Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RAP
A přesně proto jsem je vybíral. Věř mi, že není náhoda, že mám právě tyhle rostlinky :-) Jen nevím, čím to je, že ti nějak nevěřím, že by ti např Cryptocoryne ciliata rostla ve flašce od okurek položené na jakémkoliv okně... ale to už je asi jen nějaký návyk nevěřit všemu, co kdo na netu napíše. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:18 RAP Re: malyLibor
malyLibor napsal:.... a šíleně mi rostou i rostliny, ačkoliv pro ně skoro nic nedělám, kromě míchání vody s permeátem z RO, ale to dělám pro rybky, růst rostlin je vedlejší produkt. .........
Kytky, které máš v akváriích, patří k těm nejlehčeji pěstovatelným. Mě rostou i ve flašce od okurek na parapetu okna na sever. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2012 18:47 jitkaS
Pokud chceš opravdu popínavku tak Hydrocotyle leucocephala . Nepotřebuje substrát a roste až k hladině , kde se položí a plazí se dál pod hladinou i mimo akva. Pokud ji necháš.Svími kořínky a svěže zelenými lístečky trubku určitě zakryje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2012 18:04 Muž Yirka [9126] Re: Jack
Popínavka přímo asi ne, ale stonkovka, kterou obtočíš určitě - třeba některá z ludwigií. Nebo třeba taková Egeria densa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2012 18:03 R Muž romant [27987] Re: Jack
Osobně bych to řešil třeba připevněním několika snítek mechu na několik míst té trubky a když se mu bude dařit, tak máš za nějakej čas pěkně košatou armaturu. To připevnění mám na mysli přivázání vlascem, tu vrstvu ne silnou, jenom pár větviček, líp se bude chytat a rozrůstat a nebude hned špinavej, když ho není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:50 Muž Jack [7] – Popínavá rostlina do akvária?
Zdravím, potřeboval bych nějak skrýt trubku od filtr. Existuje nějaká popínavka do akvária?? Díky moc .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 00:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Vašek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 23:18 Muž Vašek [56]
Máte někdo nějakej tip na rostlinku pod Echynodory? V nádrži chci docílit 3 velkých hlavních Echynodorů a pod nima bych chtěl nechat místo zarůst nějakou nižší rostlinou, která by se množila odnožema. Uvažuji o Vallisnerii Torta nebo nějakou menší cryptocoriě. Jenže ty co bych chtěl nejsou dostupné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2012 10:56 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: baletka
Vallisnerii giganteu bych tam nedával, za chvíli by stínila ostatní rostlinám, což by rozhodně hned vadilo té Althernantheře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 08:23 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
taky přemýšlím nad tím, že ji dám do prčic, rychle se to nekontrolovaně rozrůstá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:07 R Muž romant [27987] Re: baletka
Giganteu ne, to bejvají pěkný bumbrlíčci, kdyžtak klasiku spiralis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:05 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, chtěla bych prokonzultovat jednu sestavu rostlin - vědět, zda se mi nějak "nepobijou". Jde o cca 110l čistý objem, výška vodního sloupce 40cm plus 3-7cm substrátu:
Vzadu limnophila sessiliflora, anubias afzelii (ten přichycen na kořeni), uprostřed alternanthera roseafolia, šípatka širokolistá, anubias barteri nana (mj. také na kořeni), vpředu hemianthus callitrichoides, na kořeni dále mech. Chtěla bych poradit, zda při výšce akvária zafunguje vallisneria gigantea nebo se jí mám vyhnout, případně čím rostlinné osaznestvo doplnit. Akvárko je společenské - danio pruhované, tetra žhavá, betta splendens, zebry a tygři, dva ancíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Zítra v Praze objedu nějaké obchody a snad pořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:28 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
to vypadá dost rozumně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:26 R Muž romant [27987] Re: Losky
Flákni tam dva, tři trsy Hnědovek na kořeny a bude po ptákách. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:22 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
tak z tohohle výběru snad jen ten anubias. Valisnerie je jako ta gigantea, ale to už nechci. Roste to dost rychle a pak se mi na hladině tvoří slepá hladina:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:03 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Zajímají mě kytky, které by spíše rostly do výšky než do šířky, tak cca do 40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 16:54 R Muž romant [27987] Re: Losky
Nezapadá to moc světadílně, ale třeba Anubiasy, Microsoria, Kryptokoryny, s těma by neměl bejt problém ani u cichlid, ani u držkolezců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 14:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jaké rostliny doporučujete k americkým cichlidám (akary potoční, kančíci červenohrdlý a ancistrusy)? Jedná se o nádrž v mém profilu. Potřebuju něco nenáročného na světlo. Echinodorům se nějak moc nedaří, docela je plundrují ancistrusy:(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:51 mano582
Dakujem vam za odpovede. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:58 R Muž romant [27987] Re: mano582
Já používám zavírací špendlík a tím výše jmenované upevňuji. Mechy možno vázat, ale chce to použít jenom malý množství, tzv. jenom pár větviček, než celej chuchvalec, líp se přichytí a potom už si roste sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 14:23 Muž Yirka [9126] Re: mano582
Třeba anubias ;-) a mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 14:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mano582
třeba microsorium nebo bolbitis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 13:51 mano582
Ktore rastliny mozem priviazat na koren okrem nubuasu? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 08:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
za mě O.K. jen ten růžkatec bych vyměnil třeba za Egeria densa, není tak křehká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 23:16 Žena baletka [624]
Ahoj, prosím o konzultaci. Navrhovaná sestava rostlin do akva pro terčovce a neonky (plus pancéřníčci, otíci a řasožraví plži):
Ceratophyllum demersum
microsorium pteropus
riccia fluitans
jávský mech
anubias barteri nana
anubias afzelii nebo hastifolia (anebo obojí..)
cryptocoryne aponogetifolia a wendtii flamingo
Akva má 480l, 150x50x65, osvětlení 4x15W T8, dno zřejmě Liapor (ještě nejsem 100% rozhodnutá), pod tím (na místech, kde budou rostliny) Staré dno od Rataje nebo jílové kuličky, dekorace kořeny.
Děkuji za komentáře, případně za návrhy na zlepšení ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:32 Martin71 Re: adioverride
Máte pravdu že závojnatka pochází z Asie - Číny. Ale jde o vyšlechtěnou rybu (karase). Závojnatka je ryba která bagruje dno je to prostě karas, tomuto šlechtěnci je jedno co má za rostliny v "nádobě" stejně to vybagruje. Závojnatka není přírodní druh takže vaše obava o zachování "biotopu" je zbytečná. Zaměřte se raději na vhodnou velikost nádrže spojenou s pravidelnou údržbou akvária. :) Rostliny doporučuji třeba plovoucí které Vám pomůžou částečně s kvalitou vody. Závojnatky jsou dost velká prasátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:23 adioverride Re: Martin71
Martin71 napsal: Samozřejmě musí být Asijské aby bylo zachováno prostředí. A tohle moudrou je odkud? :) :)

