Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 01:35 Muž grizly [145]
nick napsal: ráda bych tam dala jakou chci.mám tam třeba valisnerii spiralis nebo anubias,asi rok,a čekala sem že začnou aspoň trochu růst...chvilku sem tam měla i Ludwigii a vydržela maximálně dva měsíce.je dost možný že je to i světlem,ale spíš bych řekla že je to vodou...

Pokud ti nerostou tyhle rostliny a používáš vodu z veřejného vodovodu, bude to nejpravděpodobněji světlem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:40 Muž miloon [4] – kde?
da mi niekto nejaky link na predaj rastlin...najlepsie na slovensku...mozno este stihnem nakupit kym nebude mraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:41 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: bojovnice
Jak píše Farrael. Nejlepší by bylo pár wattů přidat. Líp to poroste a budeš z toho mít větší radost, menší starost. Takhle by se ani nenáročným rostlinkám moc dařit nemuselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:37 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: bojovnice
Mno pokud ho chceš ještě zalesnit, volil bych silnější osvětlení, těch 11W nic moc... A jak koukám na velikost nádrže, tak je to sakra málo. Tzn doporučuji pomocí tatínka kutila vytvořit nový kryt s lineárkama a větší wattáží, a nebo koupit za pět stovek svítidlo v akvaristice na dvě 15W zářivky. Či si ho případně přát k vánocum, jsou za dveřma ;-) A pak si tam můžeš dovolit různé rostlinky. To co rychle roste a je to nenáročné relativně je Hygrophyla Polysperma, Egeria Densa, Vasilinérie atd... Stačí se kouknout do atlasu s rostlinami. - nenáročné nemyslím na světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:36 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: bojovnice
Na světlo je nenáročná Ceratophyllum demersum, Cladophora aegagropila (řasokoule), Microsorium pteropus, anubiasy, některé kryptokoryny. Ve vyhledávači rostlin se dají nastavit požadavky na světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:30 Niky – 54l
Fotka k příspěvku Ahoj, založila jsem 54l akvárko a chci ho ještě zalesnit. Poraďte prosím, jaké rostliny byste mi doporučili. Mám osvětlení 11W, takže nějakou nenáročnou rostlinu. Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 17:45 Muž jaa [5] – Re: darka
tak to mozem potvrdit.........asi za mesiac som mal zo stonky dlhej mozno 15cm tak priblizne pol kybla(odhadom asi 10az15metrov)........vyhodil som ju, bo to bolo az moc a "dusila" mi ostatne rastliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2009 17:39 Žena darka [520] – Re: Tom
Podle mých zkušeností je nejrychleji rostoucí rostlinou ( i při mizerném osvětlení) rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:08 filipsi – Re: sollik
Pokud penezi neoplyvas, vol to co mas. Hlavni T5 je mensi rozmer (vice svetla se lepe pomoci reflektoru usmerni kam ma), a to, ze jsou k dostani v HO provedeni (na stejnou delku vyssi prikon, potazmo i "mnozstvi" svetla). Ucinnost je jen o trosku lepsi nez T8, na ucinnosti by se ti investice vracela hodne dlouho, i kvuli vyssi cene T5 trubic.
Kdyz nekdo porizuje nove, radim T5, kdo chce vymenit, at meni, ale nesmi ho k tomu vest duvod uspory. Kdo nema penize nazbyt, at nemeni (at pocka, az penize nazbyt budou).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:46 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Sid
Já právě teď řeším otázku osvětlení (tedy i na akvarista.cz). Mám objednané akva d.78 x š.38 x v.60. Nějaké zvláštní nároky na rostliny nemám (travička v popředí, náročné druhy) ale o co jde: Bu´d můžu použít to co mám doma tedy obyčejnou tlumivku a zářivku např. Osram Lumilux - to je zadarmo, ale žere to víc proudu a svítí míň, nebo zainvestovat do systému T5 - stojí peníze který momentálně nemám, ale svítí to líp a žere míň. V každém případě použiju reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 10:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sollik
"Tak akorát" je, když má rostlina světla dostatek. A nároky rostlin jsou různé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 07:14 Muž sollik [257] - Cichlidy
Sid napsal: Dostatek světla znamená, že je ho "tak akorát". :-)
Při dostatku světla už skutečně rostliny nepřežívají, ale žijí. ;-)


A kolik je "tak akorát" ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 00:15 Tom – Do maleho akva
poradte prosim nake rychle rostouci rostliny do maleho akva.
