Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 02:51 Renata – Nenáročné rostliny do nového AQ
Dobrý den, budu zakládat své první AQ. V atlase si jsem schopna vyhledat nenáročné, rychle rostoucí rostlinky, ale teď si nevybavuju žádné jména...
Moc bych ocenila seznam a počty rostlinek do AQ 60x30x30 dostupných např v Hornbachu (i když tam jsou prý drahé. Nebo raději nakoupit na eshopu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 17:20 Muž Slaviak [19] – Glosostigma úporovitá
Ahoj. Nenasiel som konkretne temu na tuto rastlinku,tak som sa rozhodol sa vas spytat tu. Mam semienka tejto rastliny Glosostigma úporovitá. Lenze neviem ako dosiahnut to,aby mi klicala a vyrastla. Aky dat podklad,ci strk,piesok atd. Ak ma niekto skusenost,prosim poradte mi. Na nete som nic nenasiel,iba popis a ako ju pestovat,ale nie od semien. Za kazdu radu budem vdacny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 00:02 Muž erik [10] Re: MartinH
Mám C. nevillii a nemôžem povedať, že by bola náročná, akurát je trochu pomalá. :) Ale inák nádherná mini Cryptocoryna, tá moja je sotva 5 cm vysoká a nemám extra silné osvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2017 11:32 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Morticia
Jo jo, rostlina pro začátečníka (tedy ne všechny druhy). Zrovna C. affinis je tu s akvaristama už hodně dlouho a C. wendtii také není náročná. Naproti tomu taková C. nevillii není do začátku úplně nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2017 14:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:22 Žena Morticia [118] Re: MartinH
Díky za foto. Asi postoupí do užšího výběru i nějaká ta Cryoptocoryne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:12 Žena Morticia [118]
MartinH: Nenáročná? Na to slyším. :-D
romant: Díky za osvětu. Ale nový příspěvek ještě nikdo neposlal a a já se k tomu svému vrátila tak za minutu, za dvě... A těch posledních už edit evidentnějde...ale nějaká chyba v Matrixu...
JirkaŠčobák:Alternantheru už jsem si škrkla. Na ostatní zmiňované mrknu. Ampulárkujsem dostala a nešla odmítnout. Zatím si vystačila s okurkem,tabletou a ojetím kamenů. Snadto tak zůstane.
Wendy2: Na Rotalu mrknu do atlasu.Díky za nabídku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:11 Žena Morticia [118] Re: Maq
Aha,díky za upřesnění. Já právě zjistila jen ty mmol a na °dH to neumím převést,mám jen hodnoty OD-DO. 17 je jistě lepší hodnota než 20. Ale dneska jsem si byla u jednoho kluka na prostřih a prej vodu nijak neupravuje,normálka vodovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:02 Muž MartinH [142] - L144 závoj
Fotka k příspěvku Tady posílám fotku mých kryptokoryn. Bohužel nevím co to je za přesný druh. Každopádně je na nich krásně vidět jak mění barvu listů v závislosti na světle. Ty spodní zalené listy vyrostli ještě v nádrži bez osvětlení, ty horní hnědé pod 2 zářivkama s reflektory. Mezitím jsou ještě listy jenž vzniklli tak napůl cesty na nich je krásně vidět jak rostlina vypadá při středním osvětlení. Pd okrajů jdou listy do hněda a střed zůstává zelený. Od hnědých tenkých proužků po okrajích po poslední zalený proužek uprostřed. Jen se omlouvám za kvalitu fotografie, fotil jsem to při denním světle.

Co se týče svěže zelené tak tu jde docílit třeba za pomoci sagitárky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 07:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Morticia
ještě bych k výčtu jiných do červena zbarvených rostlin přidala třeba rotalu rot., nenáročná a když se dostane k hladině, jde do červena
(jsem od Brna a mám jí na rozdávání ;) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2017 06:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Ceratophyllum mám v Bratislavě. Taky plovoucí limnobium. Dám ti, když přijdeš.

