Co je to za nemoc?
Sisha1606 napsal: Víš... to jsem děala před vánoci s tři dny odstátou vodou... ale dííík 
Tak tady je každá rada rada drahá.....

Víš... to jsem děala před vánoci s tři dny odstátou vodou... ale dííík

Děkuji za radu... to jsem chtěla vědět... víš po 5ti letech co mam "guláš" se mi něco stalo... Proto řeším oko. Protože kdyby bylo něco v nepořádku (až na dnes) Zjeví se mi to dřív a těm některým rybyčkám nebude přes 4 roky

Ještě jednou dík...

Jednoduché. Vezmu metr, pravitko (cokoliv) a změřím výšku, šířku a hloubku akvária (a b c )
Potom vynásobím. a*b*c v centimetrech a vydělím tisícem = objem akvaria v litrech.
A nebo to změř a vypočítáme to společně.
edit: Jinak to vidím na klasický se 60x30x30 kybl nikdy není čistých 10l.
Sisha1606 napsal: to bys moh a pak mi to řekni... ptz 4x 10 a plus mínis ostatní opravdu nevim jak to vypočítatTak nic nepočítej a alespoň vyměň polovinu, tedy 2 belíky vody.

Naopak, to oko je tvůj nejmenší problém a romant, ač se ti to nezdá, ti tu nejlepší radu dal! A když si přečteš moje řádky, jistě si všimneš slova "podmínky" to je oč tu běží.
Rybu neuzdravíš dokud nebude mít odpovídající podmínky v nádrži, teplou vodu, čistou vodu (tj. s minimem dusíků) a s odpovídajícími obyvateli potažmo litráží a fungující prostředí s koloběhem dusíku.
Ale ty pořád zásadní problém vidíš v tom oku

Zásadní problém je ten, že tvoje akvárium je malé, máš v něm guláš, nevhodné ryby a jiné tvory. Pokud neuděláš nic s tímhle, klidně tu bettu vem, dej ji do karantény, tam jí zatop, měň děnně vodu a když ji vrátíš zpátky, tak se dříve či později stane to samé. Už v září ti ukazovali žebrovníci, že se jim u tebe nelíbí, teď betta, kdo bude další?
Pokud s tím něco chceš dělat, tak tady máš pár návodů:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
A pokud nechceš tak je mi tvých chovanců opravdu líto a platí to co psal romant.
naleju tam 4 10tilitrový kýble vody... a místo tam tak na další 2 je 10%... počítala jse to takhle... i s kameny dekorací kytkama filtrem, topením. čistim to jednou do půl roka... odkaluji, když se mi to nezdá... Mě zajmá co to je... oděrka plíseň, vada imunity...
Ryba se nechová nijak divně, nepolehává neplave do kruhu... stejná jako dřív... jen to oko... víc nepotřebuji

Jak přes 40? Vem si metr, změř výšku, šířku a hloubku, tyhle čísílka mezi sebou vynásob a máme hrubej objem.
Ale i kdyby to bylo přes 400 furt je to mál oa vracím se k tomu co jsem původně říkala - špatná kvalita prostředí.
emmmm nepočítaa jsem to ale tak cca přes 40... akvárium jsem dostala...

před 5 lety...do teď mi myšmaše fungovaly...

až teď
V kolika litrech tenhle guláš sakra máš?
ok...teplota 25... kydž jsem ji měla vyšší vychcípalo mi celé akvárko až na motýlkovce afrického který tam stále je, tři šneky 3 mini ancíky ancíky, sekavce, pancířníčka kropenatýho nebo tak nějak, panceříka zeleného a tři tyhle bojovnice... nejaké ty kytky botanik nejsem

a dva menší žebrovníky... a teď na chcilku paví očka... než dorostou, pak posloužej jako krmivo ostatním...
Jako že když nemá betta min. 25 st. tak živoří a je náchylnější k nemocem a na druhou stranu, pokud vím, tak žebrovníky je lépe chovat ve vodě spíše lehce nad 20 st.
Jakou tam máš teplotu? Tipuji že spíš kvůli těm žebrovníkům nižší, tedy pod 25 st.
Píšeš, že tam máš žebrovníky a jiné ryby, tipla bych si hodně znečišťovatelů na malém prostoru a zhoršená kvalita vody. Betty jsou na ni hodně citlivé, proto to nejdříve začíná u nich. Udělej prezentaci, ať se vyhneme křížovému výslechu a víme co všechno tam plave, popiš co nejvíce podmínky a počínaje dneškem měň 1/3 vody denně, rybu sleduj, mohlo by to pomoci.
nevim co to je... nikdy jsem nic takového neřešila...
Řekla bych, že ti trochu lítají dusíkaté látky v akváriu. Zaměřila bych se na podmínky v nádrži

