Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:03 Muž matlala [798] - Rostliny
a z čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:02 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku uvidíme co z toho nakonec bude a jestli to poputuje do akva :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:01 Muž Turok [18] – to sjem si dneska přinesl domů
uvidíme co z toho nakonec bude a jestli to poputuje do akva :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 20:16 Muž AmorFati [37] - Amerika
</em>Ha, nefunguje, tak se omlouvám za OT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 13:35 140bpm
ten moj sa zda stale farbi... nevied. teraz to budem moct skontrolovat az zajtra...nie som doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:04 Muž MatesKGB [4] – MatesKGB
ja sem nasel peknej koren v lese v potucku potlesk pak sem ho 3 hodky varil a pak ho dost podrtil ocelovym kartacem ano a vubec nebarvi a nijak nekali vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:10 Muž hanz [27]
abych to trochu lepe upresnil X-)

Pouzitim belidla by mnelo drevo pustit vice pigmentu, tudis by pote nemela uz tak barvit vodu...

Ale je to s.r.o. nikdy jsem to nezkousel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:07 Muž hanz [27]
Vareni tech korenu je predevsim take dobre ze to drevo do sebe natahne vice volne vody. Maximum je u kazde drevyny jine. Ale kazdopadne prekracuje hodnotu 130%.Tim ze ty koreny vyvaret tim vlastne je dezinfikujeme a pridame jim razantne volnou vodu. Ne kazda drevina plave,mnoho exotyckych drevin ma vetsi hustotu nez voda,ale ty na druhou stranu zas hodne pousti do vody pigmenty...

