Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 09:29 Žena katunka [158]
na 85 cm délky jen 20 cm hloubku? Co tam bude za ryby? To i ty rostliny budeš moct mít jen v jedné řadě... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 08:44 Muž bunda [28]
Zasaď všechno co seženeš od kamarádů zadarmo. Uvidíš co ti poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:52 Bobo80 – Aké rastliny?
Ahojte, rád by som privítal radu, aké rastliny do new akqua? Akvárium je rozmerov 85x30x20(DxVxS)50L. Aké rastliny nepotrebujú veľkú opateru?Rád by som si založil nejaké pestré zelené akvárium a ešte aké svetlo potrebujú na rast?Vopred ďakujem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2007 18:56 Muž georged [44] - Živorodky
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:05 Aja
Všem moc děkuji. Zítra jdu nakupovat rostlinky a tak jsem chtěla vědět kdo má s jakou rostlinkou zkušenost. Moc jste mi poradili a všem moc a moc děkuji... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:02 Žena pavliina [50]
Ceratopteris siliquosa dokáže se krásně rozrůst, pěkně vypadá a není náročná na světlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 17:51 Muž Killer [133] - Sumci
kryptokoryny;najas; a další co už jmenovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 17:48 Aja
Děkuji za rady... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 17:40 Žena Voloďka [59] - Tetry
Valisneria gigantea sice rychle roste, je vhodná pouze pro větší a velká akvárka X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 17:24 Muž Janci286 [1] - Afrika – :)
Vallisneria gigantea a valisneria spiralis:) najlepsie co mozes mat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 16:57 Muž Martafix [12] - Rostliny
Limnophila sesiliflora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 16:44 Muž hanz [27]
Egeria,Cabomba nektere druhy Vallisnerie a spousta dalsich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 16:30 Žena Voloďka [59] - Tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 16:16 Aja – Jaké rostliny?
Ahoj, poradí mi někdo nějakou rostlinu, která je nenáročná, rychle roste a je lehce k dostání? Mám totiž skoro prázdný akva a chci to zaplnit rostlinkama. :-) Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 15:46 Žena Voloďka [59] - Tetry
Nechceš tu udělat reprezentaci? Docela bych to akva chtěla vidět love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:46 ancikovec
Rebbie:
to je z ruky a jak už jsem psal, já ty kytky nevyhazuju, odbyt mám

nevim,že bych pro to něco udělal... dno je převařený nepraný písek 3cm a na tom 2 cm štěrk, filtruju přes rašelinu (biotop jižní amerika, tak aby se tam rybám líbilo), svítím 860 a 840, jinak fakt nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:39 Žena Rebbie [71]
kousek od HK

Mno to je ode mě z ruky bohužel... tak mi aspon eště jednou napiš jak si takovýho expanzivního růstu dosáhnul, prosim tě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 13:33 Muž calibos [0]
ja bych si klida rostlinky co ti prebejvaji vzal nebo za nejaky obnos po domluve odkoupil ... rozhodne je nevyhazuj prosim ozvy se mne na pm nebo na maila mam v se v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 13:18 :-)
mch.sokolov:
jak se dá co nejvíce zpomalit růst rostlin, aniž by se to na nich projevovalo žloutnutím či jinými vadami


Jestli v akváriu všechno funguje tak jak má, lze toho dosáhnout přebytkem světla. Ale opravdu fungující akvárium je vzácná vyjímka. Začal bych dobrým výběrem druhů a jejich uvážlivým umístěním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:53 R Muž Mrakoplash [1776]
ten ech qudricostatus si od tebe rad vemu ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:50 ancikovec
mch.sokolov:
jak se dá co nejvíce zpomalit růst rostlin, aniž by se to na nich projevovalo žloutnutím či jinými vadami

Rebbie:
kousek od HK, já ty kytky kromě větších echinodorů už rozdávám, jasně že co vytrhnu nejde do koše. Echinodory totiž spíš narůstají na větší velikost a počet listů, než že by dělaly odnože (vyjma quadricostatu, který ale náramě chutná krunýřovcům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:47 Usine
Dost neobvyklé přání zabrzdit rostliny. Myslím si ale že zpomalení růstu přijde časem samo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:40 Žena Rebbie [71]
Ancik, odkud jsi? Ráda si od tebe vezmu všechny přebytky :-D moje akvo kytky spotřebovává :-( Bud rád že rostou a neřeš dopředu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
furt mi uniká s čim chceš radit hmm smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:26 ancikovec
mch.sokolov:
Protože jsem psal "nudím se"=mám zrovna volno a jsem u internetu. Nevím, proč bych to musel řešit doma, nejsou to nemocné rybky, aby to vyžadovalo akutní péči.
Jinak fakt dík, ale řešíš off-topic, nějaká rada místo ironie/... by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
třeba:-Dale spiš mě zajimá proč to řešiš mimo domov smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:18 ancikovec
mch.sokolov:
to netuším proč? někdo to sežere nebo pojdou? ti dík za přání hmm

má někdo nápad k tématu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
třeba přijedeš na ten správnej konec republiky a už nebudeš mit tenhle problém smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:57 ancikovec
Štěpán:
nevypraný převařený písek a na tom je štěrk, jediné hnojivo je (možná) rašelina ve filtru

mch.sokolov:
aktuálně ne, nemám digitál a navíc právě teď sedím a "nudím se" na opačném konci republiky, tak mám akorát tak nad čím přemýšlet
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:54 Žena Rebbie [71]
No ty jo, tyhle starosti bych chtěla mííííííííít tone ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
takže to akva neuvidime? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:40 Štěpán
A copak ty jsi dával nějaké hnojivo do dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:39 ancikovec
Baru:
tak na ožírání kytek mi bohatě stačí i ancik, který jakmile pár dní nedostane maso, žere kytky, ale díry v kytkách se mi moc nelíbí...

