Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:00 Muž kofejn [963] Re: DANMAZUR
Fotka k příspěvku Vpravo vzadu je kostka biomolitanu 30x14x10 s AT202. Za tím anubiasem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:48 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Hnojím sice EI, ale jsem sklerotik, takže hnojivo už akvárko pár týdnů nevidělo, spíš pár měsíců. CO2 nemám a rozohodně nejsem jediná, komu roste bolbitis bez hnojení a CO2.
A ještě ohledně hnojení a krevetek - EI a neocaridiny jdou k sobě a nevadí jim ;-) U caridin (krom multidentata) vyzkoušeno nemám, ale nebála bych se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:40 Muž DANMAZUR [20]
kofejn: Anubias mě teda nenapadl. Akorát teda nevím jestli zaroste tak velkou plochu. A když jsem se na ty fotky díval ta mě napadla kryptovoryna.Akorát vždycky sem se jich bál, protože všude čtu že když se rype v akvárku nebo se přesazuje že je možné že jim upadají listy a začnou růst až a několik týdnů. Ten kosokvět je pěkný akorát je to stonkovka takže by mi asi zvadnul.
Turbínka: Vypadá to hodně pěkně akorát myslíš si že to poroste i bez CO2 a hnojení(nehnojím kvůli krevetkám)?
Zoidik: Ten ceratopteris je spíš stonková rostlina a živinami bohatý substrát nemám. Možná jen hnojivo od živorodek. Ten microsorium pteropus se mi hodně líbí podíval jsem se na internetové stránky jednoho nedalekého kameného obchodu Osmančík a tam píšou že ta rostlina dorůstá 40cm.Je to chyba nebo od nich může tato rostlina dorůst opravdu 40cm.To by bylo moc jelikož vodní sloupec mám 25cm.
Amrtin: Plevuňky potřebujou hodně světla já mám 0,4w/l a ještě k tomu plvoučky.Ta rotala prý na to světlo tak náročná není,ale je to stonkovka, takže by se asi u mě dlouho neohřála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 01:59 amrtin Re: DANMAZUR
Ok a co nějaká plevuňka?Ty se docela dobře udržujou v potřebný výšce,prostě se ušmiknou a zasadí odznova...nebo rotala,pro tu platí totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 00:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DANMAZUR
Taky se nechá uvažovat rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides

