Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:01 BouTex
Já mám akvarium 200l a osvětlení 2x11W DZ23 a rostlinky rostou jak blázen.

Anubias barteri var. nana (anubis zakrslý)
Cabomba caroliniana (chebule karolínská)
Ceratophyllum demersum (růžkatec ponořený)
Cladophora aegagropila (řasokoule zelená)
Egeria densa (douška hustolistá)
Hygrophila corymbosa (mokřanka vzpřímená)
Limnophila sessiliflora (bahnatka bezstopečná
Ophiopogon minima (sedoulek malý)
Vallisneria gigantea (zákruticha obrovská)
Vesicularia dubyana (měchýřka jávská) ¨

a to nějaký rostlinky píšou ,že potřebujou 0,5W/l .Tak nevím čím to teda je ,že jim stačí cca 0,11W/l dokáže to někdo vysvětlit?Nejsem žádný odborník jsem totiž jezírkář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 10:45 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
Co znamená : osvětlení celkem intenzivní ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 10:28 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Zénais
ja je tam mam vsechny pohromade a rostou skvele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 10:17 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj všem rybičkářům... chtěla bych se zeptat na váš názor - mohou být tyto rostliny v jednom akváriu? Nevyžadují některé z nich třeba jiné podmínky než ostatní?
Mám 112l AQ, osvětlení celkem intenzivní, teplota 24,5. A mám problém s cryptocorynou Wendtii - listy si lehají na dno. Valisneria se rozmnožuje, ale na těch starších listech se objevují takové podélné čáry, místy jsou i proděravělé. A Sagitaria mi nějak živoří.:-(

Takže mám tam:
→Valisneria spiralis
→Sagitaria nana
→Cryptocoryne wendtii
→Bacopa amplexycaulis
→Liliaeopsis
a →Jávský mech

Děkuju za všechny postřehy! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Dohny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:09 Muž Dohny [4] – Re: vaclav
Ptal jsem se v sobotu v Jihlavě a prej se dá koupit takovej pás toho mechu, kterej se pak časem rozroste. A nebo se prodávají takový koule z mechu, který prej údajně časem puknou a vyvalej se z toho mladý, nevíte co je na tom pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:54 Usine – Re: Dohny
Se semeny asi neuspěješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:44 Muž Dohny [4] – Re: vaclav
no jo, ale spíš by se mi hodily semena než už vzrostlý košík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:15 Usine – Re: Dohny
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
Tak si je objednej. Nebo se stačí domluvit v akvaristice která od AQOU-DAHO bere a oni ti je objednají.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 13:08 Muž Dohny [4] – Re: vaclav
Je to všechno moc pěkný, ale u nás se do sehnat nedá.kupuje se to už vypěstovaný, nebo se to dá koupit i jako semínka? Pokud by byly semínka a vy by jste nějaké měl, tak rád odkoupím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:01 Usine – Re: Kerze
Tyhle přírodní akvária se prostě neodkalují, nebo jen opatrně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:15 Žena Kerze [14] – Re: Dohny
Mě by spíše zajímalo, jak se odkaluje akvárium s takto hustě porostlým dnem ? Pokaždé, když odkaluju, tak vykořením kytky, takže mám snahu je zasadit jen k pozadí a vpředu je mám na dekoracích, aby bylo dno volné k odkalení, ale trávníček by se mi líbil... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 17:46 Muž Vašek [56] – Re: Žoržik
Už jsem si ji našel, také si myslím, že je to ona, Byla to krásná nenáročná kytka. Když vezmu že se na ní svítilo jen občas ve 180l akváriu jednou 40W žárovkou. Někdy se nesvítilo vůbec, jindy 2 hodiny. Je pravda že se množila jen pod tou žárovkou:-)

