Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 11:45 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Neboj je mě 19 ale do tady tech věcí se dostávám až ted tak proto to tak vypadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 23:18 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Trochu by mě zajímalo kolik ti je. Připadá mě že se tu dohaduji s náctiletým klukem který tuhle problematiku ještě nechápe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 19:05 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Takže aji kdybych hnojil tak mě to se snížením nijak nepomože, ale rostliny to v růstu podpoří ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2016 16:42 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Problém je že ty máš tvrdost příliš velkou (KH - KNK) a ta to snížení nedovolí. :-) CO2 se doporučuje tak do 10 KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 16:07 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Tak sem to nějak proletěl a když byl přidával CO2 tak by se mě snížilo pH společně s tvrdostí vody = lepší podmínky pro ryby a rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 15:37 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Tady máš něco ke čtení. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 14:49 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Kdybych hnojil normálně skrz kvasnice to už by prosplělo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 13:55 Muž Rounce [30]
Toto je seznam všech rostlin co sem kdy měl
Limnophila sessiliflora (toto mě rostlo akorát mě to pak chytlo řasu)
Bacopa monniera
Cryptocoryne walkeri (toto taky rostlo)
Anubias barteri van.nana
Vallisneria torta
Lilaeopsis maunritiania
Echinodorus istmicus
Ludwigia repens
Echinodorus argentinensis
Heteranthera zosterifolia
Acorus gramineus
Hermianthus callitrichoides
Vallisneria am.var.natans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 13:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Dokud to nezkusíš nemůžeš vědět. Nemusí ti růst ani ty, co snáší KH25, protože růst rostlin ovlivňuje mnoho faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 13:15 Muž Rounce [30]
Když má rostlina rozmezí KH 5-15° snese 20° nebo to už bude moc ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:27 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Chce to rostliny do tvrdé vody. Tohle je seznam co mě vyjel. Skus si to sám vyhledat: Atlas rostlin - vyhledávání(lupa)-zadej si svoje parametry.
Alternanthera aquatica plevuňka vodní
Bacopa monnieri bakopa drobnolistá
Bolbitis heudelotii 'Compact' bulvovka vodní 'Compact'
Cryptocoryne affinis kryptokoryna červená
Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis kryptokoryna tonkinská
Cryptocoryne pontederiifolia kryptokoryna sumatránská
Cryptocoryne spiralis kryptokoryna spirálovitá
Cryptocoryne x willisii kryptokoryna Willisova
Echinodorus berteroi šípatkovec zobanitý
Hygrophila difformis mokřanka trojkvětá
Lagarosiphon major spirálovka větší
Sagittaria subulata šípatka šídlatá
Vallisneria americana zákruticha americká
Vallisneria gigantea zákruticha obrovská
Vallisneria spiralis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:17 Muž Rounce [30]
Aha tak dá se to nějak udržet aby mě tam něco dlouhodobě rostlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:03 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Nevím jestli ti to v tvé vodě bude něco platné. akvarijni-hnojivo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 10:52 Maq Re: Rounce
Neměl jsem v úmyslu Vás povzbuzovat do hnojení. Pokud si myslíte, že by to určitě pomohlo, mýlíte se.
Železo je tak trochu výjimka. Často opravdu chybí, zejména v zásadité vodě. Kromě toho, i kdybych se ve svém odhadu mýlil, přidání železa v chelátové formě by nemělo způsobit žádnou škodu.
Nemyslím si, že Vaše rostliny odcházejí kvůli nedostatku živin. A i když takhle tvrdá voda je docela neštěstí, spíš si myslím, že ve Vašem akváriu se toho podělalo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 10:47 Muž Rounce [30] Re: vaaclav
