Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:31 R Muž romant [27982] Re: yenya
Není akvo, jako akvo a stejně tak není kořen jako kořen, to je jasný, to že je to hlavně o oněch toliko skloňovaných podmínkách, to je taky jasný. Moje zkušenosti s kořenama ve vztahu k ruduše je taková, že jsem se naučil nepátrat po tom, jestli jsou, či nejsou spouštěče a když se s nějakým akváriem s ruduchou seznamuji, tak kořen jde ven jako první, čímž netvrdím že jsou to oni kdo za to můžou, ale jak se říká není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:30 Muž Vstrom [82] - Malawi
přední sklo čistím jednou za měsíc, kdy jsou na něm jemné částečky zelené řasy od světla. Možná to je velkou rybí osádkou:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:26 yenya Re: Losky
Zastávám názor katterinecky ano . Dělám to také tak. S řasama žádné drama nedělám, dostal jsem anubias s "kvalitním" porostem ruduchy a dnes jsou sotva znatelné zbytečky. Jak psal Venca, radši zjisti příčinu, podle mě kořenem to nebude, ty mám čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:14 - Re: Losky
Pri rakoch mám prúd dosť silný a roduchu nemám.Jediné čo sa občas v akva bez rastlín objavuje (teda v mojom) je zelená štetinka z osvetlenia.To ma ale vôbec netankuje,predné sklo sem tam očistím a na ostatnom sa pasú ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:42 Muž Vstrom [82] - Malawi
Hmm, tak to s tím kořenem nevím:( Teď jsem byl koupit velkou valisnerii a cryptocorynu a vzal jsem rovnou jeden kořen, tmavší než ten můj finger wood. Současný tam asi dávat nebudu. Ta ruducha se vyskytuje i v takových chlupatých kuličkách po dně o průměru 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:06 Živorodky123456 – kořeny
Já mám s kořeny dobrou zkušenost stačí dva dny:
1. den- očištění a namočení do vody v kyblíku.
2. den- výměna vody v kyblíku, očistit kořen a zase ho na zbytek dne namočit do vody.
3. den- už je kořen ve vodě sice trochu barví ale velmi málo a časem se toho jemně hnědého odstínu zbavíte.

POZOR- když se kořen namáčí v kyblíku musí být celý pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
taky jsem měla ve stovce ruduchu na krajích listů echinodoru a valisnerie a pořád ne a ne se toho zbavit, pak jsem všechno prestěhovala do čtyřstovky a žádnou ruduchu už nemám, kdoví proč. S ruduchou je to běh na dlouhou trať, nebo jen mít štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.08.2012 18:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
i kdybys ten kořen vyvařil, vymáchal v savu nebo kdoví jak vydrhl, stejně se tam ta ruducha může objevit když bude mít podmínky.
Prý může kořen ruduchu v akvárku podpořit, ale na druhou stranu má plno lidí v akvárku kořen a ruduchu ne. Je to prostě jen o těch podmínkách. Když se rostlinám daří tak samy vylučují látky proti řasám, proto může být v pohodě řasa na kamenech a kořenech a rostlinám to nebude vadit.
