Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:37 radim Re: jakubmarek59
budeš to muset přetrpět :-P samo to zmizí, jen měň vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:33 jakubmarek59
prosím POMOC na novem kořeni se mi pořád tvoří bílí povlak dal jsem ho do sava a nic a další den zas spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:36 Muž Legioix [574] Re: pista456
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:32 pista456
Fotka k příspěvku mam tieto korene z lesa a čo mam teras snimi robyt ,možu ist vlastne teda do akvaria?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2014 19:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: luckyway
No pokud jsi nedostal chut na kořenovou polévku , tak taky nevidím důvod proč kořen vařit , já pouřívám větve z tvrdých listnáčů , klidně i čerstvě nařezané (ty se líp potápí )oloupu kůru , na dva tři tejdny zatížím kamenem v sudu s vodou aby nasákl , mezitím ho krapet opracujou bahnatky a šup s ní do akva , žádnej problém nemám , naopak ancáci a šneci si prděj blahem že maj čerstvé řezivo k hoblování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2014 19:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: luckyway
Abych řekl pravdu, tak mam v akva (32L) kůru z kořenu, která je i s mechem co na něm byl.Přinesl jsem kořen od potoka (čistého), kůra odpadla, já jí jen opláchl a šup se všim všudsy do akva. Pravda je, že do jiného akva bych to takhle nedal, ale jak se mohli očka utloct, kdo vytáhne červíka dřív a okusovali to jak diví ano Žádnou ztrátu rybky jsem nezaznamenal a byl tam i potěr, který tam taky zůstal ok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2014 18:46 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Tak ho nevař a nikdo tě nebude nikde honit, stejně je to zbytečný. ;-) Opláchni hrubší nečistoty, můžeš zasáhnout kartáčkem, osprchuj a šup s ním do akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 18:38 Muž luckyway [5] – Varime v hrnci
Chci se zeptat, jak je to s hrncem? Zabarvi koren hrnec tak, ze nejde umyt? Nechci. aby me ta moje jezibaba honila v baraku s kostetem tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 12:18 Muž georg [112] - AfrikaRe: Winchester
Vytáhni ho ven, očisti kartáčem, to drobivé odpadne a vrať ho zpět. Měl jsem tři ty kořeny a po delší době jsem je při čištění vytáhl a očistil. Pak se to zasavilo a byl klid po celou dobu. Ani vodu mi nebarvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:14 Winchester – Kořen pouští drobečky
Zdravím, pořídil jsem si v Hornbachu kořen Driftwood a zdá se mi, že do akvária drobí různě velké hnědé drobečky, až z něho je ta voda docela zaprasená (hnědá taky, ale to mi nevadí), ani molitanový filtr to už nežere (musím filtr mnohem častěji čistit).
Teď mám kořen venku a přemýšlím co s tím ... máte prosím nějaké zkušenosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:02 Muž TRULY [164] Re: romant
oka rozumel, tak zavediem k malým aj filter a koren dam späť, vraj ho maju radi tak ho tam dam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak souvislost tam bejt může, ale nějak strategicky bych to neřešil, prostě jak to přišlo, tak to odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:48 Muž TRULY [164]
čAUTE, dal som včera malým acistrusom do akvária koren. Bol predtým v akváriu ktore som dostal a tak som ho pre istotu vyvaril. Večer som ho dal do akva a asi po 3 hodinach som si všimol že v akvariu sa spravil akýsi povlak, najma na hadici od kyslíku. Bolo to take jemne a obalilo to celu hadicu a kamen. Neviete čo by to mohlo byť a či je to od korena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 06:55 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp.Re: amrtin
tak to jo,já měl právě obavy z jeho jedovatosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 19:46 amrtin Re: Werty74
Já mám větvičku břečťanu už půl roku v "paludárku",normálně zakořenil a v těch cca 10cm vody plave několik malých pavích oček.A nevadí to jim,ani šnečkům(okružáci) co tam taky žijí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 19:25 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp.Re: luckyway
jestli je to břečťan,tak bych zvažoval,jestli ho dát do akva,břečťan je pokud se nepletu jedovatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 10:08 Muž luckyway [5] Re: cezarmilan
Podle toho co jsem vygooglil to na psi vino nevypada, ale i tak diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 22:07 Muž kořen79 [0] Re: Macik33
Mám úpně stejnou zkušenost 10 let v nádži pak rok a půl venku. Kořen asi 80cm dlouhý jsem máčel ve vaně půl roku rozzureny a stejně plaval. První olezl povlak... pak se tam rozmnožily prvoci pak komáří larvy a voda i kořen se vyčistil. ale stejně plaval. pár šutrů a kousek drátu, anciky a je to. A kořen jede další desetiletku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2014 20:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: luckyway
Skús pogoogliť pavinič päťlistý, u vás tuším psí hrozno
bonsaistrom.blogspot.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 16:58 Muž luckyway [5] – co je to za drevo?