Celkově těch rostlin je poměrně dost, které by se na to daly využít. K tomu co napsala Turbinka doplnil další jednu z několika rostlin. rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus Stačí dát na nějaký povedený kořen a zastíníč filtr taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 00:06 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Kup si menší kořen a na to navaž pěkný, hustý trs téhle rostlinky rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii. U mě spolehlivě zakrývá biomolitan. Je sice docela kumšt sehnat pěknou hustou rostlinu nebo to trvá delší dobu než se zahustí, ale já osobně mám kapradiny ráda, jsou krásné a tento účel rozhodně splní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 00:02 Muž kofejn [963] Re: DANMAZUR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 23:45 Muž DANMAZUR [20] Re: amrtin
Jednou šek měl malokvetku cuba,ale nechťela v tom štěrku držet a když začala držet tak se rozpadla,asi nedostatkem světla.Takže ty ne.Ale dík za reakci a kdyby te ještě něco napadlo tak napis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 23:29 amrtin Re: DANMAZUR
malokvětka..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:51 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Tady je ten prostor ten echinodorus se dá ještě kousek posunout.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:43 Muž DANMAZUR [20]
Čau mám problém(ano už zase:-D).Echinodorus co měl zarůst filtr přestal růst a jde vidět kousek biomolitanu a filtr.Tak sem ho přesadil.A řeším co místo něj a furt nevím co.Takže nechci echinodorus,mám jich dost.A ještě nechci stokovky.Měl jsem hodně druhů a všechny zvadly.Osvětlení mám 0,42w/l.A výška vodního sloupce je 25cm.Jo a samozřejmě ta rostlina(y)musí zakrýt filtr a biomolitan.Takže musí ýt hustá(é).Je to těžké tak jsem hledal a nic jsem nenašel tak jsem se rozhodl že sem napíšu.Jestli třeba vás něco nenapadne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 18:39 R Muž romant [27982] Re: dome
Když mě se tuctovky tůze líbí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 18:33 Muž dome [6] - RostlinyRe: romant
a bude z toho klasické tuctové akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 22:09 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: 77Dasa
a ještě ti zhoustne a rozvětví se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 21:48 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Neřeš to, stonkovka je stonkovka, až vyroste k hladině, šmikneš, zasadíš znovu a jede se dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 21:46 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: 77Dasa
Tak asi by to chtělo víc informací, velikost akva, co v něm plánuješ a určitě jaký máš případně plánuješ osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 21:06 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – vhodné stonkovky
do menšího akvária - výška hladiny 36cm ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.09.2014 18:53 R Muž romant [27982] Re: vikimaki
Na ten kořen třeba rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_cv_windel a z těch stonkovek klidně i zkusit rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens , když bude pod světlem, tak hodí listy trochu do červena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 18:36 Muž vikimaki [32] Re: Horác
Tak nějak to taky cítím. Anubiasy jsou jediné, na kterých trvám, že zůstanou. Echinace uvidím jak porostou pod novým světlem . Chtěl bych udělat takov křáček, nebo dva vzadu, do předu přijde nějaká travička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 14:22 Muž Horác [3942] Re: vikimaki
Já bych k těm anubisům a echinodorům vybral něco do kontrastu - tzn. především jemnolisté stonkovky (např. Limnophila sessiliflora, Heteranthera zosterifolia, Rotala wallichii, Rotala rotundifolia, Ceratophyllum demersum,...).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 05:24 Muž dome [6] - RostlinyRe: vikimaki
ještě mužeš vyzkoušet nějaké vysoké eleocharisy (vivipara třeba)
vypadalo by to jakoby "divočeji" což by ti ta možná zapadlo lépe jak "elegantní" Rotala rotundifolia

asi záleží kolik tam máš místa ,kolik času budeš věnovat střihu atd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 20:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vikimaki
Je to naprosto běžná kytka. Za týden je v Ostravě burza a divil bych se, kdyby ji tam někdo neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 20:22 Muž vikimaki [32]
Díky za tipy. Zatím se mi líbí Rotala rotundifolia. Otázka jestli seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 19:27 Muž LukyyyK [2] Re: vikimaki
Z mé zkušenosti bych doporučil bakumu karolínskou , roste úplně ve všem ( vystřídal jsem 3 dna a vždy se chytla). Navíc máš i vysoké akva takže se jí vršky začervenají a vypadá to moc pěkně. Jen nemá ráda slabé osvětlení ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 18:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vikimaki
Koukni na Ludwigie, Hygrophily, Rotaly, Bacopy. Nebo třeba nestonkovky Sagittarie. Je to zmenšená vallisnerie. Ze stonkovek je ještě třeba nádherná Limnophila aromatica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 18:06 Muž vikimaki [32] – rostliny dozadu
Fotka k příspěvku Ahoj. Poradíte jaké rostliny by se mi hodily na pozadí? Přemýšlím nějaké stonkovky. Něco hustého. V pondělí budu mít nové světlo a chtěl bych to používal řádně rozjet ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 09:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
michalt napsal: ... ale pro Beauty Red již mohlo být pozdě (bojím se vytáhnout zbytky ze dna a podívat se, co zbylo z kořenů).
Takhle nejspis totalne vyhnije. Vyndej co zbylo, ocisti od ohnilych casti a jestli to plave a neni uplne mekke, nech to plavat na hladine, vyrostou z toho nove listy (pokud jeste mohou). Jestli to neplave, je to nejspis na odpis. To co vyroste budou nejspis male rostlinky, jak kdyz rozpestovavas odfiknuty oddenek.

