Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:51 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lucie.aqua
Kosokvět jsem měl předtím..ten vypadá jinak,to bych poznal..nevím co s tím je..ale nelíbí se mi,tak to vyškubu

zatím se mi jako nejvhodnější zdá Rotala rotundifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:48 Žena lucie.aqua [511] Re: Burik
Mi spíš to, co tam máš, připomíná rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia
Já jsem jako Eustralis sp. dostala něco jiného, nicméně se to u mě vůbec neohřálo... Objednala jsem i Limnophila hippuridoides a Limnophila aromatica, mají to v ceníku jako 2 odlišné rostliny, nicméně přišly totožné rostliny...Ve zdějším atlasu jsou to samé, co Eustralis. hmm Je v tom trošku chaos. Každopádně Limnophila aromatica (či hippuridoides) by ti tam pasovala, nebo mě ještě napadá rybicky.net/atlasrostlin/proserpinaca_palustris :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
Já vím..už jsem byl kolikrát lákán,ale já to časově nedávám.Ale prý bude teď někdy v pátek,to by snad i šlo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
Musel by jsi přijít na sraz rybicky.net/akce/1165 tam se vždycky v rostlinách něco najde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Pokud je to jen o hledani napadu, z tech ktere znam osobne, co tak:
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida

Mam u ni dojem, ze se jeji narocnost popisuje jako prilis velka, nemam nad ni buhvi kolik svetla, nepridavam CO2, a presto roste a vypada dobre. Pravda, roste mi hodne pomalu, ale je hezka a zdrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:34 Muž lukasleibelt [84]
Nebo radši microsorium pteropos, cryptocryne affinis a becktii, vallisneria gigantea, ceratophyllum demersum a anubias barteri var.nana a afzelii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:33 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
kupoval jsem to v Aqua Daho jako Eustralis stellata..nevím,proč vypadá takhle..táhne se za světlem?Světla by mělo být dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:32 Muž lukasleibelt [84]
Co si myslíte o tomto výběru?
Vallisneria gigantea
Echinodorus amazonicus

Echinodorus bleherae

Echinodorus latifolius
Hydrocotyle leucocephala
Microsorium pteropus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
Fotka k příspěvku Děláš s ním nějakou chybu, Takhle velké vzdálenosti mezi jednotlivými patry normálně nemá. Řekl bych že je to něco jiného. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:20 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
Díky,ale to má moc velké plácačky..rád bych něco jemnějšího:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Mam ve stejne velkem akvariu:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar

Jeho fotka v atlasu jej prilis nevystihuje, lepe ho ukazuje ta druha a posledni fotka v dalsich fotkach, tak nejak alespon u mne vypada.

Mam ho sice teprve kolem pul roku, ale nevypada ze by chtel putovat z tohoto akvaria ven, jak uz to nektere Echinodory umi, listy konci kousek pod hladinou. Vypada to, ze mas dost vysoke dno, ale i tak by se jeste vejit mohl. Navic se ukazal jako nejodolnejsi z Echinodoru, ktere jsem v te nadrzi mel, a prechod z emerzni formy do submerzni take zvladl rychle (mozna to ale bylo jen stestim na koupi krasne zdrave rostliny).

Vypada dekorativne, listy jsou nejprve cervene, pak zelenaji, je proste zajimavy. Koupil jsem ho v Hornbachu v Praze na Cernaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:03 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc.Potřeboval bych poradit.
chystám se nahradit eustralis,jelikož se mi nějak nelíbí a zdá se mi,že se tam moc nehodí

hledám rostlinu do označené oblasti..mohla by být asi i červená..Aby tvořila husté kompaktní trsy.
A taky by měla snést proud,jelikož bude u výstupu filtru

