Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 17:43 Acomys
Máte někdo zkušenost se zelencem "zasazeným" na hladině - kořeny v akva? Vždycky jsem měla zelence jen tak ve sklenici s vodou, ale nikdy mě nenapadlo ho strčit do akvária. Nedělá třeba problémy s vodou? Nebo nevylučuje něco co rybám vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 07:15 Muž PeCh [77] Re: Jarry
Absolútne asi nie, ale orientačne, či hodnoty rastú alebo klesajú bude hodnoverný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:42 Muž Jarry [1437] Re: Andaska
NO3 testem od Rataje bych se moc neřídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:24 Andaska Re: Maq
Cože jsi to říkal? Jako ze nějaký nesprávný bakterie mi sežraly dusičnany? :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:22 Andaska Re: Jarry
Testem od Rataje. Fakt jich tam je malo oproti 14 dnům zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 23:13 Maq Re: Jarry
Jarry napsal: čím jsi měřila to NO3? V prezentaci máš uvedeno u kohoutkové přes 30mg/l, nechce se mi věřit tomu, že tam máš 5mg/l.
Denitrifikace a DNRA (dissimilatory nitrate reduction to ammonia). Má/měla tam moc organických látek, tedy velkou spotřebu kyslíku, tedy silně anaerobní prostředí v substrátu, tedy organotrofní bakterie respirovaly dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 22:40 Muž Jarry [1437] Re: Andaska
Tam bych asi problém nehledal, čím jsi měřila to NO3? V prezentaci máš uvedeno u kohoutkové přes 30mg/l, nechce se mi věřit tomu, že tam máš 5mg/l. Obecně silné světlo samo o sobě je jistota řas, je potřeba najít rovnováhu světlo / živiny + CO2. Pokud je světlo limitní faktor, mělo by to fungovat (pro rostliny, kterým daná intenzita bude stačit), pokud je limitní faktor nedostatek živin a CO2, rostliny strádají a nastupují řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 22:31 Andaska
A co třeba špatný filtr?...Rasy mi rostou hodne i na te kostce biofiltru. A i na vyvodu z čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:47 Muž PeCh [77] Re: Maq
A kto má presný? Výsledky môžu byť lepšie alebo horšie. Preto by som sa zariadil zlatou strednou cestou - akoby boli presné.

V tomto prípade je však problém v tom, že v tomto akváriu sa toho mení veľa a veľmi rýchlo. Preto ťažko radiť. Písal som, že toto asi nebude problém rastlín, ale kľudne CO2 mohlo byť príčinou kampaniach rybiek. Či to vieš vylúčiť? Ale tiež to mohlo byť niečo iné. Ale to už asi nezistíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:38 Andaska Re: Roger
:-D v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:24 Maq Re: Andaska
Andaska napsala: Jak mám vyřadit CO2, když ho vůbec nepridavam coze
CO2 Ti tam vzniká rozkladem organické hmoty. A přitom se spotřebovává kyslík. (Já vím, už se opakuji.)

@PeCh: Ale zrovna podle Tillmanovy tabulky bych to moc nebral. @Andaska pokud vím nepoužívá přesné měřiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:21 Muž Jarry [1437] Re: PeCh
Takhle to nefunguje, pH může ovlivňovat spousta věcí, v tomto případě to patrně nebude CO2. Více např. v tomto článku maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:17 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Psala jsi mi, že tu pauzu v osvitu děláš kvůli CO2, že ti to tak bylo doporučeno, tak jsem to bral tak že co2 přidáváš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:06 Andaska Re: Roger
Jak mám vyřadit CO2, když ho vůbec nepridavam coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:03 Andaska Re: PeCh
CO2 jsem nikdy nepridávala. A když zvysim dobu osvitu nebo intenzitu, tak mi rostou víc rasy než rostliny. Intenzitu jsem tedy snížila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:09 Muž PeCh [77] Re: Andaska
Nech ma tu opravia, ale v prezentácii akvária máš tvrdosť 5 °dH a pH 6,7. Z toho vychádza obsah CO2 na 30 mg/l, pričom optimálne hodnoty sú 10-25 mg/l. Teda máš o niečo viacej CO2, než sa doporučuje. Preto mohli rybky kapať. A preto som sa pýtal na aktuálne hodnoty pH a tvrdosti. Rastlinám to vadiť asi nebude. V každom prípade by som sa snažil toto upraviť. Podľa mňa, keby si pridala na svietenie (dĺžka alebo intenzita), tak by ho rastlinky dokázali viacej spracovať v rámci fotosyntézy. Ak si náhodou pridávala CO2, tak s tým by som určite prestal. Pripadne ešte pridať nejako veľmi rýchlo rastúcu rastlinu.