Tady v popredi muzes videt uz trosku odrostlejsi a uz zasazeny Echinodorus, ziskany timhle zpusobem.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaaclav
No, v té části nádrže, kde ty echináče jsou, je to trochu víc než 4 cm, ale nechci hádat, kolik. Možná to už piskořky taky přerovnaly. Ale chápu myšlenku. Máš pravdu, měl bych mít víc. Myslíš, že potřebuji hlubší dno i na ty menší echinodory, které vyrostou jen 15-20 cm? Taky mají stejně rozsáhlý kořenový systém směrem do hloubky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aforte
klidně bych to rosypal na dno prázdnéo akva a zasypal substrátem ,vony si to kořeny najdou, já mám liapor a dával jsem to tak jak jsem popsal ,vlastně do všech akvárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2014 21:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
4cm vysoké dno není nic dobrého pro rostliny z velkým kořenovým systémem. Já ho mám 15cm. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:46 Muž Aforte [533] - Rostliny
A při znovuzakládání akvária to můžu zamíchat do substrátu nebo radši na povrchu třeba 1-2cm nedávat nic a zamíchat to jen do substrátu pod tím povrchem. Rozdělil bych to na dvě. 1. část dno + osmocote, 2. část dno. Takhle bych to dal i do akva. nejdříve 1. část a poté 2. část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
Přesně trak , za cca 100kč , jsem vyhnojil šest akvárek , podaroval kámoše akvaristy v okolí a ještě zbylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Aforte
OT: Podívej se třeba sem: www.prirodni-akvarium.cz/… (zcela dole).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aforte
Třeba v lékárně prodávaj prázdné želatinové kapsle na léky , já koupil ty větší , označení 00 , rozdrolil jsem homolky osmocotte na kuličky , nacpal jimi kapsle a pinzetou naládoval ke kořenům , někdo to tu popisoval jak to funguje , je to pryskyřicová kulička naplněná NPK+ mikroprvky které se v závisloti na teplotě okolí(cca půl roku) postupně uvolnují do substrátu , uvolnování živin nastane po otevření originálního obalu ,kdy se ke hnojivu dostane vlhkost , výhodou je že většina toho hnojiva zůstane v substrátu kde si ho kořeny rostlin vycucaj , na řasy těch živin moc nezbude . u mě se takto podařilo zbavit (omezit) řasu která při hnojení do vody řádila celkem slušně , ted dávkujem do vody v 250 litrech jen 1ml mikroprvků+ , a vše roste slušně a bez viditelné řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Ano, už jsem na to narazil, jen jsem se ještě nedostal k tomu, abych to zkusil. Mluvíš o Osmocote v lékových tobolkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaaclav
Ano, to jsem si zpočátku myslel taky. Pak přišli nové listy, které uhnili, pak zase nová generace, ta taky uhnila...a tak to s nimi jde již osm měsíců :-). Ale možná to taky bylo špatným prouděním vody a včera nainstalovaná rozstřikovací rampa pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MonterMonty
A ten osmocote dát jak do substrátu? Smíchat ho s částí dna a na to dát další část dna? Nebo to smíchat s celou částí dna? Prý se to tolik nerozpouští, aby to dělalo problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 20:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalt
No , ty jílové kuličky nejsou zas až tak velká bomba, skus vyhledat pojem Osmocotte , u mě se osvědčilo daleko lépe než kuličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 19:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Koupené rostliny jsou emerzní a jakmile je strčíš pod vodu začnou jim růst submerzní listy které u rostlin rodu Echinodorus vypadají z velké většiny podstatně jinak a ty staré které po čase uhnijí přesně tak jak uvádíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 18:45 Muž Pepator [9] Re: Designer
Moc pěkná rostlinka, já jí koupil také a mám jí týden, tak sem na něj zvědavý. Snad se chytí a poroste pěkně jako Tobě a hádejte co bylo na vysačce v akvaristice "Echinodorus 'Rubin Narrow Leaf'"
Akorát nevím zda je to opravdu Tornádo nebo OZELOT ale to je jedno hlavně že je super. Taky sem koupil cryptocoryne rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica a ta zatím vypadá taky moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 17:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Ano, prezentace platí. Pod Echinodory jsem dal hnojivé kuličky Bivoj od Rataje. Pak jsem dal kuličky od JBL, ale pro Beauty Red již mohlo být pozdě (bojím se vytáhnout zbytky ze dna a podívat se, co zbylo z kořenů).

