Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 00:38 Muž kortezhugo [983] – Re: hanis
"120litrů akva a 30ryb"??? to co tam pre Boha mas??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 15:44 Žena Linduš [166] – Re: hanis
jaké máš ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.05.2010 10:05 hanis – rostlina
dobrý den chtěl bych se zeptat proč když si koupím cabombu tak do týdne mi jí ryby sežerou mám 120litrů akva a 30ryb krmím je jako o závod ale marně pořád jí žerou pak si koupím rostlinu s velkými listmi a ani si nekousli nechápu to děkuji moc zatím naschle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:37 Muž karelpavel [18]
ludwigia pokud má dobré podmínky, tak roste jak plevel ! ostatně jak každá jiná rostlinka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:39 Jakubqo814
ona mi zdochne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.05.2010 16:04 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
urcite tam daj ludwigiu repens ...pekna rastlinka ...pozri si moje AQ mam asi 0.3w na liter a je aj cervena..hlavne hore pri svetle....ale musis hnojit... Mne prestala rast ale ked som zacal davat Brutusa tak tam ide toho dost a este fe+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:00 Jakubqo814
ja som mal pridaval som co2 hnojil a začali mi opadavat listy a uplne schcípla vyhodil som ju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:58 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
urcite tam daj ludwigiu repens ...pekna rastlinka ...pozri si moje AQ mam asi 0.3w na liter a je aj cervena..hlavne hore pri svetle....ale musis hnojit... Mne prestala rast ale ked som zacal davat Brutusa tak tam ide toho dost a este fe+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:37 Muž karelpavel [18] – Re: kortezhugo
Tak tak, a myslím že i špatné podmínky tuto rostlinku dokážou dost STOPNOUT, a to stačí, "né moc špatné" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:29 Muž kortezhugo [983] – Re: švíco
...samozrejme X-) sfarbenie je podla osvetlenia...

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:18 švíco – Re: kortezhugo
A jakou má barvu? Těžko bude sytě červená... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:13 Muž kortezhugo [983]
Jakubqo814 napsal: ale vi mi nečo poradte
Ludwigia repens - je to vdacna rastlina a fakt nenarocna u mna rastie pri pomerne slabom svetle aj pod ricciou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:44 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: voko
Nie nutne, ale pomoze to, ak ho je v akva malo vzhladom na ostatne ziviny a svetlo. Mne zatial vzdy rastli aj bez pouzivania CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 14:10 Muž kortezhugo [983] – Re: voko
...ked ti rastu bez "dodatocneho" pridavania CO2 bud rad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 14:06 Muž voko [9] - Živorodky
Ahoj. Opravdu potřebují Cabomby alias Chebule přidávání Co2 ?? Není možné, že toho mám v akváriu dost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 14:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Jakubqo814
...no rastlin tam mas minimum...tak ze ti tam pasuje vzhladom na osvetlenie nieco z tohto...

rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
daj si Rust velmi rychly a narocnost velmi nizka - a mas to... :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 13:51 Jakubqo814 – Aká mi tam rastlina pasuje ???
Ahojte idem dat z akva dat preč ophipogon a neviem čo na miesto neho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 22:50 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
Ano přesně, jiné složení vody atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:31 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj. Vím, že tohle sem úplně nepatří, ale→
Nevíte někdo co může vypovídat o mém akváriu(chemismu vody třeba, osvětlení..) to, že rostliny v mém akváriu mají tmavěji zelené listy, než rostliny přesazené z jiného AQ (od dědy, je zkušený akvarista, aby jste nemysleli že jsou rostliny z obchodu)?

