Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:52 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
mě se líbí ( ale nesehnal jsem)
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_parva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:47 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jaké rostliny k přednímu sklu?
Ahoj všem,

vypadá to, že Staurogyne sp.'Porto Velho' to u mě zabalí, nedaří se mu a nedaří.

Doporučili byste mi nějaký druh na jeho místo? Mám na mysli druh k přednímu sklu, který moc nevyroste a není nijak moc náročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 06:56 Žena Hanumana [71] Re: Veverca
Plánované Microsorium patří taky na kořen nebo kámen a ne do pisku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2019 00:33 Muž Tref [20] Re: Veverca
Osobně bych dal lebku pryč, místo toho pěkný kořen nebo kámen a na to ten anubias. Ostatní vynásobili pěti až sedmi a to tam dodal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 19:25 R Muž afc1886 [14695] Re: Veverca
Chce to ještě hodně rostlin a anubias musí mít oddenek nad substrátem. To o rybkách už víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 19:00 Veverca Re: Anthrax
Závojnatku mám v plánu dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 18:41 R Muž Anthrax [4786] Re: Veverca
Přidat by to chtělo. Ale aby ti rostlinky nezničila závojnatka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 18:32 Muž KuBvA [40] Re: Veverca
Určitě by to nějaké chtělo na živorodky tam máš rostlin docela málo. Nechci se chlubit ale mohlo by to vypadat nějak takhle rybicky.net/nadrze/30637
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 18:18 Veverca
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, přidali by jste do akvária ještě nějakou rostlinu, nebo to stačí?.
Já mám totiž objednanou ještě echinodorus latifolius kterou mám v plánu dát na levou stranu do přední části a
Microsorium pteropus kterou jsem měla v plánu dát spíše někam do zadní části.
(Jinak se moc omlouvám za mé hloupé dotazy, ale já s akvaristikou teprve začala a ty důležité informace si před zařízením akvária nezjistila.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 14:54 R Muž Anthrax [4786] Re: Veverca
Oni to neprodávají po kusech ale po košíčkách, kde je více (zhruba 4 ks.) stonků těchto rostlin. Pokud vezmeš od každé z těch tří doporučovaných rosliny dva košíčky, tak by to mělo na pokrytí zadní stěny nádrže stačit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 14:49 Veverca Re: afc1886
A když objednávám rostliny z www.rataj-spk.cz
je lepší objednat od každého druhu jeden kus,nebo více??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 20:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Veverca
Ceratophylum demersum. Levné, když už se ti bude zdát moc veliké, v půlce přeštípneš nebo přetrhneš a máš dvě. Roste to fakt rychle. Pak třeba Microsorum pteropus.

Na Hygrophila corymbosa minima bych taky raději zapomněl, poměrně náročná a pomalu rostoucí rostlina. Hodně ti při rozjezdu ještě můžou pomoci plovoucí Piscia strationes a Limnobium laevigatum, ale otázka zní, jak se jim bude dařit pod tím krytem (vysoká vzdušná vlhkost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 18:51 Veverca Re: vaclav
A nevíte, jakou rostlinu do zadní části??
(Plánuji většinu ryb + závojnatku dát pryč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 18:33 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veverca
Hygrophila angustifolia tu bych tam asi nedával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2019 18:30 R Muž Anthrax [4786] Re: Veverca
Zásadní otázka je, jestli tam budou i nadále ty závojnatky. :-) Doporučil bych dát je pryč.
Volil bych spíš opravdu nenáročné rostliny (Edit: takže např. alternanthera reineckii ne). Jaké ano, to záleží právě na závojnatkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 18:15 Veverca
Mám vybrané rostliny do akvária, ale nevím,jestli mohou být v akváriu 30l.
Hygrophila corymbosa mini
Sagittarica subulata
Echinodorus latifolius
alternanthera reineckii mini (možná)
Hygrophila angustifolia
Poradíte mi prosím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 00:04 Žena Cancita [4] Re: Anthrax
Aha, viděla jsem, že je má někdo zasazené. Tak Egerii zkusím a místo Ceratophilum vyberu ještě nějakou jinou, díky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 23:56 Žena Cancita [4] Re: _ucx_
No, Valisnerii jsem zatím zavrhla, protože se mi vzhledově až tak nelíbí. Místo té Ceratophylum demersum bych tedy mohla dát spíše Myriophyllum hippuroides, (ta je také taková přesličkovitá a podle Rataje nenáročná), případně Ceratopteris thalicroides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 23:51 Žena Cancita [4] Re: michalt
No, představuju si spíše více zarostlé akvarium. Koupím tedy od vše raději více a s marsilkou zatím počkám. Díky:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2019 08:33 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
V každém akváriu jsou jiné podmínky, takže rostliny jinak rostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 08:23 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
No, ona se mi spíš oddělovala od zasazené části a na hladině teprv začla pořádně růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 08:16 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
Ano, k hladině se táhnou všechny rostlinky, ale Egeria densa má v tomhle ohledu širší využití.
Mám takový pocit, že by snad - nejsem si tím jistá - bylo možné na Egerii densa založit celé akvárium a mohlo by vypadat zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 08:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Cancita
Já bych nasázel úplně dozadu k zadnímu sklu Vallisnerie. Zpočátku na jednom nebo dvou místech. On je to sice hrozný plevel a nějaký čas jim trvá, než se chytí, ale když už se chytí, tak jedou a jsou spolehlivým základem ekosystému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 08:09 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Vím že to lidi sází. Mně ale nikdy dlouho zasazená nevydržela. I když pouštěla ty kořínky, jak píšeš. Prostě chtěla k hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 08:03 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
Ceratophyllum demersum určitě, ale Egeria densa velmi ochotně zakoření, takže se klidně může i zasadit. Navíc i jako plovoucí spouští kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 07:50 R Muž Anthrax [4786] Re: Cancita
Egeria densa a Ceratophyllum demersum jsou spíš na hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 00:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Cancita
Nepíšeš, kolik rostlin bys tam chtěla v konečném stavu mít. Jestli bys akvárko chtěla mít nakonec přesvědčivě zarostlé, tak:

