Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 15:14 Zdenko Re: romant
Očistím. A je jedno aké drevo to je. Keď bolo ošetrené "" prírodou.? A ten kameň ako sa vzrástol....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 12:48 R Muž romant [27987] Re: Zdenko
Bude to nějaký tvrdý dřevo. Očistit tu vrchní vrstvu, co se drolí a možno použít do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 11:35 Zdenko – Koreň z rieky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosím posudok. 1minuta vytiahnuť z rieky. Druh neviem. Bol asi dlho. Keďže je na ňom zhnité drevo. Očistíme vapkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 11:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Zdenko
Jestli na tom zůstalo ještě měkké dřevo, tak se bojím, že to pod vodou nebylo dostatečně dlouho a nevyhnilo co vyhnít má. Jestli chceš mít jistotu tak ber opravdu jen tvrdé dřevo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 19:13 Zdenko Re: Hanumana
Neviem ako je tvrdá bez čierna. Ale obyčajná báza je celkom mekka až dutá... a toto je tvrde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:25 Žena Hanumana [71] Re: Zdenko
Není to černý bez? Ten mívá tmavší střed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 15:07 Zdenko Re: Pavla28
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi to risknem. Ešte ho pre varím. Ma to v tých tenkých vycnelkoch také penové jadro. A to ihličnan myslím nemá. Priložím ešte pár fotiek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:53 Žena Pavla28 [210] Re: Zdenko
pročti si tady článek budeš mít jasno, jsou t základy, které ti postačí pro určení zda ten klacek riskneš a použiješ
www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:34 Zdenko Re: Pavla28
No je to vyplavene drevo pri Váhu. A nevyzerá ako ihličnan. Ale už som zmeteny z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 12:58 Žena Pavla28 [210] Re: Zdenko
Určitě to není jehličnan? Pokud ne, tak to bude pěkný klacek do akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 12:55 Zdenko Konar.
Fotka k příspěvku Konar en po očistení vapkou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 10:24 R Muž ctibum [6926] Re: Zdenko
Pročti si tohle vlákno, případně tohle rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria a určitě najdeš všechny potřebné informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 10:24 Zdenko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcem sa opýtať. Našiel som dnes vyplavene konar/ koreň. Neviem co je to presne. Ale pekne to vyzerá. Okomentujte mi ho /to
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:33 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
Tak to si raděj najdu pěknej šutrák na vrcholu Sněžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2021 14:24 R Muž Anthrax [4787] Re: jakaf
Z lesa raději ne, leda bys to pár měsíců máčel a ani pak to asi nebude nic trvanlivého.
Krom dřeva z ovocných stromů, které máčím několik měsíců v sudu s dešťovkou, používám naplavené dřevo ze středního toku Jizery. U takového dřeva, které vydrželo pod vodou delší dobu, máš větší šanci, že se ti v akva hned nerozloží a že se z něj vyplavilo co se vyplavit mělo. Prostě příroda to za tebe tak trochu sama přebere.
www.akvarko.cz/… :-)
PS: U Nístějky už nehledejte, tam už jsem to vybral. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:18 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
Budu v Obřím dole kterým od pramene protéká Úpa,tak raděj vzít něco z ní,než lesa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Dík za radu,jen pak budu muset dík kořenu vyndat a dát jinam echináč harbich,co už přes 2 měsíce roste a jistě dobře prokořenil dno.V prostředku dna za kořenem nebude vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:17 R Muž Anthrax [4787] Re: jakaf
Já bych se s tím netahal. Na horách je krasnejch větví a kořenů spousta ale když to není kleč, tak je to jiný dřevo plný smůly. To chce spíš dřevo z vody. Aby to bylo dlouho namočený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:14 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Ber jen tvrdé dřevo dub, buk, ovocné stromy ne smrk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 14:10 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – kořen z hor
Nazdar doufám,že na dovče na horách najdu nějakej pěknej kořen do akvárka.Pokud ano,jak s ním pak zacházet a z jakého dřeva ho z lesa vzít - moje představa je najít pěknej samorost a do 70tky s ním.Dno mám dost plochý zarostlý,rád bych něco výrazného co změní reliéf dna.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.05.2021 09:05 R Muž ctibum [6926] Re: Jakub
Fotka se sice nenahrála, ale troufám si tvrdit, že to je standardní povlak, co se dělá u nových kořenů.
