Jaké rostliny
ještě mě napadla Hygrophila sp. "Araguaia"
jo, ale ona se pak větví a vypouští vzdušný kořeny a nevypadá to dobře. A zasazovat furt ustřižené kousky a ty spodky vyhazovat je šílená práce. Ty alternathey nedoporučuji, mám od splendidy přes rosefoliu až po reinecki a jsou to velký stromy, do 54l určitě ne.
Buď drobnější ludwigii (arcuatu) nebo rotalu walichi. Ještě mě napadá obyčejnej stolístek, já ho mám na hladině úplně červenej.
No stejně jsem u akva každej den,tak občasné zašmiknutí mi vadit nebude.Člověk se odreaguje
Ta je sice krásná, ale otázka je, jak dlouho tě bude bavit ji pořád zastříhávat, určitě u tebe poroste jak divá!
Kosokvět jsem měl předtím..ten vypadá jinak,to bych poznal..nevím co s tím je..ale nelíbí se mi,tak to vyškubu
zatím se mi jako nejvhodnější zdá Rotala rotundifolia
Mi spíš to, co tam máš, připomíná
rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia
Já jsem jako Eustralis sp. dostala něco jiného, nicméně se to u mě vůbec neohřálo... Objednala jsem i Limnophila hippuridoides a Limnophila aromatica, mají to v ceníku jako 2 odlišné rostliny, nicméně přišly totožné rostliny...Ve zdějším atlasu jsou to samé, co Eustralis.
Je v tom trošku chaos. Každopádně Limnophila aromatica (či hippuridoides) by ti tam pasovala, nebo mě ještě napadá
rybicky.net/atlasrostlin/proserpinaca_palustris Já vím..už jsem byl kolikrát lákán,ale já to časově nedávám.Ale prý bude teď někdy v pátek,to by snad i šlo
Pokud je to jen o hledani napadu, z tech ktere znam osobne, co tak:
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida
Mam u ni dojem, ze se jeji narocnost popisuje jako prilis velka, nemam nad ni buhvi kolik svetla, nepridavam CO2, a presto roste a vypada dobre. Pravda, roste mi hodne pomalu, ale je hezka a zdrava.
Nebo radši microsorium pteropos, cryptocryne affinis a becktii, vallisneria gigantea, ceratophyllum demersum a anubias barteri var.nana a afzelii
kupoval jsem to v Aqua Daho jako Eustralis stellata..nevím,proč vypadá takhle..táhne se za světlem?Světla by mělo být dost
Co si myslíte o tomto výběru?
Vallisneria gigantea
Echinodorus amazonicus
Echinodorus bleherae
Echinodorus latifolius
Hydrocotyle leucocephala
Microsorium pteropus
Děláš s ním nějakou chybu, Takhle velké vzdálenosti mezi jednotlivými patry normálně nemá. Řekl bych že je to něco jiného.
Díky,ale to má moc velké plácačky..rád bych něco jemnějšího
Mam ve stejne velkem akvariu:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
Jeho fotka v atlasu jej prilis nevystihuje, lepe ho ukazuje ta druha a posledni fotka v dalsich fotkach, tak nejak alespon u mne vypada.
Mam ho sice teprve kolem pul roku, ale nevypada ze by chtel putovat z tohoto akvaria ven, jak uz to nektere Echinodory umi, listy konci kousek pod hladinou. Vypada to, ze mas dost vysoke dno, ale i tak by se jeste vejit mohl. Navic se ukazal jako nejodolnejsi z Echinodoru, ktere jsem v te nadrzi mel, a prechod z emerzni formy do submerzni take zvladl rychle (mozna to ale bylo jen stestim na koupi krasne zdrave rostliny).
Vypada dekorativne, listy jsou nejprve cervene, pak zelenaji, je proste zajimavy. Koupil jsem ho v Hornbachu v Praze na Cernaku.
0 13.09.2013 18:03 Burik [727] - Aquascaping Prosím o pomoc.Potřeboval bych poradit.
chystám se nahradit eustralis,jelikož se mi nějak nelíbí a zdá se mi,že se tam moc nehodí
hledám rostlinu do označené oblasti..mohla by být asi i červená..Aby tvořila husté kompaktní trsy.
A taky by měla snést proud,jelikož bude u výstupu filtru
Za nápady díky
Hlavne to zpocatku zasyp rychlerostoucim plevelem jak to jen jde, kolik sezenes (pokud toho nahodou nesezenes pul kompostu
), pomuze Ti to to akvarko rozjet a aspon Ti hned neco poroste, coz taky udela radost.
Použil bych možnost selektování při vyhledávání v atlase a náročností "Velmi nízká, nízká" a budeš mít docela slušný výběr.
