Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:36 Maq Re: kleopatracz
Pogostemon, limnophila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:10 Angus68 Re: kleopatracz
Co třeba H.corymbosa Simčo? ;-) Nebo ecináč, ale to stonkovka zrovna není :-D uruguayec, nebo indian... je jich víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 11:57 Žena kleopatracz [59]
Ahoj, obracím se na znalce akvarijních rostlin. Chtěla bych rostlinu, zelené barvy, spíš tmavší, listy delší a užší. Výška rostliny nad 30cm. Nejradeji stonkovou. Vodu mám měkkou, teplou. Svítím dostatečně. Dá mi někdo nějaký typ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 22:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: T0MAS
Test dna se dělá tak, že do skleničky nasypeš trochu kamínků ze dna a zaliješ je octem. Nesmí začít šumět.
Ta voda je pro akvaristiku dost mizerná. Hodně NO3 a docela tvrdá...
Takže podle mě rostliny nerostou, protože máš mizernou kvalitu vody. Otázkou je, jak ji zlepšit. Začal bych tím filtrem a asi by to chtělo i omezit počet ryb. Na snížení dusičnanů pomůžou plovoucí rostliny, ale taky zastíní dno a tam pak nic neroste.
Plovoucí rostliny:
Ceratophyllum demersum
Limnobium laevigatum
Pistia stratiotes
Salvinia molesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 22:17 Muž T0MAS [0] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Děkuji za reakci, filtr má vevniř takovýto vyměnitelný filtrovací materiál ve formě kvádru: rybicky.net/k/forum/668895.jpg
Myslíte, že by bylo moudré ho vyměnit za běžný molitan?
Důležité je, že rozstřikovací hlava nad hladinou zajišťuje vzduchování.
Test dna jsem nedělal, co to obnáší a jak mám zaznamenávat výsledky?
Svého "ancíka" si nechám, ožírá totiž řasy z povrchu rostlin a ze skla.
Odkud jsem vám neřeknu, ale v příloze jsou parametry vody z místa mého bydliště - té vody kterou týdně doplňuji do akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2017 21:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: T0MAS
Ten problém bude komplexnější. Máš v akváriu i dost řas. Ten filtr neznám, ale vypadá jako "honič vody" => nanic. Takže začal bych náhradou filtru za čerpací hlavu a kostku molitanu (bacha, nechat starý běžet souběžně minimálně měsíc). Další věcí je dno. Dělal jsi test v octu?
To tvoje akvárium je dost malé na ancistruse, nechceš ho někomu věnovat dřív, než ti začne požírat kytky?

Z mojí zkušenosti nejlépe rostou:
Cryptocoryne affinis
Bacopa caroliniana
Echinodorus grisebachii 'Amazonicus'
Hygrophila corymbosa
Ludwigia repens
Microsorum pteropus
Ale nevím odkud jsi a jaké máš parametry vody. Například pokud máš tvrdou vodu, porostou ti dobře jiné rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 21:48 Muž T0MAS [0] – Jaké rostliny dokoupit?
Dobrý den, jednou za čas dokupuji rostliny. Tentokrát se ale obracím na vás a prosím o radu, které rostliny by mohly v mém akváriu nejvíce prospívat. Do několika týdnů po koupi nových rostlin se mi většinou stane, že jeden nebo dva druhy dokoupených rostlin uhnijí. Abych dodal pár podrobností, výborně se daří třeba rostlině Egeria Densa. Veškeré informace najdete v prezentaci. Předem děkuji za pomoc. Tomáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 00:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vaaclav
Alternathery jsem svého času pěstoval i bez dodatku CO2 a rostly dobře, ovšem základní podmínkou je silnější světlo a dostatek živin, stejně jako v přírodních podmínkách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2017 22:19 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cherchan
Alternanthery jsou poměrně náročné rostliny a bez klasického CO2 a silného světla moc nerostou. Podívej se ale na kartě této rostliny rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_mini a klikni na Roste v nádrži: Zobrazit vše. Ukáže se ti seznam akvárií v kterých rostou pak se stačí jen podívat do jednotlivých prezentací. Další věc je že rostliny in-vitro jsou poměrně malé a když ti neporostou lehce o ně přijdeš. Kdo ale nic nevyzkouší tak také nic nezkazí. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 21:35 Cherchan
Dobrý deň, myslíte že by sa u mňa udržala (ideálne aj prosperovala) Alternanthera reineckii Mini z invitro ?
