Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:52 jakubqo814
ja viem ja som od rataja objednaval x krat ale teraz si neviem poraadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:45 Muž BarbarOSA [6] – Re: jakubqo814
Klikni si ROSTLINY a tam dole je taky fotoaparat, klikni nan a otvori sa ti obrazkova galeria rastliniek..
Staci si vybrat a bud dat inzerat, alebo najst cez inzerat, popripade objednat od RATAJ, AQUA DAHO, Agroholding atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:36 jakubqo814
určite by som chcel dajaku červenu rastlinku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:36 jakubqo814
ja viem ale neviem sa rozhodnut ake rastlinky by ste dali štrk mam aquaclay ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:34 Muž BarbarOSA [6] – Re: jakubqo814
Ake je to svetlo 40Wattove??
Ziarovka, ziarivka??
Pri 50L a 40W mozes pestovat takmer hocico, zalezi na tebe co sa ti paci..
Do mensieho akva skor mensie rastlinky..
Ale do pozdia, alebo stredu mozem prasknut daco vacsie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:30 jakubqo814 – Aké rastliny do 50l akva s osvetlenim cca 40W ?
Ahojte zariadujem akvárium s obohateným substrátom pre rastlinky:
Aké rastlinky by ste poradili ?
Ako mám akva zariadit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 08:13 Muž voko [9] - Živorodky
jo mě spíše ty rostliny vyhrabají, než je sežerou - okurečka s patentkama jim asi jede lépe. :-D :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 07:29 Muž Sewer [99]
Já se musím přidat k tý diskuzi o ancistrusech a rostlinách :-)

Máme ve 170ti litrech sice jen dva kusy (dříve byli v malém akvárku, ale už vyrostli) a NIKDY jsme neměli jediný problém, že by okusovali rostliny. Krmíme je tabletkami od JBL, někdy okurkou. Jinak jsou u čichavců, které krmíme mraženými komářími larvami a artémií, jde to rychle ke dnu, takže zbývá i na ně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 07:24 R Muž romant [27987] – Re: voko
4 kusy kolem 8-10cm ve 230l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 22:11 Muž voko [9] - Živorodky
No a kolik ancíků jsi měl v jak velkém akváriu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 19:41 R Muž romant [27987] – Re: sandra1221
Moje skušenost je čím větší ancík, tím větší pravděpodobnost, že rostlinám nedá pokoj. U mě se schutí zakousli do anubiasů a to tím způsobem, že nedali pokoj mladým ještě nevivinutým listům, čímž růst anubiasů v podstatě zastavili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 19:30 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: sandra1221
Ahoj, krunýřovce síťovaného máme v akvárku a rostlin si vůbec nevšímá. Ani když má hlad, to se snaží spíš vysávat s ostatníma rybama z hladiny vločky. Jednou týdně mu dáme do akvárka okurku, kterou má jen pro sebe. A je klid. ;-)
Možná záleží na jeho velikosti (jestli je malej nabo větší)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 12:21 Muž letfudo [30] – Re: Raider
Mno, tak u mně byla volba echinodory nebo ancík, obojí nějak nešlo dohromady (resp. až moc dohromady (hromada echináčů v ancíkovi)) ;-) Ancík udělal pápá ahoj (zpět do akvaristiky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2010 10:09 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Pamätám sa že v niektorom vlákne alebo prezentácií som sa dočítal že ancík+echinodorus=Aponogeton madagascariensis :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Raider
...když dás anubiasy nebo echinodory tak ty ti ancík nevožmoulá...
coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2010 17:50 Muž voko [9] - Živorodky
No myslím, že taková klasika jako Anubiasy by mohla být úspěšným řešením. Jinak tuholisté rostliny - nebo pár řasokoulí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 16:31 sandra1221 – zkrášlování akva
zdravim. chtela bych se zeptat jaké rostliny si múžu zasadit do akva kde mám krunýrovce síťovaného? dočetla jsem se že živé rostliny považuje za potravu a mé akva je čiste kámenisté a chtela bych ho nejak oživit. které odolné druhy rostlin rybkám ,,nechutnají´´ A múžu je zasadit s čistým svedomím hmm ? dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2010 22:11 zrada
Pepan napsal: Proto my neumětelové používáme štěrk. Je tam větší šance tu kytku nezabít. :-D

Přesně tak. Neumětelové používají štěrk. A ti co tomu trochu rozumí, naopak používají jemnější písek, protože rostlinám vyhovuje podstatně více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2010 22:05 Usine – Re: Pepan
Já bych řekl že je to přesně naopak Do jemného písku ti nic nenapadá a následně nehnije jako v případě hrubšího substrátu, který se i hůře odkaluje. Měl jsem v akváriu jak velmi jemný tak i hrubší zrnitost a nakonec jsem skončil u 0,8-1,2 mm. Při přestavbě akvária jsem byl překvapený že byl písek pomalu čistější i na uplném dně, než když jsem ho tam dával a to mám vrstvu 15-17 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:15 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sid
Proto my neumětelové používáme štěrk. Je tam větší šance tu kytku nezabít. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Kdo nedokáže pěstovat akvakytky v jílu, tomu dobře neporostou ani v "šutrovém" dně.
