Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 20:28 sakrbleK – Re: TomášB
Jinak pokud by jste měl zájem si přečíst neco o Emerzních/Submerzních rostlinách,jejích růst a příjem živin,stačí zanechat email a nějaké materiály rád poskytnu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:45 sakrbleK – Re: TomášB
Zjednodušeně napsáno:

Submerzní pěstování je pěstování rostlin typicky vodních pod vodní hladinou ve všech vývojových stádiích růstu rostlin.

Emerzní pěstování je pěstování rostlin takových,které se dokáži v určitém vývojovém stupňi růstu eventuálně přizpůsobit podmínkám a růst nad vodní hladinou.

Příklad typicky Emerzních,nad vodní hladinou růstu schopných rostlin v určitém období je rod (nejen) Echinodorus.

Naopak typicky Submerzních,pod vodní hladinou růstu schopných rostlin ve všech vývojových stupních růstu je (nejen) rod Elodea,Egeria.

Rostliny,které uvádíte,pěstuje bez problémů drtivá většína akvaristů.Jediný problém se může vyskytnou při nedostatku rozpuštěné kyseliny uhličité - CO2,pak dochází k jevu,tzv. Biogenní odvápnění (planta.aquariana.cz/…) ,které postihuje především zmíněné Egerie ale i jiné (Anubias,Echinodorus...).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:41 Muž TomášB [12]
a to se mohou rostliny z akvarka městovat v květináči s hlínou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:38 Muž Criple Fishx [5]
Emerzní pěstování - pěstování jako normálni pokojové rostliny (v kětináči s hlínou), opakem je submerzní - akvarijní rostliny (celé pod vodou v štěrku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:23 Muž TomášB [12]
no měl bych tam egerky, pistie a něco co si ještě vyberu, a co prosím znamená to emerzivně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:41 sakrbleK
Sakra,nějak sem to popletl :-D
www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:40 sakrbleK
Jestli si pohráváš s myšlenkou emerzního pěstování,doporučuji přečíst toto:

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:34 sakrbleK
Co máš přesně na mysli ? Pěstování rostlin emerzně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:34 Muž Diego [72]
Byly by tam řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:26 Muž TomášB [12]
prosím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:26 Muž TomášB [12]
asi ale jen nějaké tropické rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:24 Muž TomášB [12] – Rostliny a léto ve skleníku
Čau, napadlo mě co dát rostliny přes léto do skleníku? myslím do nějakýho akvaria kam bych dal kamínky jak bych je zasadil a zamozhřejmě napustil voodu která by se tím horkem asi pořád odpařovala

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 17:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lukasolar
...světla mají dost svítím téměř cely den...
To, co píšete v prezentaci, (2 zářivky Aqua glo 8W 12 hod denně a 25W asi 5 hodin denně), platí?
Pokud ano, pak nemáte světla dost. ne
A s PMDD opatrně. Ať si nepřiděláte starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 16:15 Žena darley [12]
pmdd napríklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 16:12 Lukasolar
ale čím hnojit poučívám co2 světla mají dost svítím téměř cely den hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 16:07 Žena darley [12]
U nás sa jej začalo dariť, keď mala dostatok svetla. akonáhle sa nám rozrastú plávajúce rastliny, tak sagitaria stagnuje. A jeden čas sme aj hnojili, ale teraz už ani nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 16:02 Žena darley [12]
sagitaria subulata, riccia(ale to sa s tým treba trošku potrápiť)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 15:59 Lukasolar – co za rostlinky
mam prozbičku chci v akvariu nechat zarust dno a jestli mi mužete doporučit jakou roslinkou tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 21:09 **Python**
tie zavojnatky ti hned vyrastu nemyslim ze budu velke ale pre tvoje akva budu obrovske X-) ;-) daj tam radsej gubky
;-)
dussy- ja som uz videl jesetery v aqua :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2008 21:41 Usine
Pěstovat rostliny submerzně je neekonomické takže většina je emerzní. Není na tom ale nic špatného.
Jediná nevýhoda je že mohou (hlavně echinodory) vypadat úplně jinak. Před nákupem je dobré si prohlédnout seznam rostlin nevhodných a těch se vyvarovat.
www.akvarijni.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Slávek
já myslím, že co de, tak emerzně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:28 Slávek
a jaké máte zkušenosti s www.aqua-daho.cz/… ??