0 06.01.2015 18:47 Sisha1606 – Betta
Ahoj lidi... nevíte prosím co to je??? Jiné ryby ani žebrovníci nic takového na sobě nemají. A já rybky nikdy neměla nemocné. dost jsem se lekla, je to v podstatě ze dne na den... a nevím jestli to neni jen z šarvátky. pomoc prosím

To je ideální stav. V tomto směru není co zlepšit

.
Filtr čistíme jednou za půl roku, ale u přítoku vody do filtru máme akvarijní houbu, tu čistíme jednou za 14 dní.
Tak ten filtr má pro daný objem nádrže dostatečnou kapacitu. Jak často se filtr čistí?
V akváriu je vnější filtr polské výroby aqua el unimax 250. Přípravky na výměnu vody nebudeme používat a budme častěji měnit vodu.
Nevím jaká je tam filtrace, ale přípravky pro podporu nitrifikace mají uplatnění při zabíhání nádrží, při větším čištění filtru nebo po léčbě. Jinak při dobré údržbě nemají valný význam. U přípravků pro úpravu vody je to podobné. Mají význam pokud je třeba vyměnit větší množství vody, pokud není možné vodu napouštět přes sprchu (odstranění volného chloru) nebo pokud např. studniční voda není úplně košer. Já osobně tyto přípravky prakticky nepoužívám.
O.k. Děkuji vyzkoušíme to, na výměně vody přitlačíme. Při každé výměně vody do vody přidáváme přípravek na odstranění chloru a nitrifikační bakterie, máme v tom pokračovat?
Z fotky to patrné není, ale při bakterce nezůstane jen u ploutví. Nicméně zintenzivnění údržby a mírné zasolení vody většinou rybu zcela zhojí.
Děkuji. Myslíte, že to tedy nebude ten bakteriální rozpad ploutví? Na různých stránkách píší, že na něj esha 2000 účinná není... Díky.
Zatím bych ho nechal ve společné nádrži, pouze pokud by se stav začal zhoršovat volil bych karanténu. V každém případě bych měnil vodu alespoň 1x týdně. Pokud by se na ostatních rybách začali projevovat příznaky infekce zaléčil bych co nejdříve eSHa 2000.
190 litrů, myslíte, že bychom ho měli odlovit, aby se to případně nepřeneslo na jiné?
Přitlačil bych na výměny vody a možná trochu zasolit. Savo v žádném případě. Mimochodem jak velká je ta nádrž?
0 05.01.2015 20:54 misa – co je to za nemoc

Dobrý den,
máme rok staré akvárium, na cca 40 % rostliny, 3 čichavce perleťové, 4 parmičky mechové, 9 razbor, 3 pancéřníčky, 2 krunýřovce. Podle testeru esha všechny hodnoty v normě. Před 14 dny se jednomu čichavci objevila na oku bílá skvrnka, která se postupně zvětšovala, přeléčili jsme eshou 2000, po následné výměně vody jsme si všimli, že jeden pancéřníček má místo předních ploutví jen takové "kostičky". Ostatní ryby na ploutvích nic nemají. Myslíte, že by se mohlo jednat o bakteriální rozpad ploutví - a jak se dá léčit - savem? Píší, že antibiotika nejsou účinná. Vodu měníme jednou za 14 dní cca 1/3. Děkuji.
Přátelé, omlouvám se, že ruším takovou výživnou diskusi, jen chci podotknout, rybičky se zlepšují. Vypadají lépe, byť příčinu jsem zatím neodhalila.

Já to taky nikomu necpu to že jsem do akvária, před jeho napuštěním vodou použil vlastní moč, jako zálivku dna. Ano pro mnohé eklhaft, prosím ať jsem za odpudivé prase, no a co, ověřil jsem si že to fakt funguje a to bylo mým cílem.

Jinak budu se muset zamyslet nad zde probíhající debatou a třeba pri ní vytvořit nějaký "výživnější" vlákno, tzv. jenom pro otlejší.

Beru to sportovne, spareny salat mi prijde jako neco dostatecne sterilniho a zaroven rostlinneho, aby to vyhnilo "spravne", pricemz nekdo curani do akvaria muze povazovat za eklhaft (ac tam pak ryby delaji totez, a moc zdraveho cloveka opravdu sterilni je). Ale nikomu salat necpu, tedy mimo vsech tady

.
Tak aby to nebylo jenom v rovině teoretické, tak já se přiznávám, mám to odzkoušený a považuji to za tu nejčistší metodu, mám-li to tak nazvat, ale opět je to, stejně jako ta modř v rovině spíše neveřejné. Pro mě je to čistá, přímá a okamžitá metoda a je podle mě lepší než ten Designerův(Jirko promiň) salát. Záběh, tedy skutečnej záběh akvária se tím urychluje min. o polovinu.