Ahoj prosil bych o radu. Chci udělat nové akvarium o velikosti 150l také rohové. Chci menší osvětlení 40W/100 litrů. Nebudu hnojit CO2. A moje otázky zní: Jaké rostlinky do těchto podmínek
Děkuji
Starší reakce
jávský mech, kryptokoryny
Limnophila, Valisnerky, Echináče
Anubiasy, snad i microsoria.
Jake rosliny bych si mohl poridit do akvaria 120x50x50 s osvetlenim 2x30 w.Nejake tipy na nejmene narocne rostliny na svetlo??
Starší reakce
Starší reakce
Díky za cenné rady, rostlinky jsem si všechny vypsala a s příštím nákupem vím, do čeho jít
A pokud mas jak uvadis malo svetla, do tmavsiho mista akvaria si muzes dat nejaky Anubias, velice dekorativne vypada tento:
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
Jak zde nekdo psal, roste snad i pri svicce. Roste hodne pomalu, u nove rostlinky ocekavej tak listecek za mesic. To ma ale ten problem, ze listy nekdy porustaji rasou, coz se na stinejsim miste (treba i pri umisteni pod vetsim Echinodorem) nedeje. Zase se nesazi do substratu, takze muzes vyzdobit koren.
Koren Ti nemusi brat misto, ladacos na nem rado poroste. Treba ruzne mechy, ktere se dokazi po case dobre prichytit a pak uz koren obrustaji samy.
Co se tyce korenu, nekam do jeho spodnich partii muzes uchytit
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus . Je to na svetlo dost nenarocna rostlina, roste i tam, kde uz se malocemu dari. Navic se koreny nesadi do dna, takze kdyz vidis, ze zasazene rostliny nejak neprosperuji a ona ano, mas urcity indikator, ze dno nemusi byt to prave (z jakehokoli duvodu, a jak pisu je to jen indikator, nemusi tomu tak byt). Jen pozor na to kam si tu rostlinu das, protoze vyroste ve velikou dominantu (hlavne pro male akvarium), takze spis do zadni casti nadrze. Ve stejne velkem akvariu ji muzes videt u mne:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kdyz ji chytnes na mensi koren, se kterym mas sanci po akvariu hybat (ze neni sprajcnuty od skla ke sklu pro svou velikost), muzes ji premistovat bez jakychkoli nasledku i s tim korenem kam se Ti hodi.
Limnophila sessiliflora dokaze rust ledaskde. Pokud ma mene svetla, je jen zelena a muze se stat, ze ji odejde spodni listi, ktere nema svetlo, cela se muze neprirozene natahovat a byt slaba. Pokud ma dostatek svetla, jeji vrcholy zacinaji ruzovet a je vyrazne hustejsi. A kdyz se ji dari, zacne odnozovat i po dne a pak pozor na vytazeni rostlin, ktere rostou kde nechces. Kdyz za takovou rostlinu zatahnes, muzes si preorat vytazenim korenu dost velky prostor.
Pokud by se ji nedarilo, a chtela bys neco v tom stylu, podivej se na
rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana . Sice se pise, ze je narocna na svetlo, ale nejak nevim, z ceho tak kdo usoudil. Pokud nepotrebujes, aby rostla jak splasena, staci i slabsi osvetleni. Co jsem si vsiml, ma mnohem mensi tendence shazovat spodni zastinene listy nez mnohe jine rostliny. A v malem akvariu by Ti ani nemuselo vadit, kdyz z ni bude pri mene svetla jakysi zakrsek, ze nebude mit v prumeru (velikost listu) tak moc. Ona totiz i tak rust umi, jen vypada drobnejsi, ale stale velice dekorativne.
U rostlin to skoro nemá cenu vybírat nějaký světadíl. Většina z nich jsou stejně kultivary které s původními rostlinami nemají skoro nic společného.
Myslím že to bude tak stačit, protože většina je jich stejně v amazonii a pokud nejsou, tak stejně rybám to moc nevadí
ano, to vím, škoda, že to nejde specifikovat na Amazonii, jako u ryb :(
Když si v atlasu klikneš na tu lupu a doplníš do políčka rozšíření "Amerika", tak Ti to vybere docela dost rostlin.
Prosím o radu, jaké druhy rostlin se nacházejí v Amazonce. V atlasu se to blbě vyhledává. Mám aq 120x50x60 výšky. Ryby neonky, skaláry, ancíky, pandíky, otíky, helenky, živorodka,
Osvětlení 2x58W T5 se stmívatelným předřadníkem, cca 0,5W/l. Děkuji
Starší reakce
0 17.07.2013 17:40 Rounce [30] Třeba Sagittaria subulata
existuje zakrslá forma která ma cca 5cm.