Bohužel momentálně na Aqua-Daho nedostupná:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 17:24 Muž Dohny [4]
Zdarec, snažím se to sehnat kde se dá, ale nikde jsem to ještě neviděl. Na tom odkazu výše jsou fotky akvárií, kde se dá sehnat takovej mech nebo trávník? Dá se to koupit třeba jako semínka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 16:55 Djabel – mooooc rostlin
Tak kdyby se někomu zdálo, že má moc rostlin v akváriu, ať koukne sem.
www.ada-akvaria.cz/… potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:44 Muž Calvin [9]
O zohlednění nároku na místo se mi jednalo vlastně celou dobu, proto jsem se snažil dobrat přibližné plochy, připadající na rostlinky z jednoho košíčku. :)
Všem za reakci díky, ač musím říct, že mi václav nasadil brouka, protože i když jsem vybral samé rychlerostoucí rostliny, tak zároveň většinu tvoří právě ty jemnolisté. Inu, budu mít asi dilema, zda to risknout a nebo přistoupit na tuto teoreticky bezpečnější variantu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:25 Žoržik – Cryptocoryne affinis
Fotka k příspěvku Kryptokoryna, kterou jste v mládí pěstoval, je nejspíše Cryptocoryne affinis. Jak píšete, listy jsou na líci temně zelené, vespod pak červené. Mám ji také v akvariu, vyhání spoustu odnoží a postupně zarůstá celé dno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:17 Muž Farrael [28] - Živorodky
Hlavně bych ale při tom nacpání akvária rostlinkama k prasknutí taky zohlednil jejich požadavky na místo. Třeba takový Echinodorus je ze začátku malinký, ale pak je z něj velká obluda, která vše ostatní v okolí přistíní a zahubí obvykle pomalu a jistě na nedostatek světla ;-) Takže to by taky pak mělo usnadnit práci a jinak souhlasím s velkým počtem, ale pokud možno ze začátku rychlerostoucích rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:11 Pipet – Re: Calvin
Na Daho mají pro akvárko 0-50l 20 košíků rostlinek. Tak plus mínus podle toho... Když nakoupíš hodně, o přebytek se klidně přihlásím :) A je třeba asi počítat, že ne všechny kytky mi porostou, nějaké ztráty...
Já mám v plánu nakoupit kytky na burze, tak snad to odhadnu nějak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 12:03 Usine – Re: Calvin
Na začátek je dobré si pořídit hodně rychle rostoucích rostlin které jdou poměrně dobře a rychle namnožit takže stačí jeden košíček od každého druhu. Hygrophilia polinsperna, Ludwiga repens, Egeria densa, Ceratopteris cornuta, Sagittaria sabulata, Potamogeton gayi, přidat několik Vallisnerií, Echinodorů, nejlépe kultivarů které nejsou moc velké. Microsorium pteropus. Zásadně se vyhnout jenmolistým rostlinám které se snadno zařasí nebo už zařasené jsou. Nemusíš mít hned od začátku všechny rostliny. Pokud překonáš řasy můžeš pak dokupovat i náročnější druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: dvorak
není to nesmysl. 64 rostlin. počítá se to tak, že u svasčitých rostlin se počítá každý jednotlivý stonek jako jedna rostlina.

když budeš mít rozměry: délka x šířka : 50 =>> 80 x 35 : 50 = 56 rostlin. není to blbost. Každý stonek se prostě počítá jako jedna rostlina. :-)

Přeji hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:10 Muž Calvin [9]
No, můžu okouknout nádrže, to už jsem ostatně udělal.. ale pořád se nedostávám k tomu, kolik košíků rostlin nakoupit, abych se ve finále nedíval ani do poloprázdného AQ, ani nevyhazoval přebytečné do popelnice. Ještě bych se tedy zeptal trochu jinak - kolik košů rostlin došlo těm z vás, co si objednali sadu pro určitý objem AQ? ..Ať alespoň vím, jak to odhadují prodejci jako DAHO a spol. :-)
Každopádně všem díky za reakce!
(a omlouvám se, jestliže někomu tohle odhadování připadá irelevantní, kdybych to nakupoval osobně v obchodě, asi bych to na místě odhadl a neotravoval s tím tady, ale jestliže mám rostliny objednávat, nemám ponětí, kolik toho vzít, aby byl onen počet odpovídající)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 07:48 Muž grizly [145] – Re: Vašek
Světla máš dost, poroste ti většina běžných druhů rostlin, s hnojením to taky nemusíš přehánět. Kytky pak rostou jako "z vody" a nebudeš vědět co snimi. Těch rostlinek budeš stějně muset vyzkoušet více, protože některé ti neporostou, ikdyž by "měli". Na dno anubiusy, kryptokoriny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:44 Muž Vašek [56]
Diky, kořen bude až nad hladinu, takže radu si beru k srdci. Stonovky se mi moc nelíběj právě raději mám Echynodory obecně. Nebyl by s nima problém, jako maximum co bych viděl hnojení, tak je bivoj od Rataje jednou za čas ke kořenům.