Buď můžeš odsát hadičkou, počkat, až ho rádi sežerou šneci (pokud žádné nemáš, doporučuju pořídit nejen kvůli povlaku na kořeni - okružák, kružník, levatka) a nebo nedělej nic, časem by měl zmizet.
Jinak bych pro příště doporučil zaregistrovat se tu a založit prezentaci nádrže, bude se pak líp s čímkoli pomáhat a radit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2021 08:04 Jakub – Kořen - bílý povlak
Ahoj, po týdnu od založení akvária se mi na kořenu vytváří více a více bílý povlak (viz. foto). Můžete mi prosím poradit, co se s tím dá dělat? :-(

Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 13:13 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: danielka841
Řekl bych, že je to javor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 13:35 danielka841 – Drevo
Fotka k příspěvku Viete mi poradiť co to môže byť za drevo ?ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 18:03 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Vyhoď ho je to měkké dřevo a jestli hnije zevnitř nezbavíš se toho smradu. Trochu se o něj dokážou starat ancíci ale když se nedostanou dovnitř tak ani oni nepomohou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2021 09:39 Muž RAP [1556] Re: Andy719
Tím, že ho převaříš, urychluješ jeho zkázu. Stačilo ho vydrbat, maximálně přelít horkou vodou a třeba i na čas ho dát vylouhovat do čisté vody.
O bílý povlak se nejlépe postarají šneci. Zároveň ho očistí od řas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 09:26 Muž Andy719 [2] – Hnijící kořen?
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám takové domnění, že mi hnije kořen. Kořen (Red Moor Wood) mám normálně z obchodu z akvaristikou. Před vložením do akvárka jsem jej vyvařoval (bez soli) a čistil houbičkou. Po vložení do akvárka samozřejmě barvil vodu do hněda. Následně se na něm začal tvořit bílý povlak a rádoby plíseň. Byl jsem trpělivý a čekal, že to samo odezní... Je pravda, že se nejprve se bílý povlak tvořil takřka po celém kořenu, následně (po 2 měsících od vložení do akvárka) se tvořil už jen na některých místech kořenu - za to se tvořil dost rychle (během pár dnů od mechanického očištění to tam bylo zas) a byly to docela slušné "nánosy" bílého povlaku.

Kromě toho mi kořen postupem času dost "zešedl" a ztmavl - z původní rádoby světle hnědé se stal tmavohnědým a šedavým. Následně se na něm ještě začaly tvořit řasy. Po dvou měsících mi došla trpělivost a kořen jsem vyndal (stav po vyndání na fotce - ty věci na kořeny jsou pozůstakty lepidla, které sloužilo k přichycení rostlin na kořen). Kořen dost smrdí a jeho návazné čištění bylo dost nechutné - šla z něho až černá voda, která navíc extrémně smrděla...

Kořen se mi svým tvarem strašně líbí a navíc se mi do akvárka skvěle hodí. Trošku se ale obávám, že mi ho kazí, protože se mi kvůli tomu smradu a špíně, kterou produkuje, zdá, že hnije, nebo s ním prostě není něco v nepořádku, a trošku se bojím, že mi z toho kořenu pak smrdí celé akvárko + se na tom kořenu navíc stejně furt usazuje ten bílý povlak (aspoň na některých místech) a další různý bordel...