Fotka k příspěvku Najde se nekdo, kdo mi pomuze identifikovat tohle drevo? Vypada to hezky, ale mam takove tuseni, ze je to brectan. Nebo alespon, do ktereho tematu to hodit.Dik
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 02:00 amrtin Re: Jiri
Ano,to můžu potvrdit,mě se udělal na kořenu z vinné révy(byl určen pro terarko) a ten bílý slizovitý povlak ničemu neublížil,ryby a šneci jej žužlali po cca 14 dnech zmizel sám od sebe.Nejde ničím úplně odstranit,jen po částech odsávat hadičkou,ale to je opravdu zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:04 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ne jenom rybičky, ale i krevety nebo šneci... prostě vše. A povlak se ztratí stejně rychle jak vznikl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 08:44 Jiri – Povlak
Zdravim,v akvarku se mi na korenu vytvoril bily, misty pruhledny, povlak.Je pravda, ze rybicky tento povlak ozerou a koren tak ocisti?Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2014 23:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Macik33
Ja je pokazde jen oplachnul a dal je znovu do akva(pokud nelezeli nekde ve spine).Nic vic nebylo potreba udelat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 23:23 Žena Macik33 [3] – Kořeny znova do akva po delší době na suchu?
Potřebuju poradit. Dávali jste někdo kořeny znova do akva po delší době, co byly venku? Mám kořeny rok a půl mimo akvárko na suchu (před tím v akva cca 4 roky). Je potřeba je znova vyvařit nebo namáčet v sudu? Ráda bych je dala rovnou do akva, i když plavou, ale nechci otrávit rybičky. Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:02 dasa Re: souky
Fotka k příspěvku no něco jsem našla, nevím jestli to bude dobře vidět, to větší kulaté je žrádlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 17:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: dasa
jestli to nebyl klacek z vody, tak pochybuju že to vylezlo z klacku. Teď už je máš v akváriu, to že budeš blbnout s klackem už ti nepomůže. Vadí něčemu breberky? zkus poslat jejich fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 09:19 dasa Re: cezarmilan
no já v lese našla budovej klacek, pouze vyvařila. Mám ho v akvárku s krevetama. už je nacucaný, pěkně leží na dně na něm mám gumičkou přepevněnou trávu . Krevetky jsou tam stále na něm nalezlý, ale z kořene lezou nějaké breberky. pomůže ten kořen znovu vyvařit a třeba prolít savem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tu má romant pravdu, ak je cítiť za humusom, teda zeminou, tak je to v poriadku. Ak smrdí, treba ho vymeniť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2014 11:07 R Muž romant [27987] Re: jmalyska
Vonět nebudou nikdy, tedy většině lidí, jenom jsem se snažil vysvětlit tozdíl mezi tím akceptovatelným zápachem a tím, kdy je to již možná hnilobný proces, který v rybníce nevadí, ale v akváriu už to nemusí dělat dobrotu. Diskutovat o tom mlžme na třech stránkách a stejně se nedobereme nějakýho hmatatelnýho výsledku, není nad to kořen vidět a přivonět si. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 11:03 Muž jmalyska [167] Re: romant
Já měl kořeny několik let namočené v rybníce :-D Kontrolní otázka, čím asi budou vonět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 10:34 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Je-li ten odér takový zemitý, tak to v pořádku je, ale jestli zapáchá jako starej rybník kačák, tak to už moc v pořádku nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 10:08 Muž jmalyska [167] Re: rastrot
To je v pořádku, moje kořeny taky smrdí, protože hnijí, ale jinak tomu nikdy nebude. Lepší je kořen z lesa,ale pěkně starý a vyschlý (dubové nebo jiné tvrdé dřevo), doma pěkně umýt a nechat namočit na měsíc, pustí hodně barvy a pak šup s ním do akvárka. Já třeba mám biotop Amazonie, kořeny dávám rovnou, voda dostane krásně hnědý nádech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 23:39 rastrot
zdravim chtel bych se zeptat mam náderny koren ale kdyz jsem ho vytahl a pricichl k nemu tak se mi zda ze smrdi ale voda je cista a neprijde mi ten koren jako ze by hnil nevim zda ho dat pryc ci ne ale docela pri pricichnuti smrdi jako kdyby hnil koren byl zakoupen v dobre akvaristice dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 02:21 Žena Kytka [2146] Re: deck
deck napsal: ...nebo ho dočasně zatížit kamenem v akváriu....