A co je na tom špatně? Co vím tak Závojnatky jsou z ASIE ne? Ta chci prostě rostlinky z této lokality a ptám se ostatních co k nim dávají (respektive co jim nesežerou :) ). Pokud nechápu tak sorry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:10 Muž fido16 [631]
Nač zakládat nové téma? Téma o rostlinách je zde rybicky.net/forum/3037
Můžeš číst a číst. Prosím admina o sloučení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:09 Martin71
Samozřejmě musí být Asijské aby bylo zachováno prostředí. A tohle moudrou je odkud? :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:00 adioverride – Rostliny - Asie
Zdravím lidičky, prosím vás jaké rostlinky by jste doporučily do akvária se Závojnatkami? Samozřejmě musí být Asijské aby bylo zachováno prostředí. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 00:13 Muž bikerek [9] Re: Lagron
Díky za tipy kouknu a pořeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 14:42 Lagron Re: bikerek
Já osobně bych se nebál většiny Echinodorů fungují sami o sobě jen se jim jednou za čas musí trochu prostříhat listy a kontrolovat nahazování oddenků.
Egerie ve všech variantách rychle rostoucí rostlina s kterou se dá pracovat ale tu v nádrži vidím nejlepší je ji střihnout hned za rozdvojením koruny.
Cabomba je jak v zelené tak v červené formě a mě osobně roste alespoň zelená forma i v tvrdé vodě, na červenou mám bohužel málo světla.
Vallisnerie jsem v nádrži zahlídl, ale tam odsud asi pramení to rozpadaní a zahnívaní ustřižených listů.
Riccia fluitans
Eleocharis parvulus
Ludwigia Repens

Tyto mám odzkoušené v nádrži o výšce vodního sloupce cca 55 cm.

