Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 08:57 langosh
A nejen ta barva. Pro většinu ryb je to přímo mňamka.... :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 08:18 fazola
Souhlasím s Horácem, ale i tak vám vodu trochu zabarví. Nebude to ale tak hrozné, jako bez vyvářky. Koneckonců se ta barva rybám obecně líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 07:35 Muž Horác [3942]
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 07:33 Žena Larisa [0] – kořen barvi i ne
ahoj, chci se zeptat. mam nový kořen který jsem mockrát vyvařovala a mezitim nechavala ležet ve vodě. Pouštěl tak i tak. Ovšem ted poušti už jen při vařeni ale když ho dam do vody tak vůbec. Myslite že ho můžu už dat do akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 19:43 ►MICUS◄
Přesně tak, správný akvarista je trpělivý. Kdo v akva mění aspoň občas vodu, tomu se časem zbarvení ztratí, jde to pomalu, ale jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 12:40 Muž AmorFati [37] - Amerika
Obarvená voda opravdu neškodí, navíc v té nahnědlé mnohem líp vyniknou barevné rybky, než v čistě průzračné. Někdo se čertí kvůli barvícímu kořeni, někdo (já) platí za ToruMin - rašelinový výluh, který vodu dobarví uměle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 16:27 Digger – Tak to tedy
ať ti plavou. Budou mít rozhodně kde palec

A dík za pochvalu ano Hned mám lepší pocit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 16:20 Radim
Můj problém je v tom,že potřebuji velký kořen.Zakládám akva 220x70x70 což je asi 1000l.Chtěl bych jeden velký hodně rozvětvený kořen do prostředka-od zadní stěny do předu ke sklu.Díky vašim radám určitě najdu co potřebuji.Chtěl bych ho seříznout a zabudovat do pozadí. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:54 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud to bude něco přímo z vody, tak většinou nic.vyhni se jehličnanům.Ty pouští pryskyřice do vody a rybám to naleptává žábry.je třeba to ošetřit,malé co se vejdou do hrnce vyvařit a velké namočit do sudu či vany na 1den a přidat hypermangan či savo.Potom ostříkat a šup tam s ním.Pokud bude kořen z hlíny či volného prostoru mimo vodu, je možnost tvoření plísní a bude plavat.
tenhle mám z vltavy.je sice málo vidět,ale je to jeden kus, takže ty slabší části jsou opravdu součástí masivu.http://rybicky.net/nadrz/811/0.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:54 Radim – kořen
Digger - díky to je přesně co jsem hledal ať se ti daří!! potlesk potlesk potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:52 Maer
Kořen se vyváří ve slané vodě kvuli dezinfekci. Protože bod varu vody je 100°C ale pokavad tam dáte sůl tak zvedáte bod varu až o 15°C. A malo ktery mikrob a živočich přežije tuto teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:49 Digger – Radime
Zkuste třeba tohle:http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=28 Mohlo by to pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 15:43 Radim – kořen
Díky všem,pravdou je ,že mě naše stromky nenapadli,určitě to bude dobré po něčem se podívám.
Mám jen jednu otázku co to udělá s vodou!! hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:47 Tony – farba vody
Mierne sfarbená voda rybkám nevadí, skôr naopak, poďakujú sa. Ja do akva pridávam rašelinový výluh, vodu to zmäkší, klesne trošku pH a rašelina dodá rastlinkám živiny. Mne sa taká žltá farba páči, korešponduje s rastlinkami, naviac to vyzerá prirodzenejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:29 Muž Roman [100] - Cichlidy
Stále velká základna začínajících akvaristů brečí na barvení dřevěných dekorací.Můj názor je takový, že ta voda ošetřená tímto výluhem je pro rybyka naprosto nazávadná, naopak spíše prospěšná.Vody jižní ameriky ve spoustě povodí jsou právě takto tmavé a často naprosto černé.V nich žije spousta barevných rybek, které mají díky tomu větší svítivost (nepř. neonky) aby měli v hejnu nějaký vizuální kontakt.Pokud to někomu stále bude připadat divné, tak má možnost se podívat na povodí horní Vltavy kde je voda jako čaj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:27 Žena Markii [10]
ja sem si dovezla koren dubu do ketreho je vrostly kamen, vypada to užasně a kamen kořen zatížil sám o sobě :) po matuře dodám fotky akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:57 Digger – Souhlas
s Vrubozubcem a Langoshem.
