Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 20:00 Barča – **
Tak asi nový kořen,ale s jiného obchodu,třeba budu mít štěstí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:56 Sidonius – To Rowdy
Tak to je mazec!
Savo 30 minut! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:45 rowdy – bezpečnostní list
Tady je bezpečnostní list toho brefu :
www.hips.cz/…

A biologická rozložitelnost ve vodě je podle vyhlášky nejméně 60% za 28 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:15 Barča – ***
No jo,srandičky,srandičky.Tady jde o kořen :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:11 zoo – sklipek
zkus to vypit, nekdo ma sklipek, dre na vinohradu a nekdo ma koren :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:11 Štěpán – .
Barčo já se spíš ptal proč barví, protože to nechápu. Klarinet z ebenu taky nebarví vytěrák, i když je vevnitř vlhkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:07 Barča – Štěpán
Barví.Když ho dám do kýblu s čistou vodou,tak za 10 minut to mám červené víno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:06 Barča – ***
Do akva jsem ho neměla odvahu dát,budu se řídit podle vašich rad.Snad to dobře dopadne. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:05 Štěpán – .
Jaktože ty kořeny barví???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:03 zoo – cista voda
a taky bych k tomu zkusila cuchnout

ale mela jsem pocit, ze uz jsi koren dala zpatky do akva, nebo ne?

jeslti ne, tak bych ho asi jak rikal sid nechala chvili v cisty vode louhovat (nebo spis vodnit), mozna i parktar tu vodu vymenit, to bude ok, neboj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:55 Sidonius – To Barča
Já myslím, že titulek vystihuje kvalitu vašeho počinu. :-)
Kořen pořádně osprchujte, nejlépe velmi horkou vodou, a pak jej nechte v nějaké nádobě s vodou "odležet".
Předpokládám, že kořen nestačil přípravek vsáknout.
Chcete-li mít jistotu, do vzniklého "výluhu" můžete posléze dát nějakou rybku k otestování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:49 Barča – **
Je tan jen napsáno:obsah:5%neiontové povrchově aktivní látky,parfém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:44 Jana – Bref
na tom Brefu by mělo být složení z čeho je,tak se podívej a napiš,co si vyčetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:32 Barča – ***
No gel to nebyl spíš pěna,kterou jsem stříkla do kýblu s kořenem.Kdybych měla savo,tak bych ho použila.Ale fat kořen už nebarví a to předtím vypouštěl vínovou barvu hned po ponoření do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:32 zoo – chemie
ja jsem koren co mam u zelvy taky nekolikrat machala v savu, pak jsem ho dukladne oplachla a vse je ok. bref nevim, kort jeslti to byl treba gel, ale to savo si myslim neni spatny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 18:27 Muž danrycka [56]
poochybuju ze by to drhnutí nějak pomohlo a radsi ani nepředpokládám co se stalo když jsi ho polila, ja bych ho tam teda uz nedal ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 17:59 Barča – Kardinální blbost
Tak si představte,co jsem udělala.Zjistila jsem,že můj kořen do akva i po 3 týdnech barví.Vzala jsem drátěnku a drhla jsem až do krve(mojí).A on zas barvil.Tak jsem se naštvala a kořen jsem postříkala přípravkem,kterým myju záchod a koupelnu Bref.A namočila do vody.Asi po deseti minutách mě amok přešel a kořen jsem vyndala a opláchla horkou vodou.A co se nestalo?Kořen už nebarví....ale co nato akva a rybičky?To zas budu ten kořen máčet další týden aby z něj ta chemikálie vyprchala.Možná,že už vyprchala,ale kdo ví sad rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:57 Rybous – tečky
jsou ty vypukliny bílý? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:37 Usine – Barvící kořen
Spousta lidí kupuje různé přípravky aby to takhle vypadalo a ty to máš zadarmo. Pokud ti to nedělá nic z vodou (Ph) tak si toho nevšímej. :-) Zapoměl jsem že nemáš filtr. To asi budeš muset čestěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:20 Barča – ***
A jak dlouho?Moje akva má barvu ,jako nejnovější akva na obrázcích.Mrkni Je to Petoakva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:17 Usine – Barvící kořen
On to bude dělat ještě dlouho ale slabý zákal do žluté nevadí spíše naopak. Nesmí ale moc měnit PH (okyselit) to by mohli mít i ryby potíže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:03 Barča – Barvící kořen
tak jsem jej skoro celý den vyvařovala,potom byl ještě 4 dny ponořený ve vodě a stále barví.Ale nechci se ho vzdávat,je to hlavní dekorace akva.Počkám ještě měsíc a pak se rozhodnu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 01:48 Sidonius – To Moribundus
"indikacni pasek na zmereni tvrdosti vody" - bohužel neznám. :-)
Používám testy na "alkalitu" (KNK test), příp. "celkovou tvrdost" (CM test), od Aquaru.
http://www.aquar.cz/testy.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 01:21 moribundus – sidonius
vidim, ze se mam stale cemu ucit a to jeste nemam ani rybky :)
a asi jeste dlouho mit nebudu, minimalne do doby nez nastolim poradek.

