Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 19:47 R Muž ctibum [6870] Re: romant
A ptám se znovu, proč nejdřív vysušit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 18:40 R Muž romant [27982] Re: Guppy
U mě dobrý, dělám to, když je to možný taky tak, tedy nejdříve vysušit a potom teprve to finální máčení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 16:05 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ctibum
Právě v tomto tématu - někde mezi stranou 60 až 130 X-) - někdo psal, že pokud umisťovat do akvária větve, tak suché, bez mízy. ??
Pokud myslíš, že to není třeba, jen mně tím potěšíš ano
EDIT: Během sušení dřevo ztmavne a může zajímavě popraskat. Obojí vítáno.
Založení akvária tak jako tak proběhne až příští rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 16:00 MikiG Re: Guppy
Tolik péče nemá ani dřevo na sudy pro whiskey :) , ale proč zase ne, jsem zvědav co z toho vykouzlíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:47 Muž liborass [174] Re: Guppy
Já bych se s tím moc nepáral, vyzkoušel, jestli plave, šup s ním do akva, popř. zatížil a hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 15:02 R Muž ctibum [6870] Re: Guppy
Proč vysušení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 13:34 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: xOB
Fotka k příspěvku Moc díky, od pátku už to testuju v 4l sklenici. Mám tam okružaky a 3 mladá očka, zatím v pohodě.
Mezitím pracuj na kmeni a větvích. Tvar mám hotový. Zvažuji další postup. Plán je nasledujici:
Úprava povrchu drátěný kotoučem
Vysušení, půl roku by mohlo stačit
Na podzim uložení do sudu, do vody s rašelinou, aby dřevo ztmavlo.
Příští léto hurá do akvária.
Prostě podle hesla: proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2019 09:09 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Guppy
mam brectan v akva, sice zatim jen tyden, ale rybam to evidentne nevadi, spis naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 20:17 R Muž romant [27982] Re: vlka
Zn: Ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:23 MikiG Re: vlka
Kdysi jsem měl v akva kus kořene z olše bez problému snad pět let, pak jsem akva rušil, ale možná by vydržel i déle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:14 Muž vlka [3441] – Olše
Hezký večer, nemáte někdo zkušenost s kořenem z Olše v akváriu? Je to nádherně do červena zbarvené dřevo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 13:38 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyBřečťan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nachomýtl jsem se u likvidace starého a celkem rozsáhlého porostu břečťanu. Zvlněné a křivolaké větve a kmeny mně natolik oslovily, že jsem začal uvažovat o jejich využití.

Dle informací na internetu jsou plody a listy břečťanu jedovaté.
Projel jsem i fórum a našel několik protichůdných názorů. Mimo jiné Horác napsal:


Horác napsal: Nejde o to, co si o něm kdo myslí, ale co :o) ... Jinak manželka už má zkoušku z veterinární toxikologie za sebou a o toxicitě břečťanu prý nikde nic nebylo. Já osobně bych se toho nebál ...

Rád si vyslechnu i další názory.

