( smaozřejmě záleží na hloubce akva, ale obecně platí 0,5W/l vody a z toho vycházím. ano ) Nemá ho příliš slabé... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:37 oldkiwinka – Re: Kadlosek
A jaké má světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:32 Kadlosek – Akvakro 670L...poradte
ahoj...bratranec ma akvarko 670L a jeho rostlinkam se tam moc nedari...uplne mu odchazeji...jake a kolik rostlinek by jste dali do tak velkeho akva???diky za odpovedi ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:42 Muž DonJuanKarlos [30]
Proč ve sleníku trochu nevětráte ? Já jsem tam teď šoupnul Alternanthera cv. Splendida a dokonce kvete. Ve dne max. 31 stupňu v noci asi 15, i přes to roste palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 16:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: TomášB
Jestli se ti jedná o tuto rostlinu, tak to zkus (rozhodně stráta části tohoto plevele nebude žádná škoda). Ale myslím, že naprostá většina a žádná běžně pěstovaná rostlina v 50C vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 14:51 Muž TomášB [12]
tak jsem tam dal teploměr do 50stupnů a ted to ukazuje přes těch padesát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 14:29 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: TomášB
Nevím co to máš za kytky, ale řekl bych, že v 50stupních ti shoří jak papír. Skleník to není vysoká teplota, ale dostatek vhlkosti a stvětla při optimální teplotě. V tropech taky nemáš 50 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 14:08 Muž TomášB [12]
Čau, chci se zeptat jestli, mám nekcky s kytkama a jestli je můžu z pokoje přemístit s těma neckama pod zastřešení bazénu kde je když je sluníčko klidně 50stupnů a v létě tak ještě víc, maj 10L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2008 18:28 vóťa
Riccia je dle mého názoru řešení vcelku náročné na údržbu, po čase začne od spoda uhnívat...já zvolil lilijovníček a nemužu si stěžovat při dobrém osvětlení roste i vcelku rychle, saggitaria vám může snadno přerůst do rozměrů rostlin vhodných spíše do zadních partií akvária, špatnou volbou není ani echinodorus tennelus, hemiantum micranthemoides, eleocharis(ten však neroste každému a je vcelku náročný na hnojení) či různé druhy kryptokoryn, kde je však nevýhodou jejich pomalý růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 15:55 Raťafák
keltan napsala: Taky bych potřebovala pomoct vybrat rostlinku k přední straně akvárka...Ale zatím mi teměř všechny sežraly rybky.Tahaj je ven i s kořínkama...Tak už nevim,jakou tam dát... :-(


Přivázat Riccii na šutr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 15:41 keltan
Taky bych potřebovala pomoct vybrat rostlinku k přední straně akvárka...Ale zatím mi teměř všechny sežraly rybky.Tahaj je ven i s kořínkama...Tak už nevim,jakou tam dát... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Michel11
mě rostou některý kytky i v oblázkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 22:47 Muž Jurasek [137] – Re: Kvik
To by vadit nemělo. Aspoň tam budou rostlinky dobře držet a nebude mezi to zapadávat krmení a usazovat se detrit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 22:21 Kvik
Ahoj, budu teď zakládat 320l akvárium a mám připravený čistý křemičitý písek, ale má hrubost tak 1mm, takže nevím zda ho mám smísit z nějakým hrubším pískem nebo rostliny porostou i v tom jemném. Co mi radíte? Děkuji předem za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 23:37 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Snofrev
většinou se to prodává asi takle:
V košíku : Stonkovky jako hygrophily, bacopy, ludwigie atd. po 5-7, echinodory po jednom (úplně malé rostliny někdy 2 nebo i 3 ), menší kryptokoryny po 3-5, saggitarie a valisnerky po 3-4. Prťavci do popředí většinou co se do košíku vejde, nejde spočítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 20:04 Muž Snofrev [54]
aha, takže když já sháním Echinodorus ocelot red a green a našel jsem ve většině e-shopů kus okolo 60Kč a na AQUA-DAHO koš za 40 kaček, tak jako opravdu mohu očekávat, že tam budou 3-4 rostlinky?
pokud ano, tak mám jasno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:56 Muž Jurasek [137] – Re: Snofrev
Většinou více rostlinek. Anubias byl po jednom, ty obyčejnější tam byly 3-4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:53 Muž Snofrev [54]
Mohu se zeptat co si mám představit pod pojmem koš rostlin od AQUA-DAHO?
Je v tom víc rostlinek nebo je každá rostlinka ve svym košíku?
Na stránkách jsme se to nedočetl, asi jsem špatně koukal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:52 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Jo, na to jsem zapomnel, pravda. Tech variant bych skoro rekl ze je jeste vic, i kdyz se zpravidla prodavaji jen jako 2. To co jsem videl v ruznych akva, se mi skoro nechce verit ze muze byt jen a pouze svetlem a vyzivou. Mam tez od AD, ruzovi hezky, ale i kdyz zkusim "prazit", zdaleka ne tolik jako nektere co jsem videl i s min svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:57 Žena Utahraptor [91]
Sid napsal: Ve svém posledním "počinu" jsem do nového akva použil několik košíků emerzních rostlin z osvědčeného zdroje (AQUA-DAHO) a k mému překvapení se až na jeden košík žádná starorůžová nekonala - došla mi totiž vesměs varianta "GREEN", která zůstává zelená, i když do ní pražíte světlem... :-)


