Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 14:58 maliman – :-)
Já v zásadě kupuju kořeny ,který mají v akvaristice už v akva. Tam mám jistotu ,že nikdy plavat nebude. A má to ještě víc plus. Vidím jak kořen vypadá pod vodou a jednou jsem si s kořenem přines i labea bicolor. Kterýho jsem dal tátovi do akva:-). Taky vím ,že nekalí vodu a ,že nehnije:-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 07:57 Někdy to nejde – Tom
Některej kořen je dost odolnej. Měl jsem jeden mopani kterej jsem vzdal. Po čtvrt roce v kýblu stále plaval a to jsem na něj zkusil osvědčené návody jako vyvařit atd. Pak jsem ho zatížil a dal do akvária kde se ale stála tak louhoval, že jsem musel neustále měnit vodu. Tak šel ven akvária a založil ho někam pod postel. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 22:03 Žíža – kořen
Ahoj,zkus do kořenu připevnit obyčejnou přísavku na sklo (třeba z plyšáka) vlascem, tak
aby to nebylo vidět, přisaj na dno a zahrň pískem nebo kamínkama. Osvědčený recept mého partnera. papa potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:18 Muž [] – antipotápěč
mě se i po 6 letech snaží vyplavat,je fakt že je kolem 80cm a silný,ale stejně ho musím zatěžovat.doufám že po 10ti letech dá pokoj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:11 MarK – kořen
já k němu zespoda vrutem přitáhnu kus plexiskla položim na dno a plexi zahrnu pískem. Zatím ještě žádnej nevyplaval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:07 tomino1978 – kořen -jak ho potopit?
to jo , :-D mě by zas hnala mladá a dopad bych stejně :-D a jestě by mi kopla do pozadí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 18:55 Muž Horác [3942] – zdenda
Ani to vyvaření nemusí vždycky stopro zabrat. Navíc, ne každej na to má podmínky (mě by s tím teda stará hnala :o).
Bych letěl z kuchyně i s kořenem ... a s hrncem na palici :o) Nemluvě o tom, ž u opravdu velkých kousků je to v podstatě neproveditelné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 18:32 zdendasss – kořen
kořen je nejlepší vyvařit v hrnci trvá to cca. 24 hod ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 18:06 Muž Horác [3942] – kořen II
U kořenů dovážených z tropů to jde většinou celkem rychle (jejich dřevo je většinou dost těžké samo o sobě).
Pokud sis dotáhl něco z lesa, může to trvat i půl roku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 18:02 Žena katunka [158] – tomino
Já jsem měla kořen v kýblu namočenej tři týdny než konečně začal padat ke dnu...zajímavý je, že jsem kupovala dva skoro stejný v jedné prodejně a jeden byl nasáklej už druhej den...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:55 tomino1978 – kořen -jak ho potopit?
Díky a jak dlouho myslíš že se bude nasakovat? Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:52 Muž Horác [3942] – kořen
Když nechceš čekat, až Ti kořen pořádně nasákne vodou, přivaž ho silonovým vlascem k něčemu, co je těžké a zároveň to jde snadno schovat do písku. Lze použít např. kovovou trubku nebo tyč. Až kořen ztěžkne, můžeš ji vyhodit. Pokud nestojíš o rez v akvárku, přetři ji nejdřív epoxidovou pryskyřicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:43 tomino1978 – kořen -jak ho potopit?
Fotka k příspěvku Prosím o radu jak potopit kořen ? Máčím ho a furt nic :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 17:23 katkus – nevim
nevim, jestli je správně Dh nebo Gh nebo Kh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 14:51 Sidonius – Výluh
Tak u vás je to tak půl na půl. Živorodky případný výluh příliš neocení...
Ale je to o souvislostech - záleží na alkalitě vody a tím na její pufrační schopnosti. Není-li tato extrémně nízká, dá se předpokládat, že kyseliny uvolňované z kořenu budou neutralizovány.
