Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Decentně do červena tam máš L.Repens, což by mělo fungovat i se světlem co máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:10 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Ono se ti to za nějakej čas ukáže, co půjde a co ne. Do začátku se doporučuje mít osázenou plochu dna o rozloze 80%, prostě na množství nehledět. Všechno stejně neporoste, tedy drivý většině akvaristů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:24 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: FrantisekH
Řekla bych, že výběr je OK. Jen si dej pozor, až budeš sázet echináče, tak aby měly okolo sebe dost místa, jdou dost velké, tak aby nestínily jiným rostlinám. Je dobře, že objednáváš hned ze začátku hodně rostlin. Jednak se ti AQ lépe zajede a jednak případně vychytáš, kterým rostlinám se ti v AQ nebude dařit. Kdyby k tomu došlo, tak budeš mít i tak zeleniny dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duko1995
A az Ti to poroste, tak si tim nezaplevel cele akvarium. Zpocatku je to jedno, ale pak si dej stejny druh k sobe, ne vicekrate po akvariu, dost to setri misto. A vyhrad si, kde ten plevel bude a tam ho drz (treba v polovine akvaria, ja jim maskuji biomolitan) a do druhe casti si dej neco, z ceho budes mit radost, treba nejaky Echinodorus atp. Tim rozdelenim docilis toho, ze Ti nebude ten plevel vecne stihnit a ze ho nebudes vytahovat z ostatnich rostlin. A kdyz to udelas jako dva ostruvky, mezi kterymi nechas volnou cesticku, vypada to hezky, ale to uz je spis o tom co se Ti libi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:31 Muž duko1995 [32] Re: romant
aha díky moc :) opíšu na papírek a pujdu kupit :) inak mám tam osvetlení GLO 2x30w a pridávam aj burčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:26 Muž duko1995 [32]
zdravím chcel by sem sa opítat jaké rostlinky nejaké rychlo rostnúce nenáročné rostlinky ktere pekne nejak zarostajú :)do 160 l akvaria 100x40x40. Dekuju vopred :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Fantazii se meze nekladou, tak proč ne, že? Kdo chce, ať ho zkouší třeba v jílu a měkké vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Mě nejlépe rostl v jemném jílovitém dnu, bez vápence.... A naopak v Olomouci v tvrdé vodě příliš dobře ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:21 amrtin Re: Sid
Vápenec?Fakt je,že sem do miníčka,kde se mu daří hodil kousek sépiový kosti.A proud tam je slušnej... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 10:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aforte
Zkuste Pogostemonu helferi dopřát dno plné vápence a rychle proudící vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
Dobrý příklad je pogostemon helferi.
Hodně lidí ji dopřává hodně světla, hodně hnojiv, hodně CO2 a stejně jim nejde. Pak se najde někdo, kdo pro to nedělá skoro nic a roste mu báječně. Je to rostlinka, která má své specifické podmínky, o kterých se ještě nic nenašlo a nikdo neví, co je ten bod, kdy se rozjíždí a roste úžasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2014 19:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Prakticky skoro nehnojím (asi od října...), CO2 jsem nedávala nikdy, takže si vystačím jen s tím světlem. Kdo si to vyladí tak akorát, tak i ten dostatek světla stačí. Není to zas taková věda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
Já právě glossu nedoporučoval. Marsilka je super. Ten liliovníček, který mám od tebe mi roste krásně. Je pod korunou s microsoriem windelow a mechy. Nemá skoro žádné světlo a suprově se rozrůstá. Záleží na podmínkách. Každá rostlinka má jiné požadavky. I HC ti může jít se slabší osvětlením, pokud jí uděláš, co nejlepší podmínky. Ono všechno není jen o světle, CO2 a hnojivech. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: visek
Z těch tří, co zminoval Aforte, jedině tu marsilku. Pokud by tam glossa rostla, bude se tahat nahoru a liliovníček by asi nerostl vůbec podle mých zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Ona jinak než jako nízká ani neroste. Mně roste i pod převisem kořenu, kde je skoro tma a je pořád maličká. Hnojení nepotřebuje, ani CO2, je to fakt extrémně nenáročná rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira, Aforte
A má dobrou šanci udržet se jako kobereček i bez CO2 s vhodným hnojením a dostatkem osvětlení?