Každý akvárko je jiný, podle mě je nejlepším řešením akvárko pozorovat a při nějakém problému zjišťovat proč se to stalo a jak to napravit, není univerzální rada na všechno ;-) Já se nikdy nebála dát do akvárka něco zařasenýho a nikdy jsem s tím problém neměla, zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 17:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jinou řasu mi akva netrpí, jen na tu černou bestii. Ale proč se to stalo netuším. Osvětlení je pořád stejné, možná to bylo krmivem nebo velký proudem vody. Ale asi tím proudem vody. Měl jsem tam cca 90L vody JBL e901 jel na plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:15 R Muž romant [27982] Re: Losky
Já Ti rozumím, tak ten kořen do toho novýho akvárka zkus nějakej čas ještě nedávat. Ovšem, jestli je akvo tzv. prolezlý tou krasavicí, tak to bude o podmínkách, který jí u tebe vyhovují, ostatně jako v drtivý většině výskytu řas. Podmínky, podmínky a zase podmínky, to je to oč tu běží. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2012 16:13 S Muž invalida [3881] Re: Losky
Najdi příčinu a máš vyhráno...mě třeba pomohlo změna proudění vody ale to je na dlouho....světlo...živiny? Přečti si co potřebuje k životu a přemejšlej čeho jí dopřáváš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:10 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já nevím, mě ta ruducha nerajcuje:) Jen mě štve, protože mi to nalezlo na většinu kytek a ne a ne se toho zbavit:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:50 R Muž romant [27982] Re: katterinecka
3. když bude dotyčný milovníkem řas a v nových podmínkách tato zmizí bude z toho asi smutný, ale ona se jistě někde ukáže zase nějaká jiná, takže pohoda klídek. :) Jenom jsem chtěl lehce naznačit, že řasy jsou, když jsou pod kontrolou normálka. ;-) Ono to spíš patří ostatním, než Tobě Katko. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:43 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: katterinecka
Jo jo já roduchu používám jak zajímavou dekoraci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
někdo je na řasy alegrickej a někomu se i líbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2012 15:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
1. když je ruducha jen na kořeni tak to ničemu nevadí
2. když nebude mít vhodné podmínky tak se rozrůstat nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:32 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mám v akváriu celkem hezký kořen a rád bych ho použil do většího. Bohužel je na několika místech ruducha (černá řasa). Co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 12:39 Muž Paul [2] - Asie – kořen (větev)
ahoj, chci se zeptat jestli můžu do akva použít nějaký kořen nebo větev z lesa ? nemusí se nějak upravovat (chemicky)??? Díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:46 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Nečakal som že by to mohlo byť takéto celkom dobre vyzerajúce drevo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:26 Muž micz [132] Re: Nympheas
Podle tý tvojí fotky bych to tipnul spíš na exotiku... stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:06 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: micz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:38 Muž micz [132] Re: Nympheas
Tohle není to co se prodává jako Japan wood...alespoň v mojem případě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: RadioactiWe
Fotka k příspěvku Třeba takhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:39 Muž micz [132] Re: RadioactiWe
Prezentaci krevetárka zatím nemám,chystám se na ní dnes večer....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 12:14 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: micz
Nemáš fotku ako také Japan wood vlastne vyzerá? V prezentácií som ho nejako nenašiel (alebo prehliadol) a gúgl mi tiež moc nepomohol :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 12:06 Muž micz [132] – Japan wood
Takže použití tohoto kořenu v akva se zdá být bez problémů.Mám ho už přes týden u krevetek ve 25 litrech.Týden sem ho máčel v kýblu a pak šel do akva.Kořen sice voní jak vánoční stromek, ale krevetkám to asi nevadí.Vodu nebarví. Dokonce se mi zdá, že jim kořen prospívá, red cherry se mi zdají líp vybarvený a sakury konečně po třech měsících nosí vajíčka. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 15:48 Muž micz [132]
