Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2009 18:46 Vak. – Re: strapaty
Niektoré korene,najmä z vŕby alebo jelše sa dajú použiť v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:45 Muž Johan [4945] - Rostliny
Používám kořeny z přírody kolem mě (potoky, rybníky, lesy) a i ze všech možných stromů (smrk, akát, vrba, olše atd.) a všechny mi vyhovujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:41 strapaty – Re: vak
Je to síce pravda ale aj tak by som čerstvý koreň vobec neriešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:36 zeck – Re: Skanky
Podobných témat je tu mraky... Stačí hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:36 Vak. – Re: strapaty
Lepšie ako koreň z ihličnatých stromov je koreň z vŕby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:34 strapaty – koreň z lesa.
Nechcem ťa sklamať ale takýto koreň Ti narobí viac škody jak úžitku.Ak by to bol nejaký koreň ktorý strávil nejaký ten čas vo vode (potok močiar) by sa ešte teoreticky dalo pouvažovať ale vyvrátený v lese...Radšej by som to neskúšal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2009 18:16 Muž Skanky [26] – je vhodny koren z lesa?
Ahoj,
muzete mi poradit? Bydlime oblasti kde je v okoli hodne lesu a pri prochazkach se psem nachazime hodne vyvalenych stromu ze kterych by se dali odriznout docela pekne tvary korenu. Nevim vsak jestli je to vhodne do AQ. Jedna se vetsinou o jehlicnate stromy. Obcas je vyvaleny i nejaky ten listnac. Popripade jak takovyto nalez z prirody upravit aby byl nezavadny?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:38 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: volcomek
nevíš o tom nic, tak nedělej chytrýho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:07 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: volcomek
Než začneš někoho osočovat, měl bys dokázat že nemá pravdu. To si nedokázal.
Každé rybě výluh nesvědčí a to bys měl vědět. Nejdřív čti a pak suď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:01 zeck – Re: Johan
Tím "vyhodit" jsem myslel vyndat z akvária, špatně jsem to napsal :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Kdo bude v mém okolí vyhazovat barvící kořeny, rád si je vezmu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:49 Muž Yirka [9126] – Re: volcomek
Ještě jednou, když si ten Sidův příspěvek přečteš pozorně, tak on tam nepíše generálně na ryby, píše na některé-a to je rozdíl.
(Je jednoduché někomu naklikat palce jen proto že ti nesedí,ale neboj doteď jsem ti žádný palec nedal a mstít se nebudu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:28 Muž Yirka [9126] – Re: volcomek
Už jednou, prosím tě, pochop, že pokud něco tvrdíšt tak to máš mít nějakým způsobem ověřené nebo z vlastní zkušenosti. Pokud ne, tak to napíšeš jako doměnku a ne tvrzení. Jinak si sem bude každý psát co ho napadne a pak se to řeší stále dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:21 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – pandura
podle mě to z filtrací nemá nic společného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:18 pandura
Já mám v akvariu hodně kořenů,7 a nikdy jsem je nevyvařoval,jen je opláchnu horkou vodou a hop do vody.Většinou to jsou zkamenělé kořeny z Hornbachu.Mám je už asi 8 let a bez problémů,nebarví vodu.Možná je to tím,že mám silnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:17 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: Yirka
Přesně tak, jen se snaží bejt chytrej, ale moc mu to nejde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:13 Muž Yirka [9126] – Re: metal
Co se týče barvení a kvality nebudu komentovat, věc názoru. Ale že by ten co nebarví málo vydržel a brzy se rozpadal, to se na mě nezlob s tím nesouhlasím.
