Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 14:44 Žena Voloďka [59] - Tetry – Kořen
For Lako: ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 14:34 Kvítko – dřevo
2m klacek bych taky nevyvařovala..... ale tu 50-i cm krásku si ráda opracuju a budu se pak už jen kochat! 8kg z lesa? Kde je náš zapřísáhlý markeťák.... smich :-) Neni nějak velkej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 14:16 Lako – konečně
No konečně v tom nejsem sám, si můj člověk voloďko :-)
Vidíte? Tomuhle říkám ANO!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 14:14 Žena Voloďka [59] - Tetry – Kořen
Hm.....
Já bych to neriskovala. Přiznám se, že i když žiji v díře světa zvané Slatina (-> původně to byla bažinatá oblast,takže o kořeny není nouze), tak rači pujdu do toho krámku a koupím si něco co by mělo být už ověřené a kvalitní. (výrobci přece nebudou prodávat něco co by se za pár měsíců rozpadlo a co by určo pak odradilo další zákazníky) Ale věřím, že když si někdo najde krásnej kořen a nemá problémy s pipláním (čili vyvařováním a tak), tak proč ne. Je to každýho věc, ale z obchodu si myslím je to stejně asi lepší, (myslím si,že) levnější a rychlejší způsob cesty kořene do akva. Taky mě zpočátku trochu barvil a i ten kokos co se má prý taky vyvařit a já ho nevyvařila...ale vše už je v pohodě a já se jen kochám:) Když budete dýl koukat po více obchodech,tak určo taky najdete krásnej exemplář! Třeba v Liberci je nepřeberné množství co se týče velikosti (a bohužel i jejich cen-ale kdo by se třeba vyvařoval s dvoumetrovým klackem, že?) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 14:02 Lako – stále ten kořen
HMmm, uznávám, že tendleten kořen teda pjeknej je, to jo. Ale jak psal roman, kdo vi co to pod vodou udělá ??? A teda nevim kdes to sebrala, u nás v lese žádný takovýdle pěkný kořeny nejsou. Ale včera sem si z toho lesa přines asi 8 kilovej pařez (totální klasickéj pařez) co tam nechali lesníci, od tak 12let starýho stromu , už ho máčim ve vaně a pak si ho dám do akvárka, protože se mi líbí! Doufám, že se tam bude vejít taky něco jinýho, nebo to předělám na paludárium X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 13:53 :-) – kořen
každému kořen jaký zaslouží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 13:48 Kvítko – skvost
teď koukám...překlep.....je to skvost! Věřím! To potvrzuje, že ani pražák není odříznut od Přírody a může si najít svůj kořen. Souhlasím s Langošem......časem se ukáže.držím palec palec palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 12:21 langosh – -
Tady je ale opravdu otázka, co to pod vodou udělá - doporučil bych odstranit všechny jeho měkké části a častěji měřit NO2.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 11:54 Andy111 – porovnání-
Tak co Lako, jak si porovnal můj vlastnoručně nalezený a upravený kořen s tvým kvalitním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 11:48 Andy111 – kořen
to kvitko: ani by jsi nevěřil že je z pražskejch lesů, co? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 11:33 Kvítko – skvost
Tak to je fakt svost!!! Bejt Tebou na nic nečekám a šup k rybám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2006 11:32 Kvítko – radost
to Ti věřím, že z něj máš radost!!! Je to fakt super najít si sám dobrej kořen... a nejde mi vůbec o prachy-ušetřit-to je hrubej omyl! Prostě víš, že je to Tvůj nález, Tvůj kámoš....... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2006 11:29 Andy111 – kořen--foto
Fotka k příspěvku tady je fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 11:15 Andy111 – fotka.
J8 vám ten můj kořen klidně vyfotím. Neříkám že je lepší než prodávané ale mám z něj větší radost. Nejsem si 100% jistá jestli ho použiji do akva. ale je moc hezky tvarrovanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 22:47 nigule – koren
tak me prazandu moooc mrzi, ze pritel nedavno privezl z jizerek moooc peknej koren a ze sem tam nebyla s nim a nenasla taky nejakej. tak aspon presne vim, co s nim mam ted udelat...ale rozhodne ho nebudu vyhazovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 22:29 Micus – kláda
blek tam má parádní kládu s fazulou ;-) Kořenář jeden!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 21:15 blek – to langosh
mám tam parádní kládu, kterou jsem vytáhl z atlantiku někde u Calais, ale ten můj plevel jí celou porostl a tak to není vidět. asi použiju nějaký speciální akvarijní herbicid, abych to uvedl do pořádku. musím se poradit s nějakou prodavačkou čím ho zničím, mrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 19:57 Muž zikyc [79] - Sumci – kořen
Přesně tak, souhlasím s kvítkem
neni nad to co si seženu sám a nikde v krámu jsem neviděl tak pěkný kořeny jako najdu kolem vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 16:29 Kvítko – kořen
Neber to zas tak vážně, ale popravdě- je to krása! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 16:27 Kvítko – kořen
Nemám čím fotit...ale představ si ....takovou krásu ti nedovedu ani popsat!!! Rybky maj pod tím skvělým dřevem prostornou jeskyňku...Chodí do ní všichni! Pancéřníčci, parmičky, ancistruci...sem tam zabloudí i p. oko, plata, mečovka... nemusím se bát o bezpečnost, skvěle drží! Ryby maj jakoby o patro víc...couraj se před jeskyní, nahoře na dřevě... Okouzlující! ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 16:01 langosh – -
To je pravda bleku. Máte vůbec v AQ nějaký kořen? Přes ty kytky to není vůbec vidět. :-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 15:55 lako – kořen
Jo, ale nezapomínejte na to, že ne všude je možno zalíst do ňáký přehrady a přehrabovat se tam ve shnilejch stromech!