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 14:59 klavzam – Re: Horác
na to som prisiel, ale problem bol v tom, ze ked dam to posledne (cize teoreticky najvacsie) tak ten layout ako posledny obrazok mam najmensi, lebo su tri v rade.
teraz som zistil ze je ovela lepsie dat tu tretiu moznost "640x480 display, one per line" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 08:03 Muž Horác [3942] – Re: klavzam
Velikost obrázků se volí hned na první stránce. Dodatečně ji změníš kliknutím na "change image size". X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 07:23 klavzam – Re: DrBolíto
ta stranka je fakt super. potlesk len som neprisiel na to, ako zvacsit ten layout, aby som nemusel pouzivat lupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 02:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pro inspiraci a občas tam je i rozvrh rostlin.
showcase.aquatic-gardeners.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:28 klavzam – Re: Mistrix
na Aqua-Daho pozor ;-)
minuly tyzden som od nich obdrzal set pre 100-150l a tych raslin bolo strasne vela (kvalita tiez super) ked chces, tak pozri do mojho avarka co vsetko poslali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:49 Mistrix – Re: Haimdol
Moc pěkné stránky a velice dobré povídání, díky za tip...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:45 R Muž Silent [5949]
Zkus se kouknout k Horácovi: www.horacovoakvarium.cz/… jen si to budeš muset uzpůsobit k obrazu svému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:40 Mistrix – Re: Haimdol
Nádrží jsem u zkounul na různých akvaristických webech mraky. Některé jsou krásné, jiné ještě krásnější, ale takřka nikde nenajdeš, jaká rostlina je kde osázená a případě jak vypadalo rozložení rostlin při prvotním zasazení. Inspirace je všude opravdu hojně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:38 koblihcz – Re: Mistrix
No treba na www.aqua-daho.cz nabizi ruzne sety rostlinek pro osazeni akvarii podle objemu pokud to nechces resit sam. Ale ja myslim, ze je to to nejzajimavejsi pri zakladani akva, tak by bylo skoda aby to udelal nekdo za tebe. Velmi dobry zdroj jsou tyto stranky. Najdi si nadrze o stejnem objemu ktere maji dobre hodnoceni a libi se ti, podivej se co tam roste, precti si o tech rostlinkach tady v katalogu rostlin, neco vyhod neco jineho pridej a je. Akorat s ohledem na rostlinky bych ty ancistrusy tam nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:36 Muž grizly [145] – Re: Mistrix
Dzungle, to je to prave akvarko!
Z vlastni zkusenosti ti mohu doporucit: Ludwigia repens, Ech. indian red a argentinensis, Anubias berteri a coffefolia,Valisneria asiatica a rubra, sagitaria subulata, Rotala macrandra. Tyto rostlinky rostou dobre. Ph mam 6,8.
Tyto: Ceratopteris siliquosa, Hottonia inflata, Hydrophila polysperma a simensis a corymbosa var.minima, Ech. tenellus, Lilaeopsis nov. zelandiae, Bacopa monniera zivori a moc se jim nedari.