Akvárium bue mít usnadněný start díky filtru který už dva týdny jede ve staré nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:31 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Vašek
Ak tam mas reflektory, tak pod takym osvetlenim ti casom bude rast takmer hocico (vdaka nim do vody ide takmer 2x viac svetla). Kryptokoryny sa davaju do akvarii, co su zabehnute uz niekolko mesiacov, v novych takmer vsetkym odchadzaju... Takze ako pisal Pepan - prejdi si atlas (daj si filtrovat nenarocne rastliny), a vyber si co sa ti paci.

Inak zo skusenosti ti odporucam radsej viac rastlin ako menej, vyhnes sa neskor problemom s riasami, organicky zatazenou vodou a pod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:14 Pepan – Projděte si atlas kytek
Ono se to těžko radí, když každý inklinuje k něčemu jinému. Někdo má představu akvárka zarostlého Valisneriemi, jiný raději Echinodory, třetí zase má rád stonkovky jako Hygrophila. Spíš by to chtělo projít atlas a pak se ptát na konkrétní kytky. Začnu třeba tím kořenem. Jak hluboko pod hladinou bude. Pokud půjde až k hladině, asi bych na něj nenavázal velké klasické Microsorium pteropus, ale spíše drobnější Anubias barteri var. nana, nebo Microsorium pteropus cv. Windelow.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:08 Muž Vašek [56] – Rostliny do akvária bez CO2 a přihnojování
Chtěl by Vas požádat o radu s výběrem rostlin pro 180l akvárium vysoké 45cm. Chtěl bych vybrat něco z nabídky Aqua-daho. Nějaké rostliny jsem si sám už vybral, ale orientoval jsem se pouze podle náročnosti na světlo. Do výběru jsem zařadil i jednu vasilerii a pak jsm jinde četl že potřebuje hnojit.

Nemusím mít moc druhů rostlin, stačí jedna, nebo dvě mohutné s listy skoro až k hladině, uvažoval jsem o Echinodorus ocelot red, nebo green

poté bych chtěl jeden druh rostliny která by byla nižší a porostla by většinu akvária. Jako malej kluk jsem měl tuším nějakou z Cryptocoryne která měla listy tvaru podobnému šťovíku, svrchu tmavě zelená a zespoda krásně temně rudé, spíše vínové listy. Nevím co to mohlo být zač.

A na závěr nějakou rostlinku k přivázání na velký kořen, který v akváriu bude.

Mé akvárium bude mít osvětlení pomocí dvou 39w Osram lumilux T5 830 a 840 s reflektory, což ve výsledku dává poměr cca 0.45W/l (počítám čistej objem akvária bez štěrku, 3d pozadí a kořenů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:07 Pipet – Re: Calvin
Calvin - tak omrkni zdejší prezentace nádrží, které mají podobný objem jako ta tvoje, podívej se jaké mají kytky a kolik a podle toho už nějak ten odhad uhňácáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:06 Muž dvorak [94] - Rostliny
Moniika napsala: Můžeš použít tenhle vzoreček: Počet rostlin = délka (v cm) x šířka (v cm) / 50 ;-)

to je nesmysl ne?
při akvárku s délkou 80 cm a šířkou 40 cm by to bylo 64 rostlin!!!! coze

80x40:50=64 rostlin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:04 Bart Simpson
Já bych dával rostliny podle velikosti akva rostliny se rozrostou a potom je akva jako jungle a to se mi moc nelíbí takže bych volil přiměřeženě na velikost akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:58 zrada
Calvin napsal: ... taktéž je mi znám vzorec, kolik by mělo připadat jednotlivých rostlin na jednotku plochy dna...