Substrát - kremičitý piesok + výživný substrát
Co2 tekuté easy-life carbo
Hnojivo : mikro + makro prvky
Svetlo len 40 w na 100L :-(
Voda : odstáta vodovodná.
Poprípade mi odporúčte dáke iné rastlinstvo vhodné do týchto podmiek. :-)
Vopred ďakujem za vaše rady. S pozdracom Cherchan :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2017 16:02 R Muž romant [27987] Re: Maq
Tak to není žádná rostlina. :) Já s ní nemívám žádný zásadní problémy, tedy bavíme se o nádržích ne u mě doma, ale u "zákazníků", tedy jde o nádrže dohledové, na které nevidím denně a i přesto mám z těchto nádrží v podstatě neustále nějaký přebytky této rostliny k dispozici pro jiné obdobné nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 15:57 Maq Re: romant
Trošku mě překvapuje, že jsi do seznamu zařadil ludwigii. Neřekl bych že je až tak všehovzdorná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 14:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: baruska
Rozhodně.

Ty rastliny můžeš většinou dostat i zdarma od jiných akvaristů: když se akvárium zaběhne, rostou jako plevel. Je tady vlákno "darování přebytků", sleduj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:10 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akvaRe: romant
potlesk Děkuji hned se na to kouknu. Mohu ty rostliny objednat přes internet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:02 Muž Driv3r [236] Re: baruska
To do jakych rostlin půjdeš jako začátečník není tak rozhodující jako správný postup pri založení akva.správně zvolené dno světlo atd.
Obecně se doporučuji začátečníkům rychle rostoucí stonkovky a nenáročné druhy.Udělají svoji práci a tebe to neznechutí neúspěchy.
Ale je to velmi individuální.záleží na přístupu snaze a porozumění dané problematice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 12:51 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – rostliny do akva 54 litrů
Dobrý den, mohu se zeptat jestli můžu mít Cubu když jsem začátečník?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2017 17:01 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Proč řešíš nízký rostliny, když v akváriu nemáš téměř žádný prosperující rostliny? Proč to akvo nenarveš jednoduchejma stonkovkama, který ti to tzv. rozjedou a potom se třeba nezačneš zavbejvat nějakejma trávníčkama? Příjde mě to jako když kocourkovští stavěli školu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 13:20 R Muž ctibum [6895] Re: FishWoman
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_umbrosum_monte_carlo
Tohle mi ve "21" roste jak divý i bez CO2. Neříkám, že bude i tobě, ale když jde mně a já nejsem žádnej Béda Trávníček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 12:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FishWoman
Sagitaria subulata je super. A víš co, zkus sehnat Crytocoryne aponogetifolia. Tak tři rostliny na zakrytí techniky. Dost lidí tuhle kryptokorynu používá v kombinaci s jinými velkými druhy a většinou to nefunguje, protože ji ty jiné velké druhy utlačí. Zkus, co udělá, když bude u tebe jediný velký druh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 12:20 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tak si myslím, že vás radši poslechnu, než aby se mi moje nezkušenosti vymstily. A dokoupím pár vyšších rostlin do rohů, ten pravý roh osázim nejvíc aby nebyla vidět technika, a doprostřed koupím Sagittaria subulata, ta je tak akorát, a možná ještě něco mezi kameny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 11:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FishWoman
Dělat v akváriu "nízký porost" nebo dokonce trávník, není tak jednoduché, jak to vypadá a většina lidí, co to zkusí, si namlátí hubu.
Osobně vidím největší problém v tom, že takové akvárium obsahuje relativně malé množství rostlinné hmoty, která jen těžko zabrání nástupu řas a jak jednou nastoupí řasy, je to v pr***i, protože dostávat z trávníka řasu je téměř nemožné.