Jakou máte "uhličitanovou tvrdost"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 12:10 milan11 – jaké rybky
Děkuji za reakce. Chovám podle mně na chov jednuduché rybky :
Mečovka
Kominíček
Panceřníček
Ancitrus
Gupka (Paví očko)
Neonka červená
Neonka černá
:-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 17:39 Sidonius – To Milan11
"...A nebute to vadit rybám a rostlinkám? ..."

Rostlinám může vadit výluh tím, že snižuje prostupnost světla vodou. Zda může vadit rybkám, to záleží na jejich druhu. Ryby pocházející z "černých vod" Amazonie takový výluh jistě ocení, pro jiné může být naopak velmi nevhodný. Jaké rybky chováte?
V každém případě můžete kořen vyluhovávat tak dlouho, až barvit (intenzívně) přestane. Další případné zabarvování vody po vložení do akva odstraníte filtrací přes aktivní uhlí, (máte-li možnost zařadit toto do svého filtru), resp. častější výměnou části vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:36 Muž [] – dle druhu
Jde o to z jakého s druhu dřeviny pochází.Takže se toho barvení zbavíš dříve nebo později,ale není to zase tak na závadu.třeba neonky tmavší vodu uvítají.jiné je to u tlamovců.Jednak bych ho k nim asi nedal a byla by možná otrava.
Jinak mě když kořen barvil,měnil jsem trochu častěji vosu.zaměsíc byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 16:07 Alfonso – kořen
Já osobně kořen vyvařil 6x hned po sobě, pokaždém vyvaření byla voda o hodně čistší, při prvnim vyvaření jsem měl taky černej čaj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 14:08 milan11 – co ryby a rostliny
A nebute to vadit rybám a rostlinkám ? Nevypouští kořen s polečně s barvivem nic ? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:50 Hary – kořen
Jo to bude v pohodě akorát ta voda bude trochu přibarvená,ale to by mělo časem zmizet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:40 milan11 – zvládne to filtr ?
Ještě jeden dotaz. Chci ten kořen dát do 200l akva kde mám filtr SHARK 800 l/h. Myslíte že by tu vodu filr stíhal filtrovat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:39 j3c – kořen
taková pěkná barva kořenu v akva neni odvěci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:36 milan11 – ještě 14 dní
ne ne no ještě mu dám 14 dní a potom si seženu ty kamna a bude se topit. ahoj ahoj ahoj Díky za pomoc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:28 Hary – kořen
některé kořeny barví trochu déle,ale časem to zmizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:09 katkus – kořen
Když se zařizovalo Jib. (kamarádovo) akva, koupil si do něj kořen a pak ho vyvařil.Voda měla slabě čajovou barvu.Druhý den ho nevyvářel, jen ho pořádně namočil a vydrbal kartáčem.Pak ho dal do akva a je to v pohodě...Ale jestli opravdu barví tolik, bude opravdu lepší si z něj udělat topení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:33 paulinn – kořen
zkus ho vzít kartáčem a vapkou...mám z Hornbachu a nebarví. Nevyvařovala jsem, jen pořádně umyla vapkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:28 Petr 1814 – Kořen
Asi bude lepší, když jej necháš usušit a následně s ním zatopíš v kamnech! Bál bych se ho dát do akvárka. Já osobně jsem kořen pouze oprav v horké vodě a je v pohodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:17 milan11 – kořen stále barví vodu
Zdravím vás lidičky. Koupil jsem si kořen v OBI a převařil v čisté vodě. Voda měla po vyvaření kořenu barvu jako černý čaj. Poté jsem ho ponořil do vaničky a každý den měnil vodu. Po 7 dnech stáleho barvení vody jsem kořen vyvařil znovu ve vodě se solí (10 litrů vody a 8 polévkových lžíc soli). Zase černý čaj. Hned potom znovu převařil v čisté vodě - zase černý čaj. Znova ponořil do vody, do vaničky, a zase potvora barví. Je to už 14 dní co sním válčím. Pomoc nebo nějakou radu. :-( :-( :-( :-O coze Díky za vše

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2006 10:12 Mlady – kořen
Koupil jsem si taky kořen....a barvil. tak jsem ho vyvařil přidal špetku soli lžici octu hrst majoranky bujon zamíchal přidal noky, pepř ...........a budete se divit furt barví
(a polívka se nedala žrat) tak mam hnědou vodu !!! smich
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 10:57 Muž [] – re
Tak nevím, to asi nebude můj případ, i když kdo ví... Nemáte s tím někdo další zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 12:50 Muž [] – kořen
Něco podobného se mi udělalo na kořenu asi týden po vložení do akvária, ale nerozšiřuje se to. Manžel tvrdí, že je to smůla (jde o smrkový kořen z lesa), ale po několikerém vyvaření ve slané vodě... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 12:25 Muž [] – Plíseň na kořeni?