Ve druhem akva mam(mel jsem, vcera mi zaclo tect a tak jsem ho vypustil) ph 5,8-6. Tam jsou rostlinky vetsi, zdravejsi, mohutnejsi.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:33 R Muž Silent [5949]
A co se podívat pro inspiraci tady na nádrže. rybicky.net/nadrze/ najdi si nádrže s podobným obsahem a uvidíš co je podle tvého gusta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:15 Mistrix – Pomoc s osazení rostlin v novém 250l akváriu
Ahoj,

po delší době jsem se rozhodl pořídit si domu akvárium. Konrétně akvárium o rozměrech 110x45x55. Rád bych založil společenské akvárium. V kterém bych chtěl mít z počátku 2-3 Ancistrus, několik kousků čichavce modrého a neonky. Ryby chci dát do akvária postupně. Problém mám, ale s výběrem rostlin, respektivě nemám s tím velké zkušenosti a mám strach, aby akvárium nevypadalo jako "džungle" a hlavně abych vybral vhodné druhy rostlil, versus vhodné rybky. Navíc se obávám, že do začátku nebude vhodné pořizovat nějaké náročné rostliny, které nebudu zvládat... :-(

Chtěl bych se zeptat jestli by se tady nenašel někdo zkušený, kdo by byl ochotný mi pomoci s rozložením a výběrem rostlin do mého akvária. Neočekávám, že budete všichni dávat do tohoto topicu úžasné návrhy, spíše bude-li někdo mít chuť a náladu mi pomoci, poradit, či v ideálním případě navrhnout osazení akvária, budu moc vděčný. Jsem ochotný za případnej návrh zaplatit i nějakou kačku či nějakou protislužbou (např. pomoc s počítačem, webovkama, či tak něco), ale na druhou stranu, nemám v plánu za to dávat tisíce.

Předem moc děkuji za jakékoliv rady. Případně máte-li někdo tip na nějakou zajímavou literaturu, kde by byli nějaké návrhy osazení, určitě uvítám. Zatím jsem pořídil knihu "Akvarijní rostliny" kde jsou návrhy osazení 3 akvárií, kdy jedno je podobných rozměrů. Tak jsem zvažoval osadit akvárium dle této knihy, ale přece jenom je to jen jeden návrh, a navíc rostliny nemusí plně vyhovovat rybkám, které v akváriu chci mít...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 09:29 zrada – Re: kortezhugo
Na to se můžeš podívat k Petrovi do deníku. Přesněji jak to vypadalo před rokem nebo před dvěma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 22:34 Muž kortezhugo [983]
...ono je o vsetko pekne - to berem - len ako to vyzera o pol alebo o rok ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 13:02 Muž Lukasson [40] – Re: ustavprochore
wow coze tak ten odkaz co tady dal ustav smich (ten nick mě vždycky dostane) je dost dobrý, teda spíš ta nádrž na něm. Normálně mi spadla brada až na zem jak jsem to viděl. Myslím, že s tím kořenem se nechám inspirovat, neboť rostlinky na kořenu je má oblíbená dekorace.
Ustave o5 díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 12:09 Žena ustavprochore [567] – Re: klm007
www.akvarko.cz/… - koukněte sem, co všechno lze - Blyxa, Riccia, Pogostemon, mechy,... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 00:24 Muž kortezhugo [983]
...aj Cladophora aegagropila sa da pouzit na koren - aj ked vecsina ludi ju ma v "guli"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:19 Usine – Re: klm007
Nemyslím že je to málo rostlinek. Mechů je docela velké množství a jsou i tvarově hodně odlišní. O anubiasech to platí také a u hnědovky je taky pár možností. Co takhle trochu hledat sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:13 RAP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 23:06 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: klm007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 22:13 Muž klm007 [114]
Stejně se mi zdá, že je zde vypsáno nějak málo druhů rostlinek, když vlastně má v akvárku kořen. Nevěřím, že má každý na kořenu mech, anubias nebo hnědovku. Nějaké jiné tipy by nebyly? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:36 RAP – Re: RAP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:24 RAP – Re: kraken691
Co třeba takhle www.akvarista.cz/… ;-) .