Když jsem měl plné akvárium rostlin a pod hladinou vzplývaly ludwigie, které byly zařasené, finálně jsem je vyhodil, ale v akváriu hlavní rostlinná masa zůstala. Co zůstane v akváriu postaveném na trávníku, když bude trávník zařasený tak, že už to nepůjde?
Další věc je, jestli dáš na úvod rostlin dost a jak dlouho psychicky vydržíš, než dáš ryby. Kdybych se já dnes pokoušel o trávník, nedám první měsíc, dva nic, než pár gupek (nebo jiných, podobně malých ryb).

P.S. Chtít nízké rostliny a současně si připravovat jeskyňku pro pancéřníčky, je fakt blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2017 10:30 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Ty kameny se ti povedly teď ještě přidat rostliny. Ty čichavci nebyla k beťákovi dobrá volba, budou dost velcí a jestli to bude pár tak samec při stavění pěnového hnízda bude terorizovat celé akvárium a z největší pravděpodobností zabije jak beťáka tak samičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 10:18 Maq Re: FishWoman
Máš za jménem napsáno "Asie", ale popravdě by tam mělo být spíš "Amano" - což není ani Asie, ani žádný jiný přírodní biotop, nýbrž módní kýč.
K napodobení takového vzoru potřebuješ (a) velmi kvalitní techniku, (b) zkušenosti.
Už poněkolikáté se Tě na různých místech různými slovy snažím varovat, že se Ti to nepodaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2017 09:19 Muž Jarry [1437] Re: FishWoman
Obvykle nezbývá nic jiného, než to zkusit, bez CO2 ale malokvětce moc šancí nedávám. Doufám, že do toho akvária přijde ještě řádově více rostlin, těch pár stonků sessiliflory to nevytrhne. Hardscape se ti povedl, ale jestli chceš mít zarostlé jenom dno akvária, tak bych tam nedával čichavce + počítej s tím, že bez CO2 v plynném stavu je dost velká pravděpodobnost, že se ti to nepovede. Teď koukám na tu vizualizaci - nakup ještě sessilifloru, aspoň 4 košíčky, takhle ti to nezaroste. Na to dno bych asi radil spíše Staurogyne. Ale čichavce bych tam opravdu nedával (nebo ano, ale třeba medové), ono to pro ně ani není moc velké. Jestli je tam dáš, ale tam přidej alespoň nějaké plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 00:15 Žena FishWoman [7] - Amerika
Rozmýšlím se mezi nízkými rostlinami: Staurogynem plazivým nebo Malokvětkou drobnokvětou, ta první je asi více náročnější ale chtěla bych vědět jak je to s Malokvětkou, protože každý píše něco jiného tak nevím, ale myslím že by mi mohla růst. Mám v AQ 36W a výška je 40 cm ale jak můžete vidět v mojí prezentaci, tak tam mám vyvýšené místo takže by se nemusela tolik natahovat za světlem. Myslíte že bych měla zvolit tu Malokvětku? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2017 12:31 R Muž afc1886 [14681] Re: rudiezi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:28 Muž rudiezi [3] Re: afc1886
Limnophila sessiliflora..prípadne niečo podobné jej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2017 11:20 R Muž afc1886 [14681] Re: rudiezi
Tady si zadej co chceš a něco určitě vybereš rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ .Potom to tady můžeš případně zkonzultovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:17 Muž rudiezi [3] Re: Maq
áno, to som tam napísal a uvedomujem si to, že ich je tam málo :-D Tak aké druhy tam pridať ešte ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:55 Maq Re: rudiezi
Rostlin není nikdy dost, a Ty jich tem máš vyloženě málo. Při velikosti Tvého akvária by asi nebylo úplně dobré tam dávat velké echinodory a kalatky, ale jinak tak padesát rostlin bych tam nasázel, a ani bych nemusel vyhazovat tu poustevnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:18 Muž rudiezi [3]
Ahoj. Rozmýšľam, že by som dal preč tú keramickú jaskyňu (viď. prezentace) a dal tam radšej dáke rastliny (ak je to vôbec dobrý nápad, ale tak počítam že rastlín v akváriu nie je nikdy dosť,predovšetkým v tom mojom). Čo by tam pekne vyniklo (najlepšie niečo nenáročné) ? Ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: veverka23
