Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:30 zeck
chtěl jsem se zeptat,co budou dělat kořeny z vrby.mám tu několik krásnejch kousků,ale bojim se je do akvárka dát.je to dřevo ze spadlého stromu,válelo se to tak 5 let na zemi,ted to mám asi 2 měsíce vyschlé v kůlně.když to proleju několikrát vroucí vodou a dám do akvárka,bude to hnít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vhisky
Jj.. a teď mám doma 140 x 70 x 65=)) ten teprve je=).
na foru je toho spousta... např.
rybicky.net/forum/6095
rybicky.net/forum/3537
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:43 Muž vhisky [45] – Re: Johan
ty jsou :-) to jsem ani nevěděl, že se dají takový najít :-D palec a imii se ptala na větev, nějak jsme odbočili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:36 Muž Dixon [13] - Sumci
aj mne sa zda 100x lepsie najst si vlastny,mam v akva 4 korene z prirody,sice polroka trocju farbily vodu do hneda ale uz prestali a je to krasne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vhisky
Všechny kořeny co mám jsou z lesa.. Je tam akát, smrk, buk, olše a zbytek nepoznám. Jaké problémy? Že někdy barví, že se na něm objeví plíseň? To se může stát i na těch kupovaných. Teď sem našel kus dřeva, kterej ani po vyschnutí neplave (viz osobní fotoky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:26 Muž vhisky [45] – Re: Johan
no já nevím, co jsem četl za problémy s tím dřevem z lesa, taky bych to neriskoval. Ty máš něco z lesa v akvišku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vhisky
vidíte, mě se zdá 100X lepší najít si vlastní=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:19 Muž vhisky [45] – Re: Imii
zkus se zeptat zde rybicky.net/nadrze/3563 je to myslím vrba, ale někde jsem četl že se po čase musí oškrabávat to shnilý(jen malá vrstvička), ale je 100x lepší si koupit kořen v akvaristice, je to tvrdý a těžký dřevo dovežený někde z exotickech krajin a rozhodně s tím problémy nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 08:58 Žena Imii [45]
Chci se zeptat ... jen mě to zajímá ... jakákoli větvička co se mi líbí ... jak ji zpracovat aby nehnila ? (v případě že ji rovnou utrhnu ze stromu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:51 Ivo – Re: Yirka
Díky za rady! Když je to tak, asi počkám do jara a pak si zkusím najít v přírodě jiný kořen, třeba dubový :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:13 S Muž invalida [3881] – kořen
No já vez přes půl republiky vlakem asi 3 m kořen. Vyvařil sem mu jen konce byl dlouhej. Vařím vždy pár hodin odpadne ohnilý. Nikdy nebyl problém. Mám v akva dokonce kus vrby. Postupem času uhnívá při čištění ho oškrábu. Ale to v řece taky. Můj názor..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:08 Zdenek58 – Re: jojto
Ty kořeny, co se prodávaj v akvaristikách, nejsou z přírody, to je čistá syntetika ano ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:00 Žena datura [104] – Re: jojto
dokonce v nejlepším případě? snad to nebude tak horký;-) přece jenom...akvárka by se měly podobat spíš kousku živé přírody a ne sterilní, chemické laboratoři (což je ostatně stav, kterého naštěstí nikdo nikdy nedosáhne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 16:27 jojto
Ziaden koren z prirody do akvaria nepatri! no Dotycny riskuje plesne, otravy z rozkladu, otravu, zvysenu chorobnost ryb a rozmnozenie rias (v najlepsom pripade).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 15:17 Muž Yirka [9126] – Re: Ivo
Takto ti bude barvit ještě hodně dlouho, a jestli je to jehličnan tak si nemyslím že je do AQ vhodný. Pokud chci aby nebarvil mám jednoduchý osvědčený recept, který mně ani jednou nezklamal. Vyvařit se solí a octem s jednou výměnou vody (po výměně vařit již bez přísad), pak 12 hodin odstatát a když je to OK(zatím vždy bylo)šup s ním do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 14:48 Ivo