Aha ale právě od nich chci objednávat - jak si mám pojistit abych opravdu dostala tu červenou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:34 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Utahraptor
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je Rotala rotundifolia skutečně taková červenavá
Doplnil bych Filipsiho:
To s tím množstvím světla je fakt, ale má to háček - existují dvě barevné variety této kytky.
Rotala rotundifolia je jednou z mých nejoblíbenějších kytek. Je poměrně nenáročná, tolerantní a za dostatek světla a živin se odmění nádherným porostem a ta, kterou jsem až donedávna běžně používal, i starorůžovou barvou.
Ve svém posledním "počinu" jsem do nového akva použil několik košíků emerzních rostlin z osvědčeného zdroje (AQUA-DAHO) a k mému překvapení se až na jeden košík žádná starorůžová nekonala - došla mi totiž vesměs varianta "GREEN", která zůstává zelená, i když do ní pražíte světlem... :-)
Což o to - kytka je to také hezká, ale s tou starorůžovou jsem napevno počítal... :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:42 Žena Utahraptor [91] – Re: filipsi
Měly by tam být 2x15W zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:39 Muž filipsi [1295] – Re: Utahraptor
Ne, za beznych podminek neni. Podivej se na ni ke me, v +- beznych podminkach. aVice do cervena je jen pokud se na ni skutecne hodne sviti. Napr. nadrz uzivatele Sidonius na akvarko.cz (omluva ostatnim, jiste se i tady najde hodne cervena, jen z hlavy nepamatuju)
Edit - Co budes mit za svetlo? Obecne, pod malo svetlem to s nicim cervenym nejde, bud je to zelene, nebo uplne odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:35 Žena Utahraptor [91] – Re: filipsi
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je Rotala rotundifolia skutěčně taková červenavá, protože na fotografiích co má na stránkách přímo aqua-daho to tak nevypadá a mě šlo o ten kontrast :)

A při brouzdání na jejich stránkách mě zaujal tenhle kultivar www.aqua-daho.cz/…
Nemáte někdo zkušenosti? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:23 Muž filipsi [1295] – Re: Utahraptor
Tak jo, vynech je, ja jak jsem psal bych objednal 2-3 od kazdeho. Vypada to na maluvce pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:12 Žena Utahraptor [91] – Re: filipsi
Plán je spíš takový ilustrativní, já nemám odhad co je málo a co moc kytiček, proto tady zase otravuju s dotazy :)

Chtěla jsme se držet rostlin z thajska .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 11:58 Muž filipsi [1295] – Re: Utahraptor
Protoze ve svem planu tech rostlin nemas moc. Tak neco co je opravdu prebornik v rychlosti rustu. Oni sice i ty osatni co mas rychle rostou, ale potrebuji trosku zakorenit, nez se do toho daji. Tyhle 2 hned. Kdyz ale vezmes tech kosicku co chces vic, klidne je vynech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 11:16 Žena Utahraptor [91] – Re: filipsi
Tu limnophilu a egerii pročpak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 11:01 Muž filipsi [1295] – Re: Snofrev
Aby to utahraptor nepochopila tak, ze 48 kosiku, to by osazela nekolik takovych akvarek.
Ja bych bral od kazeho druhu, co tam ma, 2 kosiky. Mozna bych ale jeste na zacatek nez se rozroste a dosazi nekam pichl kosik limnophily a egerie. To je tak asi minimalni navrh na zacatek, kdyz vezmes od kazdeho 3, nic nepokazis a nebudes tolik cekat az se rozroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 10:37 Muž Snofrev [54] – Re: Utahraptor
KOLIK? Kolik kusů (košíčků...) mám vzít?

orientační vzoreček je obsah podstavy/50
u tebe by to tedy mělo být (60*40)/50=48

ale záleží na tom jestli budeš brát nízké kobercové rostlinky, tak určitě víc
pokud budeš brát velké vzrostlé, tak klidně míň
pokud budeš brát malé s tím, že časem vyrostou, tak je lepší jich koupit víc a až se rozrostou, tak je někomu dát nebo prodat, dosáhneš snadněji a rychleji rovnováhy v AQ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 10:09 Žena Utahraptor [91]
Také bych potřebovala poradit s rostlinkami - budu zakládat nové akvárium, druhy rostlin mám už vybrané, asi je budu objednávat z aqua-daho... klíčová otázka je: KOLIK? Kolik kusů (košíčků...) mám vzít?

Návrh budoucího akvária mám tady rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:07 Andynka
Se šlahouny jsem začla já. Prostě mi to tak přišlo. Ale i tak děkuji za upřesnění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:54 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: vaclav
Vaclave ja se slahounama nezacal :-D a jak sem psal, nemam stolistek a nikdy sem nemel. Jen sem si to tak nejak odvodil od valisnerek nebo sagitarky :-D

tak se omlouvam za mystifikaci hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2751