Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 60 Žádná další stránka   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 14:17 Andy111 – kořen
To zkusím..moc děkuju za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 12:52 Žena Wampi [54] – Kořen
Pro začátek by stačilo ho umístit třeba do sudu do vody aspoň tak na měsíc dva.Až se ponoří ke dnu tak ho buď vyvařit doporučuje se voda se solí a nebo ho namočit do roztoku sava jako jsem to udělala já. Až savo vyprchá tak ho můžeš použít. Vzhledem k tomu že bude určitou dobu namočený tak by nějak extrémně barvit neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2006 12:12 Andy1111 – Kořen
Zdar!! Našla jsem v lese moc hezký kořen. Není vůbec strouchnivělí ani plesnivý. Co s ním mám udělat aby byl vhodný pro umístění do akvaria, aby se navznášel ( neplaval) a aby nebarvil??? Uvítám každé rady typy a postřehy k tomuto tématu...předem vám moc děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2006 18:54 Dana – Kořen
Ahoj akvaristi, ta zkušenost s tím mýdlem mě docela překvapuje, nevím, jestli bych dostala k tomu odvahu, protože to je přece chemie. Já mám problém v tom, že ho bohužel nemohu vyvařit, protože se mi do žádného hrnce nevleze, takže ho můžu akorát polévat vařící vodou, ale nevím, jestli to je dostatečné. PH si měřím, mám ho teď akorát. Máte nějaký fígl na tak velký kořen? Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2006 09:44 Jana – PH
Zmena PH nemusi byt vubec vyrazna. Kup si pripravek na mereni Ph. Kdyz budou hodnoty nevyhovujici, da se to chemicky upravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2006 18:43 Xara – kořeny
Mě v akvaristice poradili,že ho mam před tim než ho dam do akwa nechat nějakej čas v roztoku hypermanganu(fialovej roztok na neštovice).Pak ho opláchnout ve vodě a je to.Nikdy sem s hnědnutim vody neměla problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 17:41 Raptor CZE – kořen
Pak jsi asi něco udělal blbě.Ten kořen co mám v akvárku mi přestal dělat s akvarkem kraviny asi po 10ti měsících.A se sousedem,když zakládal svoje akvárko použili jsme kořen taky a já si s ním trochu pohrál. Vyvařil jsem ho v osolené vodě, propral a očistil obyčejným mýdlem ( mýdlo je zásadité a neutralizuje kyseliny )znova prevařil ve slané vodě a nakonec osázel rostlinkymy a mechem. PO DVOU MĚSÍCÍCH KOŘEN PŘESTAL DĚLAT BORDEL S PH A NEBARVIL ANI VODU!
A za krátko se na něm ujakli i ty roslinky.ALE POZOR POKUD TO NĚKDO CHCE ZKUSIT,DBEJTE OBROVSKÉ PEČLIVOSTI A MÝDLO OČISTĚTE DOKONALE!!! Nebo akvárku způsobíte jen škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 16:51 MARY – RETER
NO ALE TO ZA HODNĚ DLOUHO JA HO MAM5 LET(KOŘEN),VODA JE POŘÁD NAHNĚDLÁ A VODA TROCHU KYSELÁ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2006 16:19 kořen – RaptorCZE
No jistě že,PH začne mírně klesne ( voda hude kyselejší )Tak si to ohlídej.100l akva není tak elké,aby ta změna nemusela být znatelná.Za čas ale ten kořen PH měnit přestane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 16:14 Dana – Kořen
Koupila jsem si velký kořen do 100 l akva, dočetla jsem se, že mění PH?? Že voda trochu ztmavne, to vím, ale co s tím PH? Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 07:45 Martin Král – koren
nech ho tyden ve studene vode mne to tak zabralo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2006 20:52 Killer – kořen
Nech to odmáčet permanentně ve sladký vodě a 2krát denně to vyvyř,až se ti bude zdát že po odmáčení je voda málo tmavá,tak to ještě jednou zopakuj a pak to snad bude dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 20:21 beli – kořen
tak dneska jsem ten kořen vařil asi 2hodiny v kotly ve slane vodě vodu jsem vymněnil dvakrát a ale byla pokaždé jako močuvka ne že by smrděla ale dost hnedá zejtra to skusím jestě v octové vodě a pak to vyvařím v čisté a uvídíme co to udělá. pak dám vědet jsem na to celkem zvědavý . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2006 15:07 Killer – kořen
No já kořen nikdy nekupoval,mam dva který sem našel v horách a po úpravě drátěnym kartáče a asi týdením odmočováním a 2* denně vyvařením pak přestal barvit tak,aby to bylo poznat.Teď sem udělal to samé s kořenem od jabloně,ale furt barví a to je menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 10:20 DavH – kořen
Mě kořeny mangrovu téměř vubec nebarvily, jen jsem je oplách a hned šli do akvária. Po několika výměnách vody se slabé zabarvení ztratilo. Mopan barvil vodu daleko vice nez mangrove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2006 21:55 B.L. – kořen
Kořen opravdu hodně barví.Měla jsem ho a dala do akva.Druhý den jsem se nestačila divit,akvárium úplně hnědé.(kam se hrabe Amazonka) . Okamžitě ho vyndala , spařila a přidala do vody sůl.Kořen barvil 4 měsíce.Vyměňovala jsem vodu a furt nic.Potom se to začalo zlepšovat,až byla úplně čirá.Zbarvení kořene nijak rybám neškodí - jsou to dobré přírodní podmínky pro tetrovité ryby,atd. Po dání do akvária je voda kyselejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2006 21:33 beli – kořen
ahoj koupil jsem si do akva kořen mangrove a chci se zeptat jestli bude barvyt vodu a jak se toho popř. zbavit slyšel jsem že ho stačí vyvařit ve slané vodě a přestane barvit. máte s tím někdo skušenosti. předem díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 59 ...... [60]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2951