Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 21:11 Žena kačí [0] - Živorodky – Rostliny
Děkuji, mám to tu chvíli a na toto jsem ještě nedokoukla:) a vy nemáte nějaké k darování?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 20:34 Žena kačí [0] - Živorodky – Rostliny
Dobrý den, jaké rychle rostoucí rostliny by jste mi doporučili do akvária. Kdybyste někdo měli, nedarujete? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:36 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: katterinecka
mamka je ten den na školení, ale 24. mi slíbila, že spolu zajedeme do toho Sklorexu - mám svátek, tak mi koupí něco do akvarka. hop tak doufám, že ji budou mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Honza
www.thalie.cz tak mi ale dej pak vědět jestli ti mám ty pistie domlouvat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:40 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: katterinecka
a kde ten sraz máte? Mohl bych tam poslat třeba jenom mamku - já mám totiž trochu trošku problém (neslyším a nosím naslouchátka) - takže mě mamka určitě samotnýho nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Honza
23.6. (čtvrtek) v 7 večer máme sraz, kdyby sis to nějak domluvil, tak se můžeš stavit aspoň nachvíli. Pistie ti seženu klidně pytel a zadarmo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:28 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: katterinecka
no chtěl jsem jít na burzu, ale v únoru jsme byli na horách a v dubnu - ten den zrovna byly čarodějnice - tak mě tam naši nemohli zavést, tak snad v září, ale do té doby se mi nechce čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Honza
aha, koukám že je ti 8 :-) můžeš přijít v létě s rodiči a dát si pohár ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Honza
ve sklorexu mívají limnobium, myslím že i pistii a možná salvinii (i když pistie má asi nejlepší koženy na schovávání). Určitě některé z nich by tam mít měli. Možná i jávský mech, do něho se taky rybky schovají, když potřebují.
Měl si přijít na burzu tam vždycky prodáváme pistie tuny a tuny.
(jak nad tím tak přemýšlím tak přijď na náš sraz a já ti pistii domluvím, sama už ji skoro nemám)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:21 R Muž romant [27987] Re: Honza
Řekl bych, že ve Sklorexu uspěješ. Můžeš taky sledovat inzerci, dost často je někdo nabízí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:18 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: romant
Děkuji za tip - a jsou snadno sehnatelné v akvaristice?? - jsem od Brna a většinou jezdím do Sklorexu. Někde jsem tu četl, že plovoucí rostliny v akvristikách moc nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:12 R Muž romant [27987] Re: Honza
Použij třeba tyhle. Když je budeš pravidelně redukovat, tak aby tam zůstávalo jenom pár kousků, tak Ti to splní ten účel kterej potřebuješ.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 17:59 Muž Honza [0] - Živorodky – rostliny k živorodkám
Dobrý den, v poslední době se mi stává, že při rozmnožování malých gupek a mečovek se mláďata zdržují při hladině a staří je potom při krmení požerou. Tak jsem si říkal, že bych pořídil nějaké rostliny na hladinu. Akva mám jinak celkem dost zarostlé, ale na 54 l mám jenom 15 W žárovku, tak aby mi zase plovoucí nebraly moc světla. Prosím, poraďte. Děkuji Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 07:34 Žena parisse [4] - Cichlidy – Rozplavávačka
Jaké rostlinky byste mi poradily do rozplavávačky,zrnitost dna bude 1-3 mm,světlo tohle www.levnaakvaristika.cz/… a filtrace dvouramenej bublifuk + poupravenej vnitřní filtr
Tyhle rostlinky by se daly použít?Ty mám v dalších akváriích
Alternanthera 'Roseafolia' (plevuňka 'Roseafolia')
Anubias barteri var. barteri (anubis Barterův)
Egeria densa (douška hustolistá)
Echinodorus 'Ozelot' (šípatkovec 'Ozelot') var. red
Echinodorus isthmicus (šípatkovec odnožující)
Heteranthera zosterifolia (kosokvět úzkolistý)
Hygrophila corymbosa (mokřanka vzpřímená)
Hygrophila polysperma (mokřanka mnohosemenná)
Lilaeopsis mauritiana (liliovníček maurícíjský)
Ludwigia repens (zakucelka plazivá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 18:32 Muž oniiicek [10] - Rostliny
Chcel by som sa vás opýtať, že aké rastliny a kolko kusov z každého druhu by ste mi poradili do nového akvária? Mám svetlo na kompaktné žiarivky. Chcem mať osvetlenie 2 x 11W. Výška hladiny 30cm. Akvárium je dlhé 60cm a široké 30cm. ďakujem za tipy. Pravdepodobne budem mať nejaké živorodky ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:49 Muž alešák [0] – Re: Johan
dík moc za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: alešák
Doporučoval bych to. Alespoň ze začátku přidat hodně rychle rostoucích.
Takže doporučuju Ceratophyllum demersum, Egeria densa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:38 Muž alešák [0] – Re: Johan
díkes, můžu k nim ještě nějakou pěknou přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: alešák
Cryptocoryne affinis, Acorus gramineus, Sagittaria subulata či Vallisneria spiralis (rozdíly viz. atlas - spíše sagittaria)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:36 Muž alešák [0]
Fotka k příspěvku a ještě jednu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:34 Muž alešák [0]
Fotka k příspěvku poradil by jste mi někdo co mám v akva za rostliny?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:49 R Muž romant [27987] – Re: Lukin
Ano, to sedí, všechno jsou to rychlerostoucí kytky a když se rozjedou, tak se musí velmi často redukovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:47 Muž Lukin [0] – Re: romant
Díky za radu;)... Původně jsem měl v plánu koupit přes aqua-daho jen echináče ( cca. 10 - 15 ks ), vypadá to, že trochu pouvažuji nad jinými rostlinkami... Radil si mi Ceratopteris cornuta, stejně růst by měla i Ceratopteris thalictroides, jejich nároky by měly být stejné že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:22 R Muž romant [27987] – Re: Lukin
Do začátku se jistě vyplatí akvárko napěchovat rychlerostoucíma stonovkama, který velmi dobře pomůžou se zdárným záběhem akva. Později se jožný se orientovat na náročnější a pomaleji rostoucí druhy.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Samozřejmě, že nějakou tu stálici v podobě těch echináčů si tam dej už teď. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 21:59 Muž Lukin [0] – začátek...
Zdravím,
potřeboval bych poradit, jaké rostliny do začátku? Oblíbené rostlinky mám echináče, myslíte si, že se do začátku hodí? Zájem mám přesněji o druh Bleherae a amazonicus ( nízká náročnost, rychlý růst ). Dále vallisneria gigantea. Pro rostlinky mám připravené hnojivo Bivoj, ale je půdní filtrace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:20 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Marek
Záleží na síle osvětlení, substrátu, hnojení a době po jakou chcete trávník udržovat. Různé druhy eleocharisu, lilaeopsis, hydrocotyle, glossostigma, hemianthus "cuba", echinodorus tennelus,utricularie,marsilea,staurogyne, dají se použít i mechy jako fissidens fontanus,flame moss, christmas, ricie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Marek
Vyfiltrujte si zde v atlase nízké rostliny, či trsy, přední část nádrže apod. (ovšem jen po přihlášení).