Každopádně to zkusím. Naostro do akvárka to nedám. Nechám pár větví nějakou dobu máčet a otestuju to malými gupkami.
Množství je takové, že to sám nezpracuju. Mohlo by se hodit třeba do paludárka, terária, atd.
Kdybyste někdo našel využití, dejte vědět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:22 Muž petsal [3] Re: ctibum
Děkuju, konečně užitečná odpověď. Nic ve zlém ostatním.l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2019 20:59 R Muž ctibum [6870] Re: petsal
No podle mě bys to musel tím lakem hermeticky uzavřít, aby se ti do toho nedostalo ani mrtě vody. Tzn. asi ponořit do toho laku, aby se dostal do každé mezírky a vytvořil souvislou nepropustnou vrstvu. A nějak si neumím představit, jak by to pak vypadalo. To už je fakt asi lepší koupit umělej…
Každopádně když projdeš sekci dekorace a dno, včetně podsekcí, tak určitě najdeš info o tom, čím lakovat/barvit... rybicky.net/forum/s6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 20:29 Muž petsal [3] Re: Maq
Dobrá beru. Jen jsem chtěl vědět čím by se to dalo natřít. Když si někdo dělá do AQ pozadí, tak také něčím natírá. Myslel jsem, ze to po natření dám do prázdné nádrže s vodou a pak uvidim co to dělá. A samozřejmě měřit chemismus vody. Jen jsem potřeboval vědět co se dá v AQ použít. Musím ale asi do jiného vlakna. Vyroba 3D pozadí?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2019 19:58 Maq Re: petsal
Hodně blbý nápad, ztrouchnivělý kořen... Beznadějné, nezachráníš, jen zasviníš vodu - tak nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 15:44 Muž petsal [3] Re: Yirka
Jo díky za radu, chápu výhody kořenů v AQ, ale na to jsem se neptal. Mam krásný kořen z lesa, jen nevím co je to za drevo. Vrchni vrstva je trochu ztrouchnivělá a nechci jí odstraňovat, prostě to chci zakonzervovat v tom stavu, v jakém je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2019 15:12 Muž Yirka [9118] Re: petsal
Proboha proč natírat kořen? Jeho přínos je právě v tom, že je to pro nádrž obohacující tím, že to nějakým způsobem slouží rybám i vodě. To už tam můžeš dát zrovna kořen plastový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 14:40 Muž petsal [3] – Kořen + lak
Ahoj všem. Mám, možná hodně blbý, dotaz. Dal by se kořen do akva nalakovat nějakým ekologickým, pro vodní organismy neškodným lakem?? Nemá s tim někdo zkušenosti? 3D pozadí se také natírají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 16:57 Muž dimmur [283] Re: vaclav
dobre vezmu deti a vyrazime obhlednout okoli ano dle nalezu uvidim, co dal a pripadne se zeptam az najdu dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 16:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Dubové kořeny z podemletého břehu jsem jen očistil od kůry a dal do akvária. Pokud moc barví a vadí ti to tak nechat vylouhovat. Bacha na velikost někdy to může dost hnout z vodou a hodně lidí tak přišlo o ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 16:44 Muž dimmur [283] Re: vaclav
Predpokladam, ze se musi jednat o suche drevo? Mam predstavu, ze az neco najdu, ocistim to a zkusim to nejdrive namocit do nadrze venku a do akva dam, az se to potopi. Pak to odrhnu ocelakem a dam do akva. Vyvareni si myslim, ze neni treba nebo se mylim? Zkousel sem tady najit nejaky clanek, ale nenasel jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 16:42 R Muž ctibum [6870] Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Chce to tvrdé dřevo takže bych nebral co má jehličí. Klidně můžeš vyrazit i na zahradu, ovocné stromy taky jdou. Spíš bych hledal někde u vody nízký stav vody někdy odkryje poklady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 16:28 Muž dimmur [283] – jake drevo
Rad bych do sveho akva dal koren, chci vyrazit do lesa. Jake drevo je nejvhodnejsi? Pripadne jakemu se vyvarovat? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 17:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
A já bych to tam dal... běžně se to rybam ve vodě rozkládá...
Olse je na tom řekl bych stejně.. je to měkký snadno hnijící dřevo... vrba taky rychle hnije, ale celá ponořená pod vodou nehnije až tak rychle..
Nevím jestli ten kus dřeva je pěknej.. ale dle mě je hodně prirozenej tím pádem to je pro mě největší prednost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 16:00 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: ale ono to vlastně ničemu nevadí :)
Aj, tak tím bych si vůbec nebyl jistý.
Jestliže se organické látky rozkládají, tak (nad míru velmi omezenou) vadí vždycky. Rašelinové a jiné stabilní kořeny se používají právě proto, že se rozkládají véééélmi pomalu.
Pěkný kus dřeva to je, to Ti věřím, ale já osobně bych si to do akvárka nedal.
(Truhláři, jak je na tom olše?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 12:42 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
Tak tak.. je to měkký víc jak ta vrba no.. Vím, že není vhodné.. ale ono to vlastně ničemu nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2018 11:02 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Baza asi vo vode dlho nevydrží. Bohužiaľ. Na akva.sk sa dá dohľadať môj starší príspevok, kde som uvádzal trvanlivosť rôznych druhov dreva pod vodou. Testoval to nejaký típek z niektorej českej stavebnej fakulty v 80-tych rokoch minulého storočia. Prekvapujúco, napr. buk je na tom dosť slabo a vŕba veľmi dobre. Ideálny je z bežných drevín dub (drevo zo živých stromov je potrebné zbierať na jeseň alebo skoro na jar, aby boli letorasty úplne zdrevnatené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 02:33 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jak vymýšlím ten biotop, tak jsem si vzpomněl,že nějakej hezkej kus ležel u rybníka... kterej by se mi normálně nehodil, ale teď jo..
Je to černý bez vytazenej z rybnika před čtvrt rokem zhruba... část na poslední fotce jsem ufiknul vespod abych to mohl dát hloubš do substrátu... původně jsem tam chtěl rvát ten vinnej kořen, ale ten radši vypucuju a natřu voskovým nátěrem... a neco do interiéru vymýslím..
Jinak podle fotek ten koren vypadá o 100% hur nez v realu
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.09.2018 17:28 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety
Fotka k příspěvku Jsem byl dneska u vypuštěný přehrady sbírat kameny a ty kořeny tam teda taky vůbec nejsou marný. :) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 16:40 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Za rok ti to dakt nezhnije.. za pět let napiš.. :) já měl taky krásnou olši v akva a po roce byla na pohled stejná, jen tmavá a když jsem do toho zaryl nehtem, tak to bylo měkký..
Vrba je to samý.. je jen na kratší dobu.. to je všechno.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 13:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tahle větev je vrbová. Byla dlouho uříznutá a suchá. Mám ji tam rok a třičtvrtě. Nic neplesnivělo a nehnije.

rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami

A včil mudrujte, že je suchá vrbová větev nevhodná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 18:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ManuelChavez
no, asi tam nebude dlouho jako třeba dub atd... :-D jinak v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 18:33 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Strakááč
Zrovna olši jsem si tuhle z lesa donesl a máčím jí v sudu. Myslíš, že je teda nevhodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 15:30 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Guppy
Mám kořen z borovice a nic se mi Na tom špatného nezdá... ryby v rybnikach v subtropech a mírným pásmu to majije běžně.. a je to spíš naopak...
Dreva z čech se dají použít všechny včetně akatu, kterej jedovatej trochu je... ale škumpa a s tím tisem nebude vhodný dřevo, jinak všechny ano, jakože nevadí rybám... pak je další věc, to jak dlouho v akvariu vydrží.. např borovice, dub, jilm, jasan, javor, jabloň, hrušeň, švestka je supr, víno, třešeň, višeň, ořech(ten dost smrdí a je plný tríslovin, stejně tak jírovec(kaštan) všechny dřeva které mají jádro, např zajímavej kořen je z trnky nebo hlohu, je menší ale dost zajimavý tvary dělají..
Jako nevhodné bych viděl smrk, olše vyschlá, i vrba pokud je suchá, bříza, buk je takovej zvláštní, ale většinou venku rychle plesniví a Pak hnije... zařadil bych sem asi i ten ořech, ale některým rybám to může naopak vyhovovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:59 Muž Džouzif [25] Re: Guppy
Tak nebere se to většinou právě z jehličnanů kvůli silicím. Pokud je to už dlouho louhované ve vodě, pak by problém u smrku nastat nemusel, ale i tak bych do toho z opatrnosti asi nešel. Taková borovice už bude ještě o něco horší.

