Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 13:03 R Muž afc1886 [14682] Re: Rounce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 12:25 Muž Rounce [30]
Nazdar chtěl bych se zeptat co za rostliny by ste mě doporučili do akvaria kde voda dosahuje extrémní tvrdosti. Sám sem už měl hromadu rostlin ale nikdy mě moc nerostly a spíš přežívaly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Jenže on ten echinodorus už má. Nejde o druh navíc.
Má pudorys 135x45. Výška 60. To není malé akvárium.
Aktuálně to potřebuje zaplnit nádrž rostlinnou hmotou.

Když se rostlinám daří, je to s jinými většími druhy detto. Dovedou zaplnit akvárium, že to hezké není. Například H. polysperma, kterou taky má, by v přiměřeném množstvi zaplnila jeho akva kompletně a ještě by se hrnula nad vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 17:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Takže nové rostliny bys nedával a místo toho doporučíš další Echinodorus uruguayensis to si snad děláš srandu, je to jeden z největších a nejmohutnějších echinodorů. A takové dvě monstra mít po čase v akváriu to je rada za všechny peníze. Já nikoho nenutím aby to každý dělal podle mě ale nějaký střed v kterém se dá udělat hezké akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RE5PEKT
Musím opravit, že občas trochu hnojím :). Jinak děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2018 16:13 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: vaaclav + JirkaŠčobák
Pánové, s největším respektem k Vám oběma, nepřete se prosím. Je vidno, že máte oba opravdu bohaté zkušenosti, jaké Vám můžeme my zobáci jen závidět. Nemyslím si, že má pravdu jeden z vás, máte ji oba. Funguje vám to oběma navzdory tomu, že by vaše styly nemohli být odlišnější.
Václav používá filtr, Jirka ne. Václav používá CO2, Jirka ne. Václav používá hnojivo, Jirka ne. Jirka hnojí detritem, který neodsává, Václav odsává důkladně a hnojí. Jirka má poskrovnu substrátu a pod ním trochu zeminy, Václav má velmi mocnou vrstvu substrátu a žádnou výživu pod tím. V čem se snad shodnete, že občas měníte nějakou tu vodu a občas si něco změříte.
Ale myslím si, že jste oba stejně velcí borci. Každý z vás nás inspirujete trochu odlišným způsobem a je na čtenářích, aby si vybrali.. nebo ještě lépe vzali si od každého to nejlepší palec Jen tak dál pánové, zkušenosti vás obou jsou pro tento web velkým přínosem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 16:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Setkání je v pohodě, ale vyměňovat rostliny a získávat nové druhy, když se mi stávající teprve chytají - to bych nedělal.
I já potkávám hodně akvaristů a poslední dobou víc odmítám, než přijímám. Prostě vím, že se mi nové rostliny nevejdou. Doslova. Například vím, že se mi líbí aponogeton, který místo květů vyhání nové rostlinky. Vím, kde ho získat. Zadarmo. Ale nemohu ho vzít, dokud nevytvořím novou nádrž, protože do stávajících se už nevejde.

