Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:24 Muž Vstrom [82] - Malawi
Taky se přikláním k té variantě, že by to aq mělo být na podložce a ta v rámu. Dnes jsem obcházel akvaristiky a za podložku chtějí okolo 250Kč. Asi tam dám 1cm široký polystyren za 10Kč:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:14 Muž Kepke [10] Re: Losky
Podložku tam máš kdyby jsi náhodou přehlédl nějaký ten kamínek ať ti nepraskne sklo takže bych voli spíše variantu s vložením do rámu. Ale jsem amatér;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:09 Muž Vstrom [82] - Malawi
ještě se chci zeptat, akvárko má dole plastový rámeček, aby nebyl vidět bordel v písku a do něj je akvárko zasazené. Podložku mám dát pod ten plast a nebo podložku usadit do toho plastového rámečku a na to pak sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:48 Muž Vstrom [82] - Malawi
Omrknu to a zjistím co a jak a pokusím se tam narvat ještě jednu 18w zářivku. Jinak ty kytky v prvním odkazu můžu koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:15 Fugee
Koupil bych spíš jiné, klidně nějakou lampičku, co snese 60W zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:13 Muž radusho [41] Re: Losky
mam tiez akvaset ale v kryte mam 2x18 wattov a rastie mi tam skoro vsetko s vynimkou tych naj narocnejsich rastlin. ale tie som vlastne ani neskusal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:46 JagerMaister
ja som dnes do krytu 60x30 s osvetlením 15w + reflektory napchal ešte 1x 9w skús to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:45 Muž Vstrom [82] - Malawi
Asi silnější zářivky ve stejném rozměru asi neexistují, co? Kryt je české výroby a okolo zářivky je ještě bílý reflektor. Těžko říct, zda by se mi podařilo tam nacpat ještě jednu zářivku:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:38 JagerMaister
tak s takým osvetlením by si mohol skúsiť machy napr. jávsky mach, rasokoule
alebo microsoria - pteropus, windelov
no na začiatok by bodli nejaké stonovky ale to by si musel zlepšiť osvetlenie ;-) nech sa vedie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:37 Fugee
Tak na tuto wattáž maximálně nenáročné mechy, protože jiné rostliny neporostou. Chce to alespoň 50W
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Losky
Pokud nebude silnější světlo, je výběr dost úzký:
Sagittaria subulata, Ceratophyllum demersum, Vallisneria spiralis, Anubias barterii, Taxiphyllum barbieri, Cryptocoryne affinis. A to je asi vše, co mě teď napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:33 Muž Vstrom [82] - Malawi – Jaké kytky ke krevétkám do 100L AQ?
Ahoj, koupil jsem akvárko 100L a chci tam dát nějaké krevetky, až se zaběhne. Co se týče písku, koupil jsem černý 1-3mm, dále takový pěkný rozrostlý kmen z akvaristik.cz, jako filtr chci použít čerpací hlavu Atman a biomolitan, osvětlení je v krytu 1x18w.
Jaké se dají použít kytky? Nějaké rychlerostoucí nebo naopak? Můžete mi nějaké doporučit, případně pokud se jich někdo chcete zbavit, budu rád, za každou kytku či jen ten typ. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:28 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Kyssi
Postačí hravě 0.3 W/l, já to tak měl ve 112 litrovém akva a šlo to pro docela dost rostlin, zkus nějaký zatím nenáročný jako kryptokoryny červené, microsorium pteropus, jávský mech, hygrophilu corymbosu siamensis, ceratophyllum demersum a anubias barteri. Potom bych zkusil nějaké menší a náročnější rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:16 Muž Kyssi [1] Re: Filip980
Vidíš to, a máš mě :)
Kolik by si doporučoval? Někde jsem četl poučku, že by mělo být 0,5W/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Kyssi
No záleží kolik bude mít to akva světla???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:01 Muž Kyssi [1] – Rostliny do odchovného akvárka
Ahoj,
začínám s tím. Po 12 letech vzorného starání o elvu mi zbylo mnoho akvárek a tak je chci zužitkovat a chovat ještě i rybičky.
Pořídil jsem si molliny a chci dát zaběhnout malé odchovné akvárko ve kterém budou prcci plavat, dokud nebudou dost velcí na to, aby je ostatní v hlavní nádrži nesežrali.
Proto bych se chtěl zeptat, jaké rostliny byste do něj doporučili?

Údaje o akvárku:
objem: 30l (s pískem, kytkama...atd. odhaduji něco kolem 23-25l)
dno: 38x28cm
výška vodního sloupce: 25cm
písek: tmavý hrubost 3-5mm

Na provzdušnění dna tam budou pískořky.