Napadá vás, co s tím? Přijdou vám tyto moje trable s kořenem běžné? Pomůže tomu, když to nyní opět pořádně vyvařím a vydrhnu? Nebo to mám prostě radši vyhodit? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 12:37 danielka841 – Fikus bonsai
Ahojte mam doma uschnuty koren Fikusu mohol by ísť do akvaria? Keď ho vyvarim ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 19:31 Muž Maro_s.12 [96] Re: Dominik098
Je to takřka 100%ní. Ale to vůbec nevadí kvalitě vody to vůbec neškodí spíš naopak je to prospěšné a ryby to mají radši než průzračnou vodu. Jestli ti to vadí můžeš ten kořen vyndat a pár krát povařit ve vodě nebo nechat pár měsíců máčet v kbelíku. Jinak to časem v akvárku zmizí samo pravidelnou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 13:58 R Muž afc1886 [14700] Re: Dominik098
Jenom ve zkratce, protože nemám čas.
1- rostlinek to chce mnohem více
2- ten anubias povytáhni, aby byl oddenek nad substrátem, nebo ho přidělej ke kořenu, jinak ti může uhnít
3- tu vatu dej od těch rostlin rozhodně pryč
4- ta hnědá voda je od toho kořene, který tu vodu barví, ale neboj to není ku škodě
5- rybičky přidej nejdříve po měsíci, teď tam dej na pomoc při záběhu levatky a okružáky
6- přečti si ty odkazy, které jsi dostal při registraci, dost ti toho vysvětlí.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2020 13:40 Muž Roger [1873] Re: Dominik098
Osobně bych doporučil nastudovat jak založit akvárko. Kytek máte moc málo, dokoupit nebo je zde sekce darování přebytků nenáročné stonkovky které vám pomohou se startem akvária, každopádně ta vata u kořenů je proto aby se udržely kořeny vlhké, než je zasadíte do akva musíte tu vatu odstranit nebo vám bude hnít a smrdět. Žádná vodička vám neudělá akvarijní vodu, tady opět doporučuji si něco přečíst aby jste věděl co lijete do akva. Na ryby zatím zapomeňte, osázet alespoň 60% dna i více nenáročnou květenou, zbavit akva té vaty a nastudovat si zakládání akvária, seznámit se s základním procesem bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2020 13:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dominik098
Dominik098 napsal: a přípravek co udělá z obyčejné vody vodu alvarijní
Taky jste si tu vodu mohli nechat v kostele vysvětit. Efekt by byl úplně stejný.
Dominik098 napsal:sedmý den nám voda zežloutla a vypadá to jako ocet a teochu i smrdí. Do vody máme neustále puštěnou filtraci a dokonce i bublinky do vody aby se lépe voda okysličovala. Rybičky tam zatím nemáme a bojíme se tam dát i spodní ryby aby nám hned nezemřeli. Moc Vás prosím o radu nevíme co dělat.
Měnit vodu. Dneska polovinu, zítra polovinu, pozítří polovinu, v úterý už jen čtvrtinu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 13:27 Dominik098 – Žlutá voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych Vás moc porosit o radu. Minulý týden jsme založili akvárko (máme 120l ) oprái jsme kameny v horké vodě pak jsme oprái vroucí vodou několikrát kořen který tam máme dále tam máme jen dvě dekorace z keramiky. Nasadili jsme tam rostlinky (5 rostlinek) ty rostlinky nám prodali v tokové vatě a řekli nám ať to v tom dáme do akvária. Dále jsme kupovali aktivní bakterie a přípravek co udělá z obyčejné vody vodu alvarijní. Asi 5 dní byla voda krásná průzračná a šestý a sedmý den nám voda zežloutla a vypadá to jako ocet a teochu i smrdí. Do vody máme neustále puštěnou filtraci a dokonce i bublinky do vody aby se lépe voda okysličovala. Rybičky tam zatím nemáme a bojíme se tam dát i spodní ryby aby nám hned nezemřeli. Moc Vás prosím o radu nevíme co dělat. Je možný že takto do žluta zbarvil vodu kořen?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2020 00:29 R Muž ctibum [6926] Re: Marcelon
Zkus nejdřív pročíst tohle vlákno, docela určitě najdeš spoustu inspirace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2020 00:01 Marcelon – Dotaz
Ahoj chtěl jsem se zeptat do akvária se může dát jakýkoliv druh kořene nebo třeba jen z listnatých stromů a tak nebo ,který druh by byl nejlepšídekuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2020 13:03 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: sirius
Vypadá to dobře. Klidně si ho tam dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.05.2020 14:30 R Muž afc1886 [14700] Re: sirius
Kořen je moc pěkný já bych se toho nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 09:56 Muž sirius [54] – Velký kořen
Fotka k příspěvku Čo myslíte, zvládne akvárko - takto veľký koreň?