to už jsem četl ale nic konkrétního jsem nevyčet...pochopil jsem to tak, že se nic nestane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 12:13 R Muž romant [27982] Re: micz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 11:59 Muž micz [132] – Japan wood
Zdravím kolegové máte někdo dlouhodobější zkušenost s použitím kořenů japan wood v akváriu.Včera jsem ho pořídil s tím že ho dám ke krevetkám,ale mám z toho trochu strach je to borovice a poměrně smolná. Opravdu nerad bych si moje oblíbence otrávil hmm děkuji....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RadioactiWe
U nás je prodávají v Hornbachu. Rybky tam nakupuji výjimečně, ale tyhle neživé věci tam běžně kupuju. Mají celkem výběr a i ceny jsou jakž takž přijatelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:29 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: malyLibor
To máte štastie že máte driftwood. To u nás nájdem len mopani ktoré sa mi nepáči alebo finger woody za 20 ojro :-|
Vždy si obehám celé mesto aby som zistil že nikde nič nemajú a že to mám skúsiť o týždeň..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 21:24 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tohle jsou kořeny driftwood. V akvárku nebudou ancíci, je to asie, ale budou tam krevetky, a ty taky rýdy obírají všechny možné plísně a řasy a podobné věci, takže věřím, že se jim budou kořeny líbit. A jsou takové děravé, takže by to pro krevetky mohla být i dobrá schovávačka. Snad je tedy ještě někdy uvidím :-) Původně jsem chtěl na kořen dát hnědovku nebo mech, ale když on je tak pěknej, že na něj snad ani žádnou rostlinku nedám a nechám ho tak :-) No a ten druhý, menší, to má být pozorovatelna a stanoviště pro Atyopsis moluccensis, ten dám do proudu z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2012 20:52 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Podla toho čo som sa tu dočítal by Vám za taký koreň mohli byť Ancíkovia celkom vďační
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 20:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: malyLibor
U mně kořen taky plesnivěl a vytvořil tak zřejmě zdroj pro řasy a sinice či co to bylo za žabinec. Kořen už nemám (vyhodil jsem ho) a žabinec taky ne.
Jen popisuji svou zkušenost - neříkám, že to musí být pokaždé stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 20:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
každý dřevo barví jinak, mě by se takový barvící kořeny líbily. Já když jsem jednou kupovala kořen driftwood, tak nebarvil vůbec a ani ho nebylo potřeba zatěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 20:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Barvení vody mi nevadí. Mám obavy spíš z toho, že to působí tak nějak.... trouchnivě prostě. Že se to snadno ulamuje a drolí, když to neopatrně chytnu. Ale asi do toho půjdu. Přinejhorším je při prvním příznaku problému vylovím, ještě než tam dám náročnější rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2012 20:18 R Muž romant [27982] Re: malyLibor
Já bych do toho šel. Nějaký ty huminy a třísloviny, který se Ti z těch kořenů budou uvolňovat budou naopak akvárku prospěšný, tedy pokud Ti nevadí, že budou barvit vodu, to někdo neskousne a takový kořeny odmítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 20:13 Muž malyLibor [5371] - Asie – Žádost o radu
Dobrý den všem zkušenějším.
Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně kořenů. Když jsem se asi před rokem rozhodl, že si pořídím větší akva, chtěl jsem do něj i krásný kořen. Že nemám nosit kořeny z lesa jsem se tu dočetl, tak jsem koupil krásné kořeny v akvaristice. Byly krásné, ale takové nějaké lehké, takže plavaly. Říkám si - "Je to z akvaristiky, je to v pořádku, namočíš to, klesne". Tak jsem to namočil. Do rána byla voda černá jak kafe a kořeny plavaly na hladině. Říkám si: "Plavete, holoto, barvíte, budu vás máčet dýl, až klesnete a přestanete barvit." A tak jsem je máčel. Z počátku jsem měnil vodu 2x denně a co dva dny vařil. Pak jsem měnil vodu jednou denně, později jednou týdně, až naposledy někdy po Vánocích (to furt ještě plavaly) a pak jsem na kořeny zapomněl. Dnes mám nové akva, právě do něj kýbluju dno a vzpomněl jsem si na kořeny. Říkám si, nejvyšší čas je tam dát. Jenže ejhle. Když jsem koukl pod pokličku obrhrnce, kořeny byly z půli potopené v černé kávě (zbytek vody se za tu dobu odpařil nebo ho nasály kořeny), ležely pěkně na dně, těžké jako kámen, ale vyčnívající půlka byla pokryta bílou houbou. Krásně to vonělo houbama, ale v akva bych to nechtěl. Tak jsem kořeny pod sprchou vydrbal kartáčem, hodil do čisté vody v umytém hrnci a znovu je na plotně vařím.