Za nápady díky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 17:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukasleibelt
Hlavne to zpocatku zasyp rychlerostoucim plevelem jak to jen jde, kolik sezenes (pokud toho nahodou nesezenes pul kompostu :) ), pomuze Ti to to akvarko rozjet a aspon Ti hned neco poroste, coz taky udela radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: lukasleibelt
Použil bych možnost selektování při vyhledávání v atlase a náročností "Velmi nízká, nízká" a budeš mít docela slušný výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 17:35 Muž lukasleibelt [84] – Jaké rostlinky
Ahoj prosil bych o radu. Chci udělat nové akvarium o velikosti 150l také rohové. Chci menší osvětlení 40W/100 litrů. Nebudu hnojit CO2. A moje otázky zní: Jaké rostlinky do těchto podmínek
Děkuji potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 12:22 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
jávský mech, kryptokoryny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:59 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Tomiino
Limnophila, Valisnerky, Echináče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:05 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Anubiasy, snad i microsoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:25 Muž Tomiino [43]
Jake rosliny bych si mohl poridit do akvaria 120x50x50 s osvetlenim 2x30 w.Nejake tipy na nejmene narocne rostliny na svetlo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:16 Muž Aforte [533] - Rostliny
Akvárium: 60x30x30 = 54l
Osvětlení: 2x 15W, 840 a 865
Dno: tetraplant complete substrate + flexiobklady
CO2: Pouze tekuté co2 vital od Rataje. Je to daleko od normální bomby, ale snad to bude, alespoň trochu pomáhat
Hnojivo: substrát(viz. výše), biflor + co2 vital(viz. výše)
Dekorace: kameny

Poradíte mi nějaké rostliny? Mělo by to být něco na způsob aquascapingu. S akvaristikou mám zkušenosti a dost jsem si toho přečetl. Přesto potřebuji poradit nějaké vhodné rostliny. Předem děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2013 17:17 PaulinaP Re: Designer
Díky za cenné rady, rostlinky jsem si všechny vypsala a s příštím nákupem vím, do čeho jít palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 09:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaulinaP
A pokud mas jak uvadis malo svetla, do tmavsiho mista akvaria si muzes dat nejaky Anubias, velice dekorativne vypada tento: rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
Jak zde nekdo psal, roste snad i pri svicce. Roste hodne pomalu, u nove rostlinky ocekavej tak listecek za mesic. To ma ale ten problem, ze listy nekdy porustaji rasou, coz se na stinejsim miste (treba i pri umisteni pod vetsim Echinodorem) nedeje. Zase se nesazi do substratu, takze muzes vyzdobit koren.

Koren Ti nemusi brat misto, ladacos na nem rado poroste. Treba ruzne mechy, ktere se dokazi po case dobre prichytit a pak uz koren obrustaji samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaulinaP
Co se tyce korenu, nekam do jeho spodnich partii muzes uchytit rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus . Je to na svetlo dost nenarocna rostlina, roste i tam, kde uz se malocemu dari. Navic se koreny nesadi do dna, takze kdyz vidis, ze zasazene rostliny nejak neprosperuji a ona ano, mas urcity indikator, ze dno nemusi byt to prave (z jakehokoli duvodu, a jak pisu je to jen indikator, nemusi tomu tak byt). Jen pozor na to kam si tu rostlinu das, protoze vyroste ve velikou dominantu (hlavne pro male akvarium), takze spis do zadni casti nadrze. Ve stejne velkem akvariu ji muzes videt u mne: rybicky.net/fotogalerie.php…
Kdyz ji chytnes na mensi koren, se kterym mas sanci po akvariu hybat (ze neni sprajcnuty od skla ke sklu pro svou velikost), muzes ji premistovat bez jakychkoli nasledku i s tim korenem kam se Ti hodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaulinaP
Limnophila sessiliflora dokaze rust ledaskde. Pokud ma mene svetla, je jen zelena a muze se stat, ze ji odejde spodni listi, ktere nema svetlo, cela se muze neprirozene natahovat a byt slaba. Pokud ma dostatek svetla, jeji vrcholy zacinaji ruzovet a je vyrazne hustejsi. A kdyz se ji dari, zacne odnozovat i po dne a pak pozor na vytazeni rostlin, ktere rostou kde nechces. Kdyz za takovou rostlinu zatahnes, muzes si preorat vytazenim korenu dost velky prostor.

