Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 21:41 Muž isamik [180] – Re: petulevrtule
Myslim, ze ji nabizi Rataj... pripadne zkus v mistnim atlase. Je tam vypsano kdo ji ma v nadrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:48 callito – Re: petulevrtule
aukro nebo tady na rybkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:45 petulevrtule
Mám prosbičku, nevíte někdo, kde seženu v ČR Monosolenium tenerum??? Zatím co jsme vyhledávala, našla jsem jí jen na webu v jednom obchodě na Slovensku, ale ti ukončili prodej rostlin. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:17 callito – Cuba?
Chtěla sem se zeptat na vaše zkušenosti s Hemianthus callitrichoides-Cuba a Glossostigma elatinoides. Líbí se mi obě a jejich nároky splňuju tak nevim pro kterou se rozhodnout. :-)

Předem díky za každou radu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 07:59 V – Re: MiRe
V tom případě se nemusíš nijak omezovat.

Například kolem filtru skupinu Hygrophila corymbosa, na druhou stranu několik Echinodorus amazonicus, mezi ně jako dominantu nějaký výrazný kultivar Echinodoru (Kleine Bär, Beauty Red, Ozelot Red,...) a kolem něj dopředu Cryptocoryne wendtii. Třeba. Variant jsou tisíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jirQa
Mám jinou zkušenost.. :-O
Při přesazování submerzních rostlin do nového prostředí se mi zdá, že jejich adaptace probíhá o něco obtížněji, než když akva osazuji emerzními kytkami.
Vysvětluji si to tak, že submerzní rostlina se při přenesení do prostředí s výrazněji odlišnými vlastnostmi přizpůsobuje hůř, než emerzní kytka, která je geneticky připravena na tak razantní změnu, jakou je její zaplavení vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:32 jirQa – Re: MiRe
Jestli máte možnost koupit rostliny z nádrže, tak je to ta lepší varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:20 MiRe
rozměry 80x40x35 voda normální vodovod ML. Boleslav, takže tvrdá. osvětlení 3x18w aqua glo a san tuším, rybky ještě nemám vybrané, ale pro začátek něco nenáročného na 100% několik pávčat, podle mého jsou to pěkné rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 12:39 V – Re: MiRe
Rozměry akvária? Přibližné parametry vody? Osvětlení? Rybky? - Bez toho těžko radit konkrétněji.

Nejsnazší pro začátek jsou asi Anubias, Cryptocoryne, Vallisneria,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 11:32 MiRe – Které rosliny zvolit?
Ahoj všichni, prosím o radu. Zakládám nové akva a potřebuji radu kde a jaké rostliny koupit. V dost článcích jsem četl, že rostliny hynou a tak tomu chci alespoň trochu předejít.
Nením jestli koupit kytky v akva obchodě nebo od někoho z nádrže. A v případě že by jsem je koupil v obchodě, jak postupovat aby jsem mohl slavit alespoň malý úspech. Díky za vaše reakce Michal
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:20 V – Re: Golfer
Tomu bych klidně věřil. I když ne na 100 %. Stejně si totiž stěžovali přímo v pěstírně kde jsem byl na konci ledna. Prostě "staré zásoby" se doprodávají a nové ještě nenarostly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:10 Muž Golfer [9] – Re: V
V brněnském Sklorexu mi tvrdí, že vždycky v tomto období (přelom zimy a jara) je ze strany pěstíren omezená nabídka Echynodorů. Zajímám se o akvaristiku teprve pár měsíců, takže bych se chtěl zeptat, jestli je to skutečně pravda nebo spíš mají nějaký blíže neurčený problém s dodávkami a vymlouvají se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:31 V
Golfer napsal: V mé nádrži se projevuje jeden zajímavý pradox, který mě velice štve: Echynodory mi rostou jako blázen, ale rostliny jako Vallisneria nebo Sagittaria strádají...

