Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 18:15 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
A ještě že může plavat :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 17:09 S Muž invalida [3881]
Už jezu všechno napsaný...jen může barvit..ale časem to přejde..ale i půl roku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 15:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: herry
Odrbat kartáčem, osprchovat a dát do akvária. Ty nejměkčí části můžete odstranit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 15:30 Marekkt
posupat vycistit prevarit v slanej vode a nechat aspon den vo vode cistej nch sa odstrania pripadne poskodenia a plesnive cesti odobrat a este ze z coho to je koren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 15:26 herry – rada s kořenem
Dobrý den potřeval bych poradit??? Našel jsem u řeky hodně krásný kořen a chtěl bych si ho dát do akvaria a nevím jestli to rybičkám nic neudělá. A nebo jestli by ten kořen šel nějak upravit abych si ho tam mohl vystavit. děkuji za případné prosím kdyžtak piště na mailto:herry8@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:12 trodat – Re: trodat
Fotka k příspěvku v aq :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:11 trodat – Re: Lukasson
Fotka k příspěvku :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 13:03 Muž Lukasson [40]
Přesně tohle jsem si představoval, když jsem ho viděl potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:55 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku A ve vodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:54 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Když tu všichni vystavujou svý kořeny tak se taky přidám.
Na sucho.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:52 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: xpekos
2hy se píše 2. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:40 Muž xpekos [0]
Fotka k příspěvku a 2-hy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:39 Muž xpekos [0]
Fotka k příspěvku Já pořídil 5korenu z orlicke prehrady. Nasledne pak 2 prosli vyberovym rizenim:) Pak sem obrousil hinjci povrch na tvrdy drevo. Pak nasledovala 1denni koupel v h. manganu a 2denni koupel v ciste vode (2x vymenena)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:37 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: bobin
No týýjo, hodně dobrý. Bral si nějaký? Je to tvrdý dřevo? Ale tam na kole z Proboštova (Ústecký kraj) asi nedojedu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:34 Muž Lukasson [40]
Tak to je hodně dobrééé, škoda, že žádný nepotřebuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2010 10:59 bobin
Fotka k příspěvku Kdo to nemá daleko a hledá slušný kořen at si zajede na Slezskou Hartu :) je jich tam co hrdlo ráčí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:01 Žena basa1313 [18] - Parmičky
mne plavaly aj po vyvareni aj tie co som nasla aj tie z akvaristiky ... ale iba som ich vyvarila a potom zatazila podla velkosti, najvacsi som priviazala o kamen do ktoreho sme vyvrtali dieru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:48 Muž Yirka [9126] – Re: xpekos
Po převaření se mi nikdy žádný kořen nevznášel. Asi jsem měl štěstí, nebo se převařením voda dostane rychleji dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:38 Muž xpekos [0]
No jasny ze je idealni to nechat prirozene nacucat, aby pak uz neplavaly, ale sehnal sem je dost pozde pri zarizovani akva. Tate uz je napustene a zitra ci pozitri budu sazet kytky, takze to potrebuju nejak urychlit:) jinak dneska sem je po 20hodinach vyndal se silnejsiho rostoku hypermanganu a tet plavou v ciste vode. Zitra vodu vymenim a necham jeste jeden den koupat a odmocit... Diky za rady chlapi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 16:01 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Idealni by bylo, kdyby jsi je nechal potopeny v sudu do te doby, nez prestanou plavat. A stridave menit vodu s hypermanganem a bez, aspon tak sem to delal ja a bylo to ok. Je to ale zalezitost spis nekolika mesicu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 13:53 Muž sportsmen [62] – Re: xpekos
Já mám skoro všechny kořeny z orlíku. Když upustí vodu je jich tam hafo. Upravoval jsem pouze vyvařením v solené vodě. Následně jsem ještě mechanicky odstranil měkké části z povrchu. A nikdy žádný problém s nezmary a jinou havětí nebyl. Ke dnu jsem připevňoval provrtáním a přivázáním k plochým kamenným dlaždicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:42 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
xpekos napsal: Jasny, s upevnenim korenu vybornej napad, dam tam tu latku drevenou... Jinak myslim ze to bude lepsi asi prohnat tou desinfekci, aby se spalily vsechny hnusy z orlicke prehrady (to vite, je to zaneseny tema podnikatelama v sudech apod... :) )


tento humor mám rád a toho hypermángánu radšej pridaj potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:14 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: xpekos
ja mam na korenu privazanou bridlici ktera je zasypana pod substratem, navic se mi povedlo jednu vetev zasprajcnout pod podelnou vyztuhu (koren nechtel drzet tak jak mel:)
btw koren sem omejval a drhnul jen ve vane vodou, hypermangan az v akva a stejne z toho vylezlo hodne breber (sneci, nezmari atd..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:39 Muž xpekos [0]
Jasny, s upevnenim korenu vybornej napad, dam tam tu latku drevenou... Jinak myslim ze to bude lepsi asi prohnat tou desinfekci, aby se spalily vsechny hnusy z orlicke prehrady (to vite, je to zaneseny tema podnikatelama v sudech apod... :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: xpekos
U kořenu podle mě žádná dezinfence nepomůže. Je to prostě kořen.