Pokud by se ji nedarilo, a chtela bys neco v tom stylu, podivej se na rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana . Sice se pise, ze je narocna na svetlo, ale nejak nevim, z ceho tak kdo usoudil. Pokud nepotrebujes, aby rostla jak splasena, staci i slabsi osvetleni. Co jsem si vsiml, ma mnohem mensi tendence shazovat spodni zastinene listy nez mnohe jine rostliny. A v malem akvariu by Ti ani nemuselo vadit, kdyz z ni bude pri mene svetla jakysi zakrsek, ze nebude mit v prumeru (velikost listu) tak moc. Ona totiz i tak rust umi, jen vypada drobnejsi, ale stale velice dekorativne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2013 21:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jmalyska
U rostlin to skoro nemá cenu vybírat nějaký světadíl. Většina z nich jsou stejně kultivary které s původními rostlinami nemají skoro nic společného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2013 18:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jmalyska
Myslím že to bude tak stačit, protože většina je jich stejně v amazonii a pokud nejsou, tak stejně rybám to moc nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 10:37 Muž jmalyska [167] – atlas
ano, to vím, škoda, že to nejde specifikovat na Amazonii, jako u ryb :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 08:00 R Muž romant [27987] Re: jmalyska
Když si v atlasu klikneš na tu lupu a doplníš do políčka rozšíření "Amerika", tak Ti to vybere docela dost rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 07:55 Muž jmalyska [167] – Rostliny Amazonky
Prosím o radu, jaké druhy rostlin se nacházejí v Amazonce. V atlasu se to blbě vyhledává. Mám aq 120x50x60 výšky. Ryby neonky, skaláry, ancíky, pandíky, otíky, helenky, živorodka,
Osvětlení 2x58W T5 se stmívatelným předřadníkem, cca 0,5W/l. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2013 19:18 Žena lucie.aqua [511] Re: Rounce
Já myslím, že by k těm plánovaným rostlinám pasovalo
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:40 Muž Rounce [30]
Mě napadl ten Lilaeopsis taky
www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2013 15:29 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Rounce
Třeba Sagittaria subulata ;-) existuje zakrslá forma která ma cca 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 15:28 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Rounce
Zaleží co budeš mít za osvětlení, hnojivo, co2 .... z nenáročných můžeš nějaký druh cryptocoryn, z náročnějších třeba tu co tu posílal designer rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus nebo Lilaeopsis či třeba malokvětku, záleží na vkusu ale hlavně na tom světle a jiných podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 15:23 Muž Rounce [30]
Zdravím chystám si kopit tyhle rostliny
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
ale zatím mě nepadla žádná rostlina která by byla menšího vzrůstu a byla by v popředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:58 Muž O.Tom [439] Re: romant
Já to myslel jen jako takovou ironickou poznámku, zatím mě to netrápí.

Designer:
No kdysi když jsem ta světla k akváriu sestavoval, studoval jsem spektra každé zářivky a četl co je vhodné pro rostliny a co pro řasy, abych co nejlépe vybral.. a dneska.. po +-4 letech si z toho nepamatuji nic :) Vytáhnout si spektra z tech. dokumentace trubic není takový problém, jako nastudovat zase co je a není vhodné pro rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: O.Tom
Bezne jsou (jak urcite oba vime) trosku jinde, nez to o cem pisu :) . Ale porovani i tak muzes udelat, staci si stahnout katalogove listy tech starych a novych, a porovnat je, udelat si zaver, a pak uz jen pozorovat zda byl spravny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:41 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Pokud provedeš ze dne na den výměnu kus za kus, tak to by na naskočení řas vliv míti mohlo. Chce to pokud možno postupně rozložit v čase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:37 Muž O.Tom [439] Re: Designer
Já tam shodou okolností Sylvania měl, ale běžné T5 luxline plus 840 a 865.
Teď odešly a jdou tam místo nich OSRAMácké, tak jsem zvědavý, jaká mi tam tou změnou naskočí řasa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Zkus ty co mas a tohle ber jen jako variantu co s tim (co koupit), kdyby to kytkam pod timhle svetlem neslo (nebo Ti nerostlo co bys moc rad a kvuli svetlu to neslo). Treba Ti to pujde i pod temi co jsi koupil, ono to neni jen o svetle. Nekomu to jde i s na prvni pohled poddimenzovanym svetlem a nekomu to nejde ani kdyby svitil jak na stadion :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:29 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
No ještě o tom popřemýšlím, asi by to zkazilo moje nízké náklady :-D 3x ta zářivka by mě stála pomalu jako celý osvětlení ... ještě potřebuju jiný věci, ale časem snad dojde i na lepší zářivky, díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Tebe zajima ta 18W, takze zde: www.havells-sylvania.com/…
V pdf je uvedeno: "Average life (Nominal) (h) 10000"