Do takovéhle velikosti nádrže bych objednal víc Sagittarie. Ta někdy, ač dobře prosperuje, nechce se zpočátku rozrůstat, někdy jí to chvilku trvá.

Bacopy bych taky objednal alespoň o košíček nebo dva víc, bez CO2 umí růst docela pomalu a může to trvat, než se dostaneš k rozmnožení řízkováním.

Z Hygrophily a Limnophily bych taky objednal víc. Sice obvykle rostou dost rychle, ale je potřeba počítat s tím, že některé jiné druhy se Ti vůbec nemusí ujmout a zajdou. Tyhle dvě stonkovky jsou docela odolné, tak abys tam měla dostatek rostlin i jestli něco jiného zajde.

Kryptokorynu bych nasadil již při založení. Možná jí opadnou listy, ale měla by se chytit i v nově založené nádrži, nebál bych se toho.

Nevím, jak to dopadne s tou Marsileou. Vím, že ji lidi úspěšně pěstují i bez CO2, ale mně se nikdy nepovedlo udržet ji tak naživu. Kamarádům, kterým se to povedlo, zase roste docela pomalu. Tak bych možná zvážil buď koupit víc než jeden košíček nebo ji možná nekupovat a odložit to, až se ta nádrž trochu rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 22:55 Žena Cancita [4] – výběr rostlin
Ahoj, poradíte prosím s výběrem rostlin? Budu objednávat u Rataje, ale nemám představu, kolik toho objednat. Je to do 180l (dno 40x100), chci mít nenáročné kytky, bez CO2. Díky moc za postřehy.
Přední část:- Sagittaria Subulata (2košíčky)- Marsillea Hirsuita (1košíček)- Taxiphyllum barbieri (1košíček)

Střed:- Echinodorus Schlueteri nebo Jan Harbich (1košíček) - Nyphaea Lotus Tiger (1košíček) - Microsorium Pteropus (1košíček)- Hygrophila Polysperma (2košíčky)

Vzadu:- Egeria Densa (2košíčky)- Bacopa Carolina (2košíčky)- Limnophila Sessiliflora (2košíčky)- Ludwigia Repens (2košíčky)- Ceratophilum Demersum (2košíčky)
Později si ještě chci pořídit:Limnobium laevigatum (odčerpává hodně dusíku, tak dám asi až s rybami)Anubias Coffefolia (roste pomalu)Cryptocoryne Affinis (kryptokoryny se mají prý dávat později)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 22:17 R Muž Anthrax [4786] Re: _ucx_
Měl jsem v 54 l čistého objemu. Musel se prostřihávat, vyplňoval skoro celé akva ale šlo to. Dokonale vystihoval definici „neco mohutného“. :-) Navíc je snadno sehnatelný. Podmínka že to má být 20 cm velké padla později. Holt píšu pomalu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 22:10 Muž Misery1996 [-1]
paráda, děkuju moc za rady, určitě koupím min 4kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 22:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Anthrax
Bleherae do 54 litrů? To raději tenhle: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_leopard
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 22:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Misery1996
Vesicularia dubyana? Taxiphyllum barbieri?