pěstují submerzně ebo emerzně ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 09:30 JeeL – Re: Michel11
Tiež mám rovnaké zloženie dna ako píše Aiven (mix jemnejšieho piesku a hrubšieho štrku) a nemôžem si sťažovať žeby mi to nerástlo. Zatiaľ sa darí dobre všetkým mojím rastlinám, jediná rastlina, ktorá šlo do makče pikče bola Hemianthus callitrichoides - ale aj to len kôli tomu, že ju zbaštili ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 00:12 Aiven
co ohu říct z vlastní zkušenosti skus kombinaci písku a drtě písek jemnej 2-3mm a štěrk 5-8mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 00:11 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: filipsi
a nebo si sítkem přesát pískoviště ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 22:19 Muž filipsi [1295] – Re: Michel11
Souhlas s kuriertomas, pokud sterkem myslis cernou cedicovou drt. Mam ji jeste polovinu v jednom akva. Roste to, ale jak co a znatelne hur. Postupne menim za fujizunu (chci cerne dno a zde vyber neni velky), a je to nesrovnatelne.
Pokus¨d sterkem myslis cernobile, nebo dokonce bile sterky s takrka 100% pavdepodobnosti vysokeho vyskytu vapence, ani o tom neuvazuj. Rozumna varianta je ten kremicity pisek, jak pise vaclav, nebo neco extra, bohuzel vetsinou za extra cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 22:09 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Ja som mal niekedy obycajny strk(vid starsie foto Kurieraqua)...potom som zakupil Stare dno a Aquaclay ground od Rataja...neporovnatelne uz odzaciatku..raslinky zacali rast takmer okamzite, po riase ani stopy...kym som mal stare dno,tak som sa riasy nemohol zbavit...takze podla mna..piesok s uz z nejakymi vyzivnymi latkami v sebe palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:58 Žena l3nka [13] - Rostliny
to je jedno v OBOU by to MELLO rust v poradku.. no aspon ja sem mela chvili pisek a rostly ae tet mam sterk a taky sostou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:45 Usine
K rostlinám se doporučuje písek o zrnitosti 1-3 mm a který neobsahuje vápenné složky (Test v octě) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:44 irča – Re: Michel11
mě ve štěrku v poho rostly, ale teď tam mám i trochu hrubého písku, třeba porostou líp:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:09 Michel11 – Rostliny ve šterku
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli je potřeba k rostlinám písek nebo jestli stačí mít pouze šterk aby rostly..
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 00:14 Vari
Přesně, myslím si totéž, i když mně včera paní trvdila, že vybírají hlavně ty submerzně pěstované, osobně si myslím, že i v Německu to šidí, ale v Hornbachu mají opravdu pěkný výběr, rostliny co jsem tam zatím koupil, tak rostou pěkně. Jsem tam každý týden a momentálně jich tam mají dost. Kupuji hlavně ty v modrém košíčku, bývá v nich jedna urostlejší rostlinka a vyjdou levněji, včera jsem si koupil za 50 Kč krásnej Echinodorus Bleh., tak uvidím. Ostatní rostliny mají rozděleny do tříd od 1 - 14 a ceny jsou od 62 - 450 Kč za kus. Určitě stojí za to se tam aspoň podívat. Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 23:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kolco
drazí byli jak sviňa. Je to prý ale tím, že ... Dannerle ... trávu snad pěstuje submezerně...

Fa. Dennerle pěstuje (stejně jako všechny ostatní nejfrekventovanější pěstírny) submerzně jen "pravé vodní rostliny", t.j. ty, které netvoří emerzní formu. Když si jejich kytky prohlídnete, nemůžete u obojživelných druhů přehlédnout, že byly vypěstovány emerzně! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 23:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jonny
Zkuste akvaristiku v Olomouci u Bystřičky. Majitel - p. Šimek - se v rostlinkách dost orientuje, mívá docela slušný výběr, co nemá dokáže sehnat, (AQUA-DAHO - podle aktuální dostupnosti), a má na prodejně akviško, kde se na některé rostlinky můžete kouknout "v reálu" - jak vypadají po několika týdnech pěstování pod vodou. ;-) :-)
Tady je to jeho akviško:
rybicky.net/nadrz.php… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 22:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kolco
když jsem tam byl naposledy (asi před 3měsíci) tak tam byl velkej výběr, jak rostlin (ale nic extra) tak ryb. ale ty ceny kytek byly fakt nehorázný. no, navštivte a uvidíte, třeba vám to bude vyhovovat ;-) já ti penízky dám radši nějakýmu malýmu obchůdku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:28 Muž Kolco [57]
Při otevírání Hornbachu,někdy na podzim ,tam měli obrovský výběr a drazí byli jak sviňa.Je to prý ale tím,že německá firma Dennerle,od které Hornbach trávu bere je snad pěstuje submezerně,což je nákladnější,ale na druhé straně je větší šance ,že se v akva chytí.A teď si to přeber. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:17 marsz
V Olomouci je veliký Hornbach a mají tam mooc kytek. Ceny snad příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jonny
rybicky.net/obchody/19 rybicky.net/obchody/7 -dodávka rostlin bývá jednou za pár čtvrtků. a další rybicky.net/obchody/kraj/olomoucky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 19:32 jonny – Rostlinky aneb nemám ponětí kam na ně
Ahoj
Prosím vás poraďte mi kde v okolí Prostějova nebo Olomouce je nějaké vhodná prodejnička s co nejlepším výběrem rostlinek?