Co se červených věcí týče, pokud není CO2: Je velmi málo červených jednoduchých rostlin. Osobně získávám červenou "z kryptokoryn" (beckettii, wendtii, legroi), které, když mají dostatek světla, dovedou se vybarvit celou paletou teplých odstínů (v akváriích s těmito rostlinami pak často řeším, jak do nich dostat svěží zelenou - příjemná cesta je hydrocotyle). Někdo další by to řešil barevnými echinodory. To jsou asi nejschůdnější cesty. Další možnost je sehnat si Flaminga, kterých ale obecně není nikde mnoho. Kupodivu docela dost se v posledním čase začíná objevovat Lagenandra meeboldii, která dokáže mít hodně krásné barvy, ale lidé na ni nejsou zvyklí (když se prodává, je do zelenofialova) a tady na rybičkách jsem barvy, jaké mám já, neviděl v akváriu nikoho dalšího. Další relativně jednoduchá cesta ke krásné červené pro akvárium bez CO2 je ludwigia, pokud roste těsně pod hladinou (pozor na zařasování). Ještě jednodušší cestou jsou lekníny nebo barclaya, které ke krásným barvám nepotřebují mnoho. Naopak alternanthera, kterou si každý třetí dá kvůli červené do akvária, většině odejde. Ne, že by se nedala vůbec, ale lidé na to nemají podmínky a do nově založených nádrží jsou to většinou vyhozené peníze.

P.S. S tou ampulárií možná budeš mít problém.
Příspěvky se dají editovat chvíli po vložení, pak už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 01:10 Muž MartinH [142] - L144 závoj
Škoda že vám z užšího výběru vypadla Cryptocoryne affinis. Je to moje srdcová záležitost jedna z prvních 3 rostlin když jsem s akvaristikou před 25 lety začínal. Nenáročná dobře roste ale nemá ráda změny (zasadit a nesahat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 23:11 Maq Re: Morticia
3.09 mmol/l = 17.3°dGH. :-)
Tuším jsem někde četl že v Brně to skoro všechno dělá vápník a je tam hodně málo hořčíku. Ale ať Ti to raději potvrdí nějaký Brňák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 22:43 Žena Morticia [118]
Proč mi v tomto vlákně nelze editovat starý příspěvek? Jinde mi to jde..?

Chtěla jsem se u výše zmíněných druhů zeptat, jak je to s tvrdostí vody. Dle atlasu mají max 15dH a tady (v Brně) je cca 20dH (3,09 mmol/l).Tak teď nevím..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 22:00 Žena Morticia [118]
Stále řeším rostliny. Už mám:
- Bacopa caroliniana
- Limnophila sessiliflora

