Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 22:50 Muž Lojza007 [1206] Re: Barney
Teď jsem se ještě díval a největší nabídku kamenů má Akvarista a Invital, ostatní dost často berou od nich. Teď koupený kamen ve Sklorexu je od aquadeco - německá firma. Ale v nabídce mají menší šutry, než nabízí Invital a Akvarista, takže ti berou od jinud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 18:06 R Muž ctibum [6926] Re: Barney
akvarista.cz má, ale nevím, jak moc "velko" je dodavatel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 16:30 R Muž romant [27987] Re: Barney
Zkusil bych Juwel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2021 11:43 Muž Lojza007 [1206] Re: Barney
Já bych tipoval, že by to mohl být Macenauer. Beru to podle toho, že velký výběr mají v Hornbachu a myslím, že akvarijní věci podle sortimentu z velké části dodává on.
Možná by to šlo zjistit i od nějakýho zaměstnance Hornbachu, kde to berou.
Nebo pokud víš o nějaké Zoo, kde třeba nedávno vybavovali akvária, tak tam bude smlouva s dodavatelem vybavení, ale nebude se to hledat moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 10:03 Muž Barney [61] – Velkododavatel kořenů a kamenů
Zdravím komunitu, nevíte někdo prosím o českém velkododavateli kořenů Driftwood, Red Moor a dalších a také neobvyklých kamenů, např Dragon stone apod.? Díky moc. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 18:03 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Lojza007
Kontrolér samozřejmě může ukazovat blbosti. Mám ho jen pár dnů a CO2 o chvilku déle. Sondu jsem včera po první výměně vody zkalibroval, vyčistil a experimentálně nastavil pH z 6,8 na 6,9 což je dle tabulky o něco méně, než ideál. Nicméně za ty dva týdny s CO2 nebyl problém a drop-checker se mi nikdy ani do žluté nedostal. Trochu mě děsí, že to sem tam bublá i v noci, při vypnutém osvětlení, ale prý to řešit nemusím. První dny bylo vidět rychlejší dýchání, ale ryby si zvykly. Toto lapání po dechu a zákal je fakt až od instalace kořenu. Asi bych souhlasil s myšlenkou, že v kořeni jsou zbytky nějakých postřiků. Mluvil jsem s vinařem a jsou to docela svinstva... Uvolnění dusitanů, čpavku, atd. ze dna je taky reálné, ale myslím, že ty tři výměny poloviny vody by to asi vyřešili. I teď je na rybách vidět nespokojenost. Drží se v hejnech podle druhů a rychleji dýchají. Ten zákal zatím není takový, ale počítám, že ráno se vše bude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 16:03 Muž Lojza007 [1206] Re: Heimerich
A nemůže controller měřit blbosti, že by tam byl nadbytek CO2? Co ukazuje nějaký test (dropchecker, kapkový test)? Mně se něco podobnýho stalo zrovna před včerejškem, ráno krmím rybky a ony nikde a vidím, že lapají po dechu u hladiny. Kouknu na dropchecker a už šel do žluta (po výměně bomby jsem to blbě naladil), tak jsem stáhl CO2 a pustil vzduchování a naštěstí to všichni přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 15:15 Muž Krepec [46] Re: Heimerich
Já má révu v akváriu, a nemám s tím problém, 2 měsíce ležela v dešťovce. A než šla do akvária, tak jsem ji ještě párkrát přelil vařící vodou z konvice. Ale kamarád vinař mě upozorňoval, že v té hlavě můžou být zbytky postřiků, ty jejich skalice apod, co používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 13:57 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Lojza007
CO2 mi jede už nějakou dobu podle kontroléru. Na uvolnění čehosi ze dna jsem myslel hned, protože jsem odstranil velký kámen a tím, že bylo třeba kořen zatížit kameny, které jsem musel zavrtat hluboko do dna, to asi nemohu vyloučit. Ale už jsem vyměnil asi 300 litrů vody a je pořád kalná. Hladina je mastná a bublinky CO2 se na mi drží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 13:50 Muž Lojza007 [1206] Re: Heimerich
Já jsem ho měl v avkáriu cca tři měsíce před tím, než tam přišlo osazenstvo. Ale osobně bych tipoval, že důvod bude spíš jinde - větší množství CO2, při instalaci uvolněné dusíkaté látky ze dna nebo něco takovýho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 12:41 Muž Heimerich [0] - Amerika – Kořen vinné révy
