Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:09 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: lady0punx
docela mě zaráží že hnedka víte jak vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:01 Žena Nigerin [19] – kořen
Včera jem si koupila do akvárka kořen. Jenom jem ho osprchovala horkou vodou a dala do akvária. Barvil vodu. Večer se to trochu srovnalo a dneska už nebarví vůbec. Takže není kořen jako kořen. Je to asi o štěstí na co narazíš. Podle mě umělý kořen nebude v akvárku vypadat hezky. Bude to vypadat tak... uměle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Jo a prej to hubáci (rozměj: ancistrus) taky hoblujou kvůli zdravýmu zažívání, což u umělé hmoty rozhodně nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:18 švíco – Re: kikuška
Jo občas se dá ve vodě najít ledacos... Právě jsem si uvědomil, že v mém akváriu mám taky umělotinu a to sice písek obarvený černou pryskyřicí (ať žijí flexiobklady). Takže už mlčim, už mlčim.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:15 Muž Yirka [9126] – Re: švíco
To jen někdo nepochopil tvoji ironii, už jsem to srovnal.
Jinak kořen - měl by být přírodní, protože se nejedná jen o dekoraci, ale také o zdroj určitých látek pro rybky. Neznám oblíbenější místo pro všechny krunýřovce, než být někde přisátý v kořenové štěrbině. Taky se podívejta, jak je kořen za pár měsíců od nich ohlazen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
Já jsem u vody a ve vodě v přírodě viděla leccos plastového a taky železného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:12 švíco – umělý kořen
Je pravda, že je to věc každého z nás.... je mi to vlastně jedno, já to mít v akvárku nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 14:08 Dusyk – Re: Pavel
No ak vypadá dobre a páči sa ti, tak nie je čo riešiť. Je to len vec estetiky. Neviem ako vyzerá, ale tie čo som videl ja, tak tie sa mi nepáčili. sad Ja radšej uprednostňujem prírodné. To farbenie prejde do pol roka. Jeden čo mám 3/4 roka tak už nepozorujem, žeby farbil vodu. Aj keď prvej farbil, tak to nebolo také strašné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 13:40 švíco – Re: Pavel
Uplně nejlepší je umělej kořen, umělý kytky a umělý rybičky.... možná bych zvolil i umělý krmení, aby to bylo komplet potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 13:19 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pavel
Nevím, neumím si to představit. Ale jsem toho názoru, že je spousta krásných přírodních dekorací. Já mám v akviškách nějaký africký kořeny, podle knih jsem je vydrbala a trochu barvily vodu, ale pak už ne. Taky jsem viděla lávový kameny v různých velikostech, a taky ta cena za menší nebyla vysoká. Já taky sbírám v přírodě zajímavý kameny, odrbu je a namočím do vařící vody. Takže mám pocit, že přírodní dekorace jsou nejhezčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:15 Pavel – umělý kořen
Dobrý den,prosím o radu ohledně koupě kořene. Včera jsem narazil v prodejně na umělý kořen -vypadal dobře a hlavně nejspíše nebude barvit vodu apod. Máte ho někdo? Jak vypadá v akva??Díky za všechny podněty a připomínky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:56 Muž Dixon [13] - Sumci
Ja mam na zahrade v studni uz 2 mesiace hodeny koren z lesa....nebol som tam uz asi 3 tyzdne tak dufam ze sa uz potopil,myslite ze ked je 2 mesiace vo vode ze uz nebude farbit vodu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:01 Muž metal [96] - Cichlidy
priviaz kamen ku korenu silonom ja som tak urobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:51 PKL
navrtej tam ze spoda nerezovej šroub a uvidiš jak ti rychle půjde k zemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:42 Muž Misho258 [10] – Re: ims