Něco takovýho fakt existuje? Mohl bys to sem nahodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:56 Bart Simpson – Re: matlala
přesně čim víc tím líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:03 Muž Calvin [9]
Ahoj,
k vlastnímu počtu rostlin bych měl dotaz. Obecně je doporučováno hned při zakládání AQ dát rostlin maximum, pro rychlejší nastolení rovnováhy, taktéž je mi znám vzorec, kolik by mělo připadat jednotlivých rostlin na jednotku plochy dna, ale v jednom pořád nemám jasno - jak udělat převod z počtu rostlinek (což mi připadá dost univerzálně určené) na počet košíčků? Našel by se tu někdo, kdo by mi poradil?
Teorii mám zatím takovou, že logicky čím drobnější rostlinky, tím více jich bude v zakoupeném košíčku a naopak, robustnějších málo. Z toho by mi v podstatě plynulo, že obsah libovolného košíčku by měl mít při vysazování přibližně stejné nároky na plochu. Je to mylná domněnka? Pakliže je ta úvaha správná, tak už jen zjistit, jaká je ona konkrétní plocha, se kterou mohu kalkulovat. 100cm2 na jeden koš? Více či naopak méně?
Rád bych zakoupil optimální počet rostlin a minimalizoval tak riziko růstu řas z přebytku živin. Ale zas nepotřebuji mít čistě rostlinné AQ, ač by v tom případě stačilo samosebou nedostatek živin dohánět hnojením.
Tak díky za reakce! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:44 Usine – Re: Dante
Udržet tyhle krásné stonkovky v lajně bude makačka. To budeš mít ruce pořád v akváriu aby to vypadalo takhle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:39 Dante
snazim se udelat neco podobneho : showcase.aquatic-gardeners.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:39 Usine – Re: Dante
Jdeš na to opravdu zostra. Doufám že nezačínáš, protože tohle jsou rostliny pro pokročilé a to nemluvím o technice k tomu potřebné.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 15:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dante
Co vám brání to zkusit. Přinejhorším se některé neujmout, ale to se lépe, než odzkoušením ve vašich podmínkách, nezjistí.
Jinak obecně se doporučuje koupit ze začátku co nejvíce rychle rotoucích rotlin (stonkovek) a pak přidávat rostliny tipu Cryptocoryne nebo kobercovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 15:13 Dante
nikdo nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:00 Dante
Alternanthera reinecki: www.aquaticplantcentral.com/…
Cabomba piauhyensis: www.elacuarista.com/…
Cryptocoryne tropica: www.plantedtank.net/…
Glossostigma elatinoides imgs.tootoo.com/…
Heteranthera zosterifolia: www.plantedtank.net/…
Hygrophila angustifolia : www.davidressel.com/…
Rotala rotundifolia: acvaristica.files.wordpress.com/…
Rotala wallichii: www.dewinters.nl/…
Rotala macrandra : catfishworld.dk/…
Hygrophila polysperma : www.aquahobby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 12:50 Dante – Seznam rostlin pro mé akva
Ahoj,rad bych aby ste zhodnotili muj seznam rostlin ktere si hodlam v nejblizsi dobe objednat od aqua-daho.
Akvarium ma 98 l , svetlo 1w/l , dno: akvarijni sterk+kremicity pisek (jaktoz stare dno)nad tim akdama a fujizuna.
hnojit hodlam co2 + tekute hnojivo.a mozna vyzivove kulicky od JBL do dna
seznam :
Alternanthera reineckii 2x
Cabomba piauhyensis 2x
Cryptocoryne tropica 1x
Glossostigma elatinoides 4x
Heteranthera zosterifolia 2x
Hygrophila angustifolia 1x
Rotala rotundifolia 2x
Rotala wallichii 2x
Rotala macrandra 2x
Hygrophila polysperma 2x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:59 Usine – Re: Calvin
Jak to vypadá třeba u Rataje v jeho Obchodě i pěstírně si můžeš přečíst a podívat se tady.
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:51 filipsi – Re: Calvin
.. K tomu co bylo napsano nema cenu nic dodavat (+ projdi ostatni temata), jen te jeste upozornim na moznost dostat rostliny od nejakeho "kolegy" z okoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2010 09:46 Usine – Re: Calvin
Je u nás více pěstíren.
www.aqua-daho.cz/…
www.rataj-spk.cz to jsou asi ti dva největší ale jsou i další.
www.agroholding.cz/…
fytosel.cz/…
web.telecom.cz/…
pestirna-jaromer.webgarden.cz
Co je ale nehlavnější je kdy nakupovat. V zimě je nabídka slabší a hodně se praktikují různé náhrady.
Takže jednoznačně je nejlepší nakupovat v létě.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:00 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:53 Muž Yirka [9126] – Re: Calvin
Aqua Daho a Rataj jsou pěstírny, ostatní jsou obchody. Myslím, že v tomto konstatování je odpověď na tvou otázku zda a kde objednávat. Vždy lepší v pěstírně než v E-shopu. A zda v první či druhé pěstírně? Řekl bych že akvaristická obec je tak nějak rozdělena napůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:43 R Muž Silent [5949] – Re: Calvin
Já nakupuju rostlinky zásadně u Aqua Daho. Došlé rostliny jsou vždy ve výborné kvalitě, dojdou vždy v co nejkratší době a pokaždé jsem tam měl přibalenou nějakou tu bonusovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:28 Muž Calvin [9]
Ahoj všem,
chtěl bych se optat, zda by někdo z vás nevěděl, odkud bere akvarijní rostliny obchod MIGA? Hledám nejvodnějšího prodejce, internet se hemží spoustou "bubáků" o emerzním pěstování, ač se to snažím brát střízlivě, stejně bych raději koupil rostliny tam, kde je pěstují v co nejadekvátnějších podmínkách.
A ještě si dovolím jeden dotaz - pakliže má někdo zkušenosti s nákupem u Ratajů, v MIGA, Aqua-daho či dalších obchodech, zda by shrnul, odkud se mu zdálo, že pocházely ty nej (ať už malý počet a ještě špatné nebo v naopak překvapivé kvalitě i množství vůči cenovému ohodnocení).
Omlouvám se všem, kterým přijde můj dotaz irelevantní až zbytečný, děkuju všem, co přesto nějaké zkušenosti napíší! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2010 14:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud někdo touží po rybkách, rostlinkách, krevetkách, nebo čehokoli co v jeho okolí není, nezbude mu nic jiného, než objednávka přes internet.
Objednat něco přes net není rysk, pokud je to od spolehlivého a ověřeného e-shopu či chovatele.
My před novým rokem jsme běžně posílali ryby ČD Kurýrem, ale co se změnili podmínky, tak jen poštou EMS.
Pokud jste kupující, tak využíjte ČD Kurýr. Cena balíku je i s dobírkou nějakých 240,- Kč. Pokud vám prodejce bude účtovat víc, tak je jasné, že se s vámi chce podělit o další náklady. Osobně bych ale na to nepřistupoval.