Já jsem četl, že takový kořen přinesený z přírody barví vodu, proto se má na 1 - 2 měsíce ponořit do sudu s vodou nebo velkého kýblu a přidat sůl nebo savo. Já už mám kořen z lesa (asi nějaký jehličnan) měsíc takto namočený a zatížený kamenem a za ten měsíc zbarvil vodu v kýblu do hněda tak, že už ho pod hladinou ani není vidět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 12:57 She
Děkuju všem, raději to riskovat nebudu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bunda
V okazu na fotce je kořen, který jsem vloni na podzim našel v bahně v rybníku a kdybych chtěl, rozmáčknu ho. Nikdy jsem nepozoroval, že by mi takové dřevo v akváriu dělalo problémy. (aj mi vyhovuje, protože v něm dobře kořeněj kytky)

Edit: Vyhodit se může vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:38 Muž bunda [28] – Re: johan
Asi jsem neměl štěstí na ten správný kořen. Teď mám v akva dva kořeny, koupené a připadají mi že je to tvrdší dřevo, jsou těžší. Určitě jsou vytěženy někde z lesa. Jen jsem je umyl a šup do akva. Myslím ale že kořen který popisuje She, se již teď rozpadá a moc vhodný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bunda
Kořeny z akvátu, použity asi rok po skácení, v akva mám od svých "dětských" let, což už je asi 10 let a pořád držej a jsou i tvrdé. Dřevo, i takto měkké se bude rozkládat ještě... fííííha.. dřevo se fakt moc rádo nerozkládá. Ale podle různých zkušeností, jde o štěstí. Ale já se nikdy takové dřevo použít nebojím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:18 Muž bunda [28] – Re: She
Ten kořen je zcela nevhodný. Ve vodě úplně shnije. Měl jsem kořen z akátu, který rostl ponořený v potoce, byl úplně tvrdý ale po asi roce jsem ho z akva vytáhl, byl úplně zpráchnivělý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:18 Muž deathfoe [58]
She: já myslím, že se takové dřevo v akváriu úplně rozpadne a bude hnít, ale můžu se mýlit :)

Hansol: sice pozdě, ale přece - to že kořen barví vodu rybám nevadí, právě naopak, pak jde jen o to, jestli vám bude vadit voda zbarvená dohněda a nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 22:18 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: She
rybicky.net/k/osobni/6110.jpg No, takové dřevo taky používám (a to nevyvařuju atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2009 22:14 She – Kořen z lesa
A já bych také prosila radu. Mám kořen z lesa. Takový trošku rozměrnější. Jenže je to už takové docela zetlelé dřevo. Vyvařila jsem ho, očistila kartáčem a nechala několik dní namočený ve vodě. Chtěla jsem ho oškrabat nožíkem až na nějaké tvrdší dřevo, ale žádné jsem nenašla, tak v něm mám zatím jen díru ;) Můžu ho použít nebo ne? Dřevo je to opravdu měkké, štípe se v malých štěpinkách a opadává z něj (samo teda ne, jen když ho trochu pošťouchnu).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 19:48 Hansol
Aké druhy dreva možem dať do akva?Kúpil som bukový koreň od DECOR WOOD máčam ho už týždeň v sude s vodou a stále farbí a farbí. :-( Bude to nejako vadiť rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:05 lord.Johnas
JJ jasně, že to nebude žádnej biotop, ale spíš rostlinky a nějaká ta krevetka. Hmm to je tak, když někdo nechápe "biotop Asie" ty uvozovky. :-D , ale díky všem za radu a větší aqa mám, ale tohle je pokus o opravdu mini, spíš rostlinné aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 01:21 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
S druhem dřeva si nelámej hlavu. Dej tam prostě kousek vyhovující rozměry a tvarem. Něco, co navodí atmosféru. Ten biotop, to bude asi o rostlinkách a nějakých těch krevetkách, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 22:32 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
díš tam kořen a máš 6 litru, ze 9 L akva neuděláš žádnej biotop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 22:23 Muž Radek [3]
Já bych ten kořen nezavrhoval. Ve své Asii mám úplně nalevo před filtrem jeden malinký cca 15x5x5cm - nelze ale čekat nějaký komplikovaný tvar, prostě jen členitý kus dřeva.
Kořen se nám opakovaně osvědčil jako vhodný úkryt pro krevetky a navíc poskytuje kontrastní podklad pro jejich pozorování.