Na kořeni v akváriu se mi objevily takové bílé kulaté tvrdé vypoukliny o průměru cca 1,5 mm, líp to popsat nedokážu. Mechanicky odstranit jdou, ale pomalu se rozrůstají, i když zatím jich není nějak výrazně moc. Ten kořen jsem kupovala v akvaristice a mám ho bezproblémů asi 4 roky. Nevíte, o co se jedná? Jediné, co mě napadá je plíseň, ale nerada bych se ho zbavovala, roste mi na něm microsorium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 21:37 Muž LordP [7] – koren
ja jsem je nechal tyden ve vode pak dal do akvaria sice vodu trochu zbarvily ale vypadala prirozenej.ted uz vubec nebarvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 17:51 jardik.cardik – nojono
no vidite ja ho nechal pres noc ve vode na druhej den vyvařil a ted uz se koupe v nadži z rybkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 01:27 mysak.pep – kořen
ja jsem ho vyvařil a už ho mam 2 tydny namocenej ve vode a porad barvi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:17 jardik.cardik – uvidime
no zitra budu vařit pak se uvidí koreny zas tak hodne nebarvi jen se jim nechce pod vodu no tode jednomu uvidíme no casu mam dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:14 Hajná – kořínek
Tak to ti neporadím, já zase musím mít všechno hned a to se mi nevyplácí,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:20 jardik.cardik – ´=)
:-D kdys ja musim mit vse hned na jednom miste smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:52 Hajná – kořínek
tak to je ono, tak počítej týden, když to vyvaříš, tak se to urychlí, rekonstruovat ale můžeš, a kořen tam dáš pak né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:31 jardik.cardik – samosebou dodam foto přimo z nadrže
Fotka k příspěvku a jewste taky neco takoveho mam totis dva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:30 jardik.cardik – koren
Fotka k příspěvku neco takoveho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:30 jardik.cardik – podobneho neco
Fotka k příspěvku mam to koren od firmy plaček driftwood
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:19 Hajná – kořínek
Nevím přesně, jaký kořen máš, podívej se ke mně, u fotky "kamarádi" je dobře vidět jaký mám já a opravdu to trvalo dlouho, než přestal pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 19:00 jardik.cardik – kořen
no na papirku bylo napisane nechat tyden ve vode tady s tymto kořenem nemam vubec skušenosti jen s napodobeninou kořene ale totok no nevim no kdys tak zacnu rekonstruovat az za tyden no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 18:56 Hajná – kořínek
Při zakládání akvária jsem měla stejný problém a navíc mi ještě žlutil vodu. Nechala jsem ho celý den ve vodě, večer jsem to vyvařila a dala čistou vodu. Za 4 dny mi neplaval, ani mi nic nepouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 18:36 jardik.cardik – kořen plave
ahoj tak jsem si koupil 2kořeny no a mam je dat do vody at nasaknou jeden už je na dnu ale druhej ne a ne myslite ze to prez večer napije a pujde taky ke dnu to by nebylo ono mit plavací kořen dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 15:24 Blue – Lucik
soli dej hodně, já dala do velkýho hrnce (tak 8l) tak asi třetinu toho kilovýho pytlíku, pak tak dvě tři hodinky vařit a potom opláchnout vlažnou vodou a šup s tím do akva :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 14:39 Lucík – jo
tak dekuju moc a kolik ty soli?Staci kuchynska?A pak to mam omyt jen pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 09:55 Blue – to Lucik
Lucíku, vyvař je tak dvě hodinky v hoodně slané vodě a bude to v pohodě ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2801