Či to pomôže žltnúcim rastlinám? Asi nie, ale aspoň niečo by si dostala do rovnováhy. Tiež by to mohlo trocha obmedziť riasy. To zase prospeje všetkému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 19:04 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Vím že ještě vím kulový s přehazovačkou, ale zkus vyřadit to CO2 jak jsem Ti nedávno psal, možná proto se ti dusili pancerníčci, za pokus nic nedáš, něco je tam dávilo, a třeba to má všechno souvislost. Ale to budou vědět ty zkušenější, mě to přijde jen logické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 18:57 Andaska Re: PeCh
Světlo mi bylo řečeno, ze ho mám dostatečně silně i náročnější rostliny, tak nevím. Mám zkrátit dobu osvitu nebo snížit světelnost? Svitim na 3/4 z celého výkonu světla a 9h denně s mezi pauzou 2h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 17:41 Muž PeCh [77] Re: Andaska
Skús si pozrieť i toto: horacovoakvarium.cz/…

Ťažko povedať v čom máš problém. Akvárium máš pekné, rastlín dostatok, výživný substrát, ryby kapú, rastlinám sa nedarí, riasam sa darí :-(. Živín tam bude podľa mňa dosť, ak tak chýba niektorý stopový prvok, alebo je problém skôr v prebytku niečoho, ale čoho.

Inak akú máš aktuálnu tvrdosť vody a pH? Čo máš v popise, vyzerá že rastliny nestíhajú spracovávať CO2 (možno málo svetla). A možno preto kapali rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 17:13 Andaska Re: PeCh
No já chtěla aby rostlinky nestradaly. Někdo prekrmuje rybky a já kytky :-D stydim .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 17:09 Andaska Re: Maq
Už me napadá vsechno možný vid :-D . Mela bych to nechat jak to je a počkat az se ty látky ze spodního substrátu vic vycerpaji a pak to teprve řešit, když se to nezlepší ? To bude ale trvat několik mesicu ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 17:04 Muž PeCh [77] Re: Andaska
Keď máš výživný substrát iba mesiac a pol, tak by som nehnojil. Niekde máš problém, neviem kde, ale nedostatok živín to asi nebude (skôr prebytok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 16:43 Maq Re: Andaska
Nehnojil bych. Dusíku máš skoro určitě dost ve formě amonia vázaného ve dně.
Za Tvými potížemi bych nadále viděl "bordel vodu".
Ale třeba s větším úspěchem využiješ rady někoho jiného. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 15:59 Andaska
Ahoj, poslední dva dny pozoruji žloutnutí listů u rostlinek. Dnes jsem měřila NO3 a je nízké cca 5mg/l . Dusitany byly včera na 0.1. Dnes jsem je nemerila, protoze jsem měnila vetsi část vody, odkalovala a odstraňovala uhnile casti rostlinek + cely koberecek u předního skla a echinodorus red indian, kterym se nedarilo vůbec. Mela bych přidat ještě neco rychle rostoucího? A začít hnojit?...s PMDD. Dno mám výživné a akvarko běží měsíc a pul. Rasy rostou vic nez rostlinky. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 20:43 Žena Hanumana [71] – Vallisneria gigantea
Všem děkuji za rady a uvidíme co seženu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 17:46 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Vyhledavač má své mouchy to vím
latinsky česky
Cryptocoryne nevillii kryptokoryna Nevillova
Egeria densa morovinka hustolistá
Echinodorus grandiflorus šípatkovec velkokvětý
Staurogyne repens staurogyne plazivý
Tohle mě z něj vypadlo na těch 20 stupňů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 17:41 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
Budeš se divit, ale vyhledávač jsem zkousela, pro hrubší výběr je fajn ale přece jenom má své mouchy. Tak jsem se dovolila zeptat i váš zkušenějších.
Jinak řečeno jsem jako blondýna zkusila vyhledávač a kdyz mi řekl že jsem blbá a nic takového nenajdu tak jsem se nevzdala a zkouším štěstí u vás. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 15:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hanumana
Mě se pod V. gigantea uchytila C. affinis. Za dva roky povyrostla.
Taky má šanci Lomariopsis lineata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 15:56 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
V atlase je vyhledávač zkus zadat svoje parametry a uvidíš co ti to najde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 15:55 Žena tramtra [3202] Re: Hanumana
Větší listy, pěkně zelená...napadá mne Bleheráč, ale proti Valisnerii je dost rozložitý...
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 15:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 15:14 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
To jsem právě tušila jen jsem doufala že si třeba najde nějaký vodní plevel kterému by stačilo i méně světla. A když bych ji vyhodila je nějaká rostlina která by rychle zaplnila prostor? Ideálně s většími listy, pěkně zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 14:56 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Bohužel z giganteou toho už moc nevypěstuješ když zabere půl hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 10:11 Žena Hanumana [71] – Vallisneria gigantea
Dobré ránko, nenašel by se tu někdo, kdo by mi poradil, jaké rostliny vybrat k této velké a stínící rostlině. V akváriu (100x40x50 cm) netopím takže i v horkých letních dnech teplota nepřesáhla 25 st., běžně má voda 20-21 stupňů a je měkká (4 dKH skoro až moc), dno je čistý říční písek. Při zakládání jsem v zápalu nadšení nakoupila nějaké cryptocoryny, které jsem si nechala poradit.
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_var_brown
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_crispatula_tonkinensis
a poté ještě později doplnila
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_palaefolius
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_natans
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
A i po půl roce všechny žijí, většina trochu poporostla, ale jediná které se opravdu daří je právě ta veliká zákruticha (kterou bych ráda zachovala v pozadí v jednom rohu). A teď bych to ráda trochu změnila a dodala k ní nějakou zeleň, která by zaplnila i nižší patro a schovala to protivný pozadí. ano

