Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 11:48 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: muťa
osobne ne ale thomaZ ji casto daval: www.akvarista.cz/…
myslim ze je v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 11:38 Muž muťa [554] - Rostliny – Vinná réva
Máte někdo zkušenosti s umístěním kořene vinné révy v AQ? Myslím jako, jestli nehnije apod.

Možná to tu někde ve vláknu je, ale nyní se přiznám, že se mi nechce projíždět celé vlákno.

Děkuji za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 02:15 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: deCORF.OBRAEN
Hotovo. Kořen Amano wood (hornbach). Takže moje zkušenost a závěr k tomuto kořenu. Propletenec jsem spařil ve sprše vřelou vodou, uchytil k němu anubiasy a mechy pomocí rybářského vlasce, celek jsem zakomponoval do akvária a pro jistotu přikurtoval k břidlici na dně. Po napuštění akvária kořen vodu vůbec nezabarvil a ani nebarví. Jediné s čím se teď setkávám, je jakási průhledná matná plíseň, povlak, sliz, nebo houba na kořenu, hlavně v místech řezu. Tahle záležitost mě ale nechává dostatečně klidným, poněvadž za pár dní nebude po této houbě ani vidu. Prezentace bude do 14-ti dnů ;-)
Zapoměl jsem dodat, že po dobu záběhu jsem do filtru vložil aktivní uhlí. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 21:09 S Muž invalida [3881]
Uhlí je krátkodobá záležitost která těžko pomůže...jako všechno kolem ryb...čas to upraví..i barva zmizí..časem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 21:07 R Muž romant [27982] Re: Zoidik
Než si akvárium zbavovat živin tím aktivním uhlím, tak to bych ten kořen radši vyndal a ty živiny si tam nechal. Tvoje rada s tím aktivním uhlím mě příjde jako nepříliš vhodný postup, kterým si člověk může přivodit zcela zbytečně nejednu komplikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 21:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mike0103
Proti barvení by měla pomoct buď intezivní výměna vody, nebo aktivní uhlí do filtru, ale ono kořen může barvit 14 dni, nebo taky když to přeženu 14 let. No a jinak jak píše romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:26 Muž mike0103 [1] Re: romant
nechcem sa ho zbavit a mam tam aj skalarov a v pondelok mi tam pribudnu dalsie cichlidky zavojove uvidim este ho necham vymocit a potom uvidime dakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:12 R Muž romant [27982] Re: mike0103
Někteří lidé, kteří mají taky v akvariu cichlidy, jako Ty se právě o tu zabarvenou vodu snaží, takže já bych to neřešil a nechal ho barvit. Není to na závadu, ba právě naopak. Nemusí se používat různý pomocný komerční přípravky na úpravu tzv. tropický vody a tuto službu obstará ten barvící kořen. Ovšem je to věc vkusu a jestli se ti to nelíbí, tak ten kořen vyndej a podej si inzerát, jistě ho někdo rád koupí, už z výše popsaných skutečností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:06 Muž mike0103 [1]
ja somsi ties kupil koren v akvaristike a tak mi zafarbil vodu ze az sad je nejaky sposob toz korena nejako rychlo dostat aby nefarbil aj som ho vyvaril poradte mi prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:42 Kocajs
Díky dám to tam :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:33 Muž fido16 [631] Re: Zoidik
To je vrba tím krmím panaka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kocajs
Jestli dobře vidím, tak to je kroucená vrba že? Ano, můžeš ji tam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:50 Kocajs
Fotka k příspěvku tady ještě jedna jak to vypadá celkově
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:49 Kocajs – Kořen
Fotka k příspěvku Zdravím možná se to sem nehodí ale dám to sem chci se zeptat jestli bych tohle mohl dát do akva viz.foto díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:54 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Martinero
Mám také kořen z Hornbachu, sednul si na dno hned, bez jakéhokoliv namáčení. Maličko barví vodu, ale to hlavní, je to tmavej kořen z nějakých mangrovů nebo co. To co vidím na fotce bych se nebál, že bude barvit vodu - možná neznatelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Martinero
držím palce nech sa podari tak ako chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2011 12:17 Muž Martinero [41] - Amerika – Amano Finger-Wood
Díky vám všem za přínosné informace. Do vany ani do hrnce se mi kořen nevleze, proto můj verdikt zní: osprchovat, upevnit rostliny, usadit, napustit. V lednu bude prezentace, tam vše do detailu zmíním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:55 Žena petulinakk [2016] Re: Martinero
Mám úplně ten samý kořen - finger wood z Hornbachu. Původně jsem měla po jednom kousku v obou akváriích, pokud barvily vodu tak jen tak že to nebylo znát. Byly vyvařené a něco přes týden potopené v kýblu dokud nenasákly a neklesly. Z většího akvaria jsem kořen ale vyndala, protože měl tendenci hodně zarůstat řasou. Zatím nevím jestli ho tam vrátím. V menším akvariu je stále a řasa jen decentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:19 R Muž romant [27982] Re: Martinero
Podle mě Ti ten kořenový propletenec palec moc barit vodu nebude, tedy alespoň ne nějak zásadně. Je pravdou, že někteří mnozí z nás z toho dělají trošku bubáky, ale to já přisuzuji spíše jejich neznalosti v momentě, kdy o tom píší. ;-)
EDIT: Jako pravděpodobnější bych viděl, že se na těch kořenech vyskytnou nějaký plísně či houby, kterých se taktéž není nutný obávat, samy(i s přispěním budoucích obyvatel akva) za čas zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Martinero
Když jsem kupoval kořen a dal do akvárka, tak mi bylo řečeno, že tyto kořeny, co se propdávaj v prodejně, někomu barví vodu nehorázně a nezbaví se toho ani po roce a některé téměř nebarví, nebo vůbec nebarví. V mém případě barvení od kořene na pohled do akvária ani nepoznám (dobře trošku možná jo). Ale poznám to při výměně vody když ji vylejvám do vany. Plíseň nemám a kořen jsem jenom vožil bez namáčení a okamžitě si sednul.