Aha no vidím že se mám furt co učit. Tak co by bylo vhodný hnojivo ? NHKG psal abych zkusil pmdd bez kno3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2016 10:41 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 10:24 Muž Rounce [30]
Kdybych tam dodával www.sklorex-akvarium.cz/… a www.sklorex-akvarium.cz/… rostlinám by to určitě pomohlo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 22:21 Maq Re: Rounce
Bydlím nedaleko, vodu mám poněkud méně tragickou. I když je tvrdá, rostliny mi trpěly nedostatkem železa. Jeho přidáním jsem zachránil Sagittarie.
I ten Váš Anubias vypadá, že by železo možná ocenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Rounce
kamenolom, to si říká o reverzní osmozu hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Ta voda je hrozně tvrdá. Snad ti poradí někdo kdo má podobné parametry, já moc nevím, co by v tom mohlo prosperovat.
Napadá mě jen: rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
A asi i některé kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:00 Muž Rounce [30] Re: NHKG
Myslíš v jakým stavu teče přímo z kohoutku ? Tak sem to změřil a je to stejný akorát pH je 7,2 přímou z kohoutku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 18:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Jaké jsou parametry vodovodní vody? Ta voda je dost mizerná pro většinu ryb i rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 18:42 Muž Rounce [30]
Tak změřil sem pH 7,6-8,0 KH 20, GH 28, informace v prezentaci sou aktuální, úvodní fotka je aktuální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 16:49 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Já tedy v akváriu ancíky mám ale hlídám si jejich velikost menší tolik nezlobí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 16:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Taky bych měl, být blyxa, respekt z těch ancistrusů :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:50 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lolak
Fotka k příspěvku Blixa je vlastně stonková rostlina, koberec z ní určitě udělat nejde, nebo z ohromnou námahou neustálého rozdělování trsu a sázení. Vyber si pro kobereček něco jednodušího a nenáročnějšího jako je třeba Marsilea :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:48 R Muž afc1886 [14694] Re: lolak
Je to pořád dokola,chce to založit prezentaci akvária,ať víme co nejvíc o akváriu.Jaké je dno světlo filtr atd..Fotka celého akvária by taky pomohla.Efekt trávy dělají bahničky. rybicky.net/atlasrostlin/cesky/b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:37 lolak – blyxa japonská - alternativa pro začátečníka
prosím o radu líbí se mi rostlinka blyxa japonská klidně by mi stačila i vzrustem menší ale aby to udělalo efekt trávy mám malinké akvárium 60l se 14 neonkama a 2mi ancistrusi a pár rostlinkami poradili byjste prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:17 R Muž afc1886 [14694] Re: Rounce
Dej tam aktuální informace a hlavně aktuální fotky rostlin a celého akvária.Píšeš v prezentaci,že máš 5 ancistrusu,tak možná i oni jsou na vině.Takhle to bude pořád jenom tipování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 13:00 Muž Rounce [30]
Už sem tam dopsal informace a dá se nato podívat přes profil. Akorát fotky sem nedával protože tam momentálně toho moc není. Rostliny všemožný druhy Vallisnerií, Limnophila většinou to byly rychle rostoucí a nenáročný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:55 Muž Jarry [1437] Re: Rounce
No chtelo by to tu prezentaci, takhle ti asi nikdo neporadi. Nezname velikost akvaria, kolik je tam ryb a jakych, jaka filtrace, jake rostliny jsi zkousel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:49 Muž Rounce [30]
No nevím jestli je to šumění ale když sem vzal trochu a nalil sem ocet tak to trochu jakoby praská. Světlo 1x Flora-Glo T8 20W 60cm a 1x Sera Plant color 18W 60cm. Ohledně tvrdosti vody tu ted momentálně nemám jak změřit a ty rostliny prostě nerostou pak zežloutnou a rozpadnou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Začal bych dnem. Nešumí v octu?
Jaké jsou parametry vody (hlavně tvrdost)?
Osvětlení je dostatečné?
Mají rostliny nějaké defekty na listech, uhnívají, nebo jen nemají přírůstky?
Zaktualizuj prezentaci akvária.