dakujem za rady ani polhodinove narenie v slanej vode nepomohla ale nasiel som celko peky takem tak som ho zatila polozil na ten koren dufam ze to chvilu vidrzi pretoze ostatne kamene ho neudrzali ano do rana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:00 ims – Re: Landvir
no, jak jsem koupil nejakej koren v akvaristice, kterej mam uz peknou dobu ve vode prikrytej kamenem a porad plave. Neni to z lesa. Tak bud do nej pujdou zespoda srouby (= zatez) nebo ho prilepim ke kamenu... Jeste zkusim vyvarit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:59 Muž Landvir [57]
Ja osobně bych se přiklonil k tomu názoru, nechat ho treba měsíc ve vodě třeba v nějakém igelitovém pytlu tak jak už tady jednou padlo. Určitě to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:59 zeck – Re: Johan
Někde jsem četl že se sůl má přidávat jako prevence proti plísnim, tak jsem to tak radši udělal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 16:55 zeck – Re: Horác
Jéééé, děkujeme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 16:54 Muž Horác [3942]
Ááááá ... plavající kořen ... to už tu dlooouho nebylo smich ... Tak pěknou zábavu. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:23 Muž Sakul [13] - Cichlidy – voda s octem
Vyvařit v octové vodě a zaručeně uš plavat nebude, mam odzkoušeno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:18 švíco – Re: Misho258
Kup přísavky a hřebíčky a lupni to na dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:08 zeck – Re: Johan
Proč se ničí? Když jsem ho povařoval tak jsem tam taky přidával sůl jako desimfekci, doufám že kvůli tomu nebudou problémy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Zeck
Protože se varem narušuje struktura a kořen toho méně vydrží. Krom toho proč při vyvařování přidávat sůl? Když kvůli desinfekci, tak nevím proč nestačí jen ta vroucí voda.. Krom toho akva není operační sál. Vydrhnu kořen pod sprchou a může jít vesele do akvária.
Zdá se mi, že je pro potopení plavajícího kořene mnohem rychlejší nechat ho ve vlhku než celej ponořenej. Asi to bude tím, že když je celý ponořený, tak vzduch ve dřevě nemá kam uniknout a čeká se, až se rozpustí, ale ve vlhkém prostředí je nahrazován vodou, která do něj vzlíná a vzduch má tak šanci uniknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Misho258
skusim pridat pocas varenia do vody sol Takhle ničit kořen.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:50 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Misho258
dej vědět - jak si dopadl - hoj... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:39 Muž Misho258 [10]
dakujem za rady skusim pridat pocas varenia do vody sol dufam ze to pomoze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:25 Muž arnošt [37] - Rostliny
nevěřím tomu, že kdyby si to zatížené vyvařil ve velkém hrnci a něčím zatížené, že ti bude stejně plavat - teď jsem si přinesl z lesa kořen - hodinu sem ho vařil v 6 litrech vody a čtvrt kile soli a je u země jak přibitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:22 Muž včelař [44] – Re: ims
ja bych to přilepil aq. silikonem to by nemelo nic udělat. Když se to pak pro jistotu ještě zneutralizuje mělo by to být ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Misho258
Některé kořeny plavou měsíce než neplavou. Zkuste ho dát do igelitového pytle s "trochou" vody a nechat ho tam třeba 2 týdny, případně déle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:20 ims – Re: Misho258
Ja jsem koupil taky jeden , ktery plave. Nic nepomuze. Proste, kdyz to drevo ma mensi hustotu nez voda, porad poplave. Macim ho uz 3tydny.

Prilep ho na nejaky placaty kamen - treba bridlici a tu pak zasypes piskem, aby nebyla videt. A kdyz najdes peknej kamen, muze byt i videt. Akorat nevim, cim to lepit, aby se nic neuvolnovalo do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:19 !KiREL!