Děkuju! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 11:40 Muž JendaBenda [6] – Re: Pepan
To by možná mohl bát problém. I u té hnědovky co tam mám, to občas odnesou konečky čerstvě rostoucích listů, které jsou měkké. Obecně pozoruju, že čím je rostlina níže ke dnu, tím dostává větší kopr. Zkusim anubias bleheri a uvidim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 10:26 Muž Jizat [0]
Ahoj chtelbych poradit jake roztliny dat do akvarka at mi to nevytrhaji zavojnatky predem dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2010 21:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Anubias je v pohodě.
Jediný problém by mohl být s čerstvě narůstajícím listem. Pokud ty perleťovky zjistí, že je měkký, může se časem stát, že budete mít oddenek s několika starými listy a ožužlaný terminál. Takhle jsem v jedné prodejně viděl Anubias v akvárku s afričany. Možná by bylo řešení dvě až tři kytky na kořenech, které by se měnily tak, jak budou narůstat nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:07 Muž Kaprlaik [2]
Jakýkoliv Anubias. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 12:57 Muž Jenick [9]
Taky doporučím Anubis, navíc mně roste docela rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:46 Muž kortezhugo [983] – Re: JendaBenda
no je :) ale na rozdiel od Acorusu...a pod. rastlin co vidim v akvaristike stale..."fakt" vydrzi...
ja som "to" nemal ani ako celu rastlinu len nastrihane listy zasadene do dna - a nestalo sa im "nic" dokonca aj "zakorenili"...
...pouzival som to ale na vyter skalarov - este ked som odchovaval...proste len viac listov az po hladinu a potom som "to" "presuval" do odchovnej nadrze...

...teda u mna to plnilo svoj "ucel" - nechcem tu nikoho "nastvat" :-)