Sposta restauratoru se potyka s ruznymi fleky na drevine, od svetlich az po scela cerne, ktere jsou spusobeny treba od: hrebu, vody, plisne atd.. Timto spusobem vytvorene zkvrny ani po obrouseni nemizi. Tudis pani restauratori museji pouzivat ruzna belidla (mne napada Amoniak,ale nejsem si tim jist)...
PS: Skusim najit nejakeho vyrobce techto belidel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:55 Jakub
Ale neplatil já ho dostal darem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:55 Muž Hanacius [14] - Tanganika
kdyz varis koren, mel by byt ve slane vode...sul totiz ze dreva vytahne necistoty. Nemusis mit strach z toho ze by se ti pak uvolnovala v akva...A ikdyby jo tak by to bylo jenom nepatrne mnozstvi a to neni nijak nebezpecne ani pro ryby ani pro rostliny.
Ja osobne jsem si koupil koren v akvaristice ktery byl pry rok za vylohou a byl uplne vysuseny. prodavac mi tvrdil ze ho budu muset nechat dlouhou dobu namocenej protoze pry bude plavat. Kdyz sem ho privezl domu, hodil jsem ho do zahradniho jezirka a ihned se potopil. Byl tam asi 2 dny nacez jsem ho vytahl a vyvaril ve slane vode cca 2hodiny. Pak jsem ho vytahl, celej posolil a vydrhnul kartacem, oplachnul jsem ho studenou vodou a sel hned do akvaria. Vubec neplave a vodu taky nebarvi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:53 140bpm
nuz, ja som za to nechcel vyvalit 800sk tak som bral, co priroda dala :) a je super, a bol zadarmo. akurat, ze farbi, ale to aj tvoj, len ty si zan aj platil... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:51 Jakub
Tak to máš fajn, já ho koupil před 14 dni a pořá a pořád louhuji... a to jsem ještě schválně koupil takovej ten hladkej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:50 140bpm
no lenze ja som ten moj oren nekupoval, ale nasiel u babky na dvore :) kupeny, na tom nie je nic zloziteho a potom by sme tu nemali co riesit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:43 Frigo112
ja ked som kupil koren dal som ho do vody a vobec nefarbyl tak po dni som ho dal do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:39 140bpm
kamene ja iba v klasickej, nechal som ich vo vriacej vode asi 10 minut. a rybky tiez pohoda :) a este som ich predtym aj potom vydrhol kefkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:38 Jakub
Tak já to zkusim ještě jednou ho povařit ano
Jinak jsem kameny vyvářel i s trochou soli... a rybky v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:33 140bpm
nie, sol som nepridaval. pripadalo mi to zbytocne.... a nechcel som, aby mi nasiakla do korena, potom by sa mi uvolnovala v nadrzi, a to som vazne nechcel, je to predsa ine ako ked naris kamene... ale ani tie som neprevaral v soli... na bakterie staci vriaca voda a je po nich... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:28 Jakub
Když jsi ho vařil přidal jsi tam sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:21 140bpm
no ja som moj varil 12h a aj tak ako sa zda farbi :) a luhoval som ho 1den... tak ja si myslim, ze jeho to raz isto prestane bavit, len dufam, ze skor ako mna :) a ze prestane farbit skor, ako ho odtial odsrtanim :) chcem mat predsa peknu, priezracne cistu vodicku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:19 Jakub
Spíš jde o to zda vůbec někdy přestane poušeť barvu...
Nevím zda mám ještě vydržet v louhování.. Vyvářet se mi ho nechce, to jsem už jednou udělal a uplně se rozpadal.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:02 Muž hanz [27]
Uz drive mne napadlo ty koreny co pousti pigmenty jednoduse natrit epoxidovym lakem. Ale jak to bude pote vypadat vazne netusim. Ja osobne bych do toho nesel, pac by mi to prislo takove umele,ale na druhou stranu by aspon nebarvil...
Tot otazka "natirat ci nenatirat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 14:48 Jakub
Prosím poraďte, koupil jsem kořen, druhej týden ho louhuji a pořád barví... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 23:20 Muž Hanacius [14] - Tanganika
myslim ze pokud je drevo dost nasakle ze neplave a nebarvi vodu tak by melo byt vse v poradku. Pokud by vsak drevo nebylo dostatecne vyschle a byla v nem pryskyrice tak ta by se mohla uvolnovat do vody. Takto uvolnena pryskyrice by mohla byt pro ryby toxicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 22:58 140bpm – Koren
dnes som si nasiel krasny koren, prevaril som ho, ocistil, vsetko je super, je namoceny vo vode a ani nefarbi... len mi teraz povedzte, ci nevadi ze je z vinice. je to kmen, vyschnuty, asi 2-3 rocny. ale je to vinicne drevo, je tvrde. ma s tym niekto skusenosti ? je to vhodne do mojho akva ? dakujem za dotazy. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 17:46 RAP
Před x lety měl známí v akva nalakovaný krásný kořen. Mohl být pod vodou třeba rok a stejně plaval. Bohužel to bylo za komančů, takže druh nevím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 14:43 Tony – umelé hocičo
Pôvodným cieľom tejto témy bolo zistiť, či je lakovanie vecí, ktoré nepatria do akvária vhodná technika na to, aby tam mohli ísť. Nejedná sa len o drevo, napríklad niekto chce mať v akváriu mušle, no tie zdvíhajú pH, tak ich prelakuje a je pokoj. Môj prípad bol ten, že som sa bál dať do akvária konáre z buku. Preto som ich chcel nalakovať nejakým bezpečným vodeodolným lakom, aby nezačali hniť. Nakoniec som ich šupol do akvária len tak, ošúpané z kôry, jedinou úpravou bolo, že som ich na pol hodinu dal jedným koncom do vedra s nejakým dezinfekčným prostriedkom, potom opačný koniec konárov, trošku prebehol kefkou, hotovo.
Skúšal nakoniec niekto to lakovanie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 13:54 Vrubouš
Je jasne,ze zivorodkam a africkym cichlidam (do takoveho akva koren vubec nepatri) asi takovy vyluh dobre delat nebude...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 13:40 Sidonius
Právě - pro vaši sestavu ideál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:43 Vrubouš
Ja mam v akvarku vetsinu ryb z Amazonie..Tetry,Cichlidy a Sumci.Schvalne jsem dal do akvaria co nejvic dreva,korenu a vetvi.Voda se pekne obarvila...pH 6,4 No2 nemeritelne No3 15mg/l.Jsem spokojeny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:32 Sidonius
Vrubouš: "...barva,ktera je pro nekoho(nechapu hmm )v akvaria nezadouci...)