Jenže není jistota, že se ti chytí (což platí pro všechny rostliny). Kup víc různých, Cabombu, H. tenellus nebo quadricostratus, anubias barteri var. nana a taky nějaké plovoucí, protože potřebuješ bojovat s dusíkem. Na zkoušku třeba Piscie, Limnobium, Okřehek a Salvinii. Ideálně tak po třech čtyřech kusech od každého druhu. A uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:49 R Muž Anthrax [4786] Re: Misery1996
Nějaký Echinodorus. Některé z nich budou na tvou nádrž hodně masivní.
Třeba tenhle rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
Ale ti ancistrusové ti ho budou ničit. :-) O důvod víc poslat je někam do většího.
Edit: Jestli jen 20 cm, tak se koukni na kryptokoryny.
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia
Ale štějně bych se teď podíval spíš po něčem rychlerostoucím. Např.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:44 Muž Misery1996 [-1]
Právě no, nemám.. Líbila by se mi něco ve stylu jak je ta kapradina mezi želvou a tím černým kamenem, ale vysoká skoro k hladině a široká .. dejme tomu 20cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:40 R Muž ctibum [6923] Re: Misery1996
No nemáš tam skoro nic :) Jedna mohutná to podle mě nevytrhne... Zkus si v sekci nádrže vyfiltrovat svůj objem a trochu se inspirovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:33 Muž Misery1996 [-1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Světlo 6w
CO2 nedodávám
osádka je 10pavích oček, 3ancistrusy, 2 sekavci příčnopásý
substrát je drcený štěrk
hnojení nepoužívám

Nechci místo několika dát velkou, chci k tomuto přidat nějakou velkou, jelikož mi to přijde hrozně prázdné a smutné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 21:22 Silviebaris Re: Misery1996
Proč do 54l hrubýho masivní rostlinu... hmm jako že misto několika,dát jen jednu velkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Misery1996
světlo?
CO2?
osádka?
hnojení?
substrát?

a další přidružené otázky bez prezentace ;-)
ps: jo můžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:06 Muž Misery1996 [-1]
Zdravím,
mohl byste mi prosím někdo poradit nějakou masivní rostlinu do 54l akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 11:35 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Žralok
V metodě Walstad se kameny nepoužívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 11:31 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: zelenakapusta
V tomto prípade by mohla byť Hygrophilla od Sagittarií oddeléná kamennou hrádzkou, táto hradzka v dne by do istej miery Sagittariám bránila expandovať do Hygrophíl, a Hygrophylly by mali viac času sa rozrásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 10:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
v mém plast boxu je tomu opačně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 10:45 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Žralok
Se zasazením do misky bych u tohoto druh nejspíš souhlasila, protože ačkoli je S.subulata nesmírně rozpínavá, na Vallisnerii by asi neměla dost sil.

Edit: Hygrophilu difformis jsem ve společnosti Sagitarii měla a naprosto ji zadusily. Tedy přesněji, dokud byla ve společnosti větších stonkovek, které ji jakoby chránily, rostla skvěle, ale samotná ve společnosti Sagittarií strádala. Ale díky za tip, mohla bych ji zkusit znovu, jestli by se mi podařilo najít k ní "ochranný doprovod".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 10:38 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: zelenakapusta
Valisneria by tam pravdepodobne bola dobrá, no pre istotu by mala byť zasadená v nejakej miske, keďže postupom času bude vyháňať odnože a vtedy by mohla začať Sagittarie vytláčať.
Zo stonkoviek ako doprovod by tam mohla ísť nejaká Hygrophilla, taká difformis by tam pasovala pekne a pri trávových Sagittariách by vytvorila pekný kontrast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 10:27 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Přidat Vallisnerii?
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

v horizontu cirka dvou měsíců mám v plánu založit toto akvárium(low-tech, 200 litrů; 100 x 40 x 50 cm), viz foto. Pro vysvětlení, kořeny se v něm máčejí, abych je pak mohla rovnou použít. Osvětlení tam je jen tak pro zábavu, ve skutečnosti tam bude Aquatlantis.

Mým úmyslem je vytvořit podobně divoký vzhled, jaký má moje první akvárium, důraz budu klást na druhy trávového vzhledu, základem tedy budou Sagittaria subulata a S.platyphylla, které mám v prvním akváriu.

Ráda bych ovšem porost doplnila o Vallisnerii, konkrétní druh nemám zvolený, ale nejspíš V.spiralis var.spiralis.

Doporučili byste mi Vallisnerii jako vhodný druh do společnosti obou Sagitarií?

Jako druhou věc bych se ráda, jestli byste mi nedoporučili nějakou doplňující stonkovku pro toto akvárium. Mám větší zkušenosti jenom s Bacopou caroliniana a nejsem si zcela jistá, jestli ji chci ve velkém akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2019 19:21 R Muž Anthrax [4786] Re: paví očko
Asi nejméně náročná je tato. rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula Ale i u ní je dost pravděpodobné, že ti nepůjde. Taky se v tom krásně drží bordel. Takže souhlas s Magicem.

Z nízkejch rostlin bych volil spíš. rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2019 17:35 Anďaska Re: paví očko
Tady bude výběr záviset hlavně na tom, zda přidáváš CO2 nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2019 17:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: paví očko
Začátečníkovi bych poradil pustit prozatím trávníček z hlavy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 17:32 Muž KuBvA [40] Re: paví očko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=201