Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 22:14 Muž Leonardo [3] – kořen
Fotka k příspěvku to je ten náš macek :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 22:00 Muž Leonardo [3] – lol
tak já se mrknu,jestli jestli ještě nenajdu jiné koření, nechám to přes noc plavat a uvidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:06 Muž Horác [3942] – Re: Johan
Asi je :o) ... sám jsem to bez povaření nikdy nezkoušel, ale nemám důvod nevěřit, že to jde i bez toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:03 zeck – Re: Johan
Když si přinesu kořen z potoka, tak jak ho tedy vydesimfikovat? Bál bych se, že si něco zatáhnu do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Horác
Není zbytečné i vaření? (když kořen neplave nebo moc nebarví..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:54 Muž Horác [3942] – Re: prisavnik
Já si nemyslím, že jde o off-topic ... snažil jsem se naznačit, že ta sůl je zbytečná :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:49 Muž Horác [3942] – Re: Leonardo
Kromě soli doporučuji též nové koření, pepř a česnek ... jinak se to nedá žrát :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:42 Muž Leonardo [3]
díky moc za rady..zkusím tu slanou vodu a hoďku to převařím a pak ho nechám vyluhovat nějakou dobu ve vodě..díky všem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 20:37 Muž Yirka [9123] – Re: Leonardo
Vím, že někteří kořeny nevyvářejí. Já ano a to tak že hodinu, pak vyměním vodu, vaýím další hodinu a pak přes noc nechám v čisté vodě odležet. Nikdy jsem neměl problém s přehnaným zabarvením vody ani žádnými nežádoucími nečistotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:05 Muž jajaapaja [174] – Re: Leonardo
Já naopak vyvářím jednu hoďku ve slaný vodě.A dvacetčtyři hodin ho nechám v čisté vodě.Takto my kořen vydržel 15 roků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Leonardo
Také nevidím důvod, proč by se měl vyvářet. Vyčistit od kalu a nánosů, nenechat vyschnout a hodit do akvárka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2009 17:45 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Leonardo
Ja osobne korene najdene v prirode nevyvaram. Len ich poriadne vydrhnem kefou.
Vyvaranim sa znizuje jeho zivotnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:39 Muž Leonardo [3] – Vyváření kořenů
Založil jsem nové 250l akva a našel jsem pár vodou ohoblovaných kořenů,asi 50cm..jak dlouho je vyváříte? když jsem naposledy vyvářel,nechal jsem to tak 4hodiny..díky za předem za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:59 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Skunkiee
listnáče, přesně ti to neřeknu . druh...no leží..tak že je nasáklé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:01 Muž Jurasek [137] – Re: Skunkiee
Řekl bych, že záleží na tom jaké to je dřevo, a jak dlouho tam leží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:45 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Hnijou kořeny z rybníka?
jaký máte názor na kořeny z rybníka (samozřejmě řádně očištěné a ošetřené...Táta našel v 333x jak a proč (stará knížka) že kořeny z rybníka hnijou a plesniví a vždycky se můžou vyhodit...No snad ne, co myslíte...Názory sem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 17:39 Muž ZAJA [0] - Tetry
a tak voda uz se vycistila... uplne krasna je... nazloutla sice trochu porad je.. ale jinak uz je pekne čirá :) no jo trpelivost prinasi ruze ..... a dneska mi konecne dosli rostlinky :) tak kdyztak mrknete :) a diky moc za rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 20:25 Muž ZAJA [0] - Tetry
jako sou to moc pekne ryby ale bal bych se jich :-D takove na me moc zrave hehe ... ty skalary zatim vedou nejvic ... uvidime no .. a k te vode uz se to pomalu ale jiste odkaluje.... sice zluta porad trochu je ... ale tak to doufam ze taaky za nejakou dobu odezni :) uz se tesim az dojdou rostlinky... a po nejake dobe koupime ty ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 18:28 JuraS – Re: ZAJA
nepleť si auto s traktorem..obě ty dvě věci mají 4 kola a výfuk...colossoma bidens je plodožravá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 17:24 Muž grizly [145] – Re: kortezhugo