kdyz uz jsme u te vody je pomerne zvlastni, ze kdyz jsem kupoval mycku nadobi, byl tam prilozenej indikacni pasek na zmereni tvrdosti vody a tam jsem se vesel do rozsahu 0-7DH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 01:10 Sidonius – To Moribundus
15°d KH je dost vysoká alkalita... To snížení je na místě. (Do tak malého akva jistě "afriku" dávat nebudete... ;-))
U kojenecké vody také mrkněte na složení - než jsem našel vhodný přírodní zdroj, používal jsem jistou kojeneckou vodu, jež by ale pro vás vhodná nebyla - právě kvůli poměrně vysoké alkalitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 00:44 moribundus – 2 sidonius
hodne velka tvrdost je cca 15°d KH, diky vsem za info o destilce, zkusim tam nalit 5l coz je asi 1/11 objemu, ale predtim si ji radeji na pH zmerim a zkusim oprasit chemii a spocitat co to s tim udela. Jeste bych mohl zkusit destilku z laboratorniho destilacniho pristroje.

ted me jeste napadlo, muzu pouzit kojeneckou vodu? ta by mela byt aspon podle toho co pisou snad uplne nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 00:11 Sidonius – To Moribundus
Jaká to je "hodně velká tvrdost (KH)"?
Je možné, že vaše voda není až tak tvrdá, abyste si s ní musel lámat hlavu! ;-)
Pokud by tomu tak ale bylo, "destilovaná" voda by určitě použít šla! :-)
Uvozovky proto, protože to, co koupíte jako "destilovanou" vodu, bude zcela jistě demineralizovaná voda vyrobená reverzní osmózou. Obsahovat nebude nic, čeho byste se musel obávat. Její pH ale bude kolem 5,5.
Opatrně tedy, pokud byste ji použil ve větším množství najednou. Zejména, až v akva budou rybky!
Na dolévání odpařené vody, (podle potřeby smíchaná s jinou zdrojovou vodou), bude určitě vhodná.
U dešťové vody je potřeba vzít v potaz, že je dost náročné zjistit, co všechno obsahuje. A její pH může být ještě nižší, než u zmíněné "destilky"!
Ještě poznámku k výluhu z kořenu: některé rybky vám za něj vděčné nebudou. Např. všechny běžné druhy živorodek. Zkuste i na toto myslet, až budete sestavovat osádku do svého akva. (Buď takové ryby, které výluh ocení, nebo akva bez kořenu. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 20:20 Usine – kořen
Nevím odkud jsi , ale pozor na destilku je to většinou ta do baterií a může to obsahovat bůh ví co. Stolní voda neperlivá bude asi lepší. Pokud jsi z venkova tak i dešťovka . Kolik jsi naměřil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 18:28 moribundus – koren
diky, pH mam 7.1, ten koren je velkej hodne, zatim jsem vodu nemenil, ale asi ji ctvrtinu vymenim, pac jsem se dival, ze mam hodne velkou tvrdost (KH), v navodu k tem testovacim prouzkum psali, ze je mozny to srazit destilkou, tak do toho asi pujdu a treba vyliju dve mouchy jednou vodou. ted jsem zjistil, ze mi popraskala zadni tapeta co byla v tom setu, takze jeste dneska hura do hornbachu a tam snad koupim oboje. Jinak jsem do toho nalil jeste hnojivo pro rostlinky a nejakej roztok pro nova akvaria, takze to necham par dnu pusobit a pak tu ctvrtku teprve vymenim. Snad to nedelam spatne... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 17:20 Usine – kořen
Jestli je ten kořen velký a voda hodně do žluta tak bych drobet vody občas vyměnil. Malý zákal není na škodu právě naopak. Velký už může okyselit vodu až moc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 17:03 Muž danrycka [56] – moribundus
klidně ho tam nechej a vodu taky nemusis menit, ten fuj je totiz to co ostatni kupiji jako ruzne vyluhy z raselin apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 11:14 moribundus – taky koren
Zdravim, predem bych chtel sdelit, ze jsem totalni zacatecnik (akvarko pod stromeckem :) ) Neco jsem precetl a na neco se zeptal, poridil jsem setovy akvarko pro zacatek 54l. dle doporuceni jsem vyrobil dno a rostlinky a ted konecne otazka:

vlozil jsem koren po nekolikerem maceni v horke vode a do druheho dne bylo akvarko zlutohnedy - proste fuj. Otazka zni: mam koren vyndat a vymenit vodu v akvariu driv nez zacnu instalovat rybicky, nebo to barveni je spise jen esteticky nepekne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:00 R Muž Mrakoplash [1776] – .
Miliku nech ho macet on casem klesne ale muze to trvat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:59 Dussy – ..
ja sem si vcera koupil v 11"00 koren decor woodnekolikrat sem ho macel v kyblu s horkou vodou parkrat osprchnul a v 18:00 sel do aq dnes vodu nenabarvil a vse je v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:29 milik – kořen
Ahoj!Chtěla bych se vás zeptat, jestli vám někomu kořen plaval na hladině, nechce klesnout potvora jedna, i když se snažím ho tam připevnit. Musí se nasáknout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 16:45 Dussy – d
tak to stači párkrát přejet kartáčem a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 13:50 neo – to dussy
Mno jo ale ta voda je barvena něčim ůplně jiným. To na kořenu jsou mikroskopické částečky dřeva ale přírodní voda získává barvivo z rozložených organických látek a taky proto že nonstop luhuje v rašelině. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 12:57 Dussy – .
ja bych byl za nabarvení vody aji rád nechápu proč vyvařovat dyt rybám se stejně víc líbí v obarvené vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 22:21 Rendolf – Re:
Pokud se jedná o Mangrový kořen, potom je dobré jej vařit aspoň 2 hodiny ve slané vodě, nasaje se vodou, vyčistí a hlavně takto vyvařený už nebarví vodu, pouze minimálně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 21:46 petr – kořen
Nevím jaký kořen máš.Jestli rašelinový nebo zkamenělý.Ale zkamenělý mi barvil vodu,až jsem ho musel vyhodit.Ani vyvařování mi nepomohlo.A rašelinový pokud je vyschlý,tak plave a nepomůže ani máčení.Možná jedině jak někdo radí,něco do něj navrtat, aby neplaval.Nejlepší zkušenosti mám s osázenými kořeny.Jsou vylouhovaný, neplavou a nebarví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 21:30 vatkin – koreň
Koreň variť dve hodiny v slanej vode a hodne soli, tak dve tri polievkové lyžice. Voda musí dve hodiny vrieť. Je pravda aj to, že nie každý koreň púšťa farbu, ale istota je istota. no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 12:20 HaryS – kořenH
Stačí do vany,teplá voda a kartáček,pořadně očistit .Já mám doma tak velký kořen,že abych ho vyvařil v hrnci,tak bych ho musel rozřezat.Udělal jsem to takhle a mám už ho tam dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 09:36 Muž Norton [109] – "vaření" kořenu
Co je stane, když jej nevyvaříš? Třaba může začít plesnivět... Vyvařením se minimálně celkem bezpečně desinfikuje, pro "klid duše", tak se "vyčistí" a nebude tak barvit vodu do hněda. Jak dlouho vařit? Nu, já kořen šoupl do velikého hrnce a vařil, no už přesně nevím ale tak hodinku, dvě. Někdo doporučuje třeba celý den, ale tu trpělivost jsem neměl.
Hezký sváteční den! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 09:29 vik-a – kolko minut
a ak sa to treba vyvarit, tak kolko minut treba ten koren vyrit? alebo podla coho to spoznam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 09:25 vik-a – ako
mam ho vyvarit v hrnci s vodou? :-O a je to treba? co by sa stalo keby ze ho tam rovno dam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 09:19 maliman – :-)
Kořen vyvař a dej do akva. Kořen ti ,ale nebude ležet, bude plavat. Buď mu teda našroubuj ze zdola hřebík nebo ho zdlouhavým způsobem vymáčej. V akvaristikách obvykle prodávaj těžké dřevo z tropů ,které možná už ležet bude ,ale hlavně vyvařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2006 09:15 vik-a – novy koren
na vianoce som pre rybicky dostala koren. nic o tom neviem prteoze som v akvariu mala len kamene a napodobeninu korena. treba ho po prvy raz vyvarit, alebo je to blbost? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 09:48 Muž [] – trouba
Potřebovala bych vědět, jak dlouho a na kolik stupňů mám "vyvařovat" kořen v troubě. Je trošku velký do hrnce (já bych teda nikoho nehnala kvůli vyvaření kořenu v hrnci - už jsem jich pár vyvařila a znám horší věci, třeba vaření vemene pro psa. To už nikdy!).
Předem díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 02:23 tomino1978 – kořen -jak ho potopit?
no už je nacucanej :-D tak se potopil jinak všem díky za rady potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2006 16:22 Karel – kořen -jak ho potopit
Ahoj,do kořene navrtám šroubek a na hlavičku nandám akva přísavku.Drží to super.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2751