U červených variant platí že jsou náročnější na světlo ale to podle prezentace nebude problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 14:19 Muž bikerek [9] – Doporučení rostlin
Dobrý den,
rád bych poprosil o doporučení na nějaké rostliny do mého 70 cm hlubokého akva se s dnem cca 12 cm LIOPOR ( rybicky.net/nadrze/15471). Hlavně někoho kdo má osobní zkušenosti s rostlinami do hlubší vody, zatím zkouším co v obchodě vidím a pokud se tomu nedaří jde to z domu a jelikož nejsem ještě v rostlinách zběhlý už také do květináče jelikož paní prodavačka tvrdila, že jsou určitě do akva, ale po donesení domů zjištěno že nejsou jako např. ( Acorus gramineus 'Variegatus ,, Chlorophytum bichetii)) no už jsou na parapetu za oknem, hloupost a neznalost nemá omluvu. Rád bych už dal akva nějakou konkretní podobu, ale zatím ještě nejsem schopny osadit rostliny, které by se mi líbily a nebyl bych z nich nešťastný.. Nevadí mi je protrhávat a zastřihávat, ale pokud nemají kořeny a pořád plavou u hladiny, nebo dorostou k hladině po které se plazí a pokud je ustřihnu začínají mi jakoby uhnívat od vrcholu a dělá se mi v nich řasa tak to jsem tedy moc nešťastný... Máte osobní zkušenosti s nejakými co mají kořynový systém , dají se upravovat a mohly by jít v 60 cm sloupci vody a pokud máte zkušenosti i s něčím u dna byl bych vděčný... pokoukávám po rohatci jemnolistém, trhutka plovoucí, kosokvět, hemianthus bahnatka a taky bych rád vyzkoušel nějakou červenolistou rostlinu. akva už je v běhu nějakou dobu takže to není přímo na zajetí akva, ale už bych chtěl dávat nějaou konečnou podobu... Díky za tipy a pokud by někdo třeba sve přebytky levně nabídl, nebo daroval, byl bych vděčný ,i když si za to asi nic nekoupíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 06:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
teploty kolem 28 stupňů vydrží skoro všechny kytky, jen je třeba jim dodat živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 22:54 Žena baletka [624] Re: Horác
Wow... Jestli jsi mě chtěl povzbudit, při čtení všech těch technických vymožeností oněch akvárií, jsem si spíše pomyslela, že bych měla zůstat u neonek :-D Ale přesto děkuji, jako inspirace skvělé. Zejména to první, to je nádhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 22:38 Muž Horác [3942] Re: baletka
baletka napsala: Je možné mít terče a zároveň hezky zarostlé akva?
Ano, je :o) ... viz například

www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

et cetera, et cetera, et cetera :o) ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 22:18 R Muž romant [27987] Re: baletka
Projeď zdejší prezenatce a uvidíš že to jde. Já u nich měl klasický echináče amazonky a bleheráky, valisnerku giganteu a moje oblíbence microsoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 22:13 Žena baletka [624]
Ahoj, chtěla bych poradit. Kupuju 480l akva, chtěla bych zkusit terče. Jaké rostliny kromě anubiasů vydrží dlouhodobě vysokou teplotu? Je možné mít terče a zároveň hezky zarostlé akva? Anubiasy se mi líbí, nic proti nim nemám, ale chtěla bych třeba i něco vysokého do zadních rohů a nízkého drobnolistého dopředu. Dekorace plánuju kmen a dva tři větší kameny. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: lukasleibelt
Jávsky mach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:54 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: lukasleibelt
Fotka k příspěvku Koukni na moje 30L.Menší kořen obalit jávským mechem přichytit vlascem.,na něj navázat anubias barteri nana,anubias coffeifolia,mikrosorium pteropus.Na dno třeba řasokoule(cladophora aegagropila) a nějaký cryptokoryn třeba wendtii.A nějakou plovoucí:třeba riccia fluitans,pistia stratiotes,třeba... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 16:29 Muž lukasleibelt [84] – Jaké rostliny do malého akvaria
Může se zeptat jaké rostlinky si mohu dát do 40 litrové akvarium.
Osvětlení plánuji slabé asi 0,2/litr
děkuji L.L potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaYoch
Díky. :-)
Bohužel ale platí - bývávalo... :-O
Už není tolik času a přiznám se, že ani chuti... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:35 R Muž romant [27987] Re: PaYoch
V nádrži přiměřené velikosti, by ten rám pěkně porostlej mechem nemusel vypadat vůbec špatně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:31 Muž PaYoch [134] Re: Sid
No taky kdo by cpal do akvárka rám na horské kolo, že? :-) Ještě jednou díky. Máte můj obdiv za množství práce, které jste s mnoha dalšími v diskuzích odvedli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 22:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaYoch
Jj. :-)
I když nějaký Sidonius se vykytl i na stránkách zabývajících se bicykly a já to nebyl . :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 21:21 R Muž romant [27987] Re: PaYoch
U mě dobrý. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 21:16 Muž PaYoch [134] Re: PaYoch
Předpokládám, že kromě záležitosti echinodory vs. ancistrus žádný vážný problém není. Ancíky ze staré nádrže daruji, dno dám z flexiobkladů, frakce 2-4 mm. Moc děkuji za vaše odpovědi a váš čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 21:43 Muž PaYoch [134] Re: Sid
Ne, já myslel místo echinodorů smich Ale přinejhorším ancíky při rušení akva věnuji sousedovi :-) Jestli mohu trochu osobní otázku - Sid je totéž co Sidonius?

romant: Já abych pravdu řekl, jsem se zakoukal taky na rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_otocinclus_cocama palec Je fakt, že ancíci jsou relativně nevrlí, když se blízko motá nějaká jiná ryba...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1601