Jinak co se týče kančíků a rostlin, tak je to složitější. Záleží na naturelu jednotlivé ryby a jak moc se nudí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 00:42 kraken691 – Re: poltergeist
Zdravim panimáma sy kopila citronáky a já vubec nevim jak akva zařídit jaké dno kameny a co kdybych na kameny přivázal anubiasy než prokoření do kamenů myslýte žeby je taky porušily??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:47 Muž poltergeist [3] – Re: Dušan2
kameny kolem rostlin vážně nepomůžou co sem měl citroňáka tak ten odrovnal neskutečný balvany jen aby vyrval kytku. Jsou to strašně silný ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:39 Libor123 – Re: punki
Ahojky.
Prosím tě neměl by jsi nějaké přebytečné rostlinky, pokud ano odkud jsi a jak bychom to provedli. Díky za odpověď Libor. ;-) :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Mě kančíci neryjí vůbec. Ani staří ani mladí. Neryjou žádní. Takže tam může růst cokoli.
A proč neryjí? Domnívám se, že je to tím, že mám v AQ několik kokosů místo jeskyněk. A když mají jeskyňky, tak z ní vynesou jen pár kamínků. Nic víc. Nemají důvod rýt. Když mají bydlení hotové.
Vyzkoušejte a pak dejte vědet jak se chovají když mají schovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 14:42 Muž Dušan2 [1]
Já bych dal kolem rostlin kameny aby pod nima neryly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:20 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Libor123
Fotka k příspěvku U me ze zacatku trhali prakticky vse, pak se to zklidnilo a rostlinky prestali zrat a nyni mi tak prosperuji Cryptocoryny, echionodory, anubiasy, valisnerky, egeria i plovouci pistia.
Akorat, kdyz pridam limnobium, tak mu vzdy uzerou korinky, asi je extremne chutne.
Kazdopadne na kobercovky asi musis zapomenout, kdyz preryvaji dno, tak by asi nevydrzely
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:03 Muž Breathlless [6]
No mě tolerujou vpodstatě jenom Cryptcoryny , Valisnerky my vždy vytáhnou, nebo roztrhaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 00:25 Muž Sanka [10] – Re: Libor123
Já měl dřív v 54l jednoho Eliota a s rostlinkama nebyl problém..Tedy když byli pořádně zakořeněné..Když rejou ve dně snadno tak rostlinky uvolní a ty vyplavou..Když ale nakoupíte nějaké tuholisté co pořádně a pevně zakoření neměl by to být problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:24 akar89
ja kanciky chovam a mam u nich rastliny cryptocoryne aponogetifolia,vallisneria americana a bolbitis heudelotii a su v pohode rastu dobre. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:17 Žena bluedream [245]
Proč se nepodíváte na nějaké prezentace akvárií s kančíky? Určitě tam nějakou inspiraci najdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:07 Muž Petrucianni [3]
Nejlépe žádné :-D Já choval kdysi dávno kančíky příčnopruhé a ti dokázali v akváriu udělat nehoráznou paseku, vyrývali rostliny, ožírali je, no prostě kalamita..... ještě ke všemu ožírali i sami sebe :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:04 Libor123 – Jaké rostliny ke Kančíkům?
Ahojky všichni akvaristi. Mám jeden dotaz? Jaké rostliny by byli vhodné ke Kančíkům. Konkrétně perleťákům, příčnopruhým, červenohrdlým a šikmopruhým. Chtěl bych nějaké kobercové a potom do středu a pozadí. Akva je půdorys 120 * 50 a druhé 160 * 60. Zajímali by mě rady od lidí kteří mají Kaňoury. Poraďte. Díky za každou radu a prozatím čauky. Libor :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 23:58 Muž kortezhugo [983]
...to aqua ma "len 30cm vysku" co tak - Echinodorus 'Jan Harbich' ten bude "idealny" do stredu... pekny je aj ten E. "Kleine Bär" len ten bude az po hladinu do stredu bi som ho nedaval...ale ak chce?...preco nie...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2301