Tak teda zkus dát dozadu mezi ty stávající skupinky nějaký 2 výraznější vysoký Echinodory: Ozelot red, Beauty red, Indian red, Marble queen apod. - jeden doprostřed a jeden doleva (jiný). A dopředu 3 sazeničky E. Kleine Bär (ve skupince lépe vynikne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:13 Muž PentueR [256]
Bexi napsal: zasychatDoporučím ti hygrophila polysperma ,ludwigia repens limnophila sesilofila ( bo jak se ty názvy píšou)

Mám dojem, že kolega se ptal na osazení "přízemí"...ehm, tohle nejsou zrovna "přízemní" rostliny.

Já bych navrhl např. echi. tenellus a jak se tu už zmínilo, nějaké kryptokoryny. Když objednáš 2-4 kytky např. od AD, budeš toho mít poměrně dost na zaplnění prostoru. Toho prostoru tam máš docela dost, tak bych si nelámal hlavu s objednáním jen jednoho košíku...

Teď jsem si uvědomil, pokud nechceš být zahradníkem a protrhávat často, nějaké anubiasy by se ti tam určitě šikly ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:59 Bexi
zasychatDoporučím ti hygrophila polysperma ,ludwigia repens limnophila sesilofila ( bo jak se ty názvy píšou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:44 Muž Golfer [9] – Re: V
V mé nádrži se projevuje jeden zajímavý pradox, který mě velice štve: Echynodory mi rostou jako blázen, ale rostliny jako Vallisneria nebo Sagittaria strádají (rostou pomalu, nemnoží se, listy často zprůhlední). Mrzi mě to, protože se mi nižší druhy (nedosahující hldiny) těchto rostlin líbí a rád bych měl např. v jednot rohu akvária lesík rostlin Vallisnaria asiatica nebo rostlin podobných. Hygrophilu Corymbosu jsem dříve měl, rostla pěkně, ale brzy dosáhla hladiny. V ten okamžik se ji začly listy kroutit a zasychat, vypadaly jsou spálené. Možná teplo od zářivek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:25 Bexi
chovám pancíky a když jsem část liliovníčku přesazoval ke krevetkám tak měly velice pěkné kořeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Jedná se o velice kompaktní rostlinu, ale efektu trávníku dosáhnete pouze v intenzivně osvětleném akváriu. Sice pro kompaktní koberec potřebuje silné osvětlení, dokáže růst i v né ideálně osvětlených nádrží, ale v nich se rozrůstá pomalu a tak nedokáže vytvořit hustý koberec. V akváriích se slabým osvětlením ho pěstujte bez ryb, které ryjí ve dně. Pak by nejenže rostl pomalu, ale ani by nedokázal zakořenit a tak byste o něj brzy přišli. Moje zkušenosti s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:21 V – Re: Golfer
Kolem a dozadu Vallisneria. To je tak nějak "klasika" a to světlo jí bude stačit. Můžeš vzít kteroukoli kromě V. gigantea. palec

Určitě by s tvými podmínkami byla spokojená Hygrophila polysperma. Ale to je strašnej plevel. Během dvou až tří měsíců bys měl zakrytou skoro celou hladinu, což asi nechceš. ;-) Lepší je Hygrophila corymbosa. Vypadá líp a roste pomaleji. Ale hodila by se spíš někam na kraj a vytvořit z ní skupinku. Na což ale řekl bych nemáš místo. Takže to taky ne.