Mám možnost dostat
Microsorum pteropus a Cryptocoryne affinis

nebo koupit
Egeria densa
Echinodorus Kleine Bar
Echinodorus Ozelot
Hottonia Inflata
Hygrophila Siamensis
Hygrophila Corymbosa
Hygrophila Difformis
Hygrophila Polysperma
Anubias Barteri var. barteri
Aponogeton crispus
Bacopa Caroliniana
Limnophila sessiliflora
Ludwigia Repens
Microsorum pteropus Narrow
Microsorum pteropus Windelov
Rotala Rotundifolia
nebo případně si nechám poradit jakou jinou

Ráda bych doplnila víc druhů (místo ještě nějaké najdu), tak aby tvořili porost ale i nějakou "soliteru". Za každou radu budu ráda stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2018 19:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PeCh
I dvoumetrovou egerii narveš do tvého akvária. Prostě ji smotáš do kruhu a necháš plavat na hladině. A jak bude moc stínit, tak polovinu odlomíš a vyhodíš... Ale na záběh bych doporučil spíše růžkatec. Přijde mi, že roste v širším rozsahu parametrů vody než egeria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2018 19:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PeCh
I když by byla dlouhá 2 metry, je tak "nemasivní", že se nic neděje. Klidně ji dej a v budoucnu ji případně udělej rezervaci v třílitrovce na okně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 18:59 Muž PeCh [77] – Rastliny na zábeh akvária (a ich neskoršia výmena)
Otázka trocha zapadla, tak to skúsim ešte raz:

Taká Egeria densa podľa atlasu môže narásť na 200 cm. To s mojím akvárkom nedám (ani na výšku ani na dĺžku). Je však odporúčaná na zábeh. Je v tomto prípade lepšie ju nedať alebo ju dať na povedzme 2-3 mesiace a neskôr vyhodiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 00:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Jenže já teď primárně reaguju na seznam, který PeCh předložil bez jakéhokoli mého postrkování :). (ve smyslu - seznam rostlin předložil naprosto samostatně)

Ke kryptokorynám: Jsou to rostliny pro trpělivého akvaristu, který dokáže nedělat výrazné změny a nebojí se jich v úvodu zasázet dost (a dát jim výživný substrát). Při běžném provozu s nimi není problém od objemu 15l výš (menší objemy mohou být "ťukni trochu víc a pohnojí se to").

