Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:24 Žena Sirah [11] – Re: Krevetka
ryby bych si teda vybirala spis osobne, rostlinky mam od aqua daho - a muzu doporucit, jsem spokojena, rostliny dorazily v poradku...i tady na foru jsou na ne dobre reference, ale objednej si to pres CD Kuryr, tam to dopravuji denne, u ceske posty skonci pracovni doba a rostliny zustanou nekde "viset"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:22 Krevetka
Poradte jak je to stím objednavanim rybiček a rostlinek po internetu ..Moc tomu neverim ;) dovezou mi mrtve rybicky po zvadle rostlinky ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:21 Žena Sirah [11] – Re: 720Martin720
taky mam 0,3 w/l (2x18) a dostala jsem od daho gratis prave taky rotalu rotundifoliu, tak mam radost, ze ti jde, to by mi mohla taky :) jenom u alternanthery rosaefolie si nadeje nedelam, ta potrebuju hodne svetla :( ale dostala jsem ji taky gratis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:11 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
NMa těch 20w by ti rostla Hygrophila siamens , egeria densa já mám o,3 na litr a roste mi i Rotala rotundifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Krevetka
Těch 20W je málo. Chtělo by to ještě alespoň jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:31 Žena Sirah [11]
ja jsem se pokousela tady v atlasu zjistit co by bylo celkem nenarocne (zejmena ohledne osvetleni) a rychle rostoouci a objednala jsem si na netu Echinodorus bleherae, Vallisneria gigantea, Sagittaria subulata a Hydrophila corymbosa :) Taky javsky mech jsem dokoupila, ten mi sel vzdycky. Rostlinky mam treti den v Akva, tak doufam, ze se uchyti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:24 Krevetka – AQ 112 litrů ;)
Ahoj mam akvárko 112 Litrů .. se světlem Magnicificent Aquarium Lamp Fixture DGLF-YZ-750 1x20W Červená Zářivka
Mám vrstvu hrubeho sterku > a velmi jemneho pisku bez substratu nemam dobre zkusenosti .. Proto bych od vas chtel poraditj ake rostliny neake tam mam ale asi se jim nedari ;( Proto se chci zeptat jake by jste mi doporucili .. Mám tam Gupky ,Black Mollky , Neonky , Ancíky a Bettku a také bohužel jen 1 tetru medenou .. Z neznámejch duvodu v minulem akvarku 1 uhynula :-( Dekuji za vaše rady ;) a Hodně Zdaru všem rybka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:41 Muž fantuomas [35] - Rostliny – fontinalis antipyretica
- Má niekto skúsenosť s týmto machom? ako rýchlo a silno prirastá k podkladu, resp. či? (dočítal som sa že áno;) )...strihanie, rast..ď !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 21:25 Muž grizly [145] – Re: křupka
Zkus je v akvaristice požádat, at ti ji přiobědnají. Já to tak dělám a zatím mi vždy vyšli vztříct. Podívém se na netu, jestli mají požadovanou rostlinku v nabídce (berou je od Aqua daho) a pak se domluvím v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:07 Usine – Re: křupka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:01 křupka
Mohla bych poprosit o radu?Kde mohu sehnat akvarijní lekníny?U nás v žádném aqua obchodě je nikde nemají.Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:52 Tommys – Re: vaclav
Perfekt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:51 Usine – Re: Tommys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:46 Tommys – Re: vaclav
Václave myšleno akvarijní hnojivo přímo určené akvarijním rostlinám typu lotus?Nebo normálně v zahradnictví??Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 15:12 Usine – Re: Tommys
Kup si hnojivo na lekníny, jsou to takové jílové válečky a pár jich k němu napíchej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 14:18 Tommys
Tak po nějaký době jsem zpět a hlásím že lotus je pořád stejně zaprcaťelej, ach jo nevím co s ním jak ho rozhejbat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 23:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Roman
Můžete si nakoupit přímo ve firmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:39 Roman – Aqua Daho
Zdravím,nikde jsem to nenašel,tak to dám sem, chci se zeptat jestli má firma Aqua Daho prodejnu přimo v sídle ve Vikýřovicích u Šumperka nebo je to pouze pěstírna a objednat se dá pouze poštou? Nebral někdo rostliny přímo tam? Mám to asi 50km a budu mit cestu kolem ,že bych se tam zastavil....diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:49 Majkls – Re: TraumaZero
shaním Jávský mech a nikde v akvaristice ho nemůžu sehnat.. máš ho na prodej? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:22 Muž Yirka [9126] – Re: TraumaZero
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:22 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – Re: vaclav