Není třeba se obávat, že vám balíkem příjde něco mrtvé. Samozřejmě se to stát může ale pokud jsou přepravovány zdravý živočichové ve speciálních boxech, tak možnost úhynu je minimální.

Osobně máme krevetky poslané z Berlína. Šli tamním DHL a u nás poštou. Cesta jim trvala asi 2,5 dne. Všechny přišli v pořádku.
Je u nás i hodně chovatelů co si ojednávají ryby třeba z Thajska. A ve většině případů vše OK.
V pondělí ráno Thajec dá balík na letiště a ve středu téhož týdne odpoledne máte chovance doma.

Vím o jednom případu, kdy zásilka tuším 6 bojovnic z Thajska byla díky slovenské birikracii na celnici 18 dní.
Nezvládla to jen jedna z 6-ti bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:31 Muž Lukasson [40] – 112náctka
mám taky objem akva 112 l, čistý je tak cca 90 l. Každopádně světlo 2x18w které bylo součástí setu je podle mého názoru málo. Do krytu jsem vtěsnal jednu 20w zářivku, která je napojena na startovací jednotku glomat, což je asi nejlepší a nejjednodušší způsob instalace.
Určitě nad tím pouvažuj, protože rostlinek, které rostou pod 0,3w n litr není mnoho a ta jedna zářivka navíc udělá určitě dost ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2051