Jo a pokud to tam nedáte dokonale a náhodou se vám ten šutr rychleji svalí na stěnu akva, může být pohroma na světě.
Já jsem větvené kořeny zatěžovala plastovou flaštičkou naplněnou pískem, stačily půllitrovky a víčkem dolů se skvěle zapichovaly mezi větvičky. Jen teď nemůžu najít tu správnou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:41 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Jak píše deck, zatížit po nasáknutí kámen vyhodíš a nebo přivázat ke kameni na dně vlascem. Udělal jsem obě varianty a je to v pohodě a to mám pořádný kořen v nádrži. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:27 amrtin Re: VojtaBatman
Zkus ho převařit-vytěsní se z něj vzduch a líp nasákne vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 17:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: VojtaBatman
Buďto ho nechat máčet ve kbelíku zatížený kamenenm dlouho, nebo ho dočasně zatížit kamenem v akváriu. Nevim, jak ten kořen vypadá, ale jestli má delší výběžky, tak se dá zakomponovat do kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 17:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: VojtaBatman
Přivázat ho vlascem ke klacku a zaklínit ho pod substrát. Případně pod něj dát kachličku a udělat to stejně. Nebo do něj vložit kameny (to ovšem podle tvaru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 17:03 VojtaBatman – Kořen
Ahoj,koupil jsem si kořen ve zverimexu, ve vaně jsem o opláchl a potom dal do studený vody do belíků kořen trošku pustil lehce barvu tak jsem dneska vyměnil vodu(studenou) a znova ho tam dal ale pořád plave na hladině,nějaký rady jak na to aby držel na zemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 06:50 radim Re: Kytka
ta pletená šňůra, která se prodává v rybářství je i v různé síle a barvě :-) je na svou šířku velmi pevná a opravdu se jen tak nerozpustí. Mám ji v akva již několik let. Velká sranda je, když se do něčeho takového zamotáte při plavání... Zvlášť do těch s nosností 30kg a výš. Můj nejhorší životní zážitek :-/ ale taky ji na ryby používám, takže raději mlčím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 01:30 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Vlascem se to přivazuje vemi dobře, chce to jen dostatek šikovnosti. :-P Používám klasický rybářský vlasec síly 0,15 mm, je to velmi slabé, v akva neviditelné a díky "tloušťce" se s tím bezvadně manipuluje a uzluje. Abych nepoškodila při manipulaci rostlinky a lehce protáhla vlasec třeba shlukem mechu, používám normální jehlu, do které vlasec navleču a regulérně přišiju ke kořenu. Ukázka tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 19:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: SlavekB
Buď tou sítí, jak psal Dudak nebo vlascem/nití. Obyčejná nit se po čase ve vodě rozpadá. Amrtin psal něco o rybářské černé niti. Prý se nerozpadá. Zkusil bych tu. Vlascem se to docela blbě přivazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:33 Muž dudak [1885] Re: SlavekB
kuba mi roste na kořeni krásně, stačí ji hodit do síťky a ona se pak už chytne sama,jen se musí jednou za čas převázat, protože dělá hrozně velký bakule, ale asi stejně jako když roste ode dna, nejdřív pořád stříhat, a když už to nevypadá pěkně tak přesadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:05 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Aforte
a mně i Echinodorus 'Ozelot' (šípatkovec 'Ozelot') a micranthemum micrathemoides mám už asi rok jako plovoučku.
Jen tu Cubu si nedokážu dost dobře představit, jak tam přivazovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: PEPIS1
Takhle jde pěstovat i víc rostlin. Hlavní podmínkou je dostatečné množství živin ve vodě.
Co jsem tak viděl, tak takhle roste:
lilaeopsis brasiliensis
micranthemum micrathemoides
hemianthus callichoreidnes "cuba"
rotala rotundifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 07:16 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Mám na kořenu přivázaný vlascem Micranthemum micranthemoides a vypadá to dobře.
Dal jsem ho do vyššího patra, protože má rád světlo. Na mech by to bylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 16:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Michaldvd
microsorum, bolbitis, některé mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 16:18 Muž Michaldvd [45] - Asie – Rastlinky na koreň
Zdravím, chcel by som sa spýtať aké rastlinky najlepšie držia na koreni? Okrem druhu Anubias... Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Buba - Gump
Tak, tak, pohľadať iný

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=601