Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 09:33 Muž prisavnik [51] - Rostliny
camomba piauhyensis X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 09:21 Muž PentueR [256]
Rotundifolia a ludwigie jsou červené jen při hodně dobrém světle a dostatku živin, jinak pěkné jsou taky třeba echinodory cv. rubin a cv. mercedes a ze stonkových alternathera splendida..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 09:07 Cranberry
Echinodorus Ocelot red palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 22:43 marsz
Ludwigia jojo a ještě obyčejné cryptocoryny. Pontederifolia je velice barevná a nezničitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 22:07 Žena bucliik [99]
Ludwigia repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:43 Psék – poradte cervenou kytku
poradte nejakou peknou akvarijni syte cervenou kytku, dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 09:00 tomasko
Skalare mam amazonske /mramorove a leoparda a velkost, neviem ako sa to mera, ale od spicku chrbtovej plutvy po spicku ritnej cca. 12 cm, dlzka tela, vratane chvostovej plutvy cca. 8 cm/

Zo spravania skalarov mam obavy zo skusenosti. Uplne mi zlikvidovali Alternanthera reineckii a Hygrophila corymbosa /stricta/. Skoda, ze som zostatky rastlin vyhodil a neurobil pred tym foto. Skalare z rastliniek vyrobili take palmicky, spodne listy obzrali az na stredovu cievu, takze zostalo len par hornych listkov, ku ktorym sa nedostali.

Valisneriu sa snazim zlikvidovat, lenze najsamprv musim najst za nu nahradum, taku ktora vytvori na zadnej stene akva pozadie, a to je to o co sa tu na fore snazim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 00:10 Muž matrix069 [79] – Re: Sid
to Sid:jj,presne tak.Môžem to potvrdiť.
to Tomasko:Prečo máš stále taký strach z tých sklárov? Mám dva páry(dospelé cca 15 cm jedince) a nikdy mi nič z rastlinami nerobia(iba ich čistia pri kladení ikier). čo máš za druh?Veď nevyzerajú veľké. Inak 6 skalárov na ten objem je dosť,ale to je už o inom.Rastlín by som sa nebál. Na tvojom mieste by som min.polovicu Vallisnerie dal preč(alebo ju nahustil do jednoho rohu)a namiesto nej dal iné druhy rastlín. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomasko
...valisneria vs. kryptokoryna, u mna ich spoluzitie zatial funguje, ale myslim, ze jedna z nich zvysuje kyslost vody a druha opacne...
Tohle je jedno z tradovaných klišé, které zatím nikdo věrohodně nepotvrdil. Skutečou příčinou, proč se těmto druhům nemusí společně v jedné nádrži dařit, budou nejspíš rozdílné nároky na životní podmínky.
Že ale mohou tyto kytky vedle sebe dobře fungovat, to potvrdí nejeden akvarista. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:13 tomasko
valisneria vs. kryptokoryna, u mna ich spoluzitie zatial funguje, ale myslim, ze jedna z nich zvysuje kyslost vody a druha opacne, takze mozno preto.

ano zelena dzungla je pekna, hlavne, ked to rastie, ale zacinaju mi preliezat cez hlavu, tienia ostatnym rastlinam a desivo sa mnozia, takze stracam nad tym kontrolu, a preto rozmyslam nad zmenou, a toboz, ked som belasy :-D

rad by som nasiel taku rastlinu, ktora by s valisnerkami kontrastovala, alebo mozno ich aj uplne nahradil, otazne, co mi na to povedia skalare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:55 Žena ustavprochore [567]
tomasko napsal: na kryptokoryny som myslel aj ja, ale nebude sa to bit s valisneriami, ktore tam mam?

Není to jedna ze starých pověr, že valisnérky a kryptokoryny nemohou být spolu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:49 Muž filipsi [1295] – Re: tomasko
Ja bych ho nechal takhle do zelena, je to moc hezke, nejakou tu dominantu bych pripadne tvoril jen nejakym vetsim kamenem. V dnesni dobe honby za cervenanim prijemna zmena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 16:16 Usine – Re: tomasko
Echinodory jsou vesměs nenáročné rostliny a není potřeba nějaká speciální péče. Pokud chceš dominantní rostlinu do středu akvária tak jsi si vybral celkem dobře. Pokud chceš ale něco menšího tak rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rubin_narrow_leaf rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rubin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomasko
Na začátečníka máte hodně pěkné akviško i bez "farebnej rastlinky vopredu". palec
Nalepte si na zadní stěnu černou samolepící tapetu a uvidíte, jak rostliny vystoupí a akviško prokoukne... :-)
L. repens v dobrých podmínkách tvoří "stěnu", dokonce nepropustnou, ale je třeba ji předsadit rostlinami vzrůstnými tak do poloviny její výšky. Velmi ráda vytváří adventivní kořeny, což nevypadá dvakrát pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:16 tomasko
Dakujem.

