Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:31 Stanlea
Takže vám všem díky - jenom si vybrat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:31 FunThomas – Re: fantasta
Jj, jenže mě po čase začne layout nudit a tak když je někdy pěkně a není co dělat, vypadnu k řece no... a vidím pár pěkných kořínků a je to jasný... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:24 R Muž Silent [5949] – Re: FunThomas
Měnit kořeny rok co rok by mě nebralo. Raději zůstanu u osvědčených mangrove. Ty jsou nafurt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:21 FunThomas – Re: chicko
Kořeny z řeky Metuje, kdybych věděl co to bylo za stromy, byl bych botanik a nee akvarista. smich
Kořeny měním cca 1 za rok, ve svých dvouch AQ podle uvedeného postupu a zatím NO PROBLEM X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: dreamkiller
to tam rovnou můžu dát kus plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:16 dreamkiller – Re: Tonda
Pokud kořen barvý vodu stačí přetřít epoxydovou plyskyřicí 1200 a neutralizovat octem a je to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:15 Muž Johan [4945] - Rostliny
no, já se neštítím dávat, krom úplně čerstvého dřeva, do akva vůbec nic. mám tam kořen z akátu, smrku, olše. a nikdy žádnej zákal. já bych ho tam klidně strčel, ani bych ho nevyvařoval, jen dobře umyl. nebo když už nějaké opatření, tak dát na pár týdnů do vody, aby bylo vidět, jestli to sní něco nedělá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:03 Muž chicko [124] – Re: FunThomas
To není zrovna moudré doporučení, musíte uvést jaké kořeny ano a jaké ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:01 FunThomas
Kořeny z vody - kůru odrbat, vyvařit v osolené vodě, pak v normální.
Hlavně nekupovat. Ať žije příroda!!! palec
Já je ještě nechávám cca měsíc v kbelíku s vodou co mi zbývá po odkalení - každý týden ji měním.
Kořen tak pustí barvu a ještě se pořádně "nacucá" a pak neplave.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:54 Muž chicko [124]
Podle mne jsou nejlepší mangrové kořeny, ty vydrží fakt dlouho:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:51 R Muž Silent [5949] – Re: Stanley
Tu vínovou namoč do vody a nech ji nějaký čas ponořenou. Já myslím, že bude hnít. Kořen to chce nejlíp buk nebo dub. Konec konců i ty levnější z akvaristik jsou z borovic. Jenže se louhovali v rašelinišťích. A pěkně dlouho. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:44 Stanlea – Re: fantasta
Hmmm, tak zítra do holínek a hledat dál. Dobrá a co tak tu čerstvou vínovou dát někam bokem a počkat si na ni, až bude zralá? Jsou totiž krásné a na Vsetíně a v okolních akvaristikách na hezký kořen, teda akvarijní nenarazíte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:38 R Muž Silent [5949] – Re: Stanley
Veškeré čerstvé větve do akvárka nepatří. Nikdy nevíš co se do vody vylouhuje. A hlavně co to udělá s rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:33 Stanlea
A co potom třeba čerstvě uřezaná větev z vína? To bude lepší, nebo taky obsahuje nějaké pryskyřice? Zjara z těch ran valí nějaká voda, ale to bude spíš míza, že jo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:32 Muž frmol [14] – Re: DonJuanKarlos
presne ja pise bunda - pryskirice = mlecny zakal, dokonce i ze sucheho korene
moje osobni zkusenost se samorostem z jalovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:38 Muž bunda [28]
Obecně se nedoporučují kořeny a větve jehličnatých stromů protože obsahují pryskyřici. Někdo tady na webu ale psal, že má kořen ze smrku a nemá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:28 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: frmol
proč? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:24 Muž frmol [14] – Re: Stanley
zadne jehlicnate drevo nedoporucuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:57 Stanlea
Našla jsem nádhernou vyplavenou větev z borovice, už je bez kůry, ale roste na jejím konci nějaká houba. Dal by se použít do akvária? Určitě odstraním ten napadený konec a ponořím do sava nebo hypermanganu, ale nevím jestli to bude stačit. Poradíte? coze ahoj Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 09:26 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Nobody
zatizit kvuli tomu, ze asi je tezko trefit okamzik, kdy se koren najde lezet na dne vypusteneho rybnika, takze tam uz nejaky ten den lezi a je dost provzdusneny a ze zacatku se snazi jit k hladine. Tot vse. Vyzkousejte a uvidite :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 08:44 Žena Lucianetta [43]
můj kořen je teda ve vodě přes měsíc a musí být zatíženej, jinak plave... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:24 irča – Re: Nobody
To je fakt, můj kořen se po čištění akva dost neochotně ddžel u dna.
Musela jsem na něj dát šutr ano
Dost možná záleží na druhu dřeva, které máte v akvárku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:58 Nobody – Re: johan
Opravdu? coze
To máte asi dost vysokou teplotu,že Vám ten kořen,tak rychle vyschne! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Nobody
tak ono stačí půl dne na suchu a už kořen plave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:40 Nobody – Re: Dzira
Tak to se vážně povedlo:
"jen je treba koren poradne vyrejzakovat a na nejaky cas zatizit pod vodou, nez se nacucne vodou."
Psal jste,že jste ty kořeny pořídil z řeky nebo rybníka.Tam ležely pod vodou dostatečně dlouho nebo ne? ;-)
Pak k čemu je potřeba je zatížít?