P.S. Kdybych byl na tom, jako ty, že mám jen jednu velkou nádrž a víc akvárií nejde, budu jednat podobně jako ty. Ale mohl jsem mít víc nádrží a zjistil, že rostliny, pokud se nemusí "druhově tlačit", rostou lépe. Tak to komunikuju dál. Ne každý je na tom, že nemůže mít druhou, třetí, čtvrtou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 15:58 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Svůj styl máte oba, oba radíte podle svých zkušeností, na tom není nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2018 15:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Setkat se z někým ze svého okolí, tak na tom nevidím nic špatného. Trochu se vzpamatuj, poslední dobou tu každému nováčkovi nutíš ten svůj jediný správný styl a jiný názor je podle tebe prostě blbost. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 14:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Ale zas je blbost, když už může definovat rostliny, které mu prosperují, aby tam při devíti stávajících druzích cpal druhy další. Co píšeš, má smysl, pokud bude zakládat další akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 14:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tom25
Příbram není malé město najdi si spřízněné duše a můžeš si s nimi vyměnit rostliny nebo se aspoň podívat co jim roste. Nádrže-Vyhledávání v akvaristech a tam stačí zadat Příbram mě to našlo dalších 10 lidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 14:36 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Tak děkuji moc za radu a strpení :) zkusím jich teda pár ještě přidat a uvidíme jak to dopadne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2018 09:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Nepřihazuj hnojivo, vystartují řasy! (je úplně normální, že roste jen něco)
Kup dalši E. uruguaensis a dej ho na místo valisnerie.
Kup 3x tolik C. wendtii a osázej s ní volné plochy. Přidej i H. zosterifolia. Tím nic nezkazíš.
Některé rostliny odejdou, protože jim akva nevyhovuje, jiné, protože je ostatní vytlačí.
Přečti si dennikn.sk/…
Cituji:
“Mou filozofií je nechtít poroučet větru, dešti a proto akceptuji, co roste, přizpůsobím tomu vše ostatní (akvaristé vyznávající opak, se často s biotopem permanentně perou) a současně si kladu otázku: „Pokud ve většině akvárií stejně nakonec dominuje několik málo druhů, jaký pak má smysl cpát na úvod do akvária druhů 5-10?“ Z časového hlediska i z finančního hlediska i z hlediska zdraví ryb, je nejlepší nastudovat si o rostlinách s předstihem co nejvíc, připravit se a osázet na úvod akvárium dvěma až třemi druhy rostlin. Pokud si nebudou konkurovat a budou jednoduché, porostou. Další druhy se dají testovat později.”
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 08:59 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Co vidím tak se chytá Cryptocoryne wendtii 'Green,Anubias heterophylla , ta Heteranthera zosterifolia ta vypadá dobře akorát neroste tak rychle ,ale dělají se i nové stonky atd nevypadá tak špatně , Ten Echinodorus harbii zatím taky vypadá dobře nevydím známku ,že by se mu nedařilo zatím nehije nic a Alternanthera rosaefolia mini ta také jde akorát vidím na lsitech takovou řasu a listy opadnou a pak plavou navodě . Ta Sagittaria subulata ta mi přijde ,že jde do kopru ,že se vůbec nechytá .Ten Echinodorus uruguayensis ten roste nádherně za každý den listy 2 nový tomu se daří báječně . Hygrophila polysperma ta roste ta je v pořádku ,ale pomalu jinak u ní problém žádný nevidím Jestl itřeba mam přihodit rostlinkám jiné hnojivo aby to pomohlo . a ta Vallisneria serpanta no tak ta jde úplně do háje furt žluté stonky listy a láme se hodně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 23:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Echinodory, valisnerie, hygrophila - to vše dovede být vysoké pro tvoji nádrž až až. I ta S. subulata bude klidně hodně vysoká. Jen to u tebe prostě vysoké neni.
Moment pravdy: Co z uvedeného ti nejlépe roste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 22:58 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Echinodorus harbii, Alternanthera rosaefolia mini,heteranthera zosterifolia,Anubias heterophylla,Cryptocoryne wendtii Grenn, Hygrophila polysperma Sagittaria subulata ,Echinodorus uruguayensis a Vallisneria serpanta to je vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 21:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Napiš. Bude se líp radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 21:05 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Děkuji za radu uvidíme tedy ancistrusi to ne ty jsou v pohodě mám 2 jen jinak rostlinky mohu napsat co to je za druhy mám lístky od nich od kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2018 20:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Problém. Tvé akvárko se ještě nerozhodlo, jaké rostliny v něm budou prosperovat. Tvá fotka není nic moc, s určením druhu si nejsem jistý, ale vsadím se, že už teď jsou tam rostliny, které mohou být velké, pokud se jim daří a dostanou prostor. A v tom je pes pohřbený. Ještě ty podmínky nemají. Je totální kravina tam za této situace cpát další druhy.
Najdi 3 druhy, které prosperují nejvíc. Odhadni, který muže být velký a přidej. Odhadni, který muže být nízký a přidej. Na ostatní se vykašli.

P.S. Já dal ryby, až když bylo akva osázené rostlinama takhle. rybicky.net/fotogalerie.php… Porovnej moji hustotu a tvoji hustotu.

P.S.S. Nemuže být za odešlým micranthemem ten blbej ancistrus?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:48 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Cyklohentán
Mě poradil iv akvaristice Tetra CO2 plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:47 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku tady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tom25
To by na ne malo stačiť. Kamarát ich má v oveľa slabšom osvetlení ;-) Hnojí plantamin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:43 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Cyklohentán
A jinak jak píšete tak tu tam mam alternathera reineckii a ta mi právě roste ta jde celkem pěkně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Opakuju. Dej fotku. Jedna fotka poskytne přesnější pohled, než 1000 slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:41 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Cyklohentán
Děkuji za radu zkusím jinak akvárko mam 135x45x60 (361l) a osvětlení mam Led sv. 65 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:39 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tom25
Mohla by sa hodiť nejaká Hygrophila, alebo ak chcete červenú, alternathera reineckii je dobrá voľba. Kamarátovi rastie bez pridávania CO2 a pod minimálnym osvetlením. A je stále červenšia!