ve slané vodě vyvař a když ho položíš do akvárka tak s něj dej pryč všechen vzduch ! :)


ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:08 Muž Misho258 [10] – plavajuci koren
prosim neviete nejaky trik aby mi koren vo vode prestal plavat ? 2 tyzdne som ho mal vo vode a este som ho prevaril ma zvlastny tvar tak sa neda zatazit ziadnym kamenom a preto je stale na hladine prosm pomozte sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: 11medved
hodně teďka frčí kroucená vrba - když si s tím trochu pohraješ, tak to bude vypadat super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:53 11medved – Re: zikyc
On by ani nemusel být v celku, prostě aby to vypadalo nějak podobně ;-)
Jaké dřevo by na to bylo nejlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:44 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: zikyc
čeče - to bych rád viděl... :o)) ale kdo hledá najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:43 Muž zikyc [79] - Sumci
já jen píšu že se dá najít obdobnej i vcelku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:38 Muž arnošt [37] - Rostliny
e-e - tohle jsou aspoň tři kořeny v sobě jak píše RAP...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:33 Muž zikyc [79] - Sumci
Když má člověk štěstí tak se dá najít i takovej kousek v celku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 11:29 RAP – Re: 11medved
Tohle nebude jeden kořen, ale vícero větví složených dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 07:27 Muž včelař [44] – Re: Radim
já bych vyrazil do přirody nejlépe k vypuštěnému rybniíku či k řece a jestli to máš to takových pěkných paĺ litrů volil bych celý pařez a ty se nejlépe nacházejí ve vypuštěných rybnících. mrkni na zikyho nádrž ten am má pěknej kořen rybicky.net/nadrze/1195 ;-) pak se koukej pochlubit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 02:19 11medved
Fotka k příspěvku Ahoj, hledám nějaký podobný kořen jako je tenhle: www.adana-usa.com/… nebo ten co je na obrázku. Chci se zeptat, jestli se dá někde sehnat, nebo je jedinou možností vyrazit do přírody a hledat a hledat? Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 11:27 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nevím, proč si pořád děláte starosti s barvením kořene. Asi každý kořen bude barvit. Každý by si měl vědomi, proč ten kořen vůbec do akvárka kupuje.
Pokud potřebuji vytvořit pro ryby určitý biotop, tak by ten kořen barvit měl, protože se z něj uvolňují látky, které ryby vyžadují. Je to lepší než vodu chemicky ošetřovat.
Taky nevím, proč se vaří kořen ve slané vodě. Ať sem pátral sebevíc, odpověď jsem nenašel. U některých chemických látek může sůl fungovat spíše jako stabilizátor.
Koupil jsem kořen v Hornbachu. Vyvařil jsem ho krátce v čisté vodě jen proto, abych zlikvidoval nežádoucí organizmy. Kořen mám stále v akvárku a žádné výrazné zabarvení nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 10:19 Muž Lukasson [40]
Já mám kořen z přírody, převařoval jsem ho asi 15 krát. Měsíc a půl jsem ho měl ponořený ve vodě a denně jsem ho čistil kartáčkem:) trochu náročnější postup,ale fungoval. Nyní mi něm rostou krásné anubiasy:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 10:05 kominicek
napsal: Jde o to z jakého s druhu dřeviny pochází.Takže se toho barvení zbavíš dříve nebo později,ale není to zase tak na závadu.třeba neonky tmavší vodu uvítají.jiné je to u tlamovců.Jednak bych ho k nim asi nedal a byla by možná otrava. Jinak mě když kořen barvil,měnil jsem trochu častěji vosu.zaměsíc byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 20:43 Žena datura [104]
myslela jsem, že dřevo ze stromů s pryskyřičnými kanálky se nehodí do akvária. nebo se to kořenů netýká? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2009 19:47 Muž Leonardo [3] – koren
Když jsem měl 250l nádrž, na chatě jsem uřízl velký smrkový kořen, asi týden ho nechal ležet,pak 2hodiny vyvařil, namočil a za další týden bylo bez problému po celou dobu.. neměl by to být však už mrtvý kus dřeva, potom hrozí hniloba.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:55 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Re: kořen
Ahoj mám v akva kořen z lesa (nejspíš borovice), uříznul jsem ho někdy v lednu, vyvařil asi hodinu v hrnci a pak měsíc máčel, občas vyměnil vodu. Když jsem zakládal akva, tak jsem ho zkusil dát mezi rostlinky a kupodivu neplaval a zatím nedělá žádné problémy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:54 Muž Dixon [13] - Sumci
Ja mam korene z lesa z odpilenich stromov,ktore tam uz lezali pekne dlho ano a su krasne a v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2009 18:51 strapaty – Re: vak
z vyvrátenéhostromu?Čerstvý?No neviem.Ale nehádam sa.Nikdy som moc nebol na korene.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2101