Ta barva je přece nádherná. Když jsem do akva dával nový kořen z nějakého tropického dřeva, tak jsem ho předtím jen v teplé vodě odrbal kartáčkem na zuby (hlavně kvůli prachu). A teď po cca 3 měsících to zbarvení už skoro zmizelo (nebo se mi to zdá).
A ryby jsou veselé jako v čisté vodě.
Podle mně jde hlavně o zvyk a chuť zkusit něco jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:14 Vrubouš – Barva
Ja mam v akva jeden koren + 2 velke vetve.Voda je jako caj,zluto hneda.Vzhledem ze chovam Jiho americke cichlidy,je to pro nich prirozene.I me se to libi vice,nez kdyby byla voda cista. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:11 langosh
vždyť ta jantarová barva je tak kráááásná ano
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:09 Dinamit
Já svůj kořen máčim už asi 3 tejdny, voda v kýblu už byla čistá, tak jsem ho strčila do akva, ale tam začal zase barvit tone . Tak jsem se smířila s tim, že asi bude barevné akva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 11:31 david
hmm .. tak slaná voda možná bude ten trik ..dík potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 11:15 Muž Eff [417] - Rostliny
14 dní jsem ho máčel ve vodě, pak asi 5 hodin vařil ve slané vodě, pak asi 5 dní znovu máčel. Kořen přestal barvit i plavat. A že to je macek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 10:46 Muž filipsi [1295]
Mimochodem - mam tak trochu pocit, ze aby takhle hrozne barvily koreny, neni snad ani prirodne mozne. Trochu uz jsem uvazoval nad tim, jestli ty koreny nedelaji ze vseho mozneho a nebarvi umele, aby docilili "tropickou" barvu. Co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 10:44 Muž filipsi [1295]
Poradne vyvarit ve slane vode. A nechat v ni machat. A pak tydny macet v kybliku. Kdyz nepomuze, bud na nej zapomenout, nebo se smirit s mirne barevnou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 10:37 david – kořen
Prosím ještě jedou o radu, koupil jsme kořen a stále mi barví vodu...několikrát jsem ho převařil a přepral, ale nic nepomáhá :-O neznáte nějaký trik.. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 23:47 Muž jozino [0] – koren
Radim, co tak skusit nejaky koren z nasich hor..dub, buk, hrab. perfektne vypadaju vinicove korene, alebo ja teraz trebars macam vyklcovany koren starej butlavej jablone a koren broskyne..farbu maju uplne super a tvar je snad aj lepsi ako nejaky konar z mangrove, alebo z mopani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 21:46 Žena sharon [126]
mangrovové kořeny se dají koupit, ale nevypadají tak, jak by sis (jsme si) představovali, obvykle spíš jako nezajímavé kousky ulámanách větví. Jdou vzácně koupit i živé mangrovové sazenice, ovšem nejsem si jistá, jestli v akváriu mají nějaký smysl, vzhledem k tomu, že jsou to stromy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 20:38 Radim – kořen
Mám prosbu - scháním velký kořen,něco jako mangrovový porost.Na netu jsem nic nenašel.Díky za pomoc. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 20:31 Muž Roman [100] - Cichlidy
si najdi kus púonořeného dřeva v řece či rybníku.namočíš přes noc vhypermanganu a šup do aqa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 18:06 Tony – pre PT
Skúšal som to (zatiaľ s Chatolom), keď je konár ponorený vo vode, vyzerá to, ako keby bol len mokrý. Super sa mi na tomto postupe zdá to, že človek môže použiť akékoľvek vyschnuté drevo, nie je limitovaný druhom alebo momentálnym stavom...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 18:01 Tony – pionier
Koreň nespadne, zospodu naň prichytím nejakú základňu, ktorú zasypem pieskom. Stále ma tá predstava láka, pred pár rokmi by tiež nikto do akvária PUR penu nedal... Ako väčšine akvaristov mi v prvom rade záleží na pohodlí rybičiek, ale bez nových nápadov a pokusov by sme ešte stále ordinovali proti neplodnosti púšťanie žilou.
Berme to tak, že danú vec skúsim, keď pre nič iné, tak aspoň zistíme či to funguje. Ak viete poradiť ako si pri tom pomôcť (ďakujem za radu s lepením silikónom), poraďte.