A myslim, že jít třeba do pořádnýho slušnýho akvaristickýho obchodu (třeba aqualend u prahy) a vybírat tam z nesčetného množství akvarijních kořenů ten jediný a správný je taky dobrý. Chtěl bych vidět, jk vypadají ty vaše megapřírodní kořeny, hm? Máte nějaký fotky? Tak se předveďte, aŤ to můžu pěkně srovnat s kvalitním akvaristickým zbožím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 14:59 Kvítko – kořen
S tím výletem souhlasím, máš nedostižnou pravdu... potlesk
Záleží na možnostech...ale mám fakt větší radost z toho, co si někde najdu, než z toho, co mi kdesi naservírujou jako super zcela vhodné s jedinečnou kvalitou.. Pěkný den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:45 blek – to Lako
Nevím jaké jsou tvé znalosti problematiky, neznám tvou nádrž a nevšiml jsem si žádného tvého příspěvku, ale podle slepé důvěry v produkty nabízené coby „naprosto vhodné a jedinečné“ bych tě zařadil do kategorie oběť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2006 13:38 blek – jaký kořen
jsem z jihu Čech proto ovládám nejvíce zdejší místopis. Tak například nedaleko Soběslavi jsou tzv. jihočeská blata kde se těží rašelina. ( www.raselina.cz ) pokud proniknete přes vrátnici, můžete vybírat na hromadách které by stály v kauflantu řádově miliony. dalším neomezeným zdrojem jsou břehy přehrad, které upouští často hladinu i o 20metrů a na obnažených březích jsou zbytky zaplavených stromů, respektive jejich kořenových systémů. myslím že podobné zdroje jsou po celém česku. „živé“ dřevo do akvária pochopitelně nepatří. a takový výlet do přírody považuji za zábavnější než do obchoďáku. chápu ale, že pro takového pražáka je možná kořen za 4 stovky ze superkrámu u metra levnější, než doprava do nejbližší přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:36 Micus – blek
Blek tomu zase nasadil korunu!!! :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:22 lako – překlep
Překlep: Jem se hádejte CHLAPCI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:21 lako – koržen
Jen se hádejte chlaci :-)
Nepřipadá mi teda nijak hrozné dát v obchodě 50 Kč za kořen do tak 40l aakva nebo 220 kč za kořen do 200l akva, hlavně když mám jistotu, že je z rašeliniště a že je naprosto v pořádku a naprosto úplně vhodný do akvária, než abych vyvařil nějaký hnijící pařez a modlil se a žil ve strachu, kdy začne ve vodě pořádně hnít a kdy mi pošle všechny mé obyvatele akvária na pravdu boží rozzureny
Myslím, že tato investice (malá) se opravdu vyplatí !!!!

To je jako kdybych třeba řek,že abych ušetřil,naházim do akva trochu hlíny ze zahrádky,zasadim tam nějakou pampelišku a pudu si do rybnika nachytat ryby. Dyť přece jednou přišel někdo na to, že na akvaristice se dá slušně vydělat, tak proč neprodávat ryby a kytky a nečekat, až příde nějakej vůl kterej věří tomu, že je to vhodný do akva rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:10 blek – to langosch
doporučuju trenčianský klacek z fazulou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:07 Andy111 – kořen
Já mám jen 30 litrové a kořen není velký.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 12:58 Roman – kořen
To co jsem psal výše tak za tím si stojím.Sic je fakt že většina levnějších kořenů kořenů je z borovice,ale maj tu výhodu že leželi po staletí v rašeliništi.(Je to beztak odpad při těžbě rašeliny).Tam se po léta stačila vyrovnat stability dřeva natolik že krom huminových látek nevypouštějí do vody v podstatě nic hrozného.
Možnost bych viděl tedy u kořenů co leží na dně rybníků či tůní(nesmí plavat),ale za předpokladu že ho řádně vyvaříme.
Řezat nějaké kořeny z živých stromů co koření někde v potoce považuji za prasárnu.Alternativou snad můžou být kořeny z ovocných stromů.Ty asi nevypouštěj tak agresivní látky.Další jsou vodní duby,ale než to hledat tak je lepší si to opravdu objednat.Beztak ty těžké kořeny v obchodech pocházejí z afrických či asijských dubů.