1 05.01.2015 12:35 Deepinpeat –
Re: Sid No já to třeba chápu, ale přiznejme si, že někteří jedinci možná nebudou schopni racionálně akceptovat, že moč zdravého člověka je v zásadě sterilní a praktická aplikace močoviny tímhle způsobem by v nich mohla vzbuzovat smíšené pocity.

Proč utrácet za něco, co mám stále "po ruce" a zadarmo?!
(Jinak, samozřejmě, souhlas.

)
1 05.01.2015 11:00 Deepinpeat –
Re: Sid Jo, místo moči je asi lepší granulovaná urea, je na zabíhaní nádrží skvělá, vřele doporučuju.
Za tohle pripomenuti za vsecky palce nahoru!
No a svou "salatovou" metodu snad zrychlene popisu jen novacku. Necha se v novem akvariu vyhnit spareny hlavkovy salat, samozrejme rozumne mnozstvi k velikosti akvaria, a az uplne zmizi, vymeni se voda a je zabehnuto. Ovsem pri tomto mit v akvariu cokoli ziveho mimo rostlin, by bylo vyslanim na dost moznou smrt (moznou, co je jiste, ze?).
...A prave tyhle faze zabehu, se zamerne provozuji bez ryb... Ony ty bakterie musi neco zrat, zpocatku nemaji co, aby prezily, pak je jich zase malo a musi se namnozit nejprve jedny, pak druhe...
Už se to tu déle neobjevilo, tak v této souvislosti zkusím připomenout, že fáze záběhu bez ryb se dá vylepšit tím, že se nitrifikační bakterie cíleně přikrmují. A to nejlépe tak, aby jejich kolonie po uzavření koloběhu dusíku zvládla nasazení i většího počtu rybek. Kromě běžného krmiva, které se k použití k tomuto účelu přímo nabízí, se zde zmiňovaly i mražené krevety. (Nebo taky třeba moč, která je zdrojem močoviny a ta zase zdrojem amoniaku...)
Můžeš lehce polechtat dno, ono už samotný ryby, jakožto producenti odpadních látek když dýchají solidně zásobují systém.
Testují mi vodu v té prodejně. Taky je mi jasný, že nasazení bakterií není samospasitelné, i proto jsem jejich aplikaci už dvakrát opakovala, a že můžou hodnoty vody kolísat, zvlášť když každý den měním třetinu. Nepomohlo by i posbírání bobků odkalovačem? To se zase nebudou mít z čeho množit ty užitečné bakterie, ne?
Pokud bych měl být ten, kdo zveřejní nějaký nástřel dávkování, tak bych se držel politiky opatrnosti a dělil doporučené dávkování do "běžnýh" nádrží třema, tedy je-li toto doporučováno jako 1 ml na 10 litrů, takže dejme tomu nějaký 3 kapky(klasický kapátko z lékárny) v našem případě na 10 litrů akva vody. To doporučený dávkování je vztaženo na Dajanu, jiní výrobci mohou mít tu koncentrci a potažmo doporučené dávkování v jiných koncentracích, to proto, abych později nebyl nikým osočován, že jsem něco poradil a jeho akvo poslal do kopru.
Moje chyba. Evidentně jsem si blbě zapamatoval složení Ectopuru, nicméně bych tento lék do společné nádrže k zmírnění negativních účinků dusíkatých látek raději nepoužil. Zlatá obyčejná sůl