Viděl jsem velké akvárium doopravdy s hromadou krunýřovců, úžasně zarostlé černou štětičkovou řasou. Mělo to něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:47 veverka23
Moc děkuji za informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 16:45 R Muž romant [27987] Re: veverka23
Všechny druhy kryptokoryn, anubiasy a hnědovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2017 13:36 Muž powery [250] Re: veverka23
Buď krunýřovci nebo rostliny, dohromady to moc nejde, v neprospěch rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:04 veverka23 – Krunýřovec vs. Rostliny
Dobrý den,mám takový dotaz.Kamarad má krunyrovce,shodou náhod se mu rozmnožily a požírají mu veškeré rostliny co dá do akvária.Poradili byste někdo,jaké rostliny k nim dát aby vydrzely?Je začátečník. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 23:03 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: kleopatracz
Co jsem slyšel, tak brakickou vodu snáší i obyčejný jávský mech (ale nezkoušel jsem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 16:51 Maq Re: kleopatracz
Samolus valerandii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 15:38 Žena kleopatracz [59] – k čtverzubcům
Ahoj, do budoucna plánují nádrž s čtverzubci zelenými. Vím, že se má voda postupně dosolovat tak mi vrtá hlavou, jaký layot do toho akvárka vytvořit. Prosím, poradili byste mi? Hlavně jaké rostliny, nebo jen kameny? V čem jim bude nejlépe? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 11:26 Muž peky1128 [2]
Tak uz je to zalozene, co na to poviete?
rybicky.net/nadrze/15501

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 10:56 Žena drvi [2894] Re: pitris65
A co na plochej kámen navázat mech? Snese opravdu málo světla a bude krásně tmavozelenej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 10:53 Maq Re: pitris65
Mně se Cryptocoryne hudoroi a C. wendtii Tropica zbarvily do temně fialové, kovové. Ale ony mění barvu podle světla, a možná i dalších podmínek, takže v jiném akváriu můžou vypadat úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:08 Muž pitris65 [9] Re: vaaclav ,Jarry
Děkuji oběma.Něco takového že asi žádná nepůjde jsem si i myslel,proto ten dotaz na červené.No A co třeba nějaké dost tmavě nebo naopak hodně světle zbarvené pro kontrast s jinými?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:02 Muž pitris65 [9] Re: Jarry
To světlo ani nemám v plánu.Roste to tak akorát.A mám tam i afinisky.Ale děkuju za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:02 Muž Jarry [1437] Re: pitris65
Možná Cryptocoryne 'Flamingo', ale pořád si myslím, že s nízkým osvětlením bude spíše zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:00 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pitris65
Nic takového nenáročného červeného a ještě nízkého pro tvoje akvárium nenajdeš. Většina těchto rostlin potřebuje silní světlo a CO2 a ty co to nepotřebují nejsou malé a červenají až u hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 09:58 Muž Jarry [1437] Re: pitris65
No ono se to co jsi uvedl trochu vylučuje s poslední podmínkou "nenáročné" ;-) Možná někoho něco napadne, ale po světlem, co tam máš, si myslím, že nic červené nebude - ale neměnil bych ho, určitě ne kvůli červené rostlince :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 09:27 Muž pitris65 [9] – Barevné rostliny do popředí
Ahoj všem!Mohl by mi prosím někdo poradit nějaké červené nebo i jinak zajímavě barevné nízké nenáročné rostlinky do popředí mého 63l akvária?Sice vím že tu je atlas(něco málo jsem snad i našel),ale zkušenost je přece jen zkušenost.Děkuji předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 06:56 Muž Jarry [1437] Re: Kapr
Určitě zkus Ludwigia Repens, jak radí ostatní, nebo ještě rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=501