(Platí to i na opak! :))
Vám také - pěkný den! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 16:21 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sid
O tom pěstování v substrátech jako je třeba jíl, samozřejmě vím. Ostatně, v přírodě taky nikdo neprosévá substrát, aby byla všude optimální frakce, ale pořízení nových rostlin do akvária může být pro některé lidi dost těžká pecka do šrajtofle a proto nedoporučuji s kytkami hazardovat. Přeji hezký den. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 11:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
...Ne každý dokáže připravit úplně optimální podmínky pro kytky, takže s tím substrátem bývám trochu opatrný...
To je pravda. Proto také kde mohu, tam doporučuji znitost 1-4mm. :-)
Dno takové zrnitosti je nejméně "háklivé"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:28 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sid
Ne každý dokáže připravit úplně optimální podmínky pro kytky, takže s tím substrátem bývám trochu opatrný. Je ale fakt, že jsem na vlastní oči viděl v jedné botanické zahradě pěstovat Anubias afzelii v skleníku v klasické kompostovce. Přiznám se, že tenhle obrázek dost narušil moje sebevědomí, ohledně dosavadních znalostí o pěstování anubiasů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2010 16:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
...Pokud je příliš jemný substrát a na něm časem vznikne vrstvička detritu, ke kořenům vzduch nepůjde a mohou hnít...
Proč to nehrozí v přírodních podmínkách? :)
(Už se to tu párkrát řešilo, že i v akváriích mohou rostliny kořenit v "extra" jemném substrátu, včetně jílu, aniž by hrozilo zahnívání kořenů. Zdravé rostliny dokážou kyslík do kořenů transportovat. Jde "jen" o to, aby měly dobré podmínky i "navrchu", nad substrátem. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 14:28 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Roman
U rostlin se doporučuje trochu větší zrnitost substrátu, aby mohl ke kořenům vzduch. Pokud je příliš jemný substrát a na něm časem vznikne vrstvička detritu, ke kořenům vzduch nepůjde a mohou hnít. Na to jsou leckdy háklivé třeba anubiasy, zatímco lekníny opačně. Čím větší humus v akvárku, tím lépe rostou, samozřejmě za předpokladu, že neměly porušený kořenový systém. Moje vlastní zkušenost je, že lekníny mi nejlépe rostou v nádrži, která je přerybněna živorodkami a kterou neodkaluji zrovna precizně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:33 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
...no v atlase je - ako to povedat? "idealna zrnitost" co sa teda vseobecne doporucuje...
...tu zrnitost co mas sa v pohode da pouzit... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:17 roman – Re: kortezhugo
to ma teší. ja som sa bál e som zbytočne kupoval taký keď je v atlase skoro všade najviac 4mm...no ale okej to sa mi uľavilo :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:14 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
no pises ze je od 0.5 od 1cm - to sa celkom "da"...-teda nie je to ziadny "problem"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:12 roman – Re: kortezhugo
okej necham ten strk...nevyzera to zase nejak hrozne lebo niektore kamienky maju 1cm niektore 0,5 atd to nejak dam dokopy dik za link pomohol mi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:03 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
:-) -nechaj iba ten strk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:59 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
www.horacovoakvarium.cz/…

...este k tomu "jemnemu" piesku - ako pise Pepan...