Martinero: Pěkná práce s těma kořenama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:01 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: katterinecka
Fotka k příspěvku Kořeny tam musím dát všechny tři zároveň. Mám je propletené v jeden a dát je dohromady byla vcelku maturita a navíc na ně chci navázat nějaký ten mech a anubias. To už bych s napuštěným akváriem nedal. (viz. foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2011 20:11 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: Stistko
Jsem stejného názoru. Proto mě trochu matou některé zdejší "strašidelné" reakce. Vždyť jde jen o dočasný jev, navíc rybám prospěšný, bohužel některému akvaristickému oku nelahodící. Uvidíme. Jak se vrátím ze zahraničí okamžitě se do toho pouštím a dám vědět. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:53 Stistko Re: Martinero
kořen by neměl nějak hrozně vodu zakalit...spíš ji zbarví do hněda, možná sem tam budou plavat nějaké částečky dřeva :-) plísně bych se nebál palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Martinero
tak tam dej zatím jen jeden když máš strach, ale podle mě není čeho se bát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 16:20 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: katterinecka
Pravda, pravda ano uhlí nebudu dávat hned, až v případě silného zabarvení. Beru za slovo. Jen mám obavu, že dopadnu jako pár jedinců, kteří tu píšou něco ve smyslu otřesného kalu, map na hladině a sem tam i plísni na tomto kořenu. Osobně se mi to nikdy nestalo, jenže taky jsem nikdy neměl 3x Amano Finger-Wood 60x30cm. Ale to jsou snad jen vyjímky. Doufám. Sám uvidím. Jen si osobně myslím, že vyvařování, solení, či hrubé drhnutí, pouštění kořene spíše podporuje než eliminuje. Jde tu prostě jen o čas, než kořen přestane pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:23 R Muž romant [27982] Re: Martinero
Souhlasím s katterineckou, to aktivní uhlí bych si pošetřil tzv.na horší časy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Martinero
co tak tam to uhlí nedávat a sám uvidíš jestli barvit bude nebo ne. S uhlím bys toho moc neviděl a podle mě je to zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:08 Muž Martinero [41] - Amerika – Amano Finger-Wood
Jsem z tohoto vlákna trochu mimo. Čím víc čtu tím méně vím. :-) potřebuji zjistit jestli kořeny (koupené v Hornbachu) Amano Finger Wood nějak extrémně barví vodu a dozvěděl jsem se stručně řečeno "ano i ne", takže vlastně nic nevím a proto to vyřeším nejspíš takto: kořeny nebudu vařit, solit, máčet a podobně, nýbrž je jemným kartáčkem očistím a potom pořádně osprchuju horkou (ne vařící) vodou. Rozmístím v akváriu a přikurtuji vlascem k plochým kamenům pod budoucím substrátem.
Voda pochopitelně zhnědne (ku prospěchu rybám) a já jen doufám že né extrémně moc. Pro jistotu bude na tři až čtyři týdny po dobu zabíhání akvária ve filtru aktivní uhlí a purigen, které vždy po týdnu vyměním. Potom uvidím a dám vědět jak se věci mají, pokud to bude někoho zajímat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 10:34 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Apofisacek
Nekazil by som radosť tým neónkam a skalárom čo vám vidím v nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 08:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Apofisacek
dej do filtru aktivní uhlí, ale barvit budou dál. To barvení ničemu nevadí, rybkám prospívá a lépe se cítí. Jestli to není tak silné že sotva vidíš přes akvárko, tak bych to ani neřešila
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 07:27 Apofisacek
30 procent vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 00:46 Muž PepaV [30] Re: Apofisacek
rybicky.net/forum/14553-koren.