. Díky za osvětlení.
Zdenina napsala:... dusíkaté látky jsou nulové, snad už jim nic nechybí.
Kdyz je na pocatku cista voda a neni nic moc, co by se rozkladalo a produkovalo cpavek, voda je chvili paradni. Az je z ceho, zacne se hromadit cpavek, zacne nabihat nitritace, takze pak se hromadi NO2, a nasledne teprve nabiha nitratace, ktera NO2 premeni na NO3, cimz se da povazovat cela nitrifikace za rozbehnutou. A prave tyhle faze zabehu, se zamerne provozuji bez ryb. Ono doliti bakterii jiste svuj pozitivni vliv ma, a i zabeh muze urychlit, ale ze bych tam rychle daval ryby, to asi ne. Ony ty bakterie musi neco zrat, zpocatku nemaji co, aby prezily, pak je jich zase malo a musi se namnozit nejprve jedny, pak druhe. To by se nejspis musely prilevat po troskach den za dnem, aby to melo nejaky superefekt, i kdyz nepopiram, ze zaliti filtru bakteriemi z lahvicky vyznam ma.
...Ectopur uvolňuje kyslík a slouží jako podpůrná léčka. Na dusíky nepomůže...
SERA Ectopur je směs solí, tvořená 1,6% boritanu sodného, 2,6% perboritanu sodného a 95,8% NaCl.
U tohoto prostředku je nutné hlídat dávkování. Boritan a perboritan jsou zdrojem peroxidu vodíku, při jehož předávkování hrozí poškození žaber, a boru, který je ve vyšších koncentracích pro vodní živočichy i rostliny toxický.
...dusíkaté látky jsou nulové...
A čím ty N-látky měříte?
Ok, tak bez modři. Nevím, jestli tedy léčit ty parazity. Počkám, jak budou ty skřele vypadat za den za dva a vysleduju ty výkaly. Nijak zubožené určitě nejsou, tak se nebudu pouštět do žádných hurá akcí.
Nemám modř odzkoušenou => nebudu "tlačit na pilu".

No ony jsou na pohled úplně zdravé, žádné chomáčky ani nic jiného na sobě nemají. Plavoz v pohodě. Ty skřele zůstávají jen 3 ramirézkám, ta jedna to má výrazně víc viz foto, ostatní jsou happy. Ty výkaly mají taky jen některé. Zbytek kadí červeně v barvě vloček. Akvárium je živé, žádné ustrašené kusy, samci mají i elán na šarvátky. Nasadím vodoléčbu, dnes už jsem vyměnila a trošku zasolila, zítra až otevřou, koupím tu modř a uvidíme. Kytek mam docela dost 18 trsů, nitrivec jsem dávala 2x a jeden mám v zásobě, dusíkaté látky jsou nulové, snad už jim nic nechybí.
Zdenina napsala:A teď k problému - už dva až tři dny pozoruji, že rybkám ostávají skřele.
U Ramek bych mel nejvetsi strach z toho, ze chytnou bolaky, jako jsou na fotkach
rybicky.net/forum/1476 z 15.5.2014 (nejsou to me fotky, nekdo se na to ptal, ale nekde mam fotky dost podobne), to je konecna, mne tim vymrel chov, delal jsem mozne i nemozne, tech leciv... nepomohlo nic. Dnes videt takovy vridek, ac vlasu nemam mnoho, staly by vsechny. Kdyby nekdo vedel jak na to, ac ted to nevyuziju, do budoucna bych se rad poucil.
Druha "mila legrace" s ramkami je nafouknuti jakehosi ruzoveho vacku pod skrelemi, ktery postupne rozevira skrele, az je videt venku. Jednu ramku s timhle se mi podarilo koupit pred lety, a bohzuel ani tam lecba nezabrala, ony ramky bohuzel na nemoci odchazeji dost rychle, neni casto na nic cas, jedno lecivo, a kdyz to neni zasah, cokoli dalsiho uz je casto marne.
Ramky mohou byt oriskem i pro zkusenejsiho akvaristu, dat je do noveho akvaria a jeste bez zabehu, to zavani prusihem.
Co Ti pise Sid by mohlo byt dobrym resenim, aspon ve smyslu prvni pomoci, tu modr bych pouzil, protoze si pomuzes jednak s toxicitou dusikatych latek, a jednak ty ryby preventivne prelecis, a navic ta modr je soucasti vice leciv, takze pripadna kombinace s necim dalsim (po rozumne uvaze a zjisteni slozeni dalsiho leciva) je mozna.
Neverim, ze ryby maji rozevrene skrele z nejakeho nedostatku kysliku, to by spis "lapaly po dechu", zrychlene se snazily dychat, drzely se u hladiny. Spis jim neco napadlo zabra, specialne to poznas tak, ze odstava skrele jen jedno, nebo je naopak "slepene". Muze ale jit i o vrozenou ci vyvojovou vadu, nektere ryby maji ruzne deformace a nesoumernosti, a nebo zkracene skrele, ale do prodeje by se takove ryby dostat nemely.
Ovsem co ted ctu od Tebe dal, cire vykaly, to je na preleceni na strevni bicikovce, u ramek je opet lecba dost problematicka, pozdeji nemozna. Podle toho co pises, jsou ty ryby v dost katastrofalnim stavu a ta modr pak nepomuze.
Přidat reakci
1 ...... [80] ...... 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 201924x