A nyní k té radě. Prosím vás, má smysl ty kořeny dávat do akva? Jsou sice z akvaristiky za drahý peníz, jsou krásné, ale jsou takové nějaké jakoby trouchnivé, při kartáčování se z nich ulupovaly kousky dřeva. Nezkazí mi to vodu v akvárku? Nebylo by lepší to vzdát, hodit je do popelnice a koupit si takové ty dražší, ale těžší kořeny? Sice se mi nechce dávat tisícovku za kořen, ale už vůbec se mi nechce potom lovit milované rybičky plovoucí břichem vzhůru kvůli pitomému kořenu. Poradí mi někdo? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.04.2012 10:31 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Marcel
Řekl bych že se tady sešlo víc jevů, které spolu nemusí víceméně souviset. Nárůst NO2 u čerstvě založených nádrží je běžná věc a právě proto se tam nedávají ryby hned od začátku. Onen sliz na kořeni je taky běžná věc a sám o sobě je pro ryby naprosto neškodný, naopak některé si na něm rády pochutnají. Sám po nějaké době zmizí. Sám mám v akvárku dva kořeny, které to dělají kdykoli je vytáhnu na nějakou dobu na vzduch. Zřejmě jde o běžnou reakci s vodní mikrofaunou(florou) v akvárku. Je možné, že tam probíhají nějaké hnilobné procesy a uvolňování dusikatých látek, ale onen nárůst NO2 má původ v běžném zabíhání akva a né v použití finger wood z Hornbachu
Su pomalej :) viz dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Marcel
Ten sliz je normální jev a po čase zmizí. Ale do jaké míry to může, nebo nemúže ovlivnit NO2, to nejsem schopen posoudit.
Říkáš, že tam nemáš ještě ryby, tak předpokládám, že je to čerstvě založené. Nebude právě zde příčina zvýšeného NO2? Voda se mění po osazení a při zajíždění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:17 Marcel – Bílá plíseň (sliz) na novém kořeni
Také jsem si v Hornbachu nedávno koupil nový kořen (nějaké "finger root/wood"), který vypadal tak trochu jako kořen od vinné révy. Byl krásně hladký, světlý, těžký - ale po ponoření do vody plaval. Zatížil jsem ho těžkým kamenem. Dokonce ani nebarví vodu. Problém je, že po pár dnech mi také celý "oslizl" (bílý slizký povlak). V prasklinkách a na některých dalších místech se dokonce shromažďovaly malinké bublinky (nevím, jestli vzduchové nebo CO2). Chci jen upozornit na problém, na který zde zatím v této souvislosti nikdo neupozornil: vysoké koncentrace NO2 !!! Jakmile se mi kořen potáhl tím slizem, rapidně se mi v akvárku zvýšila koncentrace nebezpečného NO2 (asi na 2-3 mg/l, což vám bez problémů otráví veškerou rybí osádku). Dejte si na to tedy pozor. Já naštěstí v akvárku nemám zatím žádné rybky, ale takto vysoké koncentrace už jsou pro živočichy nebezpečné. Limit v pitné vodě je 0,5 mg/l - tak pozor!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:10 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: grunda
je to možné,vím jen o té slané vodě,ale mě osobně se zabarvená voda líbí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2012 21:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud má kořen barvit, tak bude barvit i v destilce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:05 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Johan
V destilce nevim..pochybuju,ale ve slaný pustí kde co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:04 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Neé,to patřilo těm vtipálkům s polívkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nympheas
Neměl by spíš pustit barvu v destilce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2012 21:02 R Muž romant [27982] Re: Nympheas
No, dovol, jaký prdlý. Já Ti slušně poradím a Ty hned s duševníma diagnózama na mě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
To by ti nechutnalo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:00 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Vy ste prdlý..ve slaný protože pustí barvu :) a pak samozřejmě propláchnutej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
S hořkou solí? :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=1101