Zítra bude z prostřihu:
- Anubrias barteri nana
- Hygrohyla polysperma

Zvažuju z jiného prostřihu:
- Anubrias barteri barteri
- Valisneria nana

Chtěla bych:
- Ceratophyllum demersum (vážně nikdo nemá?)
- Cladophora aegagropila
- Microsorum pteropus ´Wingelow´
- něco červeného?
- něco plovoucího
- mech? (sjede mi ho ampularia?)
Je to dobrý výběr a dostatečný výběr (akva 190 l)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 14:12 Žena Morticia [118] Re: Driv3r a Kaira
Díky,mrknu na typy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2017 13:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Morticia
Taky bych přidala něco nestonkového, třeba ten echinodorus nebo nějakou kryptokorynu. Z červených rostlin bych doporučila spíš Ludwigii palustris než plevuňku, ludvika je taky pěkně červená a navíc nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 13:52 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
Výběr vcelku dobry.možna bych přidal nějakou vallisneriji a muzeš si klidně podívat i po nějakých echinodorech.Abys to neměla vše jen stonkovky. a něco červenejšího?Alternanthera reineckii 'Splendida.Roste i při normálním světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 13:08 Žena Morticia [118] Re: Driv3r
Díky za reakci. Ono je ale často zde v atlase psána nízká náročnost (např. u Lilaeopsis bras.) a pak se člověk na diskuzi dopátrá něčeho jiného. Tím chválím to, že tu diskuze je a dělíte se o zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 13:05 Žena Morticia [118] – Užší výběr
Tak jsem si ještě jednou přečetla atlas, diskuze a nějaké články a užším výběrem prošlo toto:
- Anubrias barteri nana
- Bacopa caroliniana
- Ceratophyllum demersum
- Cladophora aegagropila
- Hygrophila corymbosa´Siamensis´
- Limnophila sessiliflora
Pak i dle toho, co na mě zbyde v prodejně. :-D Na přebytky zde se dívám, ale zatím bez odezvy nebo mi to uteko..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 23:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Až budeš mít vrstvu detritu, což bude tak za 3/4 roku, pokud ho nebudeš stále odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 23:52 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
K rostlinkam mám jedno začni s jednodušíma rychle rostoucími,jsou většinou odolnější přehmatum,a pomůžou ti s odbourávánim.no2a3 a jsou levnější.:-)a pokud jse podíváš třeba do darování přebytků,můžeš je od nějakého akvaristy ziskat.Nehledě na fakt ze budeš mit jistotu submerznich rostlinek.Az se naučíš můžeš je vyškubat a dávat ty co se ti budou líbit.Některé tebou vybrané rostliny ti bez substrátu dobrého svetla a co2 vůbec nepůjdou,například (kobercovky.) Chybičky u náročnějších druhů jsou tvrdě trestány nezdarem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 07:58 Žena Morticia [118] Re: Perruno
Díky za radu. Potřeby jednotlivých druhů jsem si pročetla zde a něco málo si i vypsala, ale asi to udělám podrobněji. A lépe je tedy méně rodů, dobře, udělám výběr best of. :-D Na prezentaci mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 04:15 Muž Perruno [5] - AmazonieRe: Morticia
Morticia napsala: Zakládám své první akvárium a jako úplný začátečník bych se chtěla zeptat na vhodnost těchto rostlin. Podmínky (údaje z webu www.bvk): Brněnská voda, pH 7,41, celková tvrdost 3,09, akvárium společenské, plánované osazenstvo rostliny+rybky(určitě Danio a k tomu další vhodné)+šnek+líbí se mi i krevetky(?). Topení možné dle požadavků osazenstva. Velikost nádrže d 100xš 38xv 50 cm.
Zvažuji něco z těchto druhů:
- Anubrias barteri nana
- Bacopa caroliniana
- Ceratophyllum demersum
- Cladophora aegagrophila
- Echinodorus quadricostatus (nezaroste mi celou nádrž?)
- Hemianthus callitrichoides (prý silné světlo?)
- Hygrophila corymbosa ´Siamenis´
- Lilaeopsis brasiliensis
- Limnophila sissiliflora
- Micranthemum umbrosum ´MonteCarlo´(?)
- Sagittaria subulata
- Taxiphyllum bartieri
- Leptodictyum riparium
- Lomariopsis lineata
- Monosolerium tenerum
- Cryptocoryne affinis
Neříkám,že to tam bude vše, spíš mi jde o ne/vhodnost, či máte-li dororučení, jestli některá potřebuje něco extra. Ale snažila jsem se vybírat ty nenáročné. Všechny jsem viděla na prodejně případně zde, k dostání by tedy měly být. Díky za typy.