díky, tohle jsem nějak minul při prohledávání zdejšího webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:21 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Jávský mech mi jde jak šlak, mohu ho prodávat na kila, též řasokouli se daří a roste a ještě též takové malé travičce jejíž název neznám resp vypadá jako mikro šípatkovec cca 4 cm velký. Takže jsem hledal něco podobného. Rostliny docela prosperují (kromě valisnérek ty trochu čučí na 20 cm a sem tam odejde list) takže zatím se nebojím. Ale v akvaristice může být vždy hůř ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:19 Usine – Re: TraumaZero
S tím atlasem nemáš pravdu, můžeš si vyhledávat podle spousty atributů. Stačí na úvodní stránce atlasu kliknout na LUPU rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ a zadat požadovaný parametr, klidně stačí i jen jeden. Vyjede ti potom seznam rostlin.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:04 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: TraumaZero
Presne tak, nejaký zakrslý anubias to ještě zvládne, ale v té tmě obzvlášť "kobercové" rostliny neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 19:54 Muž Lada2 [11] – Re: TraumaZero
myslim ze s tak slabym osvetlenim bude problem cokoliv nizkeho udrzet pri zivote natoz aby se to netahalo do vysky:-((Nebude asi moc na vyber krom toho co uz jsi vypsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 19:25 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – Poraďte s výberem rostlliny
zdravím, potřeboval bych nějaký tip na velmi nízké rostliny do akvária do popředí (100L) maximálně kolem 5 cm, které musí splnovat podmínku že jsou snesou velmi nízkých 0.25W/l. Zatím mám Anubiasy var. nana, sagitárku a nějakou mini kryptokorynu, ale chtěl bych ještě něco, buď nějaký plazivý porost nebo travičku. Zdejší atlas rostlin je sice krásný, ale bez možnosti vyhledávat v něm podle atributů rostlin a prostředí je málo použitelný. Popř bych uvítal odkaz na stránku kde tak vyhledávat lze. Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:14 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
jj presne tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Pokud máš zkušenosti s akvaristikou tak se není čeho bát pokud jde o chov, u odchovu je to trošku složitější cose týká vody, musíš být malý chemik :-D a v dnešní době pokud nebudeš dělat novinky se to ani nevyplatí hlavně díky energii X-) Hodně chovatelů už kvůli tomu skončilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 08:35 Muž Spycee [9] - Rostliny – rostliny
takze si budu objednavat od aqua daho :
Lilaeopsis n.z. 3x
Vallisneria gigantea 2x
Sagittaria platyphylla 2x
Ludwigia repens 2x
Echinodorus Macrophylus 1x
Pogostemon helferi 2x
Hygrophila polysperma 1x
________________________________
jinak v akvariu budu mit jeste :
Anubias afzelii 1x
Anubias bateri var nana 2x
Aponogetoncrispus 1x
Microsorium pteropus 1x
Cladophora aegagropila 1x
________________________________
Osvetlení 0,5 W/l
ale jeste musim koupit krytž na akvarium ale ten nemuzu nikde sehnat, rozmery : 80x30 a minimalne na 2 trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:58 Muž Lada2 [11] – Re: StrNd4
ty je chces pestovat na kseft?? nevim no v dnesni dobe.
Pokud jen pro svou potechu je tu dost lidi nco ti s tercakama poradej-BOB a dalsi.
Ver ze pokud nekoupis prirodni odlovy tak uz davno nejsou ty ryby tak nachylny jak se stale traduje.To ale neznamena ze nejsou narocni na peci.Jak rekl jeden chovatel dnesni Xty populace tercaku kdyz dam do vody z kaluze a bude mit dobrou teplotu prezijou.Ale to bych nezkousel myslel to obrazne:-))))))))))))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:51 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lada2
Takze myslis ze bych to mel s tercakama vyzkouset?Zkusenosti s nema nemam ale uz dlouhou dobu pestuji ryby jako ne ve velkem ted mam asi 2 nebo 3 tisice ryb coz se neda rict ze by to bylo ve velkem ale s tercovcema zkusenosti nemam takze se toho trochu bojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:49 Muž Lada2 [11] – Re: ancistrus
jenze jak uz bylo X-kart receno a dokazano co jde u jednoho u druheho muze byt problem.Takze musis badat spis sam co pujde a co ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:32 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Muzes kouknout do myho akvarka, mam tam same nenarocne kytky, hlavne na svetlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:25 Muž radovanovo [9] – JAKÉ!?
Ahoj, asi musíš něco načíst! Buď tady ve "fóru" nebo "radách" a rovněž v sekci "rostliny, taky nějaká literatura, což?