Ahoj. Omlouvám se, jestli to tady někde je, celé fórum jsem fakt neprocházel... Koupil jsem v Hornbachu kořen vinné révy. S tím, že barví vodu jsem počítal, ale evidentně se z něj uvolňuje cosi toxického. Ráno jsem přišel k akváriu a všechny ryby u hladiny lapaly po dechu. Vyměnil jsem polovinu vody a odpoledne ještě jednou. Druhý den se vše opakovalo. Zajímalo by mě, jeslí je to předem prohraný boj nebo se to ještě po několika výměnách vody stabilizuje. Vinná réva se do akvária běžně používá, dokonce na ní bylo napsáno, že je určená do akvária. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 08:03 R Muž afc1886 [14704] Re: Zdenko
Ano můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 07:23 Muž Perlas [546] Re: Zdenko
Google napsal:

Višňové dřevo má podobné vlastnosti jako dřevo švestka a třešeně…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 07:10 Zdenko – Konar otazka
Ahojte. Viem ze ovocné stromy môžu ísť do akvária. Ale presnejšie. Visen? Môžem dať? Podobne ako čerešňa....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 11:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdenko
Jestli máš ancistruse tak ten ho časem ohobluje do hladka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 17:26 Zdenko – Koreň z rieky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poraďte.ako odstrániť tieto chlbky.. "" Poradia z týmto ryby? Čistič ? Keď je mokré drevo tak to nejde ani osmirglovar ani... Neviem co.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2021 16:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdenko
Jestliže nebarví tak oškrabat měkké části polít horkou vodou a dát do akvária.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2021 23:22 Muž Lojza007 [1206] Re: Zdenko
Já bych to nechal minimálně měsíc v čisté vodě, co to bude dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:33 Zdenko Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Očistené. Není to úplne tvrdosť titan. Ale vyzerá celkom dobre. Ešte som naložil do čistej vody.
Edit: Ako teraz postupovať pred vložením do akvária? Ešte lúhovať? Alebo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:22 Muž Lojza007 [1206] Re: Zdenko
Řekl bych, že měkký dřevo příroda celkem rychle rozloží, tvrdý vydrží, wapka je dobrý test, když se nerozpadne, tak má před sebou několik let v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 15:14 Zdenko Re: romant
Očistím. A je jedno aké drevo to je. Keď bolo ošetrené "" prírodou.? A ten kameň ako sa vzrástol....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 12:48 R Muž romant [27987] Re: Zdenko
Bude to nějaký tvrdý dřevo. Očistit tu vrchní vrstvu, co se drolí a možno použít do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 11:35 Zdenko – Koreň z rieky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosím posudok. 1minuta vytiahnuť z rieky. Druh neviem. Bol asi dlho. Keďže je na ňom zhnité drevo. Očistíme vapkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 11:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Zdenko
Jestli na tom zůstalo ještě měkké dřevo, tak se bojím, že to pod vodou nebylo dostatečně dlouho a nevyhnilo co vyhnít má. Jestli chceš mít jistotu tak ber opravdu jen tvrdé dřevo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 19:13 Zdenko Re: Hanumana
Neviem ako je tvrdá bez čierna. Ale obyčajná báza je celkom mekka až dutá... a toto je tvrde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:25 Žena Hanumana [71] Re: Zdenko
Není to černý bez? Ten mívá tmavší střed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 15:07 Zdenko Re: Pavla28
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi to risknem. Ešte ho pre varím. Ma to v tých tenkých vycnelkoch také penové jadro. A to ihličnan myslím nemá. Priložím ešte pár fotiek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:53 Žena Pavla28 [210] Re: Zdenko
pročti si tady článek budeš mít jasno, jsou t základy, které ti postačí pro určení zda ten klacek riskneš a použiješ
www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:34 Zdenko Re: Pavla28
No je to vyplavene drevo pri Váhu. A nevyzerá ako ihličnan. Ale už som zmeteny z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 12:58 Žena Pavla28 [210] Re: Zdenko
Určitě to není jehličnan? Pokud ne, tak to bude pěkný klacek do akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 12:55 Zdenko Konar.