Asi bych postupoval následovně:
- na kus papíru bych si pod sebe vytiskl seznam vytipovaných rostlinek a vedle udělal svislé sloupce a nadepsal je: světelné podmínky, požadavky na vodu, optimální teplota, pozdější velikost (něco fááákt roste jako z vody ;-)...)
- pak bych si postupně dle časových možností vyhledal potřebné informace a vše evidoval u jednotlivých druhů.
- náročné kytky nikam neuplavou, na ty je vždy do budoucna času dost. Než se v začátcích zklamat, je lepší si raději počkat.
- než cpát do jedné nádrže např. 15 kytek 15ti různých rodů (to nebude pravděpodobně fungovat), tak raději vybrat 3 kandidáty po 5 rostlinách. Pokud to chceš mít pestřejší, můžeš zkusit např. 5 kandidátů po 3. A z každého druhu nejlépe vytvořit skupinku nebo trs. Bude to vypadat lépe a přirozeněji.
- než kupovat malé rostliny, já osobně VŽDY kupuji co největší v co nejlepší kondici. Nevím jak jiným akvaristům, ale mně osobně se to vždy vyplatilo. Argument že: mám malé sazeničky, však ony dorostou... , v mém případě to nikdy moc nefungovalo.
- mrkni na mou čerstvě osázenou nádrž, plochou dna ji máme stejnou. V první várce jsem sadil 15 velkých echinodorů a to je teprve začátek. Rostlin tam bude mnohem víc...

Tak ať TO roste palec

PS: Sagittaria subulata: Tak tu jsem doplňoval dodatečně (na fotkách zatím není) a koupil jsem jeden přeplněný košíček od AQUA DAHO. Bylo docela problém je vydolovat ven. Byl bych raději za jednotlivé rostlinky, ty košíky nemám moc v oblibě. Podařilo se mi porcováním získat 3 trsíky, které jsem rozesadil nedaleko od sebe. Chytly se bezvadně, dokonce začaly narůstat postranní výhony a rostliny tvořily první odnože. Pak nastal zlom, těm původním rostlinám se začaly rozpadat listy a celkově chřadly. Musel jsem denně odstraňovat další a další listy a dva trsy pro jistotu odstranit úplně (v karanténní nádrži z těch torz piplám nové sazeničky). Po jisté době rozpad listů ustal, mladé odnože dorostly (a nyní již přerostly) původní mateční materiál a je klid. Netuším, co jim vadilo, možná reakce na nové prostředí nebo poněkud vleklá aklimatizace, á nébó byl důvod jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 19:11 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Aha, díky. Za jak dlouho bych ho mohla přidat? Fakt se mi líbí.
A co ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 01:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Lilaeopsis brasiliensis - Ne. Obvykle nepřežije v nově založených nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 22:38 Žena Morticia [118] – Vhodné rostliny?