Echinodorus vyzera pekne, mas s nim nejake skusenosti, treba pre neho nejaku osobitnu starostlivost. Ako je to so svetlom?

K L. repens, za akych podmienok sa jej listky sfarbuju do cervena? Rad by som si v akvarku vytvoril nejaky kontrast. Rastlinky, ktore v nom mam su vsetky do zelena, az na jednu. Bolo by z nej mozne vytvorit farebnu stenu, ako to mam teraz z valisnerii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:33 Muž Horác [3942] – Re: tomasko
Já měl na mysli spíš něco takového: www.aqua-daho.cz/… ... E.horemani mívá celkem běžně půl metru, takže do předních partií nádrže určitě nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:27 Muž Horác [3942] – Re: tomasko
ad Ludwigia: L.repens je (zatím) nejodolnější stonkovka, která se mi kdy dostala do rukou. Nepoškozují ji ani ampulárie (tuhé listy :o). Na druhou stranu, dost často se setkávám se stížnostmi na její růst. U mě se jí daří (dlouhodobě) velice pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 13:11 tomasko
Tak sa mi nejake rastlinky podarilo najst, nie su celkom do popredia, ale do stredu:

Echinodorus horemanii red

Echinodorus Beauty Red

mate niekto s tymito rastlinkami skusenosti? Ake podmienky vyzaduju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 12:17 Pruda2
Má nádrž je +- 100l a svítím pouze 20W 12hodin denně.CO2 žádné. Hnojení jednou za půl roku dám do dna 3 kuličky bivoje. Jinak nic. Ty zelené listy jsou emerzní. Co my vyrostlo pod vodou je červené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:58 tomasko
hmm, co tym echinodorom treba? svetlo? hnojit cim? nieco specialne? a tie zelene listky su emerzne? rastlinka vo vode vyhana len cervene, alebo ako to je?

Ludwiga je peknucka a nieco take by som potreboval namiesto valisnerii dozadu, lenze mam skalare a mal som hydrophylu a tu kompletne zlikvidovali, tak neviem, ci by Ludwiga nedopadla tak isto.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:46 Žena Dinamit [68]
A co třeba Ludwiga Repens? Stačilo by jí pravidelně zastřihávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:41 Pruda2
Fotka k příspěvku Aspoň doufám. Tak ještě Rubin Narrow Lef - foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:40 Pruda2
Fotka k příspěvku Co třeba Echinodorus Indian red nebo nebo Rubin Nalow Leaf. Mám oba dva čerstvě koupené s Aqua-Daho a asi během tří dnů vyrostly u každého 3 listy. Sice ještě nejsou v plné velikosti, ale je vidět, že se rostlinám daří.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:11 tomasko
dik.

na kryptokoryny som myslel aj ja, ale nebude sa to bit s valisneriami, ktore tam mam?

cerveny echinodor, to by bolo fajn, ale potom ktory druh. v akvarku som mal e. tropica a tomu sa moc nedarilo. zhodil emerzne listy a nove nevyhnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 11:00 Žena ustavprochore [567] – Re: tomasko
Taky mě napadají kryptošky, už tam nějaké máš, tak by se ti tam hodily... ;-)

Mrkni třeba tady pro inspiraci: rybicky.net/nadrze/2304 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 10:56 Muž Horác [3942] – Re: tomasko
Nenapadá mě nic jiného než nějaký malý červený kultivar echinodoru nebo porost z hnědě zbarvených kryptokoryn. Konkrétní názvy už si jistě dohledáš sám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 10:33 tomasko – Aku farebnu rastlinku dopredu
Cafte,prosim o radu.

Do akvarka, dopredu/stredu akvarka, by som potreboval nenarocnu farebnu /inu ako zelenu :-) / rastlinku. Aky druh by ste mi odporucili.

PS: Az by ste taku nepoznali, tak skuste odporucit cokolvek k mojim kriteriam najblizsie.