Další už bych musel "radit" podle atlasu a to nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:18 Bexi
byl na zkoušku na silnějším světle a rychle se zařasil a vůbec nerostl a když sem ho dal z5 do 112tak se začal znovu rozrůstat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Vidíte, a pro mě je standart ten, jak vypadá v přírodě. Hold k zahradníkovi mám daleko.
Čili, pro mě je přežívání, co je pro vás zdárný růst (a samozřejmě opačně ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bexi
Liliovníček - není vůbec náročnej na světlo...
To jste vyčetl kde? :-)
A nebo ho úspěšně pěstujete? V jakých podmínkách?
Nebo za úspěšné pěstování považujete tohle: "...strašně zařasenej asi pujde emerz spolu s MM a hygrophilama..."?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:00 Bexi
Liliovníček - není vůbec náročnej na světlo ale na živiny a při velkém osvětlení se mu rychle zařasí starší listy,nebo ještě hygrophila corymbosa var. minima potom menší anubuasi mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:55 Muž Golfer [9] – Re: V
Souhlasím. Ale kde jej sehnat? V žádné prodejně v Brně jsem jej nikdy neviděl. A objednávat jeden kus z pěstírny je finančně nevýhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:53 Muž Golfer [9] – Re: Dixon
Souhlasím. Do popředí bych chtěl dát několik Cryptocoryne wendtii tropica (jsou hezky načervenalé a hlavně listy drží rozprostřeny při dnu) a k nim Pogostemon helferi. Uprostřed mezi oběma Echynodorama, víc v pozadí dám Echynodorus rubin narrow leaf a před něj menší kořen osázený Anubias barteri v. nana. Ale v čem nemám jasno je zadní stěna kavária za oběma Echynodorama + obě boční stěny. Tam by to chtělo něco, co udělá souvislejší porost, ale zase ne moc hustý, aby to mohlo sloužit rybám k úkrytu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:53 V – Re: Golfer
E. Kleine Bär. Řekl bych, že mu to světlo bude stačit (maximálně se tolik nevybarví). Mám je v prakticky stejném objemu, ale s vyšším sloupcem vody (+10 cm) do kterého svítím 3×18 W a jsou krásně červeho-hnědý. Cryptocoryne by taky byly dobrou volbou. Ale medvídek je vzhledově atraktivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:58 Muž Dixon [13] - Sumci
nejake cryptocoryny :-) nepotrebuju vela svetla a su v popredi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:44 Muž Golfer [9] – Jaké rostliny k velkým Echynodorám?
Vývoj mého akvária pod 3 měsících od jeho založení spěje do stavu, kdy jej opanují dvě velké Echynodory: E. bleheri v pravé polovině a E. indian red v polovině levé. Velikost rostlin je zřejmé z fotografií mé prezentace, kde E. bleheri už je veliká a E. indian red ji rychle dohání. Lámu si však hlavu tím, čím osadit "přízemí" akvária? Jakékoliv rostlinky rostoucí při dně totiž nutně budou mít omezený přísun světla - ti dva obři ji budou stínit. Poraďte mi nějaké vhodné rostlinky, které si s tím poradí... Díky všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Ještě "podotek":
Ano, tím standardem mám na mysli podobu, jakou mají kytky v dobře fungujících rostlinných nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Máte pravdu - nelíbila. :) Málo na Floridě svítí! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Jenomže kytku snadno poznáte tak, že jí máte nakoukanou. Ale problém je v tom, že máte nakoukaný určitý, jak ste říkal "standard".
Např. takhle vypadá Limnophila v přírodě aquat1.ifas.ufl.edu/… , ale taková by se vám nelíbila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Pokud vaše kytky žijí a ne jen přežívají, pak máte světla tak akorát. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Třeba i tak, že i méně zkušený "akvabotanik" se na ně podívá a je mu na první pohled jasné, o jaké kytky jde. Protože ty kytky odpovídají "standardu". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
A jak se to pozná :-D , to že už nepřežívají, ale žijí ;-) .