Zakládám své první akvárium a jako úplný začátečník bych se chtěla zeptat na vhodnost těchto rostlin. Podmínky (údaje z webu www.bvk): Brněnská voda, pH 7,41, celková tvrdost 3,09, akvárium společenské, plánované osazenstvo rostliny+rybky(určitě Danio a k tomu další vhodné)+šnek+líbí se mi i krevetky(?). Topení možné dle požadavků osazenstva. Velikost nádrže d 100xš 38xv 50 cm.
Zvažuji něco z těchto druhů:
- Anubrias barteri nana
- Bacopa caroliniana
- Ceratophyllum demersum
- Cladophora aegagrophila
- Echinodorus quadricostatus (nezaroste mi celou nádrž?)
- Hemianthus callitrichoides (prý silné světlo?)
- Hygrophila corymbosa ´Siamenis´
- Lilaeopsis brasiliensis
- Limnophila sissiliflora
- Micranthemum umbrosum ´MonteCarlo´(?)
- Sagittaria subulata
- Taxiphyllum bartieri
- Leptodictyum riparium
- Lomariopsis lineata
- Monosolerium tenerum
- Cryptocoryne affinis
Neříkám,že to tam bude vše, spíš mi jde o ne/vhodnost, či máte-li dororučení, jestli některá potřebuje něco extra. Ale snažila jsem se vybírat ty nenáročné. Všechny jsem viděla na prodejně případně zde, k dostání by tedy měly být. Díky za typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2017 15:34 Žena drvi [2894] Re: Lady
Většina rostlin se zasadí do dna, nejlépe do křemičitého písku. Prodávají se v různých barvách, nejlepší jsou tmavší barvy, písek nesmí v octě šumět, to by byla známka příměsi vápence a pak by ti v tom špatně rostly rostliny.
Dále rostliny potřebují kvalitní osvětlení, svítit tak 8 - 10 hodin denně. Některé rostliny, vhodné do malých akvárií, jako např. Anubias nana, je dobré přivázat na kořen nebo na kámen, aby mu kořeny v substrátu nezahnívaly. Ale většinu rostlin můžeš zasadit.
Radit ti jednotlivé rostliny je nesmysl, je jich veliké množství a záleží také na tom, jakou budeš mít v akvu vodu. Projdi si zdejší atlas a podívej se, která by se ti líbila , je tam napsáno, jak je náročná na světlo a jak vysoká bývá, aby byla vhodná do malého akvaria. Je dobré zasázet tak aspoň 60 - 80 % plochy dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 15:21 Lady Re: drvi
A keby som mala to dvadsať litrové akvárium pre bettu, aké rastliny mám kúpiť? Určite živé, predpokladám. Ja však nepoznám ešte tie rastliny. A chcela by som mať v akváriu rastliny, o ktoré sa budem vedieť starať. Tie budú potrebovať niečo o čo sa vedia prichytiť na dne akvária, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 14:41 Lady – Akú rastlinu k bojovnici
Dobrý deň! Chcela by som kúpiť akvárium pre dve bety. Ktoré rastliny mám kúpiť do akvária??? A čo všetko tam treba? Som úplný začiatočník.Ďakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 19:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
Viditelně zařasenej jsem vyhodil, věnoval neviditelně zařasenej :). S upozorněním, at si to dotyčný skontroluje.