Navíc chci vidět někoho kdo do 500l aq vyváří kořen na plotně.Leda tak zatopit pd vanou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 09:50 langosh – to blek
Včetně jejich konzervace? ;-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 09:19 kvítko – dřevo v agva
Taky mám dřevo z venku, už bylo naložený v místním písáku a vše zatím ok. Snad se to teda nepose.., ale to se uvidí! Taky si myslim, že je to spíš lidská vychcanost prodávat kořeny do agva než že by to byla jediná vhodná možnost! Lidi chtěj vydělat na čemkoli a budou tvrdit, že jen ta jejich možnost je vhodná. Kdo se bojí nemí do lesa.. včem hodně radosti ze spokojených rybích kamarádů! :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 18:27 zikyc – kořen
Mě je v celku jedno co to vylučuje, hlevně že to nevadí rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 18:26 jack – kořeny
to blek:souhlas!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2006 18:22 blek – kořen
asi 100 let si čeští akvaristi opatřovali kořeny v přírodě a nikomu se nic nestalo. Jaké a jak je upravit, najde v kdejaké akvaristické příručce. Až asi před 15 lety někdo vymyslel, že by na tom šly trhnout pěkný prachy. Pokud někomu chcete dát vydělat, kupte to hornbachu , pokud ne, můžete posbírat kořeny někde na česnu rybníka, jde to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 17:57 lako – nahoda
TO ZIKYC: Neni to třeba jen náhoda?Já bych teda řek že je dost velká. Třeba to nejaký látky uvolnuje, ale testem nezjistíš jaké. Důvěřuj ale prověřuj, já tedy věřím jen akvaristickým kořenům k tomu určeným, ale pro mě za mě si do akvárek strkejte co chcete, jen vaše věc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 16:13 zikyc – kořen
Všechny jsem oškrabal drátěnym kartáčem až na tvrdou část kořene a pak jsem je umyl vapkou, a pak jsem ty menší vyvařil ve vodě a větší jsem nevivářel protože nemáme tak velkej hrnec , ale nic se s vodou nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 16:03 jack – normal
to langos:normalně :-) :-) X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:41 Andy111 – kořen
Zikyc: a jak si je přizpůsobil životu pod vodou. Tak jak už zde bylo zmíněno nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 13:06 zikyc – kořen
Nevím proč nepoužít kořen z našeho lesa já jich mám několik už přes pět let a nic mi nedělaj. Krunýřovci je bez problému okusují, většinou jsou to kořeny z borovice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:28 langosh – -
A jak se prosím konzervuje dřevo do AQ?
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:20 jack – KOřen
když drevo nakonzervuješ,zahnívat nebude!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 10:58 kyblikojd – kořen
Já myslim, že kořeny z našich lesů do vody vůbec nepatří. Nemáme tu ani vhodné dřevo ani vhodná rašeliniště. Proč myslíte že se kořeny dováží ? A kdyby to šlo takhle tak by se ani neprodávaly. To uděláš určitě mnohem líp, když ty 2-3stovky (dle velikosti ) investuješ a koupíš pořádný akvaristický kořen jaksepatří :-)
Navíc české kořeny ve vodě i po několikaměsíčním máčení prostě začnou zahnívat i kdybys nechtěla! MNo, a pak jen zamávej rybičkám.
Určitě bych to nedělal. Ale to je můj názor, rozhodni se sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 08:54 jack – kořen
podel mě je lepší,kdzž už je trochu ztrouchnivěly(kořen).Aspon už poznáš,že už je dost vyzralej a když ho nakonzervuješ tak by to mělo jít....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 00:06 Roman – kořen
Před x lety jsem si taky našel kořen vlese.Namočíl,vařil ho snad celej den a stejně se začal kazit.Navíc začal pouštět ty pryskyřice a voda voněla jak vánoční smrček.Rybky šli samozřejme do ha.... .Takže kořen z lesa nebrat.Navíc jestli to byl jehličnan tak do kamen sním. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 22:52 Muž [] – Kořen
Osobně bych se bál, že se z něj bude něco uvolňovat. Na několik měsíců se nakládá dřevo z bažiny, jen kvůli tomu, aby nebarvilo. Bál bych se, že "čerstvé" dřevo bude obsahovat různé pryskyřice apod., které budou kazit vodu. Kořen bych radši koupil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 20:32 Andy111 – ???
Takže si myslíte že bych ho měla ještě pár měsíců nechat poležet v sudu????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 20:26 Muž [] – Kořen
Jedovaté látky obsažené v SAVU časem vyprchají a pak nebezpečné není. Dokonce jsem slyšel, že někteří akvaristé vyprchané SAVO přidávají do čerstvé vody, protože váže těžké kovy. Ale pozor, to platí pro SAVO Prim, v ostatních druzích jsou různé další chemikálie, které by vyprchat nemusely. Ten kořen se mi moc nezdá, vím, že se tahají kořeny z bažin, ale ty tam leží i několik let. Mám strach, že měsíc je pro "čerstvé" dřevo moc krátká doba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 19:39 Andy111 – Kořen klesnul/ SAVO
Tak kořen již klesnul. Není náhodou to SAVO pro rybky a akvarko vůbec nebezpečný???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [59] 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2901