Zaleží co budeš mít za osvětlení, hnojivo, co2 .... z nenáročných můžeš nějaký druh cryptocoryn, z náročnějších třeba tu co tu posílal designer
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus nebo Lilaeopsis či třeba malokvětku, záleží na vkusu ale hlavně na tom světle a jiných podmínkách
0 17.07.2013 15:23 Rounce [30] Já to myslel jen jako takovou ironickou poznámku, zatím mě to netrápí.
Designer:
No kdysi když jsem ta světla k akváriu sestavoval, studoval jsem spektra každé zářivky a četl co je vhodné pro rostliny a co pro řasy, abych co nejlépe vybral.. a dneska.. po +-4 letech si z toho nepamatuji nic
Vytáhnout si spektra z tech. dokumentace trubic není takový problém, jako nastudovat zase co je a není vhodné pro rostliny atd.
Bezne jsou (jak urcite oba vime) trosku jinde, nez to o cem pisu
. Ale porovani i tak muzes udelat, staci si stahnout katalogove listy tech starych a novych, a porovnat je, udelat si zaver, a pak uz jen pozorovat zda byl spravny.
Pokud provedeš ze dne na den výměnu kus za kus, tak to by na naskočení řas vliv míti mohlo. Chce to pokud možno postupně rozložit v čase.
Já tam shodou okolností Sylvania měl, ale běžné T5 luxline plus 840 a 865.
Teď odešly a jdou tam místo nich OSRAMácké, tak jsem zvědavý, jaká mi tam tou změnou naskočí řasa
Zkus ty co mas a tohle ber jen jako variantu co s tim (co koupit), kdyby to kytkam pod timhle svetlem neslo (nebo Ti nerostlo co bys moc rad a kvuli svetlu to neslo). Treba Ti to pujde i pod temi co jsi koupil, ono to neni jen o svetle. Nekomu to jde i s na prvni pohled poddimenzovanym svetlem a nekomu to nejde ani kdyby svitil jak na stadion
.
No ještě o tom popřemýšlím, asi by to zkazilo moje nízké náklady
3x ta zářivka by mě stála pomalu jako celý osvětlení ... ještě potřebuju jiný věci, ale časem snad dojde i na lepší zářivky, díky za radu
Tebe zajima ta 18W, takze zde:
www.havells-sylvania.com/…
V pdf je uvedeno: "Average life (Nominal) (h) 10000"
(Kdyby hledal nekdo jine, tak zde:
www.havells-sylvania.com/… )
Tech 10000h snad spatne neni, pri beznem pouzivani nad akvariem (10h sviceni) 2 a 3/4 roku. Ovsem to je prumerne "average life", takze nekdo muze mit stesti, nekdo smulu. Nicmene pri dnesnich technologiich a cistote vyroby se rozptyl +/- ve vetsich mezich kona spise vyjimecne. Je treba si ale uvedomit, s cim se tady pracuje, nektery kus proste obcas odejde, a neni to druzice (a i ty obcas mivaji po vsech testech problemy, ktere se daji minimalizovat, ale nikdy zcela eliminovat).
To je fakt dost technický pohled
... spíš by mě zajímalo jakou má zářivka životnost a jestli svítí i po půl roce stejně silně, třeba ta glo mě v tomhle zklamala ... ale uvažuju že koupím dvě na zkoušku
A zde je to prolozeno (opet stejna zarivka) grafem, ktery by mel byt z realneho mereni absorbce chlorofylu ve vode.
Uz tady o to probehlo vice pokusu, slepit obrazky spektra svetelneho zdroje a chlorofylu. Tady je muj pokus pro uvedene zarivky. Bezne by mela mit rostlina chlorofyl A a B v pomeru 3:1. Ja vim, je to hodne technicky pohled, ale tak se proste na svet ja divam, jiny uz budu tezko
.
No zrovna jsem koupil obyč zářivky 840 a 865, ale aspoň o jedné té gro-lux popřemýšlím, po špatných zkušenostech s glo zářivkama tomu už ale moc nevěřím ... jinak ten Echinodorus quadricostatus vypadá zajímavě, jestli to rataj bude mít tak koupím, dík za radu
Pouzij zarivky Sylvania GRO-LUX (nejsou tak drahe jako jine specialky, stoji dvojnasobek beznych znackovych zarivek, a jejich spektrum, alespon svym technickym pohledem, povazuji pro rostliny za bajecne) a svitis rostlinam "na komoru", pak nemusis svitit tolik. Ono nejde jen o to, kdo sviti kolika Watty, ale take o to, jake je vyzarovane spekrum. U beznych zarivek se nejak zobecnovat da, ale jakmile pouzijes neco jak jsem uvedl, muzes mit mensi prikon nez nekdo s beznymi zarivkami a presto zivis svetlem rostliny lepe.
Mam ted nove
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus , treba by se Ti taky libil.
Přidat reakci
1 ...... [27] ...... 67
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52603x