Ďakujem, Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:57 Muž PT [89]
No a nebude ten nalakovany koren pusobit umele? lesk atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:41 Vitekm
Nic nelakuj. Krunýřovci potřebují ohlodávat dřevo z rašeliniště. Nebuď netrpělivej. Kořen musíš najít pěknej. Většinou tě to prostě trefí do oka a zamiluješ se do něj. Malá základna s rozvětvením nahoru je možná dobrá představa, ale ryby Ti to podhrabou a spadne to dolů. Doporučuju obrácený postup. Široká základna a členitější struktura, která vytvoří pár přirozených úkrytů. Jo a máčet a vyvařovat. neuspěchat. Fakt máme většinou všichni zkušenost, že to chce na začátku čas a trpělivost. Kdo to uspěchá, tak má většinou nejvíc dotazů v tomhle fóru. ano

Jo a můžu doporučit k lepení běžně dostupnej akvaristickj silikon. drží dobře na všem. lepím s ním kořeny, břidlici i pozadí. Musí se jenom nechat dobře zaschnout a odvětrat, protože obsahuje ocet.

akvárku zdar. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:14 Tony – Lak
Na stránke www.biopol.cz/… som našiel lak LAKSIL. Citujem zo stránky výrobcu: "Lak je atestován pro dlouhodobou expozici v pitné vodě, pro přímý styk s potravinami i pro povrchovou úpravu dřevěných hraček". Cena 220,- Kč. Dve tri vrstvy a je to v suchu...
Ak máte skúsenosti s nejakými lakmi alebo inou chémiou v akváriách dajte mi prosím vedieť, asi to skúsim, niekto musí byť prvý... potlesk
Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 16:39 Sidonius – Kořen
Nejlepší bude se na celý kořen vybodnout. :)
Kdybyste někdo z okolí Olomouce měl zájem o kořeny z akva, dejte vědět. Kolega se jich potřebuje zbavit a já dvou kousků taky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 16:27 Tony – koreny z vody
Sharon, to by bol ten ideálny variant. Nájsť, mesiac močiť vo vode a mať krásny koreň. Bohu žiaľ, na mnohých fórach sa tu diskutuje o tom, že takýto koreň môže byť zdrojom otravy vody. Upraviť povrch niečoho látkou, ktorá je otestovaná sa mi zdá ako elegantné riešenie. Naviac pokiaľ dáš viac vrstiev laku a nič nepremoká, neobjavia sa ani tmavé "mapy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 15:56 Žena sharon [126]
Já bych do toho nešla, lepší je jít někam do lesa k potoku nebo k rybníku a nějaké větve a kořeny tam nasbírat ve vodě. pak stačí tři týdny, měsíc je nechat v nějakém sudu, aby se z nich vylouhoval rybniční pach spolu s hrstí nějakých šneků a máš krásné kousky zadarmo, jen je s tím zase spousta práce. A náhodou když koupíš kořeny v Hornbachu nebo OBI, jsou relativně "čerstvé" a neplavou, jen barví, v Hornbachu jsou někdy kusy, které by se nevlezly snad ani do 500litrů a maximální cena rašeliništního kořene je 180 kč...v akvaristikách a PetCentrech jsou kořeny podstatně dražší a obvykle vysušené, takže se musejí máčet. Já myslím, že "nalakovaný" kořen by dělal paseku, protože dřevo ve vlhku pracuje, nehledě na škaredé "mapy", jak jsi psal, akvaristé nejspíš vědí, proč tenhle způsob nepoužívají, narozdíl od epoxidového pozadí nebo lepení silikonem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 15:10 Muž Eff [417] - Rostliny
Tony: Určitě to bude vypadat dobře, ale radeji než do lesa bych se pro tyto účely vydal do rašeliniště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 15:05 Tony – argumenty za umelý koreň
Pekne sa nám to tu rozbieha...
AD Sharon: Drevo by malo byť suché, takže z vnútra nič hniť nebude. Keby vrstva laku povolila, bolo by to vidieť na sfarbení dreva, vytvorila by sa tmavá mapa, ktorá by sa postupne zväčšovala.
AD Tonik666: Máme dve možnosti, keď nemáme koreň, nepotrebujeme krunýřovce, druhá možnosť je podhodiť im niečo malé na hranie.