Edit: Ty měníš 500l vody 2x týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 00:21 Apofisacek – Zakalování vody od kořenů
Mám kořeny z Hněvkovické přehrady které tam leželi cca 5 let ve vodě a nemůžu se zbavit zakalení vody do oranžovožluté barvy.Kořeny jsem pořádně a důkladně propral a vyvařil,ale zdá se mi to horší a horší.Nikdy jsem neměl žádný takto velký kořen a teď jsem narazil na problém.Nemáte nekdo nějakou dobrou radu jak to urychlit a zbavit se tohoto problému nejak jinak než tim že musim měnit vodu dvakrát do týdne?Dík za rady :) Apofisacek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:29 R Muž romant [27982] Re: Jarik
Pokud jí nechceš v akvárku nijak fixovat, tak do tý doby dokud plave a nemá snahu se sama potopit. Plavající větev na hladině akva je sice originální doplněk, ale lepší bude když bude potopená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:25 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Zdravím,uřízl jsem větev ze švetky a chtěl bych ju dat to akvarka.Jak dlouho to mam máčet?Jak poznám že je hotovo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:58 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: romant
Dík,zejtra to vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:56 R Muž romant [27982] Re: glumča
Takovej kořen z lesní habanky, to bude dobrá věc. Ani nebudeš muset používat rašelinu a bude Ti pozitivně ovlivňovat Ph. Oloupal bych to co oloupat jde a otestoval ponor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:47 Žena glumča [424] - Labyrintky
Když už to téma tady je: přitáhla jsem si z lesa jeden kořen - nejspíš buk a větev - je to nějakej jehličnan.Nebyly pod vodou,ale jsou hrozně hezký,máte někdo zkušenosti s tím,jak by se chovaly ve vodě?
Ten kořen je trošku ztrouchnivělej,ale když ho namočím a oloupu to měkké,tak by to šlo?
Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:00 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
Já měl právě strach, že nevim co tam může být za bakterie a kdyby náhodou se to začlo šířit akvárkem......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 17:45 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
Pokud se Ti ho povede připevnit do akva aby nevyplavával, tak bych ho klidně máčel tímto způsobem a před tím ho můžeš trochu vyvařit, nebo ho nechat máčet někde jinde a potom vyvařit. Prostě bych ho vyvářel před tím než se dává do akva, ale je to spíše taková psychologická záležitost, jako že jsem udělal něco pro hygienu. Dávám do akva kořeny jak vyvařený, tak nevyvařený a řekl bych, že je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 16:26 Muž SanelOne [5] - Tetry – Kořen
S kamarádem sme našli kořeny u přehrady Fláje. Nechal je vyschnout a měl je v teráriu s pavoukama. Teď mi je dal a já mám v úmyslu je dát do akvária a tak by mě zajímalo, jestli je mám nechat máčet jen do té doby, dokud nenasají vodu a jestli je mám vyvařit před tím a nebo až po nasátí vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:07 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 13:55 R Muž romant [27982] Re: Jarik
Mrkni se na tenhle článek. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.10.2011 13:52 haka Re: Jarik
docela dobrý jsou ovocný stromy.ale stejně to dřevo musíš nechat máčet v nějakým kýblu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 20:18 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj měl bych dotaz je nějakej kořen nebo větev ze stomu kterej lze sehnat někde v přírodě a nevádí rybám a nebarví moc vodu?Má stím někdo zkušenost. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:07 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: tomas
Jak píše tomas, tak mám taky to samý, našel jsem kořeny a větve Chorvatsku a stačila chvilka převaření a potom sprcha pod teplou vodou a je to s nimi v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:39 tomas
ja mam prirodni koreny co jsem si nasel v rece:) pak jsem je nechal pul hodky prevarit a nemam zadny problemy s barvenim vody:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.09.2011 07:31 Muž Dejmon [64] – Barvení vody
Všichni, pardón skoro všichni chtějí křišťálovou vodu, ale ať se podívají alespoň prstem tam, jaký chtějí mají doma biotop, a budou se divit, když na šířku domácího AQ zhruba 40-50cm není v některých přírodních biotopech na tuto délku vidět ani potápěčova ruka. Já tvrdím, voda pro Jižní Ameriku, hlavně Amazonii je čajové barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:29 Fredy Re: NHKG
jj, díky, mrknu na to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fredy
Pokud chceš vodu zbarvit do hněda, doporučuju rašelinový výluh. Kromě barvení i prospívá spoustě druhů ryb. Používám Torben a při dávkování podle návodu je voda jenom trošku nahnědlá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=1301