Tebe zvolit do parlamentu, tak bys urcite prosadil zakon, ze kazda domacnost musi mit akvarko a v nem aspon 2 skalary! smich Duchodci a nezamestnani minimalne 3, protoze nechodi do prace a maji vice casu. :-D Cim vic skalaru, tim vetsi socialni davky. smich Jsou to hezke ryby, mi se ale libi puvodni,prirodni forma. Mel jsem je jako decko.V akvaristice jsem ji snad nevidel. Ptal jsem se chovatele skalaru a ten rikal, ze takove uz dnes nikdo nepestuje.(ze nevi o nikom). Ty strakate jsou takove divne.Pak se mi libi cely cerny. Takove jsem videl jen jednou, byly to moc krasne ryby. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 16:51 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
pekne co????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 16:30 Muž ZAJA [0] - Tetry
ale vidim to na ty skaláry ... ty se mi zatim zamlouvaji nejvic :) casem koupim ale lepsi filtr... ted mam filtr no spis cerpadlo Atman AT-306.. s biomolitanem... a chtel bych nejaky vnejsi filtr ... asi Atman CF 600 ... coz si myslim ze by stacilo... a hlavne by to i lip filtrovalo :) .... nebo kdyby jste nekdo prodavali za slusne penize venkovni filtr :) byl bych rad.. vim ze tu neni bazar ... ale tak pri reci se ptam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:50 Muž ZAJA [0] - Tetry
nevim jestli bych tam pichl ruku :-D mit tam takove ryby :-D tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:31 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: BENAK
Vsetky korene co mam v akva su z lesa.Len som ich vyvaril trochu ocistil a dal do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 14:37 JuraS – Re: kortezhugo
no né fakt..do 200 lt 2 ryby a bude mít parády a radosti hafo...i když lepší jsou v houfu..tak 5 aspoň..a ta žlutá voda z kořenů by jim svědčila..čistou moc nemusí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 14:08 BENAK
musis ho ale vyvařit ten koren.ja mam z potoka a ten je super.ale z lesa to fakt nwm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:58 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...nesranduj :) - ale inac su pekne... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:48 JuraS
zaja jako bezproblémové co na starání a krmení ..colossoma bidens..jen časem budeš potřebovat větší akva..jinak mě žrali od banánů po psí granule všechno..a nebudeš ani muset řešit kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:46 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:44 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
Fotka k příspěvku Čichavce? alebo-skalare? - ty musis vediet co sa ti paci...
...pekne nie???
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:18 Muž ZAJA [0] - Tetry
tak jako tohle neni moje prvni akvarko... ja jich mel uz hodne... ale po dlouhe dobre sem musel udelat zmenu akva.,... jako pozadi a dekorace a tak... a ted premylsim jake ryby do toho...tlamovce sem mel ty uz nechcu .... necio jinyho bych potreboval doporucit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 08:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
"se ti muzou objevit nejake "detske nemoci" jako ruducha, sinice, zakaly a nemoce atd"... :-) s tim musi "ratat" - a je to "horsie" ako zlta voda s korena... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 08:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ZAJA
vyber ryb... zde zalezi na velikosti akva a pak na pH a tvrdosti ... a hlavne co se ti libi
pak porovnavej naroky ryb s tim co mash, procti si casopisy, prolez obdobne velky nazdrze zde v prezentacich at ziskash inspiraci

a taky si sezen testy vody kterou pouzivash, jestli se moc nemeni, vodarny na svych strankach musi uverejnovat testy kvality vody v distribucni siti!

tohle ti zabere par dni... pocitej ze zabeh akvarka ten prvotni (dusikovej cyklus) trva 14 dni, pak asi prvni pulrok az rok se ti muzou objevit nejake "detske nemoci" jako ruducha, sinice, zakaly a nemoce atd. nez se naucish jak udrzet rovnovahu toho co v akvarku mash, ver ze vsech myslitelnejch chyb se huz nekdo dopustil a o vetsine huz urcite nekdo neco napsal, tak pokud se jich chcesh vyvarovat tak studuj, hledej a patrej nez neco provedesh!

Obdobne temata su tu objevuji s zeleznou pravidelnosti....
a jak jsem si vsiml pokousish se o biotop tak to nedavno vysel zajimavy clanek na sousednim webu...
akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 08:28 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
...ake sa ti pacia??? :-) skalare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 07:09 Muž ZAJA [0] - Tetry – Re: Jrk
tak jako ja rostlinky uz mam nejake obednane... takze to je v pohode... spis me zajimaji ty RYBY :-D jake tam dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 06:13 Muž Jrk [143] – Re: ZAJA
Omyl - kořen nedal hojivo (poze třísloviny a huminové kyseliny) - to bych doporučil ke každé rostlince třeba kuličku hnojiva na jílovém nosiči 7 Kugeln od JBL. Z roslin bych doporučil třeba Sagittaria subulata, Echinodorus tenellus, Echinodorus Bleherii, Hygrophila polysperma, Hygrophila corymbosa, Anubias barteri. Jsou to rostlinky, které pěkně rostou a jsou obvyklé i na pultech akvaristik. Jinak osázení rostlinkami je už myslím na jiné téma - však zkus prohledat fórum, podívej se do atlasu aurčitě něco najdeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 00:16 Muž ZAJA [0] - Tetry
jo jo .. do pátku bych mel mít rostliny... tak je tam soupnu... nejspis asi bude stacit bez jaehokoliv hnojiva ze ?!... kdyz rikate ze ten koren tam vlastne dal hnojivo :-D ... tak ty tam soupnu... a uvidime uvidime.. ryby tam stejne nechci driv jak za dva tydny davat :) takze asi tak... a navic stejne nevim jake ryby bych tam mel dat :-D ...co by ste mi doporucili? nejake nenarocne...pekne.. ryby... na cene moc nezalezi... jen aby nebyly hlavne narocne no :) popripade pocet kolik bych mel dat max .. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:53 Muž Jrk [143] – Re: ZAJA
Samo, rostliky určitě přidej! Ono chvíli trvá (u některých) než se přemění z emerzní (suchozemské) na subemerzní (podvodní) formu - staré listy opadají a narostou nové - subemerzní. S filtrací přes uhlí - no nevím, sice je pravda, že by s tím asi hodně pohla, ale proč si to zatím komplikovat, asi bych ještě počkal (můj názor), stejně se to musí vše zaběhnout a je docela pravděpodobné, že by to půjde i bez uhlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:49 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
...rastliny uz mali bit "dnu" :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
...plne suhlasim - tiez pouzivam ras.vyluh - teraz chcem skocit pre tie jelsove sisky - neviem ci uz budu "dobre"?
...len ak to chce mat "ciste" ? tak tak uhlie mu s tim riadne "pohne"... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:44 Muž ZAJA [0] - Tetry
tak dobraáá dobraaa.. vydrzím... a necham to tak.. ale rostliny tam dat normalne muzu zeo ?! .. to by nemelo nicemu vydit ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:36 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
...musi palec "Napríklad biely cukor sa najskôr prečistí cez aktívne uhlie aby sa zbavil hnedej farby"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:35 Muž Jrk [143] – Re: ZAJA
No jak to tak tady pročítám... Nedá mi to: To že kořen barví vodu bych viděl spíš jako přínos (jak zde již psal Moucha) - rybky ocení huminové kyseliny a třísloviny, jelikož mají antiparazitální účinek. To, že má voda barvu čaje nepůjde v akvárku vidět a v kýblu (nebo odpadu) to nikomu vadit taky nebude (při výměně vody). Alespoň nemusíš, jako já, do vody lít Torben nebo jiný rašelinový výluh :) No a že je voda zakalená - jak již psal Sid - nové akvárko - počkej 2 týdny, v nádrži se upraví poměry a uvidíš... Filtraci přes aktivní uhlí třetí den po založení akva hmm - já bych to zatím tak nedramatizoval a nejdřív vyzkoušel trpělivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 23:23 Muž ZAJA [0] - Tetry
vidis kurnik to aktivni uhli zkusim .. to me nenapadlo... nejak to do toho filtru zakomponuju :-D udelame pokus no ;-)... zatim tam rostliny nejsou takze neni potreba zivin.. jen at se to proboha vycisti :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 22:33 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Hxuser
to je pinus sylvestris - borovice lesní - jehličnan - to tm nedavej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 22:27 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: JuraS
ja mam kořeny z rybnika a nebarvi...obral sem z nich ohnile casti a kuru, pak sem je ocistil kartacem omyl horkou vodou z hadice nalozil pres noc do hypermanganu a na den celej vylouhovat a nebarvil mi po celou cca min měšíční kúru nebarvil... palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 22:10 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
...este ma napadlo...to sfarbenie "stiahne" aj Aktivne uhlie...
www.akva.sk/…
...len...musis mat na to filter - a vecsinou sa pouziva v akva bez rastlin...lebo "stiahne" aj "uzitocne" latky...
...viem - nie je to idealne riesenie - ale ked ti ide iba o to "ale ja ji chci mit cistou :-D a ne zluto - hnedou sad sad"...- tak to uhlie chakt zabere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:34 avastik
Taky se mi to stalo, voda kvůli kořenu zoranžověla a nechtělo se to vyčistit. Celý akvárko jsem vyčistila azatim znova nepouští. Podle prodavačky se má kořen vyvařit ve slané vařící vodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: arnošt
když je v akva nějaký čas, tak dřevo samo krásně ztmavne a vypadá to moc hezky... To nejen z jehličnanů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 19:38 Muž grizly [145] – Re: ZAJA
Po nekolika marnych pokusech s korenem z raseliniste(udajne) se mi voda barvila uplne do hneda. Varil jsem, mocil, solil a pekl ho v troube a .....nepomohlo. Vzdal jsem to a dal ho do sklepa. Po nekolika letech jsem ho dal zkusebne do akva a nebarvi vubec. Moc jsem ti asi nepomohl, 4 roky se ti asi cekat nechce..... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=1951