PS: a ked som tie listy po skoro 2och rokoch dal tam kde "patria" rastli krasne dalej...to je len info pre ludi co si kupia v akva. Acorus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:22 Muž JendaBenda [6]
Sansevieria je pokojová květina, jak jsem právě vygooglil...??? Zase tak ultra to být nemusí. Teď jsou tam hygrophily corymbosy, které jsou až k hladině. Jsou hodně zakořeněný a velký, takže je neryjou ale pár listů hlavně dole to odnese roztržením. Hygrophila ale roste hodně rychle, tak mi to u ní až tak nevadí, ale myslim, že až Perleťák ještě povyroste tak už pujdou i ze dna :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:07 Muž kortezhugo [983] – Re: JendaBenda
...Anubias je asi "najtvrdsie" co sa da do akva dat...
je ale aj "nieco" tvrdsie a "neplastove" X-)
Sansevieria - tu som mal v akva skoro 2roky X-) bez problemov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 00:11 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: JendaBenda
Nana je fakt prcek určený spíš do středních a předních partií akvárka. Dozadu bych u většího akvárka zvolil něco většího. Jinak zase tak strašně pomalu taky nerostou. Trvá to, ale že by rostly jako krápníky, to zase ne :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:59 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: JendaBenda
mne sa osvedcila Cryptocoryne aponogetifolia ale vsetky cryptokory maju dobry korenovy system a oproti anubiasom rychlo rastu ale ci sa teraz stihnu zakorenit pri tvojej osadke akva tazko povedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:09 Muž JendaBenda [6]
Tak zatim se rozhoduju mezi var. nana a barteri. Nana bude asi fakt drobek a já mám přeci jen dost vysoké akva. I když už jsem ho viděl mega rozrostlej ode dna až k hladině. Muselo to růst pekelně dlouho (jestli to nebylo něco jiného).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:00 PPro – Re: JendaBenda
Anubias barteri nana. Nějakou dobu se zdál, že se nehýbe ale časem se docela rozjel. Jen je to na výšku docela drobek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 22:56 Muž JendaBenda [6]
Umělé určitě ne, na ty mám alergii :-) Anubias jsem nikdy neměl, asi zkusím ten. Jen škoda, že roste tak pomalu. Můžete mi doporučit přímo druh se kterým máte dobré zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 22:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JendaBenda
nebo rasokoule, te je jedno kdyz si lita po narzi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:55 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: PPro
Plast bych tam určitě zatím nedával. Jinak ale souhlasím. Anubias zahradničení rybek určitě přežije. Navíc není moc náročný na světlo a jak tu bylo uvedeno, dá se přivázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:51 PPro – Re: JendaBenda
Každý Anubias, Bolbitis, Microsorium a nebo plast ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:15 Žena Kaala [0] – Re: JendaBenda
no ja myslim ze nejake anubiasy su dost tuholiste nemusis ich sadit do dna ale priviazat na kamen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:58 Muž JendaBenda [6] – Doporučte tuholistou rostlinu
Budu rád když mi někdo doporučí tuholistou rostlinu, která by vydržela útoky mých perleťovek Brazilských ( geophagus brasiliensis). Když byli ryby malé, tak to šlo, ale teď hlavně samec je už macek a rostliny co nejdou vyrýt ze dna, tak rozcupuje na kousky. Jediná rostlina co vydržela je hnědovka křídlatá (Microsorium pteropus). Proto prosím o doporučení podobných rostlin, né příliš náročné na světlo a ani se mi neosvědčili rostliny které vyhání listy ze dna (nemají stonek), ryby při stěhování písku rostliny zahází a ty pak špatně rostou.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 18:11 Muž karelpavel [18] – Re: Calvin
jo 5ks/koš by mělo být reálné ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:41 Muž Calvin [9]
Děkuju za reakce! To množení vypadá zajímavě, ale přece jen bych pro začátek chtěl zkusit standardní vsazení do dna, podle mě jestliže se bude těmto typům rostlinek u mě dařit, tak i v tom případě porostou hodně rychle, takže by po prvním zastřihnutí mimo zisku nových řízků k dalšímu zasazení mohly zároveň i vyrazit odnože z již zakořeněných částí, což by mělo vyjít ve finále obdobně. Hlavně mě zajímalo, jaký prostor pokryju zpočátku, pakliže bych sázel jednotlivé řízky cca 2-3 cm od sebe? ..O velikosti koruny, můžu počítat řekněme 5 ks/koš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:08 Muž karelpavel [18] – Re: Calvin
Tyto dvě rostlinky se ti i z košíku dost mohou rozmnožit, a to tak že je dáš cca 5cm vodorovně pod hladinu ( třebas na přísavky ) a udělá se ti hafo odnoží ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:02 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Calvin
v jednom kosiku toho moc nebyva (tak prumer velikosti koruny), bud jich koupis vic a nebo budes cekat, az se rozroste. je tezky rict, jakou plochu ji zakryjes, nevime, jak je chces davat nahusto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 19:56 Muž Calvin [9]
Vím, že mě tu už asi ukamenujete, ale ještě jednou se zkusím (s menší obměnou) zeptat :
Když si koupím koš řekněme limnophily nebo rotaly, jak velkou plochu z něj dokážu osázet? Možná bych to měl spíš formulovat jako "kolik řízků se u tohoto typu rostlin v jednom koši obvykle prodává?", ale ještě by mě mohl někdo chytat za slovo, jestli používám správnou terminologii. :-)
Každopádně díky předem za reakce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:33 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
Jasně, musíš jí nechat čas - u Cryptocoryne se to pomalu "projevuje" A přidal bych určitě teplejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:31 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: karelpavel
Takže daylight bych měla ještě doplnit o teplejší spektrum? Mě se zdálo, že je to osvětlení nějaké chladné :-) Takže s více červenou a žlutou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:29 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: karelpavel
Aha, už to asi chápu.. Mám tam tu cryptocorynu asi tři týdny, předtím rostla v jiné nádrži. Asi to pro ní byl šok(přesazení). Takže měl by to být jen dočasný stav?
Ale měla bych si opravdu pořídit další zářivku, teď jsem to počítala a na litr mi vychází 0,36W. Mělo by to být víc. Díky za tvůj čas mi odpovídat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:23 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
Cryptocoryne co vím, tak při častém přesazování a vyvíjení kořenů a změnách prostředí stagnují. Není u tebe něco s toho možný ? A nemyslím si že by jí "hodně" světla vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:18 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: karelpavel
Fakt? Ale potom zase nechápu, proč si Cryptocoryna lehá listama na dno - četla jsem, že je to prý kvůli intenzivnímu osvětlení. Jsem zmatena :-) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:16 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
Rozhodně to moc není , přidal bych ještě alespoň 1 tu 18w a teplejší barvy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:12 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: karelpavel
2 18ti wattové zářivky daylight. Není to moc světla na 112l? :-O a svítím přes den - asi od 7 do 22 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:07 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: BouTex
jestli jim svitis hodne hodin, tak to i chapu. ja mam tak 0,4 W na litr (kdovijestli), svitim dve hodiny rano a sest vecer a rostliny jedou jako blazen. v krevetkarium mam jen 0,2 a totez, roste vsechno jako divy. zalezi urcite i na dne, zivinach, ne jen na svetle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2001