Je velmi pravděpodobné, že z toho časem (pokud se bude dařit, budou finance a čas a chuť) udělám velmi členitou nádrž pro krevetky (aby měli velký prostor po kterém budou moci lozit a požírat řasy)

Rostliny budu pořizovat od aqua-daho - vzhledem k tomu, že nějaké mám v hlavním akvárku (bohužel zatím pořád malé - např. sagittaria graminea), tak do těchhle nechci investovat víc než 300,- + doprava

Za případnou pomoc s výběrem těch rostlin, "kolegové", bych se nezlobil

Tak ať to bublá!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 23:55 ModrejMilous – Rada ohledně rostlin
Ahoj,
zajímalo by mě-kdo by byl ochotný poradit-jaké rostlinky budou dobře vycházet s Valisnerií spiralis(dočetla jsem se o ní,že má ráda tvrdší vodu(uhličitanová tvrdost) a zásaditou).Měla jsem k ní totiž ještě Microsorium pteropus a to prý vodu okyseluje.Je pravda,že po tom,co se víc rozrostlo Microsorium,Valisnerie začla hnědnout a odumírat.
Chtěla bych se Microsoria asi úplně zbavit a osázet akvárium něčím,co by mělo stejné,nebo podobné podmínky pro růst jako V.spiralis.Proto se vás chci zeptat,co k ní máte vy,s čím vám prosperuje a co mi k ní doporučíte.Vzhledem k tomu,že se akvaristikou zabývám zhruba 3 roky,berte prosím v potaz,že jsem začátečník :)
Moc vám děkuji za odpovědi a postřehy.
Jinak v akváriu mi plavou gupky,platy a pancéřníčci.....tak případně,aby kytky vyhovovaly i pro ryby......
Hrozně moc díky za rady,ani nevíte,jak člověk ocení rady někoho s většími zkušenostmi.... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 23:58 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: sefca
já myslím že můžeš, když těma trubkama voda rychle proletí tak se do ní žádná měď nedostane. Zkus a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 23:03 Muž sefca [3] Re: sefca
Jo a ještě jedna otázka.Můžu napustit akva vodou přímo z vodovodu když mám karmu(plyn.průt.ohřívač)? Sou v ní asi měděný trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 21:27 Muž sefca [3]
Fotka k příspěvku Tak sem to tak zhruba počítal.Mám v plánu pořídit pro začátek asi 60 rostlin do dna + nějaké plovoucí.Akva je 120x50.Jeden kořen,jedna jeskyňka a jedna velká břidlice.Hodil sem to na podložku a vyfotil.Bude těch 60 rostlin(Douška,Rohatec,Bahnatka,Bakopa,Šípatka,Šípatkovec,Solenka,Plevuňka,Mokřanka) stačit nebo je to hodně nebo málo?Začínám znova po 20 letech tak chci pořídit pro začátek levnější rostliny.
Děkuji za rady.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 19:50 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sefca
pokud by jsi chtěl něco na kořeny nebo kameny doporučuji ti Microsorium pteropus, mě rostlo při 15 wattech ve 112 litrovém akváriu a rostlo jako divý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 17:16 Muž sefca [3]
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:03 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: sefca
Mohu doporučit různé Hygrophily. Tyto tři druhy vypadají odlišně, jsou podobně nenáročné, rychle rostou (časem nebudeš stíhat vyhazovat) a zároveň i dobře vypadají.
Podívej se v jejich profilech kdo má přebytky a nemusíš ani utrácet moc peněz v drahých shopech...

rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 08:16 Usine Re: sefca
Rostlin samozřejmě co nejvíce, musíš ale počítat s tím že některé neporostou. rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 21:23 Muž sefca [3] – Dotaz
Může mi někdo poradit kolik rostlinek a jaké do (300 l)akvária o rozměrech 120x50x50.Chtěl bych více osázené akva nenáročnými rostlinkami.Rybky budou tetry,panceříčci,štikovci,betty,pestřenci atd.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:57 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: mimi
Tenhle štěrk je celkově do akvária nevhodný, ostré hrany a dost možná bude plný vápníku, jak to u těchto drtí bývá...Pro utricularii je zcela nevhodný a tahle rostlina chce jemný, na živiny bohatý substrát aby rostla a po čase něměla tendence se odrthávat od dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:46 Muž fido16 [631] Re: mimi
No tady na strankach pisou sterk 2-4 mm takze si myslim ze spis v tak hrubem neporoste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:43 mimi – UG
chcela som sa len opytat ci by som mohla zasadit rastlinku Utricularia graminifolia do tohto strku. (davam sem link: www.akvariumkobolka.sk/… ) mam ho doma uz dlhsie, a tak ma napadlo, ci by sa to nedalo vyuzit aj na sadenie tejto rastliny. dakujem. m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 15:18 Muž davidus [41] - Cichlidy – teplomilné
Poradí někdo jaké teplomilné rostliny si pořídit do akva 450l 216W. Voda je kyselejší pH okolo 6. Zatím mám dobré zkušenosti s velisnerií giganteou, stolístkem, echionodorem. Poradí někdo plovoucí rostliny do těchto podmínek. Výška sloupce akva 60cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 19:46 Žena ustavprochore [567] Re: RedCube
Klidně mrkněte i po nějakých malých "echinodorech" - Helanthium quadricostatum, H. Vesuvium, H. bolivianum...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RedCube
nebo třeba saggitaria subulata, přidat nějaký anubias barteri nana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RedCube
lepší jsou kryptokoryny, vypadaj sice jinak ale jsou docela nenáročné, jen vybrat druhy které nejsou tak vysoké (ale těch zas tolik není)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:32 Žena RedCube [0] Re: katterinecka
Tak to mám z čeho vybírat :-) Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 08:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
blyxa není dobrá do akvárka se slabším osvětlením, bezpřidáváním CO2 a hnojení, aby nedopadla stejně jak ten acorus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 08:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RedCube
echinodorus tenellus - méně náročná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 23:09 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: RedCube
Mrkni na:
blyxa japonica
eleocharis parvulus
eleocharis acicularis
eleocharis vivipara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 21:36 Žena RedCube [0] – Acorus pusillus
Dobrý den, naivně jsem si koupila tuto rostliny (acorus pusillus) s tím, že mi prodávající řekla, že je výborná, že jí má sama v akváriu a krásně se jí daří. Při příchodů domů jsem sedla k počítači a zjišťovala jsem něco o této rostlince. Byla jsem nepříjemně překvapena, že všude bylo psáno NEVHODNÁ DO AKVÁRIA! Všem hynula do měsíce. Ráda bych měla podobnou rostlinku v akváriu, tak bych se chtěla zeptat jestli by jste mi někdo neporadil, které AKVARIJNI rostlinky jsou této podobné. Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 07:32 Těhňajs
Nikdo nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:14 Těhňajs
Zakládám akvárium 600 litrů, osvětlení 0,4W/l.. Vybral jsem takového rostliny: Alternanthera rosaefolia,
Ceratopteris siliquosa,
Cryptocoryne tropica,
Echinodorus horemanii green,
Echinodorus angustifolius,
Echinodorus Beauty Red,
Echinodorus bleherae,
Echinodorus Marble Queen,
Echinodorus uruguayensis,
Eleocharis parvulus,
Hygrophila corymbosa,
Hygrophila polysperma,
Hygrophila siamensis,
Ludwigia palustris,
Ludwigia repens,
Sagittaria subulata,
Tiger lotus red,
Vallisneria torta,
CERATOPHYLLUM DEMERSUM.

Prosím jaký máte názor či zkušenosti s těmito rostlinami? Za všechny názory či připomínky děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 10:51 jakubkofi – Thank you
o dik to som nevedel ...viskušam to ...a listy sa mi deravili nakonec z nich zostali iba sitko to robia tie prisavniky nie ???
smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 09:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
A pokud se podmínky v akva nezmění, bude se tento neutěšený stav neustále opakovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 09:30 R Muž romant [27987] Re: jakubkofi
Podle toho jak to popisuješ, tak to jsou stonovky a ty je dobrý občas tzv. omladit tím, že se ustřihne ten vrchol stonku(cca 15cm) a ten znovu zasadí a on roste dál. Spodní patrie bývají velmi často bez listů, protože začnou trpět nedostatkem světla. Ty spodní části se buď nechají obrazit, nebo se vyhodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 09:25 jakubkofi – dik...
no mali tendenciu stalu richlo virasť až nad hladinu a odhnili potom a to sa dialo stale aj s inymi druhmi ako napriklad Cabomba caroliniana a tak dalej ale to sa vetšinov dialo s listnatymi rastlinami a ti cabombi mali par vlaken a dlhé hrube stonky a taktiež odhnili :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 21:41 R Muž romant [27987] Re: jakubkofi
Je otázkou co to bylo za rostliny. Některý rychlerostoucí druhy dokáží pěkně narůst v poměrně krátkým čase. Ovšem pokud se ty rostliny měly tendenci jakoby vytahovat, tak to bude tím světlem a to jeho nedostatkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 21:37 jakubkofi – rada-pomoc
a mal som rastliny,a ked som ich kupil tak boli pekné a mali kratke stonky a nadherné zelené listy no po 2 tíždnoch boli strašné mali dlhokanske stonky a listy boli hnedé miestamy zelené ale stonki dosahovali dlšku 125 cm a ked som ich kupil mali iba 10 cm..Môže to byť tým že som mal podomacky robené svetlo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 17:22 Muž bago [6] - AmerikaRe:Bob66
Suhlasim s tebou najlepsie e-shopy ,mozem tiez odporucit .Konkretne som bral rastlinky od Rataja palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 17:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Petr
www.aqua-daho.cz/…
shop.rataj-spk.cz
Tohle jsou jedny z nejlepších e-shopů na rostliny, reference si můžeš přečíst na fórech: rybicky.net/forum/6192 a rybicky.net/forum/4279 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 16:49 Petr – rostliny
Ahoj chci se zeptat kde se dají na internetu objednant živé rostlinky.A jaké máte s dodáváním zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 21:18 Gladilaf – Sagittaria subulata
Ahoj, nemáte někdo z Prahy či okolí tuhle rostlinku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1751