P.S. PeCh: Stále hovořím o kryptokorynách, co před dvěma lety rybicky.net/clanky/1543-par-slov-o-kryptokorynach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2018 23:17 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
V tomhle se asi moc neshodneme, pořád radíš strkat do akvária kryptokoryny. Jsou to pomalu rostoucí rostliny a ještě náchylné na změnu prostředí a to většinou znamená částečný někdy i celkový rozpad listů, což v nově zakládaném akváriu není žádoucí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 22:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PeCh
Fotka k příspěvku Použij Cryptocoryne wendtii green (jedno, jakou) a Cryptocoryne affinis (kryptokoryna červená). Hodně od obou druhů.
Tu Cryptocoryne tonkinensis můžeš zkusit, když ji seženeš. Ona se velmi snadno nechá dusit jinými rostlinami, ale za pokus stojí.

C. parva určitě ne na začátek. Přikládám fotku svojí. Jak dlouho, myslíš, že trvalo, než takto ze dvou rostlinek vyrostla?

Mi Oya je škoda (pokud je to skutečná Mi Oya). Ta by si zasloužila samostatnou rezervaci. Walkeri nemá smysl míchat s wendtii.
Křížence tam nedávej (kříženec nebo jedinec nejasného původu, je, když to má v názvu mezi slovy "x").

Koukni na video tohoto mého akva www.facebook.com/… Kolik, myslíš, druhů rostlin tam je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 22:31 Muž PeCh [77] Re: JirkaŠčobák
No určite tam nedám všetko ale nepredpokladám, že sa mi podarí všetky zohnať. Akvárium bude mať na výšku len 40 cm a niektoré rastliny rastú do oveľa vyššej výšky, no kvôli tomu, že rýchlo rastú sa odporúčajú na zábeh akvária, a tak ich chcem na začiatok dať a neskôr nahradiť menšími (‎Egerie densa, Ceratopteris thalictroides, Hygrophila polysperma).

Čo sa týka cryptocorýn, tak kolega mi môže dať z týchto (ešte nemám vybrané):
Cryptocoryne x willisii
Cryptocoryne wendtii Mi Oya
Cryptocoryne wendtii green gecko
Cryptocoryne walkeri
Cryptocoryne parva (kryptokoryna nízká)
Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis (kryptokoryna kadeřavá var. tonkinensis)
Cryptocoryne affinis (kryptokoryna červená)

Lemna minor ani nechcem, ale tiež rýchlo rastie a nie je problém ju vyloviť. Chcel som ju len aby podporila zábeh akvária.

Keď to zoberiem laicky, také Egeria densa podľa atlasu môže narásť na 200 cm. To s mojím akvárkom nedám (ani na výšku ani na dĺžku). Je však odporúčaná na zábeh. Je v tomto prípade lepšie ju nedať alebo ju dať na povedzme 2-3 mesiace a neskôr vyhodiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 22:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Pokračování ...
Fotka k příspěvku ... odsud: rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium

PeCh: A to je problém. Chceš dát víc druhů rostlin. Nevíš, které se ujmou a nevíš, jak dlouho to bude trvat. Ne úplně každé akvárium s jakýmikoli rostlinami se hodí pro vysněné ryby. Třeba tam strčíš rostlinu, která se rozhodne převálcovat všechny ostatní rostliny. Abys viděl ryby (a aby ryby "měly nějaký prostor"), budeš ji zastřihávat a po desátém zastřižení ona začne uhnívat. Zkazí se voda, nabéhnou řasy. Bylo by bývalo mnohem lepší ji tam vůbec nedávat. Přitom může být ryba, co by se v 51-150l akva (abych se držel tématu) a s touto dominující rostlinou mohla cítit fantasticky.