Ak chcete nenáročné rastliny, s týmito mám skúsenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:33 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)
Tahle Micranthemum umbrosum ten mi odešel úplně nevím proč :-( pak Sagittaria subulata - šípatka šídlatá tu mi poradili v akvaristice víc jsem jí rozdělil po akváriu k předu ,ale přijde mi ,že se nechytá v akvaristice řekli ,že není tak náročná a při nedostatku světla se táhne za světlem a není pak hezká ,když ho má dostatek prý dělá i koberce a drží nízkou výšku . a tuto mam v zádu Vallisneria serpanta a ta se nechytá a uhnivá žluté dlouhé listy a upadá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:28 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Já vím ,že ano ,ale raději se zeptám jestli nemá někdo zkušenosti už tam nějaký mám ,ale jedna se vůbec nechytá spíš uhnívá taková nažloutlá a druha v popředí ta mi přijde ,že brzy odejde . Ale některý se chytli vám je napíši jaký tam mam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:25 R Muž ctibum [6909] Re: Tom25
Ve zdejším atlasu si můžeš všechny tyto požadavky nastavit ve filtru, trochu nad tím sám popřemýšlet a pak případně konzultovat výběr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom25
Dej fotku, co už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 19:23 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)
Ahoj všichni potřebuji radu poradili by jste mi někdo nějaké rostlinky do zadní stěny a akvária a do předu které nejsou až moc náročné ?? děkuji a aby ty vzadu vyrostli do větší výšky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 13:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
A čo tie stonkovky - ako často to treba strihať? Aj tak by ma to len bavilo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 13:21 Maq Re: Janooo
Přirozený porost hnědovky je jedna z nejkrásnějších věcí.
Ale trvá léta, než se vytvoří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 10:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Aké rastliny?
Ahoj všetci, mám dilemu. Neviem sa rozhodnúť či si mám kúpiť aj stonkovky do zadu, alebo ísť do len nizko údržbového microsoria. Páči sa mi rotundifolia, len neviem či nebudem musieť strihať príliš často a či sa nerozrastie aj tam kde ju nechcem, ale to asi vyriešenia kamene. Bojim sa že ma bude hnedovka nudiť. Akvárko bude 50x30x30 s hnojenim, CO2 a svetlo mám a501. Za vaše skúsenosti s týmito rastlinkami budem vďačný. Ďakujem za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 19:12 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Hlavně žádnou debatu o biotopech, který se v akvarijních podmínkách takřka nedají napodobit, vždyť vlastně co je to biotop? :) Odpovídám spíše na kontinentální příslušnost, tedy s chybou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Už jsem mockrát viděl a to i ohromné akvária z biotopem Jižní Amerika kde dominantní rostlinami byl anubias a hnědovky. (Afrika-Asie) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2017 16:35 R Muž ctibum [6909] Re: Hannah
A/nebo si pro inspiraci projdi odpovídající nádrže v prezentacích, dá se tam filtrovat podle objemu a ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:32 R Muž afc1886 [14682] Re: Hannah
Tady si zadej potřebné parametry rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 15:00 Hannah Betty bojovnice
Nemáte někdo typ na nejlepší kombinaci asijských vodních rostlin do 30 l akvária s bettynou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 22:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jifi
Jasně, jinak hrozně stíní a mi se ta změť u hladiny nelíbí. A když už stínit, tak radši plovoučku jako je Salvinia.
Ale momentálně ho nemám, ryby mi ho sežraly a přestalo mě bavit každotýdenní zkracování, tak ho ani nesháním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 21:45 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Ceratophyllum - ty ho sázíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 19:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SorykCZ
Jaká bude výška a síla osvětlení?

Ale za mně:
Na start plovoučku: Salvinia nebo Limnobium laevigatum
Střední část: Cryptocoryne affinis nebo wendtti.
Dozadu stonkovku: Ceratophyllum demersum, Egeria densa nebo Limnophila sessiliflora (později nahradíš nečím co roste pomaleji)
Na stinné místo na kořenu: Bucephalandra sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 19:33 Muž SorykCZ [1] – osazení akvaria se dnem 40x25
Ahoj všichni potřeboval bych poradil jaké nenáročné rostliny zvolit do akvaria se dnem 45x25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 15:18 Maq Re: kleopatracz
kleopatracz napsala: Vodu mám měkkou, teplou. Svítím dostatečně.
No ale pokud Ti v tom rotaly, limnophily a hygrophily hnijí, to je těžko radit, to tam máš nějaký problém, i když "voda je měkká, teplá a osvětlená".
Což není míněno jako nějaký sarkasmus, takové situace se stávají, jenom je třeba to řešit popořadě - napřed identifikovat a odstranit problém, eventuálně i za pomoci "nezničitelných" rostlin, a teprve potom vybírat rostliny podle vzhledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 14:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kleopatracz
To je problém prakticky všech stonkovek. Bacopě vydrží spodní listy dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 13:43 Žena kleopatracz [59] Re: Angus68
Tu corinbosu se právě chystám nahradit, vůbec se mi nedaří, kromě poslednich, nejmladších listů se ostatni rozpadají, je z ní palmička. To stejné rotala i limnofila. Zhnili. ;-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kleopatracz
Kolovka velká green forma.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=451