AD Effec: Vieš, človek môže naraziť na pekný koreň za týždeň, niekomu to môže trvať rok. Ďalšia vec je, že keď už raz dám za veľký koreň tisícku, nechcem ešte mesiac čakať, pokiaľ prestane púšťať farbu, ponorí sa, prípadne ho naháňať v zabíjačkovom kotle so slanou vodou.
Spájanie viacerých koreňov, to je presne to, čo chcem urobiť. Kúpim jeden dominantný koreň, ktorý potom doplním o pár „výhonkov“ zaujímavých tvarov, čo nájdem v prírode a upravím lakom. Ver tomu, že v lese máš lepší výber ako vo všetkých „ZOOmixoch“ sveta.
Inak rozmýšľal som aj nad variantom, urobiť celý koreň z nejakej umeliny a prichytiť naň mach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:45 Muž Eff [417] - Rostliny
Nejednodušší, nejrychlejší a nejbezpečnější řešení bude asi občas zajít do akvaristiky, on se tam nějakej ten král kořenů jistě objeví. Já jsem před týdnem koupil nádhernej kousek. Jen jsem ho tam uviděl, zamiloval jsem se do něj. Teď už jen vyvařit, nechat pár týdnů máčet ve vodě, znovu vyvařit a šup s ním do akvárka.
Takovej tip když ho fakt neseženeš: kup si tři menší a něco z nich poskládej. Určitě to bude lepší než se matlat s chemií a pak to nedejbože vyhodit i s mrtvejma rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:25 tonik666
Napadl mě trochu jiný aspekt a nevýhoda nalakovaného kořenu, a to že nebude použitelný pro krunýřovce, kteří kořen rádi okusují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 14:00 Žena sharon [126]
rozdíl mezi nalakovaným polystyrenovým pozadím a kořenem je, že při průsaku vody nátěrem (což nelze vyloučit) polystyren nebude měnit svoje složení. Co udělá pod lakem zahnívající kořen, těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 13:59 tonik666
Ok, tak asi jsou to zbytečné obavy z mé strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 13:57 Tony – epoxid
Pripájam sa k Zikycovi, veľa ľudí lepí kamene silikónom, vyrába pozadia z PUR peny.
Skúsme na to ísť z druhého konca. Napíšte, s akými "chemikáliami" sa bežne v akvaristickej praxi stretávate a ktoré by mohli za určitých okolností slúžiť na "obalenie" čohokoľvek, čo potom chcete vložiť do akvária.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 13:11 Muž zikyc [79] - Sumci
Když se dává do akvárka pozadí natřené epoxem, tak proč né kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 13:09 tonik666
Přesně tak, nedal bych do akvária nic nalakovaného. Možná je to zbytečná obava, ale nechce se mi riskovat v něčem, čemu úplně nerozumím, třeba co se může uvolnit z laku do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 12:46 Žena katunka [158]
No nevím...čekat dva roky než se čerstvý kořen zbaví měkkých částí a nasákne vodou je sice dlouho...ale rozhodně bych do svého akvárka nedávala nic nalakovaného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 12:31 Tony – "umelý" koreň
Zakladám akváriu, nosím v hlave super nápady, ale korene, ktoré dostať kúpiť mi skôr pripadajú ako nalámané drevo do pece. Hľadám niečo rozvetvené, teda menšiu základňu, z ktorej potom vychádzajú 3-4 nepravidelne dokrútené korene (výhonky). Čítal som na tomto fóre rôzne návody ako korene alebo konáre upraviť, ktoré sú vhodné a ktoré naopak otrávia vodu. Napadol mi spôsob, ktorý je rýchly, verím že aj účinný. Vyberme si najkrajší konár, drevo, koreň aký nájdeme, nemusíme sa starať čo je v jeho vnútri. Necháme ho vyschnúť, a následne viac krát vhodným prípravkom zalakujeme, aby sa nič z jeho vnútra nedostalo do vody. Zo spodnej strany pripevníme základňu, ktorú zasypeme štrkom, aby nám náš výtvor nevyplával. Ako to vidíte?
Tony

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 14:26 Vítek
Nechal jsem kořen dlouho máčet, pak ještě převaříl a dal do akvárka. U velkých kořenů, které by mohly ryby podhrabat jsem je prostě přilepil akvaristickým lepidlem na placák z břidlice a schoval pod písek. Břidlice není vidět a kořen zdobí akvárko. Můžeš na to kouknout. uživatel Maky. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 14:18 Muž isamik [180]
X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2651