Např. Glossostigma, Lilaeopsis, Hemianthus aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 15:40 Marek – Co je to za rostlinu?
Zdravím, nevíte někdo, jaký druh rostliny se používá pro tzv. vodní koberec? Jde mi o vzhled Iwagumi. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:17 Marek
Díky všem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:16 R Muž romant [27987] – Re: Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:07 Marek – Re: Ivoš
Díky. O jaký druh Ceratopteris se přesně jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:30 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Johan
Kupodivu, já se o jávský mech nemusel nikdy nijak zvláště starat a přitom mi krásně prosperuje dodnes, stačí jen když jej čas od času trochu proškubu... X-) Jednu výsadbu mechu mám v akva už přez dva roky, a pořád je v kondici jako nový. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 14:44 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Marek
Ceratopteris. Jediné, co potřebují, je dusík, světlo a pokud to jde, tak i teplou vodu. Bezkonkurenční likvidátor dusíkatých látek v hustě zarybněných nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 00:53 Muž j0hny [86]
Riccia fluitans, jedina udrzba je regulovat mnozstvo :) pri silnejsom cereni hladiny tvori oblaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 00:44 Marek – Plovoucí
Zdravím, můžete mi doporučit nějaké typicky plovoucí rostliny, které jsou takřka bezúdržbové? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 17:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Leonardo
Když se člověk o jávský mech stará, je to jedna z nejlepších voleb. Na akvaburze jsou velmi často k mání i jiné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 17:35 Muž Leonardo [3] – mechy
možná trochu mimo téma, ale nevíte někdo pls kde se dají v Brně sehnat mechy pro pokrytí kořenů atd.?Jediné na co jsem zatím narazil byl Jávksý mech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:54 david
diky za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:54 Usine – Re: david
Přijít na nějaký sraz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 18:11 R Muž romant [27987] – Re: david
Dobrá varianta je taky návštěva nějaký burzy v Tvém okolí. ;-)
EDIT: Sledovat zdejší inzerci se taky vyplatí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:45 Muž Spycee [9] - Rostliny – aqua daho
zkus objednat od aqua daho, rostliny jsou krásné, velké a zdravé a hlavně cenově přijatelné palec :

www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:25 david – rostliny
Poradi mi nekdo kde sehnat levne nejake rostliny popripade ryby?Zacinam tak nevim
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 23:49 Marek
Děkuji všem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Marek
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
Nenarocna na svetlo, rychle roste, tvori velice huste porosty, pro schovavani se poteru naprosto bajecna. Velice dekorativni, jen vyzaduje castou udrzbu, jinak vyroste az na hladinu, poroste hladinu, a zastini vsechno ostatni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:29 R Muž Silent [5949] – Re: Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:27 R Muž romant [27987] – Re: Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:26 Marek – Rostlina pro odchov
Zdravím a zároveň prosím o radu. Jaké rostliny jsou nejvhodnější pro úkryt narozených rybek pavích oček, když je chci nechat ve společném akva? Myslím tím, které jsou nejhustší a které dobře rostou a jsou nenáročné. Děkuji všem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:15 simona – Re: procha
ja teda doporučuji si připlatit a koupit anubiase. Hodně vydržej a dobře vypadaj. Většina rybek je ani neokouše! takže supr

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1801