Mám teorii, že stejně jako se rostlinám nedaří v každém akváriu, nedaří se ani řasám. Mě například fungují vláknité a cladophora. Vláknité jdou z trhutky docela pěkně vytahovat (z bochánku sice vyrveš i trochu trhutky, ale zůstane pohromadě). Když člověk nemá vláknitou a bují mu jiné, vláknitá se nebude moc dobře chytat. U mě například neprosperuje černá štětičková. Mohu si ji přinést s rostlinou, zůstane ale jen na té rostlině a pokud ji z oné rostliny oberu, nevím o ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
drvi napsala: Ona se nevytáhne, normálně se oddělí od podkladu a vznese se na hladinu. Proto se jí taky říká trhutka plovoucí, že furt plave, nezakoření a k ničemu nepřiroste.
Prostě se trhne a plave :-D

Hezké vysvětlení. potlesk Na to bych nepřišel. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2017 18:27 R Muž romant [27987] Re: JirkaŠčobák
Hmm, "dobrej" dar, zařasenej bochánek. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: drvi
Co není zlé, je nechat snítku trhutky ve stojaté vodě. Pak udělá kompaktní "bochánek", který se nerozděluje a netvoří sajrajt: rybicky.net/fotogalerie.php…
Ten bochánek sice časem bude moc velký (zařasí se) a s radostí ho věnuješ dál, ale poměrně dlouho to bude příjemné a zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:02 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Trhutka plovoucí, Riccia fluitans musíš mřivazovat protože jakmile naroste a zvětší se tak vnitřek který je přivázaný shnije zbytek vylave k hladině. www.youtube.com/… www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2017 18:01 Žena drvi [2894] Re: FishWoman
Ona se nevytáhne, normálně se oddělí od podkladu a vznese se na hladinu. Proto se jí taky říká trhutka plovoucí, že furt plave, nezakoření a k ničemu nepřiroste.
Prostě se trhne a plave :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2017 17:59 Žena drvi [2894] Re: FishWoman
Trhutku jsem zkoušela přidělat síťkou na plochý kámen, a ze začátku to vypadalo docela pěkně. Ale musíš počítat s tím, že ti nikdy nepřiroste, pořád bude mít tendenci vzplývat nahoru. A stříhat trhutku je bezvadný, udělá tisíce malinkejch kousíčků, který ti zaplevelí akvo a budou se snažit zarůstat hladinu.
Takže když to shrnu, mě se to moc neosvědčilo. Jak píše Vaaclav, bez pořádnýho světla a CO2 na kobereček spíš zapomeň :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:54 Žena FishWoman [7] - Amerika
Jak myslíte že vyplave, spíš se vytáhne
EDIT-Možná nejdřív skusim třeba tu bahnicku a když mi neporoste tak tam hodim břidlici s trhutkou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:46 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
To je něco podobného jen jí musíš k něčemu přivázat a pravidelně stříhat jinak ti vyplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:42 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Aby ti Micranthemum micranthemoides malokvětka drobnokvětá udělala koberec musíš hodně svítit jinak poroste k hladině. Když budeš hodně svítit budeš zároveň nutit rostliny k rychlejšímu růstu a tím pádem k větší potřebě živin. A jsi zase u CO2. Je to trochu začarovaný kruh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:41 Žena FishWoman [7] - Amerika
Sakra já sem to spletla myslela jsem trhutku plovoucí ne malokvetku ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:31 Žena FishWoman [7] - Amerika
Vím že ty kobercové rostlinky jsou náročné na pěstování ale malokvetka není kobercovka tak ta by snad rostla dobře, ale musela by se často zastřihávat a navíc by jako koberec vypadala stejně dobře jako ostatní kobercovky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2017 17:27 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Bez plynného CO2 a silnějšího světla to moc nepůjde. Také je dobré zjistit si co ti teče z kohoutku aby to nebyla moc tvrdá voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 17:23 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dobrý den,
chtěla bych si založit v akváriu trávník a nevím jestli by bylo lepší zasadit třeba liliovnicek nebo bahnicku po trsech a nebo var. 2 že bych na kousek břidlice saturnou namotala malokvetku drobnokvetou, rozložila bych je a potom by se spojili v celek. Teta mi říkala že nezná nikoho komu by se povedlo ze "zasazovacích" rostlinek udělat koberec protože jim vůbec nerostly, asi měly málo svetla :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:10 Maq Re: JardaP
Microsorium pteropus se skoro vždycky daří.
Ke kamenu se dá navázat i nějaký mech. Když se mu daří, je to leckdy moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 14:01 JardaP
Zdravím Vás,

chtěl bych Vás zkušený akvaristy poprosit jestli by jste mě mohly doporučit nějakou rostlinku která by se mě ještě do akvária hodila. Uvažuji něco na kameny ale co toť otázka.

Děkuji všem.
X-) Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 12:08 Maq Re: Irbis191
Irbis191 napsala: Mám tam totiž řasu a plánuju vytahat všechny rostlinky KOMPLET a s nimi i většinu řasy a stejný den tam zasadit rostliny.
Vyházením starých rostlin a zasazením nových se řasy určitě nezbavíš.
Svého času jsi napsala, že ne každý chce mít akvárium jako džungli. To bolo naozaj múdre. hmm Vyptáváš se na specifické rady, ale souvislosti fungování akvária nechceš chápat.
Problémy budou pokračovat dokud nezačneš klást správné otázky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 10:21 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
vážně? no tak zkusíme cryptokorynu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2017 10:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
To ti Ancitrusi poděkuj. Mají Hygrophily ještě radši než Echinodory. U mě z nenáročných rostlin nežrali jen ty s jemnými listy a cryptoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 10:06 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Irbis191
Jsem Pražák a v Budějovicích jsem nebyl hodně dlouho. Podívej se ale do zdejšího seznamu obchodů jestli ti to pomůže. rybicky.net/obchody/ :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=601