Zauvažuj nad větším akva 12 až 20l. Do něj klidně kořen, "spoustu" kytek tak od dvou třech druhů, krevetky a 5x razbora Hengelova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:25 Muž Barney [61] – Re: lord.Johnas
Z 9-ti litrů chceš dělat akvárko a ještě k tomu biotop ? No to je snad sranda ne ? Kořen možná tak 10x5cm. Kup si pořádné akva ať to stojí zato. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:00 lord.Johnas – Jakej kořen do Asie
Prosím vás, rád bych si udělal z mého mini 9litrového aqa "biotop Asie" a nwm jakej kořen či jiná dekorace by tam byla nejpřirozenější. Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 14:29 Žena lulk [5] - Cichlidy
môžem dať KONARE z ovocných stromov do akva?Lebo som videla v niektorých (hlavne krevetkariach) konáre.dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 17:45 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Zajímalo by mě jestli je možná souvislost mezi čerstvým vykopaným kořenem a sinicemi v akvariu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:17 kvang1 – Re: PrincPrincessen
taky dobrej napad....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:32 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Ivulik1 - :-D :-D
Roman09 - mě ani po víc jak týdnu nechtěl zůstat ponořený a tak jsem ho zespoda přišrouboval na plexi a zatížil kamenem obsypal pískem a je po starostech až někdy bude nálada a čas (za X měsíců)tak to plexi odšroubuju a budu doufat že konečně nebude plavat ......... ten kořen hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:12 pesho – koren s octem
musi se varit,ale s octem pak nasakne hned,stara znama vec.Zalezitost max dvou hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:04 pesho – koren s octem
musi se varit,ale s octem pak nasakne hned,stara znama vec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 16:54 Muž Roman09 [1]
pose nehaj ho vo vode a on nasiakne vodou za asi 2 dni a on sam klesne palec palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 12:36 Ivulik1
Jsem si vcera barvila vlasy a taky jsem mela ve vane Rio Negro :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 10:46 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Zabarvování, ale neni na škodu. Působí to antistresově na rybky. Tamten kořen pochází z odpuštěnýho rybníka. Nemůžu ho vyvařit pač na něj nemam žádnej hrnec. Tak ho skusim odmočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 09:51 Muž Yirka [9126] – Re: Sakul
S tím druhem dřeva máš samozřejmě pravdu. Vyvářka se mi osvědčila především kvůli zabarvování, likvidaci mikroorganismů a potápění. Vyvařuji poprvé se solí a octem podruhé v čisté vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 09:39 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Yirka:
ˇPřed tím jsem taky vavařoval, v odborne literatuře sem se dočet že to neni třeba. Ten kořen samozřejmě v aqvárku nemam již po dvou týdnech jsem ho vyndal. Ted je zněj podstavec na kytku. Jestli je kořen vyvařenej nebo ne je podle mě skoro to samí.Spíš si myslim že záleží na druhu dřeva. Mám dva kořeny vyvařený a jeden nevyřenej. A žádnej problem s ním taky nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 07:05 Muž Yirka [9126] – Re: Sakul
Když nevyvařuješ, tak daleko pomaleji nasákne a bude plavat. Taky se hůře zbavíš N-látek. Takže tvoje rady si protiřečí ajdou proti tvým zkušenostem. Já vyvařuji, do AQ jsem již dával 4 kořeny a žádný neplaval, žádný nepoštěl neädměrně barvu a žádný neuvolňoval dusičnany. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 23:38 Ziggy – páni
Půl roku? No teda to jsem fakt nečekala, že to potrvá tak dlouho, s předchozím kořenem jsem neměla problém, ale ten byl taky maličko jiný, takový "hutnější". Pokusím se ho teda už instalovat, ale jak ho tam udržím, to ještě nevím, nerada bych, aby mi se uvolnil a rozbil mi zářivku. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 23:33 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: Sakul
Tak to ho rychle vyexpeduj z akvárka (Tvé ryby mají jenom jedno zdraví), důkladně vydrbej a nech louhovat v nějaké nádobě bokem. Průběžně ho čisti, častěji vyměňuj vodu a ten dusík kontroluj. Časem by se to mělo spravit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 22:55 Muž Sakul [13] - Cichlidy – kořen: dusičnany
Mám taky problém, kořen mi pouští strašný množství dusičnanů. Nevíte nikdo co s tím? Dík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 22:50 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Ahoj měl jsem ůplně stejný problém. Dam ti pár rad: kořen nikdy nevivařuj, stačí jen ho vydrbat, pravděpodobně ti sežloutne voda bude to trvat asi tak tři aš čtyři výměny vody. Vůbec se toho nelekej ba naopak na rybky to působí antistresově. Na to aš ti nasákne vodu budeš čekat hodně dlouho, já ho tam mam půl roku a pořád plave. Musíš ho zatížit nakým těším kamenem. A jestli ten kořen má nějaký výběžky, jestli to půjde tak tam přes ně hod nějakou kytku po dvou měsících by ho měli kořeny udržet akamen můžeš.... Jináč nevim jak ti poradit, ještě možná mě napadá, že ho můžeš přichytit, takovíma těma chnapkama co ti drží fltr nebo topítko, nechaj se běžně koupit v aqvaristice. Jináč přeju hodně trpělivosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 22:47 Muž filipsi [1295] – Re: Ziggy
Pri tom maceni ho necim privaz, at se maci opravdu zcela potopeny. I tak to muze trvat dlouho, dlouho, predlouho (pro netrpeliveho), nektere jsou plavaci nenapravitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 22:39 Muž Horác [3942] – Re: Ziggy
... "to čekání je už nějaké dlouhé" ...

Může to trvat klidně i půl roku :-D ... (nedělám si srandu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 22:14 Ziggy – (Ne)nasáknut(eln)ý kořen
Před 14ti dny jsem koupila v akvaristice kořen, doma jsem ho vydrhla kartáčem a vyvařila, od té doby ho máčím ve vodě ale stále plave na hladině, jak dlouho ještě bude trvat, než se nasákne vodou a ponoří? Má tak s odpouštěním pitomý tvar, takže kameny zatížit nejde, popadaly by. Omlouvám se pokud se vám bude zdát dotaz pitomý, ale to čekání je už nějaké dlouhé.Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2201