Fotka k příspěvku Konar en po očistení vapkou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 10:24 R Muž ctibum [6926] Re: Zdenko
Pročti si tohle vlákno, případně tohle rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria a určitě najdeš všechny potřebné informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 10:24 Zdenko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcem sa opýtať. Našiel som dnes vyplavene konar/ koreň. Neviem co je to presne. Ale pekne to vyzerá. Okomentujte mi ho /to
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:33 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
Tak to si raděj najdu pěknej šutrák na vrcholu Sněžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2021 14:24 R Muž Anthrax [4787] Re: jakaf
Z lesa raději ne, leda bys to pár měsíců máčel a ani pak to asi nebude nic trvanlivého.
Krom dřeva z ovocných stromů, které máčím několik měsíců v sudu s dešťovkou, používám naplavené dřevo ze středního toku Jizery. U takového dřeva, které vydrželo pod vodou delší dobu, máš větší šanci, že se ti v akva hned nerozloží a že se z něj vyplavilo co se vyplavit mělo. Prostě příroda to za tebe tak trochu sama přebere.
www.akvarko.cz/… :-)
PS: U Nístějky už nehledejte, tam už jsem to vybral. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:18 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
Budu v Obřím dole kterým od pramene protéká Úpa,tak raděj vzít něco z ní,než lesa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Dík za radu,jen pak budu muset dík kořenu vyndat a dát jinam echináč harbich,co už přes 2 měsíce roste a jistě dobře prokořenil dno.V prostředku dna za kořenem nebude vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:17 R Muž Anthrax [4787] Re: jakaf
Já bych se s tím netahal. Na horách je krasnejch větví a kořenů spousta ale když to není kleč, tak je to jiný dřevo plný smůly. To chce spíš dřevo z vody. Aby to bylo dlouho namočený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Ber jen tvrdé dřevo dub, buk, ovocné stromy ne smrk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:10 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – kořen z hor
Nazdar doufám,že na dovče na horách najdu nějakej pěknej kořen do akvárka.Pokud ano,jak s ním pak zacházet a z jakého dřeva ho z lesa vzít - moje představa je najít pěknej samorost a do 70tky s ním.Dno mám dost plochý zarostlý,rád bych něco výrazného co změní reliéf dna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.05.2021 09:05 R Muž ctibum [6926] Re: Jakub
Fotka se sice nenahrála, ale troufám si tvrdit, že to je standardní povlak, co se dělá u nových kořenů.
Buď můžeš odsát hadičkou, počkat, až ho rádi sežerou šneci (pokud žádné nemáš, doporučuju pořídit nejen kvůli povlaku na kořeni - okružák, kružník, levatka) a nebo nedělej nic, časem by měl zmizet.
Jinak bych pro příště doporučil zaregistrovat se tu a založit prezentaci nádrže, bude se pak líp s čímkoli pomáhat a radit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2021 08:04 Jakub – Kořen - bílý povlak
Ahoj, po týdnu od založení akvária se mi na kořenu vytváří více a více bílý povlak (viz. foto). Můžete mi prosím poradit, co se s tím dá dělat? :-(

Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 13:13 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: danielka841
Řekl bych, že je to javor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 13:35 danielka841 – Drevo
Fotka k příspěvku Viete mi poradiť co to môže byť za drevo ?ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 18:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Vyhoď ho je to měkké dřevo a jestli hnije zevnitř nezbavíš se toho smradu. Trochu se o něj dokážou starat ancíci ale když se nedostanou dovnitř tak ani oni nepomohou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2021 09:39 Muž RAP [1557] Re: Andy719
Tím, že ho převaříš, urychluješ jeho zkázu. Stačilo ho vydrbat, maximálně přelít horkou vodou a třeba i na čas ho dát vylouhovat do čisté vody.