a dalsia vec je odkalovanie - ci nebude problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:53 roman – Re: Pepan
a čo by v jemnom piesku malo hniť? a povedzme že tam budú málo až stredne náročné rastliny dalo by sa? čo by ste na vašom mieste robili, mám dať pod to jemný alebo radšej nechať tak a sadiť do toho 1cm štrku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:47 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Spíše bych zauvažoval,
jestli v něm později nebude docházet k hnilobným procesům a nebudou v důsledku toho rostlinám odcházet kořeny. Některé druhy jsou na to náchylnější, jiné v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:46 roman – Re: kortezhugo
a prakticky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:44 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
teoreticky to vadit nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 07:33 roman
poradi mi tu niekto? surne. môžem dať pod ten akvaristický štrk hrubý 1cm kremičitý piesok plážový úplne jemný? ako pri mori veď viete. nebude to vadiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:53 roman – Re: sivon
tak to som asi zbytočne vyhodil 20eur.....ale keby som tam predsa pod to skusil dat ten plazovy asi by sa to dalo realizovat vsak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:50 roman – Re: kortezhugo
horacomatku? to co je, este ma napadlo ze mam kremicity piesok rovnaka zrnitost ako na plazi cize az velmi jemny....dalo by sa to dat na dno a na to ten cierny strk co mam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:48 roman – Re: vaclav
už som skúšal v octe a nešumí tak som rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:01 Žena sivon [1694] - Plži – Re: roman
Koukni ke mně, začínala jsem také s takovým štěrkem. Kromě Ceratopterisů rostlo v podstatě všechno - Anubiasy (nejlíp Anubias nana ve dně), kryptokoryny i jemnolisté, problém byl se zakořeněním. Ale hrozně blbě se to odkalovalo, odpad pronikal až na dno a bez přehrabání to nešlo pryč - pak to ale šlo i s rostlinami. Navíc mi zalézal potěr mezi štěrk a pak nemohl ven. :-( . Vzdala jsem to a přidala jemnější. Už mám lépe uklizeno, na kytky to ale vliv nemělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:33 Muž kortezhugo [983] – Re: roman
...tak rastlin je kopec - co maju v podstate korene len na to ze sa drzia na dne...
Cabomba,Ludwigie,Bacopa,a spusta inych...na tieto ale pouzijes napr."Horacomatku"...

...konkreetne tieto ti prosperovat budu - mozu kludne aj plavat na hladine X-) teda je im to v podstate jedno...
...pises 0,5-1cm? - to este ako tak "ujde"...
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:13 Usine – Re: roman
Je to poměrně hrubší dno, hlavní je ale aby neobsahoval vápenec. Test v 8% octě bych doporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 13:40 roman – Re: BarbarOSA
diky za radu počkám si aj na iné názory, uvítal by som predovšetkým rady ľudí , ktorí majú taký štrk a konkretne typy rastlín ktoré im dobre držia a prosperujú v takomto štrku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 10:27 Muž BarbarOSA [6] – Re: roman
Hadam ta nikto nezatrati..
Poprve da sa sadit aj do toho strku a rast by to tam malo, len so sadenim bude trosku problem, kym to tam vlozis..
Alebo este kupit kus strku 2 - 4mm a nasypat na vrch, ale nie je to nutnostou..
Nebudes prvy ani posledny so strkom takej frakcie, dokonca aj vacsie sa pouzivaju..
Skus prehladat par nadrzi a uvidis ze sa to da..
Hadam prispeje niekto s hrubsim strkom a pomoze..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 10:20 roman – rastliny pre 0,5-1cm
nazdar, poraďte mi prosím, aké rastliny mám vybrať pre štrk 0,5 až 1cm hrubý niečo ako riečny čierny. osvetlenie 0,5w na liter. zatiaľ som našiel Anubias barteri, Microsorum pteropus,na dekoráciu jávsky mach. Neviem čo mám použiť ako trávnik poprípade ešte viac druhov aj stredne dlhých rastlín s nižšou náročnosťou veľmi by som bol vďačný. už si neviem poradiť preto sa pýtam či má niekto skúsenosti lebo všade je skoro 2-4mm, len ma nezatracujte že mám hľadať ďalej. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:38 Muž kortezhugo [983] – Re: Jakubqo814
:-) no dat tam mozes "kopec" rastlin - tazko sa radi...
Ludwigie?
kludne este 4-5 druhov rastlin.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:17 Jakubqo814
a čo by ste tam dali vy ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 21:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jakubqo814
A proc by nemohla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 18:30 Jakubqo814
myslite že by to mohla byt limnophila aquatica namiesto cabomby ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037?od=1951