A zkusil bych pmdd bez kno3 v třetinové dávce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:15 Muž Rounce [30]
Zdravím mám problém jaký rostliny dat do akvária aby se tam udržely. Protože ze všech rostlin co sem kdy měl mě tak nějak roste anubias. Voda je tvrdá teplota kolem 25°C

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2016 17:48 R Muž romant [27987] Re: Čorka
Aha, tak on ti ten kořen trošku hnije, tak to potom jo, tedy toho bych se zbavil a použil tu windelov a nebo třeba nějaký anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:45 Muž Čorka [0] Re: romant
romant napsal: Jak rozlámat? Kořeny hnědovky že rozlámou kořen? No tak na to nevěřím ani ráno. ;-) když jsem vytahoval hnědovku co kompletně prorostla ten kořen tak na kořenech byly přirostlé kusy dřeva, ale ten kořen se mi zdá dost křehký. Mám druhý a ten je jako beton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2016 17:35 R Muž romant [27987] Re: Čorka
Jak rozlámat? Kořeny hnědovky že rozlámou kořen? No tak na to nevěřím ani ráno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:32 Muž Čorka [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, má někdo nápad čím osázet tento kořen? Chtěl jsem Flame moss nebo Bucephalandra sp. Kedagang ale jsou dost náročné. Mám silné ledkové světlo stejně stažené na cca 65% takže kolem 0,5-0.6 w/l. Napadá mně ještě windelovka ale ta má silné kořeny a mohla by dřevo prorůst a rozlámat (prot jsem odstranil tu klasickou). Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lys
Kromě Anubiasu se dají i Microsoria. Když dcera chovala axíky, používala tyto dva druhy, protože je měla v akváriu bez štěrku a kytky byly navázány silonem na větší kamínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:31 R Muž afc1886 [14694] Re: Lys
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ Tady si zadej,co se ti hodí a můžeš vybírat. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:27 Lys – Rastliny k axolotlovi
Zdravím,v jednom 60l akváriu chovám axolotla, zatiaľ som si kúpila len anubias, pretože to bola jediná rastlinka ku ktorej som sa dopátrala a ktorá nepotrebuje osvetlenie ani vysoké teploty vody :). Myslím, že rastie pekne a dokonca aj vykvitol, ale rada by som si tam dala ešte niečo a naozaj neviem kde pátrať, za všetky rady budem vďačná ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2016 11:13 Žena drvi [2894]
Podívej se do atlasu na rody např. Alternanthera, Heteranthera, Hygrophila, Shinnersia, Cabomba, Pogostemon (Erectus, Octopus), Rotala, Mayaca atd. Určitě se ti něco bude líbit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 10:57 Sju4321 Re: drvi
nejaká konkrétna rastlinka? priznám sa že mi slovo stonkovky veľa nehovorí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2016 10:42 Muž Horác [3942] Re: Sju4321
Co se těch echinodorů týče, tak do akvárka s půdorysem 100x40cm bych dal (jako solitér) maximálně jeden Echinodorus amazonicus - pokud se mu bude dařit, bude to až až ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2016 10:27 Žena drvi [2894] Re: Sju4321
Co se týče druhů rostlin, tak bych žádnou "nevraživost" nečekala :-D . Do zadních částí akva bych pro začátek navrhovala nějaké rychlerostoucí stonkovky, až se akvo zaběhne, uvidíš, co se ti líbí a stonkovky můžeš zredukovat.
Jinak stříhat valisnerii samzřejmě jde, ale konce často zahnívají a nevypadá to pěkně. Když chceš 60 cm rostliny, tak proč dávat Giganteu, když můžeš dát např. Valisnerii spiralis ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 09:59 Sju4321
Prepáčte zabudla som na veľkosť. Klasická 200-vka(100x40x50cm)

Takže odporúčate znížiť stav echinodorusov?
Vallisneriu by som podstrihávala, mám predstavu, že by mohla nahrádzať aj plávajúce rastliny(45 cm výška vodného stĺpca + 20 cm po hladine)

čo by ste odporúčili dozadu miesto echinodorus amazonicus?

čo sa týka druhov? nebudú sa biť medzi sebou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2016 09:30 Žena drvi [2894] Re: Sju4321
Jak velké máš akvárium? Když do něj plánuješ 6 velikých Echinodorů a Valisnerii Giganteu, (která dorůstá až do 120 až 225 cm - dle atlasu), to si teda představuju hodně velkou nádrž. coze
Jinak Všechny Anubiasy, nejen coffefolia ale i Afzelii musíš navázat na kořen nebo na kámen, ne zasazovat do substrátu.
To, že některá rostlina má trošku odlišné požadavky podle atlasu ještě neznamená, že se jí v tvém akvariu nebude dařit a naopak. Musí se to vyzkoušet, každé akvo je jiné a rostliny se často chovají různě v téměř totožných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2016 09:24 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sju4321
Schází ti tam velikost akvária. Jinak 3x Echinodorus Marble Queen nedoporučuji je to ohromná rostlina časem vyrůstající z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 09:07 Sju4321 – Rastlinky?
Ahojte,

chcela by som prekonzultovať môj výber rastliniek pre akvárium.
Keďže sa v nich veľmi nevyznám(neviem ktoré si navzájom konkurujú, ktoré žijú v symbióze a pod.), chcela by som radu od Vás.

Snažila som sa vyberať podľa ich požiadaviek(svetlo, teplota, pH, tvrdosť vody) dostupnosti(e-shop) a samozrejme ako sa mi daná rastlinka páčila. O druhovom spolunažívaní však neviem nič.

Ešte by som chcela dodať, že dno je čierny kremičitý štrk(1-2 mm), pozadie tmavo modrá tapeta.

Rastliny:
Predná časť - Eleocharis minima (8-10x), Cladophora Aegagropila (3x)
Stredná časť - Eleocharis vivipara (3x), Anubias Afzelii (4x), Echinodorus Marble Queen (3x)
Zadná časť - Hygrophila Siamensis(3x), Echinodorus Amazonicus(3x), Vallisneria Gigantea/Spiralis(4x)

+ na koreň(mangrový či ako sa to píše :-D) - Anubias coffefolia (2x)

U týchto rastlín som našla vhodný prienik, čo sa týka nárokov na svetlo,pH,tvrdosť a teplotu vody. Akurát u Vallisnerie som si všimla, že kH by sa malo pohybovať v rozmedzí od 10-25 čo je v orovnaní s ostatnými(5-12 kH) trošku viac. Nedarilo by sa jej? Vallisneriu by som veľmi chcela.

Ďakujem
ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=701