bohužel se nevyznám ve všech těch názvech rostlin takže jsem si říkal že by bylo nejlepší kdybych zašel někam kde si je můžu prohlédnout a když budou vyhovovat mým vlastnostem vody tak si je i pořídit (pH cca 7, GH 12 - 14, osvětlení 0,5 w/litr, 26 stupňů celsia)

diky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:28 Žena Jiřka [15] Re: Mrakoplash
Jé-díky za radu. To jsem vůbec nevěděla.. jdu ho vytáhnout:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Jiřka
hadam ze si ho zasadila vid ? ;-)
vytahni ho z toho sterku a privaz ho ke korenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:52 Žena Jiřka [15] Re: Mrakoplash
Anubias je zrovna jedna z těch, co mi chcípá:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 21:10 Usine Re: Jiřka
Máš tam zřejmě moc silné čerpadlo a silný proud. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Mrakoplash
tipnul bych si na anubias, limnophillu, echinodorus a Hygrophilu
ta heteranthera je docela potvora chvilku jde chvilku nejde :-D
no a Acorus s Althernaterou si myslim moc nepujdou
acorus je terarijni a alternathera pro zmenu dost narocna

a jeste sem si vsimnul vzadu zrejme subulata, ta by pri trose dobry vule jit mela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 18:18 Žena Jiřka [15]
Jaké rostliny bdo mého akvária? Jde o nádrž s neonkami neonky. Jakým rostlinám se tam bude dařit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2008 21:01 Muž NIKO [527] – Re: bigboban
Rostliny s ohledem na velikost nádržky pořiďte raději méně vzrůstné, nejlépe klasické kobercové. Případně jemnější stonkové, (nebo jejich kombinaci), které nepůsobí "hamatně" a dají se upravovat zaštipováním a přesazováním růstových vrcholů. (Potíž může být v sezónnosti některých méně běžných rostlin.)
Nevím, nakolik je pravdou, že Hornbach omezil nákup rostlin u Dennerleho...?
Alespoň ten olomoucký od této firmy rostliny stále bere a jejich výběr ve dnech po dovozu, je velmi zajímavý. Vyšší cena je vyvážena atraktivností druhů.
Není také od věci zkusit oslovit AQUA DAHO s dotazem na aktuální dostupnost vytypovaných druhů.

Při tom vašem osvětlení bude ovšem koupě jakékoli rostliny pofidérní investicí... ;-)
Příliš hrubé dno rostlinám také optimální podmínky neposkytne. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:55 Muž chicko [124] – Re: bigboban
zkus pohledat najdeš toho dost a dosti. Jinak v Hornabachu ani v Obi už bych nic nekupoval palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:46 Muž bigboban [19] – Jaké rostliny do mého akvárka a kde koupit?
Mám docela čerstvě založené akvárko. Odkaz zde:

rybicky.net/nadrz.php…

Podle ohlasů není úplně dobře zarostlé, mimo jiné.. :-(

Proto bych poprosil o dvě rady:

1) Jaké rostliny zasadit s ohledem na velikost akva? Uvítám odkazy na fota nebo akvárka.

2)Kde koupit hezké kytičky (v Praze)? Většinou nakupuji v Hornbachu nebo OBI ale výběr není zas tak veliký a hlavně nabídka je nestálá. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Pája
na tohle téma je docela pěkný článek tady:
00lab.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 19:50 rolandmynar – Re: Alofok
Jak se práší ve vodě? :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=2851