Ptám se proto, že uvažuji o nějakém koberečku, ale nemám CO2 a glossostigma mi v minulosti v tomhle akváriu nešla. Díky a mějte se hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:17 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: visek
Marsilka je super, nepotřebuje skoro žádné světlo a vypadá zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2014 08:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: visek
Jelikož máš setovku, kde osvětlení bývají slabší, tak bych ti doporučil marsilea hirsuta. Je to celkem dost nenáročná kobercovka. Dále je možná micranthemum umbrosum "monte carlo". Je to nová rostlinka, ale vypadá nenáročně. Já ji mám a oproti glosse roste úžasně. Akorát je malá a do velkého akvária. Nevím, nevím. Ta marsilea hirsuta mi připadá nejideálnější. :) Mážná by ještě šel lilaeopsis brasiliensis, který je už trošku vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 08:42 Muž visek [75] - Tetry
chtel bych udelat vepredu akvaria koberec z rostlinek ale nevim jake pouzit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:50 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Koknu na to, a kouknu v akvaristice, co seženu ;-) Co2 mam a hnojim PMDD, jen to světlo nic moc, ale kytkám se daří. Díky všem pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:24 Muž dudak [1885] Re: deck
já mám v akvárku plno malejch kobercovek a pancéřníčci tedy rod Corydoras nevyhrabou žádnou, maximálně čerstvě po zasazení, ale jak zakořeněj, tak nemaj šanci. Kromě těch co doporučil Václav by ještě šel
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_helferi
nebo nějaké Micranthemum, ale ty jdou často nahoru když máš málo světla.
Osobně bych doporučil nejspíš to staurogyne nebo lilaeopsis rostou i vypadají dobře, a když mají dobré podmínky daří se jim i v nádržích bez CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:13 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, poradíte mi někdo, jaké vhodné rostlinky do popředí akva, aby je panceřníčci nevyhrabali. Aby byla výška rostlinky tak 5cm. Chci je dát upně dopředu ke sklu. Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 15:50 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Designer
já s ludwigiou nemám moc dobré zkušenosti ta mi při nízkém světlení moc nerostla spíše opadávaly listy od spodu...
ale limnophila s tou souhlasím ta jede ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LukasGTi
Jestli nemas vylozene nouzi o svetlo, pak jeste:
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora

To jsou taky rychlovytahy do jungle :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:17 amrtin Re: LukasGTi
A jedna z nejrychleji rostoucích je rohatec (například jemnolistý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:09 Muž lubaan [61] Re: LukasGTi
Hodně rychlerostoucí a nenáročná je ještě taky třeba limnophila sessiliflora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:59 R Muž romant [27987] Re: LukasGTi
U mě dobrý, klidně jednou tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:56 Muž LukasGTi [0]
Ahoj, prosím o schválení rostlinné osádky do 125l akvária. Chtěl jsem co nejméně náročné a rychle rostoucí rostliny.

Ceratophyllum demersum - 2ks
Hygrophila polysperma - 2ks
Egeria najas - 1ks
Vallisneria spiralis - 3ks
Sagittaria subulata - 3ks
Anubias barteri nana - 4ks

stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 16:18 R Muž romant [27987] Re: matus13
On ten mech nejdřív trochu odehnije a teprve potom poporoste, kdežto ta var. pár snítek má výhodu v tom, že se to hnijící stádium obvykle nekoná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 16:01 matus13 Re: romant
ze som sa neopital skor :-D som tam bachol 2 kelimky urobim foto a dam do prezentacie,takto to asi nema byt rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:55 R Muž romant [27987] Re: matus13
Tak do měsíce by se mohl začínat držet, ale nedával bych moc velkou vrstvu, čím menší, tím lepší, stačí několik větviček a on se rozroste a když poroste, tak za chvíli máš kořen porostlej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:38 matus13
chcel by som sa opitat po akej dobe sa mi asi uchyti mach na koren?zatial som ho priviazas s nitou a kedy ju mozem dat asi prec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 11:27 Zarax – osvětlení
Jo, něco jsem o tom už taky četl. Právě jsem se dlouho rozhodoval zda jít do setu či ne kvůli tomu osvětlení. Nakonec jsem si řekl, že to půjde. Reflektory plánuji. Možná zkusím ze začátku tu tapetu jak píšeš a uvidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 11:24 Zarax – Rostliny
Díky za další rady. Určitě se pokusím to zasadit co nejrozumnějí, no uvidíme jak to dopadne smich Ale rozhodně stejné druhy nebudu vysazovat na různých místech, to by mně ani nenapadlo ;-) Jak píšeš, nevypadalo by to dobře. Plánuju se podívat i po různých prezentacích nádrží, jednak třeba pro inspiraci a jednak abych viděl, jak ty rostlinky budou vypadat až se rozrostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 11:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Zarax
A ještě doplním. 2x18W na 112l není až taková hrůza. Když vylepíš zevnitř kryt zrcadlovou tapetou (dá se za pár korun koupit jako metráž např. v Hornbachu, nemusíš celou roli), tak to osvětlení podpoříš. Případně pokud chceš investovat do reflektorů, tak to je také řešení. A když při výběru rostlin budeš volit ty, které tolik světla nevyžadují (mechy, kryptokoryny, malé echynodory, některé stonkovky), tak budeš mít velmi pěkné AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2014 11:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Zarax
Měla bych pro tebe malou radu. Až budeš sázet rostliny, tak i když budeš mít od jednoho druhu více rostlin a bude tě to svádět je rozesadit různě po akvárku, tak to nedělej. Jednak to nevypadá dobře (je to spíš chaos) a jednak pak nebudeš mít dostatek místa pro nové. Jeden druh vždy zasaď na jedno místo a samozřejmě to chce zachovat mezi rostlinami malý rozestup, nesázej je do jednoho trsu. A moc tě chválím za přístup k založení AQ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 10:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zarax
Je dobre si rozmyslet kam co zasadis, i s ohledem na to az to vyroste, jak to bude vypadat.