Neříkám, že nejde založit akvárium stylem "naházej tam deset druhů jednoduchých rostlin a uvidíš", jen při tomto stylu nemáš jistotu, co dostaneš. Třeba ti vznikne néco, co by bylo super pro čichavce nebo živorodky, ale ty se rozhodneš pro "zahradnický zásah", protože to pro tvé vysněné rybky není to pravé. Bylo by bývalo mnohem lepší od začátku uvažovat, co je pro ně pravé. Nebo, když už jdeš cestou rostlinné loterie, buď připraven změnit plány podle toho, co získáš. Potom je ale předčasné, řešit nyní až tak ryby.

Pro zajímavost dávám fotku, co jsem udělal před momentem. Toto akva budu muset upgradovat na trochu vyšší, protože se mi do něj už rostliny nevejdou. Nebál jsem se jít do akvária s jedním hlavním druhem rostliny a nemyslím, že to po přechodu na vyšší a hlubší nádrž bude vypadat zle. Každopádně - toto akva jsem začal budovat totálně bez představy, co do něj půjde a až po dlouhé době, když fungovalo a nějak vypadalo, jsem začal hledat, jaké rybky by v něm mohly být spokojené. Jsou spokojené, množí se.

Ze seznamu, co dáváš, je pro začátečnické akvárium fajn:
Egeria densa
Sagittaria subulata
Hygrophila polysperma
nejaké cryptocoryny (jaké?)

Pak:
Anubias barteri var. nana (nepomůže ti, roste pomalu)
Ceratopteris thalictroides (tohle je zrovna rostlina, co válcuje)
Lemna minor (jednoduché, ale nedávej)
Hygrophila corymbosa (nevím)

nekdo: Flamingům to ale trvalo 2,5 roku :).
Všechny nejnovější listy jsou aktuálně červené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 07:19 Muž firerescue [6] Re: Passenger77
Zkusím, díky. Nevěděl jsem že to má tak pokročilé filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2018 21:24 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: firerescue
Těžko radit, každý má jiné preference. Já to dělám tak, že si otevřu místní atlas na "pokročilé" a zadám klíčové parametry. Pak projíždím výsledky a přemýšlím, jestli se mi bude něco hodit do mých podmínek, představy a layoutu akvária... Dávám si na čas to zvážit a vybrat "tu správnou"... Obávám se, že toto za Tebe nikdo tady neudělá a ani nemůže, pokud máš být spokojený s výsledkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 17:30 Muž firerescue [6] – Jaké rostlinky doporučíte
Dobrý den, zaběhl jsem AQ rychle rostoucími rostlinkami. Teď bych je chtěl nahradit něčím co neporoste jako zběsilé. Jedná se o střední a zadní část nádrže. Výška 45cm ale nechtěl bych aby rostlinky rostli až úplně k hladině, pak mám problém s prouděním vody a distribucí CO2 ke koberečku. Něco středně náročného, jak na světlo tak na ostatní. Prosím mrkněte na moji fotku a budu rád když mi něco doporučíte. Je toho tolik že opravdu nevím co bych tam měl dát. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 19:56 R Muž afc1886 [14689] Re: rover218
Doplň a hledej, co by se ti líbilo.
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   17.05.2018 19:51 Muž martmart [106] Re: rover218
Ja bych dal neco malo z asie a stredni sibir..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 17:49 rover218 – Rastliny pre Amazonské akvarium
Ahojte, aké rastlinky pre akvarium s Amazonskymi rybkami ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 13:33 Muž Rounce [30] Re: Bublina
Kolem 20° tvrdosti s tou extrémní tvrdostí sem to asi lehce přehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 21:11 Bublina Re: Rounce
Co to je voda tvrdá jak sutr co uvidíš v profilu? Když se podívám na kvalitu vody na smv.cz Zlínsko tak nic extrémního nevidím a takový rostliny který v jiný než měkký vodě snad ani v atlasu nejsou, nebo jsou vzácný že je standardně neseženete. Diana W. Takové rostliny zmiňuje ve své knize, stejně jako odkazuje na studie a sama otestovala že i rostliny z měkké vody rostou v tvrdé mnohem líp a některé i mnohonásobně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=401