Pokud jde o dusík, od Dudaka (téměř souseda přes dva bloky) jsem se dověděl, že podle laboratorního rozboru by ve vodě měl být dostatek NO3 (30 mg/l nebo tak). Pistii z velkého akvária sice po kýblech nevyhazuji, ale každý týden musím dvě hrsti odebrat, roste. V miniakváriu by se o vyhazování kýblů dalo mluvit spíš. Nedostatku dusíku nenasvědčují ani ostatní rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Prezentace jeste plati? Davas pod Echinodory nejake hnojivo? A co delaji rostliny na hladine? Pokud tam nejake mas a nevyhazujes je po kyblech, Tve ryby moc nenahnoji, dusik nepridavas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 16:53 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Děkuji za tip. Některý z nich zkusím.

Když se tak dívám na to Tornado, tak si nejsem jistý, jestli to náhodou není ten, kterému se u mě moc nedaří. Docela si pletu Echinodorus Ozelot, Leonard a Tornado. Tomu mému (ať je to již kterýkoliv z nich) pořád hnědnou a uhnívají starší lístky od konce do středu a nové lístky jsou takové nějaké malé, i když mají přirozené barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Fotka k příspěvku Aspon ze zajimavosti jeste pridam fotku Echinodorus 'Purpurea', ktery by mel byt taky maly, jen se nejspis hur sezene (kdybys treba na nej nekde natrefil). Na fotce uprostred.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 16:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Pridavam fotku Tornada v low-tech akvariu, treba se Ti zalibi tak jako mne:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Tropicu do low-tech moc nedoporucuji, nemusis z ni v takovem akvariu mit prave radost, i kdyz muzes, je to trosku risk.

EDIT: Ja svou z low-tech akvaria daroval, trapila se tam, ale v hi-tech je mam krasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado - krasny dekorativni Echinodorus, nenarocny, u mne se obdivuhodne rychle chytil ve dvou akvariich. V low-tech akvariu nebude prilis velky (zato je zajimavejsi barevne), v hi-tech jak se zda, nema problem prekonat uvadenych 20cm. Kdyz budes mit stesti, obcas ho ma Hornbach a kdyz na nej narazis, nepremyslej a ber ;-) .

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar , u mne se ukazal jako slusny drzak, opet Hornbach, ten mivaji celkem bezne. Podle podminek od olivove zelenych po cervenejsi listy, roste celkem pomalu, tornado je proti nemu fakt tornado, nebo alespon u mne.

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rosamunde , obcas na burze na Pankraci, hezky zelene siroke listy, nic extra zajimaveho, ale hezky je.

Pisu co mne hned tak napadlo, moznosti je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 15:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kubasix
Uvažoval jsem o něm. Ale když se v atlasu píše, že vyžaduje silnější osvětlení, asi to bude taky znamenat, že bude vyžadovat víc CO2 než je ve vodě přirozeně. Myslíš, že by měl smysl bez CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 15:40 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: michalt
Co třeba Echinodorus Tropica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 15:31 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaký echinodorus
Ahoj, chtěl bych zkusit nějaký echinodorus, ale neumím si vybrat podle nároků a velikosti. Doposud jsem měl echinodorus leonard, ale moc dobře si nevede. Zkusím jej ještě přesadit na světlejší místo. Echinodorus beauty red zcela odešel.

Dokázal by mi, prosím, někdo doporučit nějaký echináč, který je spíš nižší a hodí se do prostřední části nádrže (mírně na stranu)? Tak do 20 cm výšky. Nebo i vyšší, který však i při lepším osvětlení roste spíš pomaleji. Nedodávam CO2, hnojím PMDD. Dno nemá výživný substrát, ke kořenům přidávám jílové kuličky (případně rád přidám i něco jiného, jestli to echinodoru pomůže). Osvětlení spíš silnější (0.5 W/l - cokoliv to už znamená). Děkuji za jakýkoliv tip a přeji hezký den.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1051