Můžete ho navrtat a dovnitř dát kusy železa, nebo na spodní část připevnit dřevěnou laťku, kterou zahrabete do substrátu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:19 Muž xpekos [0] – Desinfekce kořenu z přírody
Cues, přinesl jsem si krásný kořeny z Orllíku. Mám je pečlivě odrhnuté drátěným nástavcem na flexu a tet je koupu hypermanganu. Jak je tam mám nechat dlouho??? Máte někdo zkušenost?? Jo a máte nekdo zlepsovak na uchyceni korenu v akvariu dokad maj snahu plavat?? Akva mam uz napusteny a silikon tedy asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:13 paul
aha tak to sem v klídu :-) děkuji hop

a tak mě napadá to bude spotřeba kořenů veliká co??když sem o tam dal dneska a už ho hoblujou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:10 S Muž invalida [3881]
Nemyslím si..ale s pilinama nemám zkušenost..mě nezůstávají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:09 Žena Danila [4489] - Sumci
Naopak, pokud máte kořeny, které se dají ohlodat tak, že z nich zbydou okousané nebo natrávené kousky na dně, je to jedině dobře. naši panaque jsou takhle schopni ohlodat, prohnat trávicím traktem neuvěřitelné množství dřevní hmoty a jde jim to k duhu:-) ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:09 Silvan
nn neublíží.... dokonce ho potřebují. Vykusují z něj nějakou látku... ale bohužel si nevzpomenu jakou :-( Ale učitě neublíží... spíše naopak ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:09 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: paul
Určitě jim to nic neudělá (pokud je kořen opravdu čistý), u mě žužlají všechno (šutry, dřevo, listí, zeleň, molitan z filtru...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:08 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: paul
Koren ancikum urcite neublizi...Dokonce to nejake druhy potrebuji k zivotu proste aby mohli okusovat a cpat se drevem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:07 paul – Kořen a ožírání
Zdravím,mám problém s tím že sem do aqa dal vyvařený čistý kořen a ancistrusi ho okusujíapo nich na dně zůstávají takové piliny od kořene neublíží to ancíkům když je ohlodávají? :-)

děkuji předem za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:12 Muž karelpavel [18] – Re: Marekkt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:11 Muž karelpavel [18] – Re: Marekkt
I když by to bylo půl roku na suchu, tak stejně ještě tak vyschlej aby se dal dát do akva není! Z vlastní zkušenosti to mohu potvrdit. Chtělo by ho to opravdu někde aspoň na 3-6měsíců ponořit do vody ( rybník, lom atd )
Pokud jde o druh dřeva, tak lípa je určitě nevhodná ( je lehká, měkká )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:51 Marekkt
povedal by som ze to je Lipa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:48 Marekkt
no to je takto .. Ako bola ta kalamita v tatrach tak to spadlo a vyvratilo az koren. no kedze to bolo cerstvo padnuty strom cca pred pol rokom tak vlastne cerstvo vysusene :-D a niektore casti este zili pretoze z toho korenu pustalo dalsie vyhonky. ale neviem isto ci to bol javor .. malko to take male cierne siski :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:44 Muž karelpavel [18] – Re: Marekkt
je čerstvý to dřevo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:44 Marekkt
no asi to je Javor hmm no a su dobre uchytene a pekne vyzeraju ked su zospodu v jaskinke :d a inak prisavnikom sa ten koren DOST páči:d vsetkých 6 je nanom hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:16 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Marekkt
To ,že trčí z vody nevadí.A vieš aj z akého stromu to je?Aká je to drevina?.Ja by som ho nechal vylúhovať niekde mimo akvarka a nech sa poriadne nasiakne vodou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:53 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: Marekkt
mal si ho dat aspon na 2-3 mesiace do suda nech sa odmoci prevaranie je podla mna zbytocne a plave asi preto lebo to bude meke drevo aneni dostatocne napite vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:41 Marekkt – Koren z vyvrateneho listnateho stromu
Bol som sa prejist a zobral som okrem tych šafranou aj 2 korene . Plavu ale to az tak nevadi. po 5 prevareni bola farba vody stale žltohneda. tak som ich dal do aqva.upevnil som ich pod kamene a vsimol osm si ze v strede su zelene! coze mozu takto byt?
a este ze nevadi ak vrsok trci z vodz a je rovno pod svetlom? :-D koren velky na výšku aqva...cca 40 cm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:34 Muž čichavec [0] - Živorodky
díky moc za rady přivezl jsem si kařen z orlické přehrady někdy sem dam foto a nechce se mi potopit palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:21 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: čichavec
těžko radit. některé kořeny plavou až několik měsíců...existují pouze dvě rady:
1. nezoufat, časem se potopí každej
2. přívázat silonem třeba o kámen, navázat závaží...improvizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:18 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: čichavec
Zkusit vyvářet dokud neklesne.
Zatížit ho.
Dát ho do vlhkého igelitového pytle a čekat.
Dát ho někam stranou do belíku a mít TRPĚLIVOST.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:10 Muž čichavec [0] - Živorodky
jak to mam odělat aby mi kořen v akva neplaval
díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:01 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Mam smrkovy parizek v akvarku pres 10 let a v pohode. Kdyz jsem ho nasel byl uz asi celkem dost stary a vyschly, ale ne shnily nebo plesnivy. Macel jsem ho asi 2 mesice stridave v hypermanganu a cisty vode. Zadny negativni veci se nekonaly palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:53 Muž karelpavel [18] – Re: Johan
aha, zřejmě sem přehlédl - 2004 je trošku déle :) tož to pardón
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:23 Muž karelpavel [18] – Re: invalida
ale čerstvej kořen snad ne ?! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:38 S Muž invalida [3881] – odbornost
Je pravda že nejsem kořenolog ale smrk do akva klidně dej...mám ho tam už 10 let a sou tam i háklivky ryby...akorát nevím jak dlouho bude trvat než bude ponořen bez zatížení...u mě asi 2 měsíce :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=1751