No a co se týká Tisu,tak ten bych do akvárka nedával vůbec. Jedná se o rostlinu jedovatou a co je jedovaté pro člověka, bude pravděpodobně jedovaté i pro jiné živočichy.

Když bych chtěl experimentovat, tak bych vybíral z listnatych nejedovatých stromů ideálně tvrdých dřevin. Nevím jak je na tom třeba taková vrba, ale nemusela by způsobovat nic když roste u rybníků a potoků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 10:25 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyÚlovek
Fotka k příspěvku Strakáč, moc pěknej kořen.
Včera jsem přinesl z lesa místo hub taky jeden kousek.
Na zdejším fóru jsem nenašel jednoznačnou odpověď, zda kořeny z lesa brát nebo nebrat.
Bude to patrně kořen smrku, dle mnohých naprosto nevhodný, ale tak mně zaujal, že jsem ho přinesl domů. Byl na dně potoka,určitě hodně dlouho, už neplave. Délka 80 cm.
Ani jsem se tu nedočetl nic o případné jedovatosti některých dřevin - mám tu například moc pěkný kmínek tisu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.09.2018 17:43 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku kořen cca přes metr z vinné révy 69let starý. dneska jsem ho vykopal na zahradě... :) možná ho pustím do světa...
Ten metr má ta korenova část a ta větev delší, ta má dalších zhruba půl metru, zatím je to nahrubo, ufiknout to můžu kdykoliv, prijde mi škoda cokoliv řezat :) pak by to mohlo chybět..
Je vyhnitej, krásný dutiny s plno dírama a je čerstvej - nevyschlej.. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   08.09.2018 16:26 R Muž afc1886 [14655]
Fotka k příspěvku Přiznejte se, kdo si tam dal toho hlídače.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 17:47 Muž ladalup [3]
Ahojte máte někdo zkušenosti s kořenem savanna wood?Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 15:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: afc1886
Však, jak píšu... osobně to ani nevařím... jen to hodím do vody a za tejden hotovo. :)
Očištění tím nylonovým kartáčem je ale hodně supr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 10:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Strakááč
To dvojí čištění je taky zbytečné. Stačí kořen zbavit měkkých částí, potom použít wapku (kdo nemá, stačí spláchnout hadicí) a potom ať už si pochutnají a přiloží ruku k dílu šneci a krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2018 09:13 R Muž romant [27982] Re: ctibum
Sůl by se něměla dávat vůbec, ono když chceš posléze na onen prosolenej kořen dávat třeba Hnědovku, či Anubias, množí se potom zbytečný dotazy, proč to na tom kořenu neroste. Jinak samozřejmě proti soli nic nenám a zvláště třeba proti Himalájský soli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 09:06 R Muž ctibum [6870] Re: Strakááč
Sůl se tam dává jakože kvůli desinfekci, ale na to docela stačí samotný var... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.07.2018 08:30 R Muž romant [27982] Re: Strakááč
Nedej na to co se říká, ono se toho nakecá. :) Žádný kyselý okurky, žádný slanečky, když vařit, tak v obyč. vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 08:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ladalup
Říká se, že se má vyvařit ve vodě s trochou octa a soli, pak nechat máčet min dva týdny a při máčení je dobrý tam klidně obden menit vodu...
Ale já to nehrotil, privez jsem kořen ocistil ho a dal do vody na tejden pak jsem ho vycistil znova a šup do akva...
Cistim kořeny nylononým kartáčem ve vrtačce www.wolfcraft.shop/…
A tím je to super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 22:55 Angus68 Re: ladalup
Hlavně perfektně očistit, nejlíp wapkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 22:41 Muž ladalup [3] Re: Strakááč
A za jak dlouho se tam může dát.a defacto co s ní když si ji přinesu??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 22:25 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ladalup
Buk zhnije... dub je dobrej ale těžko sezenes hezkej kus.. a borovice, na tu nedám dopustit, jen to hooodně dlouho plave díky zasmolenýmu jádru... ale jinak vypadá úplně supr :) a neshnije..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=151