Moje akvarko: 180 L,d90xs40xv50, hnojim tyzdenne pripravkom Tetraplant Plantamin, svetlo 2 x 30W, 2 x 24W = 0,6 W na 1L vody, teplota: cca. 25C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 12:52 Muž DrSova [28] - Rostliny
Prosim ma jeste nekdo z vas material co rozesilal skarbleK ??? Poslete mi to na muj mail: kaziking@seznam.cz !DEKUJU MOC!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 22:04 Žena ustavprochore [567] – Re: nick
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:53 Žena ustavprochore [567] – Re: Semi
nz, ale kytišky by to ještě sneslo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:21 nick
ráda bych tam dala jakou chci.mám tam třeba valisnerii spiralis nebo anubias,asi rok,a čekala sem že začnou aspoň trochu růst...chvilku sem tam měla i Ludwigii a vydržela maximálně dva měsíce.je dost možný že je to i světlem,ale spíš bych řekla že je to vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:20 Usine – Re: nick
Nekupuj si tu co se ti bude líbit, ale tu která pod vodu opravdu patří. pozor na rostliny nevhodné.
www.akvarijni.cz/…
www.akvarijni.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:12 Muž sportsmen [62]
temer kazdy akvarista pouziva vodu z vodovodu ... do tehle vody muzes dat jakou koliv kytku, kytce je jedno odkud tu vodu mas, kytky potrebuji ziviny, svetlo a dalsi veci. Casem se ti v akva stejne voda mirne upravi... takze se neboj a kup si tam tu co se ti bude libit :mej se spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:07 nick – akvarijní rostlinky
bydlím v paneláku a v akvárku mám vodu z vodovodu.může mi někdo poradit jakou rostlinku si mám koupit,která by i v týhle vodě rostla???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 20:47 Tereza
Máš moc hezké akvárko. Ten echonodorus tam sedí, tak bych zkusila nějaký jiný, kterému se bude dařit. Nebo co anubias?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:48 Žena Semi [6] – Re: ustavprochore
jj díky za pochvalu a za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:44 Žena Semi [6] – Re: Geri
psala jsem, že to chci zachovat v co největší míře, takže ne na 100%. navíc vážně se nesnažim vytvořit nějaký biotop typu nějakých slepých ramen atd. jen aby to k sobě šlo. pravdu máš s valisnerii, ale Sagittaria subulata Původ: Jižní a Severní Amerika, Ludwigia mexico, taky neni zrovna daleko. Asi jste nepochopili mojí otázku. Nad echinodory přemýšlím a přemýšlím i nad jinými. Ale ptala jsem se z estetického důvodu tj i víc konkrétneji než jen vyber si echinodor jaký chceš. Ale třeba mě zajímalo jestli by Vám tam víc sedla vysoká, středně vysoká, nízká, rostlina či rostlina s listy na stonku, se špičatými listy, oválnými, hranatými a co já vim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Semi
E.osiris? Heteranthera zosterifolia? Klidně i nějakou jinou Ludwigii... ;-)

a akvárko se mi moc líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:36 Žena Semi [6] – Re: apinek
to si fakt nemyslim, ale bavíme se o rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:35 Muž Geri [29] - Skaláry
biotop to už asi moc nebude... Vallisneria a Sagittarie jsou z jiného kouta než skaláry ;) To samé Ludwigia ... ale když chceš ameriku tak určitě bych volil nějaký druh Echinodoru, jaký to už je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:17 apinek
myslíš si,že když budeš mít kytky z ameriky,bude to biotop? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:07 Žena Semi [6] – Re: apinek
já už toho prohledala, ale jde mi spíš o to jak se na to z estetického hlediska dívaj jiní, a to si sama nenajdu. Cabombu chci jinam, bacobu mam už vzadu, kde se rozrůstá. Z ameriky protože chci zachovat v co největší míře biotop...ale dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 13:57 apinek
zkusil bych cabombu,nebo Bacopa caroliniana,echynodorus bleherae,je toho spousty,stačí hledat.nevim,proč to musí bejt zrovna z ameriky,ale to je jedno.tak a jsem zvědavej,co napíše sid,zase bude hledat chyby,už se těšim.tak side,dělej,řekkni co jsem udělal špatně,šup ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 13:32 Žena Semi [6] – jakou kytku místo té odumírající
Fotka k příspěvku Uprostřed akva mi chcípe echinodorus, chtěla bych tam dát nějakou jinou kytku. Měla by být z Jižní nebo Střední Ameriky. Uvažuji znovu o některém z echinodorů ( neni podmínkou), jenom se nemužu rozhodnou jaká kytka by se tam hodila esteticky (tvar, velikost) nejlépe. Budu vděčná za každý názor, co by Vám přišlo vhod za rostlinu. Díky

*ten zelený filtr uprostřed je jen dočasně než se zavede nový.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 21:06 Muž vhisky [45]
ten koberec vypadá moc hezky, ono by stačilo třeba jen čtvrtku akva nechat zarůst a protrhávat to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 19:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vhisky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2008 17:33 R Muž Mrakoplash [1776]
00lab.blogspot.com/… doporucuju precist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 17:29 Žena ustavprochore [567] – Re: vhisky
Koberečky lze dělat třeba z riccie, ale chce to slušný světlo. Nebo třeba z: rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides - na světlo taky náročná. Taky jde rozdělat tu řasokouli, co sis tuhle koupil...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2651