Nic ve zlém - jen by to chtělo(pro všechny - nejen Vaše příspěvky)si přečíst,co jsem napsal,a pak kliknout na odeslání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:08 irča – Re: Dzira
Ten kořen je pěknej macek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:54 Muž Dzira [38] - Rostliny
tyky kdyz sem zacilal, ta sem si sel koupit do akvaristiky koren v domeni, ze to bude za par korun, ale pani prodavacka me pekne rychle poslala zpatky na zem, kdyz mi cetla ceny:) No za kus klacku bych tolik penez nikdy nedal a tak sem prosel reku, kdyz bylo malo vody, nedo dno rybnika pri vypusteni a bylo korenu nad hlavu:) Vybral sem si par kousku, ktere uz mam nekolik let pod vodou a drzej normalne. A jestli se jim nekdy neco stane a budu je muset vymenit, tak si zase udelam prochazku a najdu si jinej.Stejne sem jeden z tech, co se v akva porat vrtaji, takze mi castejsi obmeny nevadeji. jen je treba koren poradne vyrejzakovat a na nejaky cas zatizit pod vodou, nez se nacucne vodou. A na kuru a nekke casti korenu sou dobry mladi ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:42 irča
Určo najdeš i mnohem pěknější kousky než se dají za přemrštěné ceny koupit v akvaristikách ano

a koukni sem www.akvarko.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:40 Žena Jiřka [15] – Re: irča
Super! Až bude trochu tepleji, chystám se vypravit do Jizerek (z Liberce je to kousek) a při té příležitosti tam splaším nějaký kořen:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 19:36 irča – Re: Jiřka
Asi dobře :-) Kořeny v akvaristikách pocházejí z rašelinišť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 18:45 Žena Jiřka [15]
V Liberci mají v akvaristice i malé kořeny za sto padesát korun... přijde mi to trochu uhozené za kus dřeva, které si člověk může vylovit. Mimochodem, jak by to fungovalo s kořenem z rašeliniště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 17:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Slávek
od 50 do x.set korun. záleží na velikosti a původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 17:35 Slávek
btw kolik tak stojí kořen v obchodě ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 18:17 žralok – nový blog
nový blog: akvarista-pm.blog.cz palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:37 irča
Tak ju:) moc děkuju.
Super ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: irča
tak každej kořen se v akva bude rozkládat, ale tento asi víc než ostatní. pokud tam máš ancistruse tak by to neměl být takovej problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:32 Muž Horác [3942] – Re: irča
Já bych se toho nebál. Rozpustnost pryskyřice ve vodě je minimální (takřka nulová), navíc v přírodě se ryby se dřevem ve vodě setkávají naprosto běžně - bez toho, že by tím nějak trpěly. Spíše naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:26 irča
tak jsem zpět se svými oblíbenými kořeny :-D
Představte si, že to, co vypadalo jako piliny od červíků, byla rozvařená pryskyřice...
Málem jsem jí nedostala z hrnce ve kterém jsem vyvářela smich
Neznamená to tedy, že kořeny nejsou do akvárka vhodné??? Kořeny také voní po smůle. To by asi slušný akvárkový kořen neměl, že?
Ale mít rybičky s lesní vůní... hmm hmm hmm to nezní špatně smich , jen jestli by to chuděrky rozdýchaly :-D
Co myslíte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:42 irča
;-) děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:22 Muž chicko [124] – Re: irča
to bude nej a nemusíš tu vodu už tolik solit si myslí, jen pořádně vařit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:19 irča – Re: kastanek
O.K. :-) díky, vypadá, že má něco za sebou, tak bude v akvárku vypadat fajn ;-)
Moc děkuju, ještě ho jednou vyvářnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:16 kastanek – Re: irča
mozna by nebylo na skodu ho jeste jednou vyvarit, at vyplavou vsechny ty 'drobky'
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:15 Muž chicko [124] – Re: irča
nemuselo to být od brouka, ale třeba na balkoně trochu strouchnivěl, nebo uhnil, a nebo i ten brou. já bych ho do akva klidně dal, je vyvařený%dezinfikovaný, neviděl bych v tom problém ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:12 irča – Prolezlý kořen?
Ahojky, na balkóně jsem objevila starý akvarijní kořen. Musel tam ležet nepovšimnut velmi dlouho.
Tak jsem ho vzala, vyprala. A dala ho vařit v hodně slané vodě.
Po chvíli se v něm otevřely díry, a z nich se vyplavují takové drobky, jako kdyby v něm byla chodba od nějakého brouka...
Je takový kořen vhodný do akvária? 100% byl koupen v akvaristice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:19 Žena Janica [5]
Ampulárii koupím co nejdříve a nasadím ancistrusy, moc děkuji za rady, jsem vám vděčná až budu mít více zkušeností. Ráda poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:42 Muž Johan [4945] - Rostliny
já bych jen počkal. na tom kořenu mají jen živnou půdu, až se to vyčerpá samo to ustoupí a šneci s rybkama se o to začas taky postaraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:31 Muž DrSova [28] - Rostliny
Plisen x houba,hypermangan,savo,vyvarit v slane vode..... hodne moznosti. Me toho zbavili snecci a ancistrusove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:11 Muž filipsi [1295] – Re: Janica
Odsaj to hadickou, a zkus nasadit ampularii a nechat byt. Kdyz to nepomuze, zkus podle ajky, jen bych mozna vymenil hypermangan za savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:06 Žena Janica [5]
Mimochodem děkuji za radu ajko, možná to také zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:57 ajka – Re: Janica
Také jsem ho koupila v Hornbachu,ze začátku hrozně barvil vodu(i po vyvaření se solí)a tento"sliz"se tam také udělal,vydrbala jsem ho rejžákem a vymáchala v hypermanganu,měla jsem ho v nádobě přes týden a už to dalo pokoj.Je krásný!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2451