Ja u posledniho akvaria rostliny nabiral tak nejak postupne, a ted mam prales dost bez ladu a skladu, co jsem donesl jsem pichl kam to slo, takze ted premyslim, jak to udelam, abych tomu co je dobre zakorenene nejmene ublizoval, abych co nejmene premistoval a dosahl neceho rozumneho... je to docela makacka na bednu, v prazdnem akvarku s rostlinami pred nim to jde mnohem lepe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 10:52 Zarax – Rostliny
Děkuji palec Ten článek jsem si také přečetl. Vlastně již dříve, ale nějak jsem zapomněl, že tam jsou i tipy na vhodné rostliny. Je výbornej, tak snad i díky tomu se mi založení akvárka povede s co nejmenším počtem chyb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 09:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zarax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:59 Zarax – Vhodné rostliny
Zdravím, jsem začátečník a příští týden budu zakládat své první akvárko. To už mám objednané - 112l set + písek a substrát pro akvarijní rostliny. Rád bych, abyste mi poradili nějaké nenáročné rostlinky, chtěl bych i nějaké plovoucí atd. Chtěl bych to mít v budoucnu celkem dost zarostlé. Je mi jasné, že to setové osvětlení (2x18W) je dost slabé, tak kdybyste poradili, jakým rostlinkám to nebude vadit. V případě potřeby osvětlení dokoupím, přemýšlel jsem například o doplňujícím LED osvětlení, ale to tu zatím nechci řešit. Jinak zatím plánuju z ryb pandy a nějaké hejno teter(asi krvavé) + páreček(2) nějakých cychlid . Předem děkuji za všechny rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2014 14:34 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Klidně můžeš postupně, každá kytka dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:06 Muž buchcikbel [0] – zelená
Zdravímm.
Dneska jsem si měl zajet pro rostlinky do mého 54l akva, ale když jsem to tam byl včera omrknout, tak mi v obchodě řekli, že mi je neobědnali, kvůli mrazu. Něco tam ale mají. Mám tam už třeba ty 2,3 rostlinky vůbec dávat? není lepší potom všechno naráz a nechat zaběhnout?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:31 Annette Re: Aforte
Wow, krasne si to poslal, moc dekuju, to mi pomohlo. A omlouvam se ze jsem to psala sem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Já taky psal "z těchto tří odzkoušených substrátů..."

Amazonia je kvalita.. :) Tam skoro není co vytknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
nejlepší substrát je od ADA, ale taky tomu odpovídá cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:59 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já mám zkušenost s flexiobklady 1-2mm, JBL manado a štěrk, který šumí pod octem.

Na tom štěrku jsem začínal. Když pominu to, že drží tvar, tak to žádné pro mě výhody nemá. Nikde není dokázáno, že šumící substrát je nevhodný pro ryby. Někdo to plácl a teď se toho akorát všichni drží. I kameny seiryou stone šumí při kápnutí octu a jsou používány celkem dost.

Flexiobklady - Vypadá hezky. Má zaoblená zrnka, tudíž se o něj nemohou ryby poškrábat. Má celkem dobrou zrnitost tedy pokud si vybereš zrnitost, kterou mám já. Je dobrý pro kobercovky a jemné rostlinky, protože v tom lépe rostou než v nějakém štěrku. Rostlinky se do něj dobře sází. K mínusům můžu říct, že není výživný. Pokud pod něj nedáš nějakou výživu, tak nepočítej, že ti v něm rostlinky nějak extrémně půjdou protože než se tam nahromadí nějaké ty živiny, tak to může trvat fůru času. Není pórovitý. Horší pro osídlování bakterií a kořeny rostlin se nemůžou tolik rozrůstat. Nedrží tvar.

JBL manado - je sice dražší, ale kvalitní. Nemůžu si ho vynachválit. Je s ním super práce. Prý drží tvar, ale já mám rovinku, takže nemůžu posoudit. Barvou vypadá skvěle a přírodně. Je pórovitý. Rostlinky se do něj sází dobře. Zrnitost je taky super. Jediné co bych mu vytkl, tak je jeho lehkost. Není to zase takové mínus, ale když povrchově odkaluješ, tak bereš i pár zrnek. :) ¨
Z těchto tří odzkoušených substrátů jsem na 10000% pro JBL manado.

Toto téma patří do substráty nebo něco ohledně toho, né do témata Jaké rostliny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:52 Annette Re: grunda
Dobre, diky. Jeste to vse zvazim a neco o tom proctu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1151