Já naopak chápu - barviva pro rostlinkáře, výluhy pak pro některé živorodkáře... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 10:18 Vrubouš – darley
Tak nic.Vyvaruje se to z toho duvodu,aby se vyvarila barva,ktera je pro nekoho(nechapuhmm )v akvaria nezadouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 08:03 Žena darley [12]
My sme kúpili koreň v akvaristike a bol taký veľký, že sa do žiadneho hrnca nezmestil, takže sme ho len umyli hadicou a vydrhli kefou a išiel do akvárka. a je všetko v poriadku. Viem, že sa má najprv vyvariť, ale keď to nejde, tak čo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 23:02 Muž Hanacius [14] - Tanganika
lakovaný dřevo mi nějak do akvária nesedí ale pokud by to nijak nevadilo rybam a vypadalo to hezky tak proc ne....vim jak je tezky najit ten spravnej koren...hledal jsem vsude mozne po rybníkách a nádržích až jsem nakonec kápnul na ten správnej ve zveraku v Brne (viz. moje nadrz)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 00:02 akvarista Radek
existuje spousta druhů dřevin=kořenů-některý nebarví, některý stačí vyvařit, některý chtěji trochu času a některý barvit nepřestanou :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 12:02 Anonym
No já osobně jsem kořen vařil asi 2 hodiny pod velkým kotlem. Do vody jsem vysypal kilo soli. potom ho důkladně očistil kartáčem a no problem. Některé kořeny vodu barví opravdu dost a trvá dlouhou dobu než přestanou.....Nejlepší bude když necháš kořen někde ve vodě např. v jezírku třeba měsíc a pak ho znovu převař a uvidíš....Pokud to nepomůže, uděláš nejlíp když s ním zatopíš :-O Někomu lehce nežloutlá voda nevadí ale já bych to asi nepřežil koukat na takovej čaj....chovám tlamovce takže potřebuji mít vodu co nejčistší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 08:31 LuXy
Ten koreň bol cca 20 rokov pod zemou (bez stromu len tak) a 4x som ho vyváral po 1 hodine (hodinu to vrelo). Farba je taká skôr bordová.. no je ťažké presne určiť pod tými neonkami a keď je voda zfarbená do hneda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 21:21 Muž hanz [27]
LuXy to by si musel zvisit teplotu, nebo nejak zmenit vnitrni pnuti vtom dreve aby to bylo vylucovani priskirice, pac u spalku se neocekava ze se bude branit proti nejakejm skudcum, takze nema smysl aby vylucoval tu priskirici. Jestli to je ceulozka,tak to stejnak nezachranis leda ze by si pouzil chemii nebo by to slo aj treba vyvarit... ano
A ten flek je hnedy nebo cerveny az do cerveno-seda?? :-O

Muze to byt take chemicka reakce nektereho monosacharidu uvnitr hexozanu nebo pentozanu...
P.S. cas ukaze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 12:29 LuXy
Do hlbky som to neskúmal, ale nevidím žiadne zmeny na štruktúre dreva, len sa zfarbilo. A nemôže to byť vylučovanie miazgy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 09:24 Muž hanz [27]
Rek bych ze se jedna o cizopasnou houbu (na nazev si tedka nevzpomenu),ktera pozira drevni ceulozu(bila) a pak tam zustava jenom hemiceuloza(tmava). Neodborne se tomu rika hniti X-) ...
Teda pokud je to spise do hloubky, jestli je tomu naopak, tak to bude neco jineho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 08:58 Štěpán
Houba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 08:31 LuXy
Nikto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 14:03 LuXy – Červené škvrny na koreni
Fotka k příspěvku Neviete náhodou čo toto môže byť? fľak má cca 1-1,5 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 16:48 Žena Markii [10]
ja to nechala s kurou i mechem,protoze mam do nej vrostly kamen a bala jsem se ze se mi vyvikla, ancitrusi neustale kuru odlupuji a ja ji lovim ven, mam koren od unora.vse v pohode.
pritel si dal ddo akvarka jeden koren co jsemm mu privezla a nebyl problem a pak tam dal jeste jeden kupovany co mel rok ve sklepe,vycistil ho nechal skoro mesic odmocit a rybicky stejne onemocnely....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 09:08 Vrubouš
Obecne drevo z vody je nejlepsi.Jak jsi jiz zminil,neplave,mekke casti a kura uz jsou z casti rozlozene a daji se lehce odstranit.Staci,kdyz odstranis mekke casti,poradne kartacem odrbes pod horkou vodou a das do akvaria.Taky jsem to takhle udelal a zadny problem,viz me akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 22:53 Muž georged [44] - Živorodky
A samotnou kůru bych tam nedával (kamarád si ji tam dal(i když ji před tím vařil celý víkend ;-) ) a ona mu začla plesnivět a onemocněli mu skaláry - i když tam si s tou sovislostí nejsem jistý :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 22:37 Muž georged [44] - Živorodky
Kůru doporučuji v každém případě sloupat... i po vyvaření by mohla být zdrojem mnoha problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 22:30 Tonda – Je možné použít kořeny z řeky?
Ahoj, bydlím nedaleko řeky Labe a všiml jsem si, že na jejím břehu se povaluje velká spousta naplavených kořenů různého druhu a velikosti. Chtěl jsem se zeptat, jesli bych je mohl dát po dezinfekci do svého akvária. Tou samou otázkou bych se chtěl zeptat na kůru, která pževážně z borovice a dubu. Ty kořeny a kůra jsou v řece už asi řadu měsíců a možná let, tak že by asi nebyl problém s tím že to plave.
Díky T. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:45 Muž Miky [14]
Jo hnědá barva neva já mám akva jako čaj ale přidávám tam výluh z rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:43 Muž Roman [100] - Cichlidy – marfííí
No oni si libují v tom hnědým výluhu.je to pro ně jako tělové mléko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 11:26 Žena Marfi [10] – to langosh
mňamka? ožírají kořen? Ale to snad jen krunýřovci, nebo i jiní?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2601