Nebo to máš nějak ověřené,nastudované a pod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:08 Muž metal [96] - Cichlidy
najkvalitnejsi koren je ten co farby.ktory nefarby je nekvalitny malo vidrzi skoro sa rozpadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:07 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
já ho nechám dloůho vyvařit, pak ještě opláchnu studenou vodoů a šup s ním do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 15:56 Muž jajaapaja [174] – Re: metal
Já měl kořen a ten barvil do poslední chvíle.Snad 15 roků.A ničemu to nevadilo akorát voda byla trošku čajíčková.Pak se chudák rozpadl.Teď jsem koupil novej v Hornbachu.Jenom jsem ho opláchl vřelou vodou a dal do akvárka.Ten nebarví.A možná proto se mi v akvárku zabydlela Ruducha.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:55 Muž metal [96] - Cichlidy
taky koren co farby je najlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 12:36 Vosounek
Bože Kaňoři by umřeli kdyby kořen přestal barvit.... hop No původní púisatel má neonky a ty zrovna výluh ocení.... potlesk
Ano kořen který se vyluhuje do vody opravdu vypouští huminy což snižuje mimo jiné i mimodruhovou nesnášenlivost, ryby jsou klidnější a méně teritoriální. Ano kvtinám tmavá voda svědčí méně, ale dokáží s tím žít třeba cryptocoryny si dost v podobné vodě libují. Mimochodem se výluhem upravuje i kyselost vody. Takže kořen a výluh do Amazonky OK!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 12:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Horác
Se solením vody k převaření kořenů je to obdobné jako s uvolněním adsorbovaných látek z aktivního uhlí po jeho "zanesení" a některými dalšími akvadogmaty... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:57 sheva
Já měl taky kořen pěknej ale po 13 vyvaření když sem ho dal do akvaria voda zežloutla a začalo to zabíjet ryby už ho mám půl roku venku a rád bych ho tam dal ale bojím se že mi to znovu zabije ryby neví ěkdo jak se toho zbavit ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:46 Muž Horác [3942] – Re: Mrakoplash
Já si stále myslím, že k ničemu :o) ...
slabá dezinfekce? - při dostatečně velké koncentraci vzniká hypertonické prostředí, které usmrtí mikroorganismy (to zvládne samotný var)
konzervace? To by té soli muselo být tolik, že po vložení kořene do akvária a následném vyluhování dostaneme mořské akvárium :o) ...
rychlejší nasáknutí? Nějak nerozumím tomu, proč by se slaná voda měla do dřeva vstřebávat rychleji, než sladká voda.
rychlejší vyluhování? Vyluhování by naopak mělo být tím větší, čím hypotoničtější vodu použijeme (optimální by tedy byla destilka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:20 R Muž Mrakoplash [1776]
Vím že se to tu už jednou probíralo a že to nakousl Horác, ale i tak :-) na co je dobrá ta sůl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: volcomek
Volcomku, nenuťte mě, abych si prošel vaše příspěvky a předvedl tu, jakých "rozumů" se zhusta dopouštíte. :)
Když něco nechápete, neznáte a nebo tomu nerozumíte, neodsuzujte to. Raději si o dané věci zkuste něco nastudovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 07:40 Muž Yirka [9126] – Re: 11medved
To zbarvení kořenu do tmavě hnědé až černé zůstane natrvalo. Tak prostě kořen ve vodě vypadá, kdyžho vytáhneš a necháš vyschnout opět zhnědne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 07:38 Muž Yirka [9126] – Re: volcomek
Přečti si ten S. příspěvek pořádně a pak teprve kategoricky reaguj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 00:12 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: 11medved
ale zase to mas rozdelene podle druhu dreva ... neni nad to si nekde v rybniku (uz bude leto :) ) najit nejakej koren kterej tam lezi treba pul roku .... a ocisiti ho .. vyvarit se soli ... a sup snim do akva ... a vjetsinou tyhle koreny uz nebarvi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 00:10 11medved – Re: volcomek
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 23:30 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: 11medved
vim o korenech ktere barvi rok i dele .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 23:28 Muž volcomek [10] - Sumci
to ze barvi je znameni ze vypousti huminove latky ... a ja sem za to rad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 23:23 11medved
Kořen 2 x převařen, voda barvila hodně, ale čekal jsem, že to bude horší. Co mě překvapilo je to, že je úplně černej, jak uhel. Možná až vychladne a bude ve studené vodě, barva se změní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 15:31 Muž Yirka [9126] – Re: 11medved
Postupoval jsem tímto způsobem, u všech kořenů s tím,že jsem vařil se solí hodinu, pak vyměnil vodu a vařil další hodinu. Jednou se mi to ještě nezdálo, tak jsem vyměnil vodu ještě jednou. Pak jsem nechal 12 hodin odstát ve studené vodě, abych zkontroloval zda opravdu nebarví.