Mě se zdá, že přes všechno u mě rostliny ne jen přežívají.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Dostatek světla znamená, že je ho "tak akorát". :-)
Při dostatku světla už skutečně rostliny nepřežívají, ale žijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Ano, ale co je to dostatek světla..
P.S. ale to už pak nepřežívají, nebo jo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:05 marsz
Asi jo. S mamkou nebo kamarádkou? Bezva. Ani ne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:17 Barushka – 18w
Máme 18w. Už jsme ňáký rostliny koupily. Možná sem přidam fotku. Neni 18w málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:21 kincmar
Byl by někdo ochotný pomoci podrobněji s výběrem rostlin?Např přes icq, mail. Objednal bych si rostliny z AQUA-DAHO..ale opravdu netuším které..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Nechtelo se mi hledat presny nazev a tohle jsem vyplodil :-D Tak tady mate opravu: rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides , ale slo by i rybicky.net/atlasrostlin/monosolenium_tenerum_pellia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Ninco
Mikrodetonátor?! coze smich
Omlouvám se - nemohl jsem si pomoci! love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 13:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Aleš
Já bych se nebál ani Hemianthus Micradentones. Kdyz clovek spocita objem akva jako jeho rozmery, a pak skutesny objem vody, tak klidne zjisti ze nema 0,45W na litr, ale 0,65W na litr ... protoze v 50cm vycokem akva neni sloupec vody 50cm, ale uberme 3cm nahore a dno nejakych par cm taky a najednou jsme jen u nejakych 40 cm a to pro světlo rozdil je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:34 Žena pavliina [50]
... a další příklad Ludwigia repens z Aqua-Daho - 25 Kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:31 Muž petrpt [0]
Nevím, jak výhodné pro Tebe nákup z netu bude, ale rozhodně ve většině akvárií v mém okolí prodávají rostliny od pěstitele Rataj a kytky vypadají vážně výborně po "navežení" do akvaristik. Bohužel pak v akvaristikách mají málo světla a celkově špatné podmínky - pokud si kytky nikdo dlouho nekoupí, tak většinou chřadnou. Takže Rataj mohu pouze doporučit. Dokonce se dá u některých internetových pěstíren zakoupit "set do nového akvária" nebo nějak tak.
Jinak cena na té internetové stránce Rataje - dám naprosto konkrétní případ. Rychle rostoucí, nenáročná rostlinka: Ludwigia repens - koupeno v akvaristice za 65 Kč, u Rataje v int. obchodu stojí 40 Kč. Ovšem Rataj si počítá poštovné a balné ve výšce 137 Kč, takže si těch kytek musíš objednat cca 6, aby se Ti to vyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:26 Žena pavliina [50] – Re: kincmar
Já mám zkušenost s Aqua-Daho a maximální spokojenost. Rostlinky zdravé, velké, na webu mají aktualizovaný seznam dostupných rostlin, dokonce mi i telefonicky potvrdili objednávku, kterou vyřídili opravdu rychle. Můžu jen doporučit palec A dárky od nich také potěší ;-) Pokud budeš objednávat více jak 4-5 kytek určitě se to vyplatí než kupovat z akvaristik, kde mají obvykle rostlinky jednou tak drahé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:09 kincmar
Ve sklorexu už jsem párkrát byl.Májí to tam opravdu povedené..A má někdo zkušenosti z objednáním rostlin z internetu (např. shop.rataj-spk.cz )Vyjde to levněji než v klasické akvaristice?A jaká je kvalita rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 19:44 Muž Jrk [143] – Re: kincmar
Sklorex, Koperníkova 19, Brno (kousek od Staré osady). Perfektní odborná obsluha, poradenství, maximální spokojenost! Nové rostlinky myslím dostávají každý čtvrtek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 19:29 Muž pařa:) [2] – Re: kincmar
cryptocoryny,echinodorusy,egerie,valisnerky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 19:24 kincmar – Osázení nového akvária
Zdravím.Mám nově založené akvarium (d77,š35,v50).A v obrovském množstí rostlin nevím, které mám vybrat a kde je nejlépe a levně koupit v Brně.Kdyby mi někdo poradil druhy rostlin vhodné pro začátečníka byl bych velice vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Ještě je tu ta třetí varianta, co se světla týče, a to je "dostatek světla"...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2401