(Kdyby hledal nekdo jine, tak zde: www.havells-sylvania.com/… )

Tech 10000h snad spatne neni, pri beznem pouzivani nad akvariem (10h sviceni) 2 a 3/4 roku. Ovsem to je prumerne "average life", takze nekdo muze mit stesti, nekdo smulu. Nicmene pri dnesnich technologiich a cistote vyroby se rozptyl +/- ve vetsich mezich kona spise vyjimecne. Je treba si ale uvedomit, s cim se tady pracuje, nektery kus proste obcas odejde, a neni to druzice (a i ty obcas mivaji po vsech testech problemy, ktere se daji minimalizovat, ale nikdy zcela eliminovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:38 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
To je fakt dost technický pohled :-D ... spíš by mě zajímalo jakou má zářivka životnost a jestli svítí i po půl roce stejně silně, třeba ta glo mě v tomhle zklamala ... ale uvažuju že koupím dvě na zkoušku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku A zde je to prolozeno (opet stejna zarivka) grafem, ktery by mel byt z realneho mereni absorbce chlorofylu ve vode.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Fotka k příspěvku Uz tady o to probehlo vice pokusu, slepit obrazky spektra svetelneho zdroje a chlorofylu. Tady je muj pokus pro uvedene zarivky. Bezne by mela mit rostlina chlorofyl A a B v pomeru 3:1. Ja vim, je to hodne technicky pohled, ale tak se proste na svet ja divam, jiny uz budu tezko ;-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 17:37 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
No zrovna jsem koupil obyč zářivky 840 a 865, ale aspoň o jedné té gro-lux popřemýšlím, po špatných zkušenostech s glo zářivkama tomu už ale moc nevěřím ... jinak ten Echinodorus quadricostatus vypadá zajímavě, jestli to rataj bude mít tak koupím, dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 17:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Pouzij zarivky Sylvania GRO-LUX (nejsou tak drahe jako jine specialky, stoji dvojnasobek beznych znackovych zarivek, a jejich spektrum, alespon svym technickym pohledem, povazuji pro rostliny za bajecne) a svitis rostlinam "na komoru", pak nemusis svitit tolik. Ono nejde jen o to, kdo sviti kolika Watty, ale take o to, jake je vyzarovane spekrum. U beznych zarivek se nejak zobecnovat da, ale jakmile pouzijes neco jak jsem uvedl, muzes mit mensi prikon nez nekdo s beznymi zarivkami a presto zivis svetlem rostliny lepe.

Mam ted nove rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus , treba by se Ti taky libil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 16:57 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: O.Tom
Mě se to u těch T8 málo zdá, a jak koukám tak taky pod tím 2x21W žádný náročný rostlinky nebo kobereček nemáš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 16:24 Muž O.Tom [439] Re: Ganjamir
3x18W na 40cm výšky mi nepřijde nijak málo. Mám 2x 21W na 55cm.
Skoč tu do atlasu rostlin, přepni si do pokročilejšího vyhledávání, zadej nějakou malou výšku rostliny a hledej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 16:09 Muž Rounce [30]
No není to přímo ke tvojí otázce ale já si nejspíš objednám
www.aqua-daho.cz/… 1x
www.aqua-daho.cz/… 7x
ale nevím co dat do předu nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 15:49 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Ganjamir
Nikdo nic :) , neporadil by někdo alespoň jaký druh cryptocoryn dělá pěknej nízkej porost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1301