Ani jednou jsem pak neměl problém s nadměrným barvením vody ani s tím, že by kořen nedržel na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:42 Muž metal [96] - Cichlidy
to ze koren farby nevadi ,rybam to neskodi skor naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:38 11medved – Re: pansuu
smich tak to je hodně dobrý. Mám to ted na sporáku, čekám až přijede přítelkyně z práce, ta bude koukat coze co to vařím k obědu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:34 pansuu
Já vařil ve smaltované dětské vaničce :-D měli mě za blázna, ale ten kořen je dost velkej. Dal jsem kilo soli a vařil asi tři hodiny, voda byla úplně černá ano V akvárku pohoda, nebarvil ani trošku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:24 11medved – Re: MartinPHX
velkej zavařovací hrnec, cca 25-30l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:14 MartinPHX – Re: 11medved
Nevím v čem budeš vařit, ja vařil kořen v kovovem cca 15L kyblu a přidal 3 polevkove lžíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:10 11medved
jo ještě se chci zeptat, kolik mám dát soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:08 11medved – Re: MartinPHX
Máš pravdu, já těm prodavačům taky nevěřím. Ve všech těhle krámech je to stejný, proto jsem se chtěl zeptat někoho kdo s tím má osobní zkušenost. Převařím ho a uvidím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:40 MartinPHX – Re: 11medved
Jenom prodavačské kecy, mám taky kořen od tohoto výrobce co máš ty.
Barvil zhruba 3 týdny z toho 1 týden jsem ho vařil ve vodě se solí.
A teď je to v pohodě. Kořeny jsou máčeny výrobcem v rašelinovém roztoku, a toho roztoku není v kořenu nekonečno, jednou každý přestane barvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:30 11medved
Fotka k příspěvku Ahoj, Dnes jsem koupil v Hornbachu tento kořen. Ptal jsem se prodavače, jestli barví vodu a on říká, že všechny kořeny barví vodu, časem se to prej zlepší, ale barvit bude pořád. Tak se ho ptám, co když ho převařím ve slaný vodě? On povídá, že to nedoporučuje, že se uvolní nějaký látky a bude zkrátka dělat neplechu no . Tak se chci zeptat jestli s ním nemáte někdo zkušenosti, mám převařit nebo nemám, popřípadě ho jen vydrbat. Nerad bych udělal něco špatně, proto přivítám každou radu. Děkuji ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 14:08 pajik95
ja sem si taky prinesla koren z lesa poradne sem ho umyla horkou vodou pak mi taky plaval tak sem ho zatizala nakej ten patek uz ho tam mam je to ok a uz ani neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 08:38 Muž Dixon [13] - Sumci
mohol by som dat do akvaria jelšove konare alebo korene?nie cerstvo odrezane ale stare....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 00:13 0 – Re: Imii
Nech stromy na pokoji a najdi si takovou , jak jsem ve svém příspěvku popisoval , může to být zrovna i větev. Ono doporučení najdeš rychle a to kliknutím na moje číslo v závorce. A vrbu nebrat , trvanlivější a stabilnější jsou tvrdá dřeva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:46 Žena olga [4] – Re: zeck
Vrbu jsem uz zkusila vnutit do akva layoutu. Prvnich par dni vypadala hezky, pak ovsem zacala plesnivet (nebo co) - tvoril se u ni, hlavne u vystouplych casti, takovy bily "slem".
Nicmene tyto vetve byly rel. mlade (tak dva roky) a utrhla jsem je primo ze stromu - to asi zpusobilo, ze byly ve vode tak aktivni. U vysuseneho dreva by se nic stat nemuselo.
Hodne stesti, at to vyjde! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:37 zeck
ok,zkusim to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:33 Muž Geri [29] - Skaláry
To se nedá takhle říct, záleží natom v jakém bylo prostředí a jakym vlivum bylo vystaveno. Ponoř to do prázdného akvárka, nebo sudu nebo kamkoli jinam do vody nech to tam nějakej čas a poznáš sám, jinak vrba je dobré dřevo do AQ.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2151