O bílý povlak se nejlépe postarají šneci. Zároveň ho očistí od řas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 09:26 Muž Andy719 [2] – Hnijící kořen?
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám takové domnění, že mi hnije kořen. Kořen (Red Moor Wood) mám normálně z obchodu z akvaristikou. Před vložením do akvárka jsem jej vyvařoval (bez soli) a čistil houbičkou. Po vložení do akvárka samozřejmě barvil vodu do hněda. Následně se na něm začal tvořit bílý povlak a rádoby plíseň. Byl jsem trpělivý a čekal, že to samo odezní... Je pravda, že se nejprve se bílý povlak tvořil takřka po celém kořenu, následně (po 2 měsících od vložení do akvárka) se tvořil už jen na některých místech kořenu - za to se tvořil dost rychle (během pár dnů od mechanického očištění to tam bylo zas) a byly to docela slušné "nánosy" bílého povlaku.

Kromě toho mi kořen postupem času dost "zešedl" a ztmavl - z původní rádoby světle hnědé se stal tmavohnědým a šedavým. Následně se na něm ještě začaly tvořit řasy. Po dvou měsících mi došla trpělivost a kořen jsem vyndal (stav po vyndání na fotce - ty věci na kořeny jsou pozůstakty lepidla, které sloužilo k přichycení rostlin na kořen). Kořen dost smrdí a jeho návazné čištění bylo dost nechutné - šla z něho až černá voda, která navíc extrémně smrděla...

Kořen se mi svým tvarem strašně líbí a navíc se mi do akvárka skvěle hodí. Trošku se ale obávám, že mi ho kazí, protože se mi kvůli tomu smradu a špíně, kterou produkuje, zdá, že hnije, nebo s ním prostě není něco v nepořádku, a trošku se bojím, že mi z toho kořenu pak smrdí celé akvárko + se na tom kořenu navíc stejně furt usazuje ten bílý povlak (aspoň na některých místech) a další různý bordel...

Napadá vás, co s tím? Přijdou vám tyto moje trable s kořenem běžné? Pomůže tomu, když to nyní opět pořádně vyvařím a vydrhnu? Nebo to mám prostě radši vyhodit? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 12:37 danielka841 – Fikus bonsai
Ahojte mam doma uschnuty koren Fikusu mohol by ísť do akvaria? Keď ho vyvarim ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 19:31 Muž Maro_s.12 [96] Re: Dominik098
Je to takřka 100%ní. Ale to vůbec nevadí kvalitě vody to vůbec neškodí spíš naopak je to prospěšné a ryby to mají radši než průzračnou vodu. Jestli ti to vadí můžeš ten kořen vyndat a pár krát povařit ve vodě nebo nechat pár měsíců máčet v kbelíku. Jinak to časem v akvárku zmizí samo pravidelnou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 13:58 R Muž afc1886 [14704] Re: Dominik098
Jenom ve zkratce, protože nemám čas.
1- rostlinek to chce mnohem více
2- ten anubias povytáhni, aby byl oddenek nad substrátem, nebo ho přidělej ke kořenu, jinak ti může uhnít
3- tu vatu dej od těch rostlin rozhodně pryč
4- ta hnědá voda je od toho kořene, který tu vodu barví, ale neboj to není ku škodě
5- rybičky přidej nejdříve po měsíci, teď tam dej na pomoc při záběhu levatky a okružáky
6- přečti si ty odkazy, které jsi dostal při registraci, dost ti toho vysvětlí.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=31