Aq má rozmery 90x50x50 (225 l), koreň má objem cca 15-20 l (hmotnosť 25 kg). Piesok (1-5 mm) s brehu rieky je s prímesou Ca obliačikov.
Ak to osadím husto rastlinami, bude daný koreň dlhodobo znižovať pH? A čo na to, čo sa tak udeje s vodou, ak ten piesok je predsa len trošku aj vápnitý... (vrstva vpredu 3 cm, vzadu 5-7 cm, pod tým pár hrstí záhradnej zeminy, na bio prvozábeh).
Je to trošku aj pokus: koreň chcem na nejaký čas namočiť, aby neplával, pred vložením do ešte väčšieho akvárka. Keby sa to predsa ale len ujalo - nechal by som ho tam kde je - a do väčšieho akva vložím iný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 21:44 Muž paulo [58] Re: vaclav
Jj sypou na to kokosové vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 21:35 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Lepidlo pod vodou zbělá sypají do toho nějaký prach stejné barvy jako kořen a to v několika vrstvách, je to na You-Tube. Já je sešrouboval a taky to šlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2020 20:15 Muž nekdo [355] Re: paulo
vzhledem k tomu, že se lepí vteřiňákem i mechy a jiné blbosti, tak je to asi tak zhruba stejně nebezpečné...pardon, chtěl jsem napsat speciální akvarijní lepidlo :))
no a na druhou stranu..co to udělat průhledným akvarijním silikonem ? jasně, nezaschne to v řádu vteřin, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 20:07 Muž paulo [58] – Lepení kořenů k sobě
Zdravím vás, dnes jsem si koupil tři kořeny spider Wood a mám je zatím namočené v kýblu, ale později bych je chtěl slepit a hodit do akvárka, takže jsem se díval na nějakýho Inda na YouTube a ten je slepuje tak, že dá mezi kořeny cigaretový filtr a zakapne vterinakem. předpokládám že to je kvůli nerovným plochám. Kořeny půjdou ke caridinam. Myslíte že je to bezpečné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 20:05 Muž Jason [200] Re: Pavelka
Ja jsem dal do akva koren z jezirka kde byl cca 10 let (uz lezel na dne) - ale nez jsem ho prohnal chloraminem a napustil nadrz tak byl cca 14 dni na suchu. Do tedka plave (cca 2 mesice) jako korkovej spunt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 13:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavelka
Musíš ho mít potopený celý jak plave trvá to dlouho než nasákne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 12:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pavelka
- připevnit šutr a pustit do akvária, nebo použít konverktomat
- pokud to bylo "syrové" tak to se ještě načekate, suché větve rychleji nasáknou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 12:25 Pavelka
zkouším už cca 4 měsíce máčet větev kroucené lísky, a stále plave a i kůra drží ...nevíte jak tomu pomoct?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2020 16:46 Muž Jason [200]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja jsem ted neco podobneho nasel. Prvni fotky jsou po prineseni a dalsi po hodine a pul s vapkou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 16:41 Muž Jason [200] Re: vlka
Pokud jsou na omak tvrde a nerozpadaji se tak je to naprosto ideal drevo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 16:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Tak ideální kořání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 15:49 Muž vlka [3453] – kořeny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, spoustu let byly tyto keřeny pod vodou v lesním rybníku, který je momentálně bez vody, dá se toto dřevo použít do AQ?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=51