Sidonius:
mě se akva bez kytek ale nelíbí ne

teď mi kvůli lenosti vadí, že hodně rostou a musím je trhat, ale jako hlavní problém bych spíš viděl, že až jim dojdou živiny, tak budou chtít růst dál a budou žloutnout, hnědnout, táhnout se nebo něco jiného a už nebudou vypadat moc hezky a budu muset hnojit... no a tomu bych se rád vyhnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:30 Baru – -.-.-.-,-
Bud rád,že se jim daří a občas je zastřihni a vytrhej nebo je někomu dej-o rostlinky je docela zájem....To o moje měchýřovky východní ne tone tone tone !!!!Žerou mi rostlinky-ty si pořid a na 100% budeš mít rostlinek hned mín ano ...POTÍŽ JE V TOM,ŽE JSOU VYBÍRAVÝ A CHUTNÁ JIM JEN NĚCO :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:28 Sidonius
Ancikovec: ...mám asi tak čtvrt roku osázené akva...za čtrnáct dní se jejich objem zdvojnásobí...
To znám! Hrůza, neníliž pravda?! Já bych se s nimi nemydlil. Vytrhat! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak to nedělej,já cca před 1.5 měsicem solil kvůli krupici+vysoká teplota a vše mi šlo do kopru,teprve ted se to z toho zásahu dostává....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:02 ancikovec
přemýšlel jsem,že bych jim ten jejich růst trošku osolil, ale nerad bych zase, aby začaly hnědnout. Zpomalí je to nebo zničí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:55 ancikovec
matlala:
kytky:
bacopa lanigera, Heteranthera zosterifolia, eleocharis parvulus, echinodory (quadricostatus, bleherae, major, scaber), egerie densa (u té se to čekat dá), alternanthera reineckii (ta roste snesitelně, tak 2-3 cm za týden)

hlavně se bojím, že až jim dojdou živiny, že je to nespomalí, budou hnusné a budu muset začít hnojit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
chtěl bych vidět to akvo,kde takle vše roste :) obzvlášt echináče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:50 Muž matlala [798] - Rostliny
a jaký rostlinky tam máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:47 ancikovec
Štěpán: mám ale obavy, že ty kytky vyberou živiny ze dna a pak začnou třeba kvůli železu žloutnout nebo něco jiného. Stejně tak abych je udržel ve snesitelném vzhledu,tak bych je musel krátit alespoň jednou týdně a já bych radši aby vypadaly hezky delší dobu, než jen dva dny po zkrácení. Jsem lenoch :)

mch.sokolov: tak ono se dost blbě vybírá, když jde o biotop... bacopa lanigera, Heteranthera zosterifolia, eleocharis parvulus, echinodory (quadricostatus, bleherae, major, scaber), egerie densa (u té se to čekat dá). Zas tak moc velký výběr (když se to má i dát někde koupit) podle mě není (samozřejmě i chci, aby to dobře vypadalo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:41 Muž georged [44] - Živorodky
Růst jemnolistých rostlin mi redukují šneci :-D a tuholisté rostliny mám pomalu rostloucí ;-) . Můžeš to vyřešit buď výměnou části rostlin za pomaleji rostoucí, nebo jak zde již napsal Štěpán, prostřihávat. Pokud se ti ani jedna možnost nelíbí, můžeš rostlinkám zkrátit kořeny, to je na nějakou dobu zpomalí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:39 benny
tohle asi slyšet (číst) nechceš, ale podle mě s tím nic nenaděláš. Pokud nehnojíš CO2, které bys mohl odpojit tak fakt nevim. Zmenšovat intenzitu osvětlení taky nemá cenu (kytky by se táhly za světlem eště víc a vypadaly by hrozně)
Buď rád že patříš mezi ty šťastlivce kterým rostlinky hezky rostou a jednou za 14 dní to pořádně protrhej a zkrať X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:35 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
co zkusit náký náročnějši kytky?než rychlerostouci plevel :-P X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:34 Štěpán
Nezastavovat - protrhávat, prostříhávat, vyhazovat, rozdávat, rozprodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 10:32 ancikovec – Jak zastavit rostliny?
Ahoj,
mám asi tak čtvrt roku osázené akva. Kytky od počátku rostly jako z vody a za nedlouho bylo akvárium krásně zarostlé. Problém je v tom, že ony ty mršky rostou stále dál. Za čtrnáct dní se jejich objem zdvojnásobí. Potřeboval bych je nějako přibrzdit. Je nějaký způsob, jak zpomalit nebo skoro zastavit růst rostlin, aniž by rostliny nějako utrpěly žloutnutím listů, odumíráním nebo nějak jinak?

Nehnojím, nepoužívám CO2, vodu měním 20% za dva týdny, krmím jen co ryby sežerou(nic nespadne na dno), ryb mám spíš méně = 3 litry pro 1 cm, vzduchuji aby nestoupala moc koncentrace co2, svítím O,5 W na litr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 22:10 Ivanovič
děkuji všem za radu a omlouvám se jsem začátečník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 22:00 Muž filipsi [1295]
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/ryby-vhodne-pro-zacatecniky
www.horacovoakvarium.cz/…

Ano. Odcerpavat vodu nemusis, ale lip se pak sazi, muzes. Chytnou a porostou (viz u me), ale idealni dno to neni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=3051