Docela dobré mě příjde rozdělení u Rataje shop.rataj-spk.cz (tam jsou rostliny rozděleny na nenaročné, naročné a speciální)..Rozhodně to není jediné hledisko, musíš to doladit samostudiem a taky vyzkoušet! Také s tím zápasím! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 15:24 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Spycee
Mnohem lepší je žiletka. Nůžky drtí konce kořenů, zatímco žiletka má čistý řez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 12:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Spycee
Ostré nůžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2010 12:24 Honza – Re: Spycee
Zuby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 11:45 Muž Spycee [9] - Rostliny
jaky nastroj je lepsi pro zastrihavani rostlin
nůžky x nehty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:52 Honza – Re: Spycee
Tak to mas samozrejme spravne ;-) Jinak by to pouze honilo vodu po akva. Takhle ti to jednak zadrzuje bordel a take tam ziji uzitecne bakterie, ktere svedci celemu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:44 Muž Spycee [9] - Rostliny
Fotka k příspěvku no ja mam k nemu jeste takovou houbu "prej je lepsi pro rostliny" sem se dozvedel ve zverimexu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:39 Honza – Re: Spycee
Pokud ho nebudes mit v 5l akva,ve kterem na sebe prisaje vsechny rostlinky,tak nevim,proc by nemel byt vhodny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:36 Muž Spycee [9] - Rostliny
no ja zatim hledam neco o roslinrach takze sem o tom nic nevedel :-D
psal uz sem v jinem prispevku, je vhodny filtr AT-200 pro rostliny ?
www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:32 Honza – Re: ravenlord
To sis zase nabehl :) Staci hledat ve foru aqua-daho a najdes plno prispevku, jak jsou lide spokojeni s objednavkami z a-d.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:25 Muž Spycee [9] - Rostliny
uz sem si to rozmyslel palec muzete mi sem davat linky, sam sem vcera asi do 22 hodin hledal naky informace, lae stale sem se nedozvedel jesli je lepsi zastrihovat koreny rostlinam nezkami nebo nehty a taky neco o hypermanganu, pokracuju s tim do dneska (ctenim) a chtel jsem se jeste neco, ale tak daleko sem se jeste nedostal...mate nekdo zkusenosti s obbjedavanim rostlinek od aqua daho pres internet (viz link : aqua-daho.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:25 johnax – Re: Lada2
A s uživateli, kteří zakládají nové a nové příspěvky, aniž by nezkoušeli vyhledat, jestli tu už někde podobný je, máme stejný názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:24 johnax – Re: Lada2
Tak jsem to také nemyslel.Jde o to, že jsem popsal svůj problém a první odpověď byla, že jsem udělal všechno špatně :) Samozřejmě to byl jen jeden uživatel a bohužel pro mne, měl pravdu ;-) Další uživatelé už se mi snažili poradit a tím se dostáváme k pointě těchto reakcí - každá reakce je svým způsobem užitečná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:22 Muž Lada2 [11] – Re: johnax
precti si posledni vetu:-)) meho prispevku.A nic ve zlem jen jsem napsal svuj nazor.Co se tyce podrzeni nebo ne nevim kdyz jsem stal o to se neco dozvedet nestalo se mi ze bych se tu nesetkal s pomoci.Par lidi na ktery se obratim a vim ze aspon napisou ze treba ted nemaji cas tu je.
Jen mne proste mrzi kdyz se nekdo opre do nekoho kdo se pta normalne a kdyz je tu trouba co zalozi 10 prispevku se stejnou otazkou jen jim da jinej nazev tak nic nikdo se nad tim nepozastavi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:20 johnax – Re: Charon92
Máš pravdu, omlouvám se stydim , už jsem to dlouho neviděl...asi si ten díl pustím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:19 Muž Lada2 [11] – Re: StrNd4
StrNd4-nekdy je vyzva dokazat neco o cem kazdy tvrdi ze je strasna prace a nemozne.Nesmis verit vsemu co se pise.Jsou potom lidi co vyzvu prijmou a takovy co radej ustoupi ze svych snu a koupi si treba zavojnatky :)Duvod muze byt i ten ze se nezeptaji:-) BOB mi da urco zapravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:18 johnax – Re: Lada2
Kdyby jste si pozorně přečetl(a) můj poslední příspěvek, uvidíte tam, že na čtení mám stejný názor jako Vy ;-)
A že se zeptal, to je jedině dobře, já se taky ptám a hodně, ale nikdy by mě ani nenapadlo spěchat na něco tak dlouhodobého, jako je akvárium no
Proto máme demokracii, aby se každý vyjádřil a "gumová rybka a kachnička" není nic moc strašného hmm
Mě taky zdejší uživatelé nijak "nepodrželi", když jsem chtěl radu a jsem jim za to vděčný, alespoň mě to donutilo se do akvaristiky ponořit ještě více a má to skvělé výsledky palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2101